eToys - en to sv translation catalogue (23 entries)

en: PhonePad
sv: Telefonknappsats

en: A device for dialing by tone.
sv: Ett verktyg för att ringa efter ton.

en: dial to...
sv: ring till...

en: Phone number?
sv: Telefonnummer?

en: FFT size (currently
sv: FFT-storlek (nuvarande

en: Sampling rate (currently
sv: samplingsfrekvens (nu

en: WorldStethoscope
sv: Världsstetoskop

en: A device for analyzing phenomena as sounds
sv: ett verktyg för att analysera olika fenomen såsom ljud

en: Menu
sv: Meny

en: Stop
sv: Stoppa

en: calibration
sv: kalibrering

en: Sonogram
sv: Ultraljud

en: Spectrum
sv: Spektrum

en: hide adjustments
sv: dölj justeringar

en: show adjustments
sv: visa justeringar

en: Bias
sv: Avvikelse

en: add a graph...
sv: lägg till graf...

en: set sampling rate
sv: ange samplingsfrekvens

en: sonogram
sv: Ultraljud

en: spectrum
sv: spektrum

en: On
sv: På

en: sort by frequency
sv: sortera efter frekvens

en: sort by level
sv: sortera efter nivå
