eToys - en to ur translation catalogue (7 entries)

en: A broom to align Morphs with
ur: مورفس کو سيدھا رکھنے کے ليے بروم

en: Broom
ur: بروم

en: Graphics
ur: گرافکس

en: Drag me to align other Morphs. Drag with the Shift key to move me without affecting other Morphs. Drag me with the second mouse button to align centers.
ur: دوسرے موفس کو سيدھا رکھنے کے ليے مجھے کھينچيں۔شفٹ بٹن کے ساتھہ کھينچنيں تاکہ دوسرے کو فرق نہ ‎‎‏پڑے۔درميان ميں لانے کے ليے دوسرے بٹن کے ساتھہ مجھے کھينچيں۔

en: A broom to align shapes with
ur: شکلوں کو جوڑنے کے ليے بروم

en: Connector Broom
ur: کنيکٹر بروم

en: Connectors
ur: کنکٹرز
