eToys - en to sv translation catalogue (45 entries)

en: Kindly edit the description
sv: Redigera beskrivningen

en: arrowheads
sv: pilspetsar

en: arrows
sv: pilar

en: bottom center
sv: nere i mitten

en: bottom left
sv: nere till vänster

en: bottom right
sv: nere till höger

en: bottom to top
sv: från nederkant till överkant

en: bouncing
sv: studsande

en: button down
sv: knapp ned

en: button up
sv: knapp upp

en: center
sv: mitten

en: color
sv: färg

en: complex alt inset
sv: konkav infälld

en: do not rotate
sv: rotera ej

en: dots
sv: punkter

en: flip left right
sv: vänd över till höger/vänster

en: flip up down
sv: vänd över upp/ner

en: justified
sv: marginaljustering

en: left center
sv: vänster i mitten

en: left to right
sv: vänster till höger

en: linear
sv: Li

en: lines
sv: rader

en: none
sv: ingen

en: right center
sv: höger i mitten

en: right to left
sv: höger till vänster

en: rotate
sv: rotera

en: shrink wrap
sv: linda och nedkrymp

en: simple
sv: enkel

en: stick
sv: fäst

en: top center
sv: uppe i mitten

en: top left
sv: uppe till vänster

en: top right
sv: uppe till höger

en: top to bottom
sv: från överkant till nederkant

en: while pressed
sv: medan nedtryckt

en: wrap
sv: linda runt

en: decrease by
sv: minska med

en: divisible by
sv: delbar med

en: increase by
sv: öka med

en: multiply by
sv: multiplicera med

en: A tool for browsing the full protocol of an instance.
sv: Ett verktyg för att bläddra igenom det fullständiga protokollet för en instans.

en: Instance Browser
sv: Instansbläddrare

en: A tool for browsing the full protocol of a class.
sv: Ett verktyg för att bläddra igenom det fullständiga protokollet för en klass.

en: Lexicon
sv: Ordbok

en: decimal places...
sv: decimaler...

en: Lets you choose how many decimal places should be shown in readouts for this variable
sv: Ange hur många decimaler som ska visas för denna variabel
