eToys - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: A broom to align Morphs with
tr: Bilgisayar morfu için hizalama süpürgesi

en: Broom
tr: Süpürge

en: Graphics
tr: Grafikler

en: Drag me to align other Morphs. Drag with the Shift key to move me without affecting other Morphs. Drag me with the second mouse button to align centers.
tr: Diğer morfları hizalamak için beni sürükle. Diğer Morfları etkilemeden Shift tuşuna basılı tutup sürükle.ikinci fare tuşu ile beni taşıdığında merkezleri hizalarsın.

en: A broom to align shapes with
tr: Şekilleri hizalama süpürgesi

en: Connector Broom
tr: Bağlantı Süpürgesi

en: Connectors
tr: Bağlayıcılar
