eToys - en to sv translation catalogue (33 entries)

en:  height=
sv:  höjd=

en:  width=
sv:  bredd=

en: height in pixels
sv: höjd i pixlar

en: keep ratio
sv: behåll förhållande

en: width in pixels
sv: bredd i pixlar

en: <unknown option>
sv: <okänd inställning>

en: Frame extent
sv: Bildruteutsträckning

en: show time
sv: visa tid

en: Type
sv: Typ

en: the frame extent in pixels
sv: bildrutans utsträckning i bildpunkter

en: the test image includes the time
sv: testbilden inkluderar tiden

en: the type of the test image
sv: testbildens typ

en: Palette
sv: Palett

en: the palette of the test image
sv: testbildens palett

en: closed
sv: sluten

en: Camera
sv: Kamera

en: 256 colors
sv: 256 färger

en: 256 grays
sv: 256 gråtoner

en: 4 grays
sv: 4 gråtoner

en: black and white
sv: svartvitt

en: configure video device
sv: konfigurera videoenhet

en: reset statistics
sv: återställ statistik

en: Video Device Configuration
sv: Inställning av videoenhet

en: Accept
sv: Acceptera

en: Cancel
sv: Avbryt

en: cancel changes made and close panel
sv: avbryt alla ändringar och stäng panelen

en: keep changes made and close panel
sv: spara alla ändringar och stäng panelen

en:   Brightness ({1}%)
sv:   Ljusstyrka ({1}%)

en:   Contrast ({1}%)
sv:   Kontrast ({1}%)

en:  Auto Extent
sv:  Automatisk utsträckning

en: Turn auto-extent on or off
sv: Sätt på eller stäng av automatisk utsträckning

en: Configure Video Device
sv: Konfigurera videoenhet

en: Properties for {1}
sv: Egenskaper för {1}
