eToys - en to tr translation catalogue (186 entries)

en: A viewer and editor for Zip archive files
tr: Zip arşiv dosyaları için gösterici ve düzenleyici

en: Zip Tool
tr: zip aracı

en: add file to new zip
tr: dosyayı yeni zip'e ekle.

en: to new zip
tr: yeni zip'e

en: extract all
tr: hepsini çıkartır.

en: extract all files to a user-specified directory
tr: tüm dosyaları kullanıcı için özelleştirilmiş dizine çıkartır.

en: extract all to...
tr: hepsini ... a çıkar

en: open in zip viewer
tr: zip görüntüleyicide aç.

en: open zip
tr: zip'i aç.

en: Select Zip archive to open...
tr: Açılacak Zip arşivini seç...

en:  is used by one or more members
    in your archive, and cannot be overwritten.
    Try writing to another file name
tr: Arşivinizdeki bir ya da daha çok kişi
    tarafından kullanılıyor ve üzerine 
    yazılamıyor. Farklı bir adla kaydetmeyi dene.

en: Destination Zip File Name:
tr: hedef Zip dosya adı:

en: Prepended File:
tr: başa eklenmiş dosya:

en: what to show...
tr: Neyin gösterilecek olduğu...

en: What to show
tr: gösterilecek şey

en: whose script is this?
tr: bu kimin betiği?

en: <no> create textual references to dropped morphs
tr: <hayır> büyütülmüş morflara metinsel kaynak yarat.

en: <yes> create textual references to dropped morphs
tr: <evet> büyütülmüş morflara metinsel kaynak yarat.

en: append contents of file...
tr: dosya içeriklerini mevcuda ekle...

en: save contents to file...
tr: içeriği dosyaya kaydet...

en: A Browser is a tool that allows you to view all the code of all the classes in the system
tr: tarayıcı, sistemdeki tüm sınıfların tüm kodlarını gösteren bir araçtır.

en: Browser
tr: tarayıcı

en: The standard "system browser" tool that allows you to browse through all the code in the system
tr: sistemdeki tüm kodları taramanızı sağlayan standart sistem tarayıcı araç

en: THIS CLASS HAS NO COMMENT!
tr: BU SINIFIN AÇIKLAMASI YOKTUR!

en: A tool finding, viewing, and editing all methods whose names contiane a given character sequence.
tr: İsimleri belirli bir karakter dizis metodları bulma, gösterme ve düzenleme aracı.

en: Message Names
tr: Mesaj isimleri

en: A list of messages (e.g. senders, implementors)
tr: Mesaj listesi (örneğin, gönderen, uyarlayan)

en: Message List
tr: mesaj listesi

en: A system browser with an extra pane at top-left for module.
tr: Sol üstte exstra panel modülü olan sistem tarayıcısı.

en: Package Browser
tr: paket tarayıcı

en: A tool for finding methods by giving sample arguments and values.
tr: Örnek argüman ve değerler vererek metod bulma aracı.

en: Method Finder
tr: Metod bulucu

en: changelist browser
tr: değişiklik listesi tarayıcısı

en: changes
tr: değişiklikler

en: open a changelist tool on this file
tr: bu dosyada değişiklik listesi aracı aç.

en: open a changelist tool on recent changes in file
tr: yeni değişikliklerde değişiklik listesi dosyası aç.

en: recent changes
tr: yeni değişiklikler

en: recent changes in file
tr: dosyadaki yeni değişiklikler

en: A tool that presents a list of all the changes found in an external file.
tr: Dıştaki bir dosyada tüm değişikliklerin listesini gösteren bir araç.

en: Change List
tr: değişiklik listesi

en: A tool that allows you to view and manipulate all the code changes in a single change set
tr: tek bir değişiklik setinde tüm şifre değişikliklerini görmenizi ve kontrol etmenizi sağlayan araç

en: Change Set
tr: değişiklik seti

en: Unnamed
tr: isimsiz

en: A tool that lets you see the code for one change set at a time.
tr: Bir seferde tek değişiklik setinin kodunu gösteren bir araç.

en: Change Sorter
tr: değişiklik düzenleyici

en: This command requires that the
    change sets selected on the two
    sides of the change sorter *not*
    be the same.
tr: Bu komut, değişiklik sıralayıcısının iki tarafında seçilen değişiklik takımlarının farklı olmasını gerektirir.

en: A tool for viewing prior versions of a class comment.
tr: Sınıf yorumlarının önceki sürümlerini görüntülemek için bir araç.

en: Class Comment Versions Browser
tr: sınıf açıklama versiyonları tarayıcısı

en: Shows two change sets side by side
tr: iki değişiklik setini yanyana gösterir.

en: Dual Change Sorter
tr: ikili değişiklik düzenleyici

en: Lets you view and manipulate two change sets concurrently.
tr: İki değişiklik setini aynı anda görmenizi ve değiştirmenizi sağlar.

en: A tool for viewing prior versions of a method.
tr: Bu yöntemin önceki sürümlerini görüntülemek için bir araç.

en: Versions Browser
tr: versiyon tarayıcı

en: Comparison from {1} to {2}
tr: {1}den {2}ye karşılaştırma

en: Exact Match
tr: doğru eşleştirme

en: {1} (in {2})
tr: {1} ({2} içinde)

en: Versions
tr: versiyonlar

en: Debugger
tr: hata ayıklayıcı

en: The system debugger.
tr: Sistem hata ayıklayıcı.

en: Please provide a good category for the new method!
tr: Lütfen yeni metod için iyi bir kategori oluştur.

en: Abandon
tr: kapatmak

en: abandon this execution by closing this window
tr: pencereyi kapatarak uygulamaya son ver.

en: bring up a debugger
tr: hata ayıklayıcı aç.

en: continue execution
tr: uygulamaya devam et.

en: Debug
tr: hata ayıklaması

en: Proceed
tr: ilerlemek

en: Store log
tr: günlüğü kaydet.

en: write a log of the encountered problem
tr: ilgili sorunla ilgili rapor yaz.

en: An error has occurred in\{3} of {2}.\Fix your script(s), hit 'Abandon' and try again.
tr: {2}'nin {3}'ünde hata oluştu. Betiklerini düzelt, 'kapat'a bas ve tekrar dene.

en: An error has occurred; you should probably just hit 'abandon'.  Sorry!
tr: Bir hata oluştu, 'kapat'a basmanız yeterli olabilir. Üzgünüz!

en: What files?
tr: ne dosyası?

en: browse code files
tr: şifre dosyalarını tara.

en: code
tr: şifre

en: code-file browser
tr: şifre-dosya tarayıcısı

en: open a "file-contents browser" on this file, allowing you to view and selectively load its code
tr: bu dosyada "dosya-içerik tarayıcısı" açar ve bunun kodunu görüntülemenizi ve seçtiklerinizi yüklemenizi sağlar.

en: File Contents Browser
tr: dosya içerik tarayıcısı

en: Lets you view the contents of a file as code, in a browser-like tool.
tr: Tarayıcı benzeri bir araçta bir dosyanın içeriğini kaynak kod olarak görülmesini sağlar.

en: Class exists already in the system
tr: sınıf sistemde önceden kayıtlıdır.

en: Existing method removed  by this change-set
tr: Mevcut yöntem bu değişiklik setiyle kaldırıldı

en: Method already exists
tr: Metod önceden bulunmaktadır.

en: New class
tr: Yeni sınıf

en: New method
tr: Yeni metod

en: Removal request for a method that is not present in this image
tr: Bu resimde mevcut olmayan bir yöntem için kaldırma isteğidir.

en:  already exists in the package
tr: önceden pakette bulunmaktadır.

en: Please type new class name
tr: Lütfen yeni sınıf ismi yaz.

en: A File List is a tool for browsing folders and files on disks and on ftp types.
tr: Klasörler, diskler ve ftp'de, dosya ve klasörlere göz atmak için bir dosya aracıdır.

en: File List
tr: dosya listesi

en: A tool for looking at files
tr: dosyalara bakmak için bir araçtır.

en: New {1} Name?
tr: yeni isim {1}?

en: {1}Name
tr: {1}İsim

en:   -- Folder Summary --
tr: -- Dizin Özeti --

en: NO FILE SELECTED
tr: HİÇ BİR DOSYA SEÇİLMEMİŞTİR.

en: Directory must be empty
tr: Dizin boş olmalıdır.

en: Really delete {1}?
tr: Gerçekten silicek misin {1}?

en: accept (s)
tr: kabul et (s).

en: cancel (l)
tr: iptal et (l).

en: copy (c)
tr: kopylayınız (c).

en: cut (x)
tr: kes (x).

en: do again (j)
tr: tekrar yap (j).

en: do it (d)
tr: bunu yap (d).

en: fileIn selection (G)
tr: seçili dosya (G)

en: find again (g)
tr: tekrar bul (g).

en: find...(f)
tr: bul... (f)

en: inspect it (i)
tr: Bunu incele. (i)

en: more...
tr: daha çok...

en: paste (v)
tr: yapıştır (v).

en: paste...
tr: yapıştır...

en: print it (p)
tr: Bunu yazdır. (p)

en: set search string (h)
tr: arama sırasını oluştur (h).

en: undo (z)
tr: geri al (z)

en: all possible file operations
tr: mümkün olan tüm dosya faaliyetleri

en: No fileName is selected
tr: Bir dosya adı seçilmemiştir.

en: {1} contents cannot
    meaningfully be saved at present.
tr: {1} içerikleri şu an anlamlı 
    bir şekilde kayıt edilemiyor.

en: File '{1}' is {2} bytes long.
    You may use the 'get' command to read the entire file.
    
    Here are the first 5000 characters...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... end of the first 5000 characters.
tr: {1} dosyası {2} bayt uzunlukta.
    "get" komutunu kullanarak tüm dosyayı okutabilirsin.
    ilk 5000 karakter burada...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... ilk 5000 karakterin sonu.

en: For some reason, this file cannot be read
tr: Bazı nedenlerden dolayı bu dosya okunamıyor.

en: File '{1}' is {2} bytes long.
    You may use the 'get' command to read the entire file.
    
    Here are the first 3500 characters...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... end of the first 3500 characters.
tr: {1} dosyası {2} bayt uzunlukta.
    "get" komutunu kullanarak tüm dosyayı okutabilirsin.
    ilk 3500 karakter burada...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... ilk 3500 karakterin sonu.

en: do you want to clobber the existing
tr: var olanı düzeltmek mi istiyorsunuz?

en: NewFileName?
tr: Yeni dosya adı?

en: add new directory
tr: yeni dizini ekle.

en: adds a new, empty directory (folder)
tr: yeni ve boş bir dizini ekle. (dosya)

en: add new file
tr: yeni dosyayı ekle.

en: create a new,. empty file, and add it to the current directory.
tr: yeni ve boş bir dosya oluştur ve bunu geçerli dizine ekle.

en: show all the options available
tr: kullanılabilir olan bütün seçenekleri göster.

en: broadcast
tr: yayın

en: broadcast as update
tr: güncelleştirme olarak yayımla

en: broadcast file as update
tr: güncelleştirilme olarak yayımlanan dosya

en: compress
tr: sıkıştır.

en: compress file
tr: sıkıştırılmış dosya

en: copy name to clipboard
tr: klasöre isim kopyala.

en: delete
tr: sil.

en: delete the seleted item
tr: seçilen öğeyi sil.

en: view as encoded text
tr: kodlanan metin olarak görüntüle.

en: view as hex
tr: hex olarak göster.

en: get entire file
tr: tüm dosyayı al.

en: if the file has only been partially read in, because it is very large, read the entire file in at this time.
tr: Eğer dosya çok büyük olduğu için kısmen okunuyorsa, bu kez dosyanın tamamını oku.

en: remove version number from file name
tr: versiyon numarasını dosya adından kaldır.

en: remove version number from filename
tr: versiyon numarasını dosya adından kaldır.

en: remove version #
tr: versiyonu kaldır #

en: rename
tr: yeniden adlandır.

en: rename file
tr: dosyayı yeniden adlandır.

en: by date
tr: tarihe göre

en: date
tr: tarih

en: sort entries by date
tr: girişleri tarihe göre sınıfla.

en: by name
tr: isme göre

en: name
tr: isim

en: sort entries by name
tr: girişleri isme göre sınıfla.

en: by size
tr: boyuta göre

en: size
tr: boyut

en: sort entries by size
tr: Girişleri boyutlarına göre sınıfla.

en: open a new Workspace whose contents are set to the contents of this file
tr: İçerikleri bu dosyanın içeriğine koyulan yeni bir çalışma alanı aç.

en: workspace with contents
tr: içerikle çalışma alanı

en: add server...
tr: sunucu ekle...

en: delete directory...
tr: dizini sil...

en: recent...
tr: en yeni...

en: remove server...
tr: sunucuyu çıkar...

en: OK
tr: Tamam

en: return without saving
tr: kaydetmeden geri dön.

en: Save
tr: Kaydet.

en: Save on local disk only
tr: Sadece yerel diske kaydet.

en: saves in the Squeaklets folder
tr: Squeaklets dosyasının içine kaydet.

en: Please select a file
tr: Lütfen bir dosya seç.

en: Find...
tr: Bul...

en: Load A Project
tr: Bir proje yükle.

en: Publish This Project
tr: Bu projeyi yayımla.

en: cancel
tr: iptal et.

en: hit here to cancel
tr: iptal etmek için buraya tıkla.

en: hit here to accept the current selection
tr: Güncel seçimi kabul etmek için buraya tıkla.

en: ok
tr: tamam

en: okay
tr: tamam

en: load
tr: yükle.

en: load as project
tr: proje olarak yükle.

en: open project from file
tr: dosyadan projeyi aç.

en: Cancel
tr: İptal

en: Cancel this search
tr: Bu araştırmayı iptal et.

en: overwrite that file
    select another file
tr: dosyanın üzerine yaz/n. başka bir dosya seç.

en: {1}
    already exists.
tr: {1}
    zaten var.

en: No
tr: hayır

en: Yes
tr: evet

en: start over...
tr: yeniden başla...

en: Can't delete {1}
    Select another file
tr: Silinemiyor {1}
    Başka bir dosya seç.

en: overwrite that file
    choose another name
    cancel
tr: bu dosyanın üzerine yaz
    . başka bir isim seç
    . iptal et.

en: Select Another File
tr: Başka bir dosya seç.

en: Enter a new file name
tr: yeni bir dosya adı gir.

en: Select a File:
tr: bir dosya seç.

en: A Process Browser shows you all the running processes
tr: işlem listeleyici çalışan tüm programları gösterir.

en: Processes
tr: Süreçler
