eToys - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: This file's version ({1}) is higher than 
    the currently supported version ({2}). 
    It may contain features that are not supported 
    and it may not display correctly.
    Do you want to continue?
tr: Bu dosyanın sürümü ({1}) şu anda desteklenen
    sürümden ({2}) yüksektir. Dosya, desteklenmeyen
    özellikler içeriyorolabilir ve doğru gösterilemiyor olabilir. 
    Devam etmek istiyor musun?

en: open
tr: aç

en: open as Flash
tr: Flash olarak aç

en: open file as flash
tr: dosyayı flash olarak aç

en: Enter the Smalltalk code to execute:
tr: çalıştırmak için the smalltalk kodunu gir:

en: remove all actions
tr: butun eylemleri kaldır

en: set custom action
tr: özel eylem ata

en: add project target
tr: proje hedefi ekle

en: remove project target
tr: proje hedefi kaldır

en: show compressed size
tr: sıkıştırılmış boyutu göster

en: more smoothing
tr: daha çok yumuşatma

en: turn off smoothing
tr: yumuşatmayı kapat

en: turn on smoothing
tr: yumuşatmayı aç

en: make controls
tr: kontrolleri oluştur

en: open sorter
tr: sıralayıcıyı aç

en: Flash Player
tr: Flash Oynatıcı

en: continue playing
tr: oynatmaya devam et

en: play
tr: oynamak

en: stop
tr: durmak

en: stop playing
tr: oynatmayı durur
