eToys - en to sv translation catalogue (31 entries)

en: unknown
sv: okänd

en: Text chat
sv: Textchatt

en: IP address for chat partner
sv: IP-adress för den du chattar med

en: Replies
sv: Svar

en: Your message to:
sv: Ditt meddelande till:

en: Listener
sv: Lyssnare

en: Delete
sv: Ta bort

en: Grab
sv: Fånga

en: Morph from
sv: Morf från

en: receiving
sv: tar emot

en: working
sv: arbetar

en: A sign that you accept morphs dropped directly into your world
sv: Ett tecken på att du accepterar morfer som släpps direkt in i din värld

en: Welcome
sv: Välkommen

en: My presence in this world means received morphs may appear automatically
sv: Min närvaro i denna värld innebär att mottagna morfer kan dyka upp automatiskt

en: Text chat+
sv: Textchatt+

en: Who are you chatting with?
sv: Vem chattar du med?

en: Click to edit participant list
sv: Klicka för att redigera deltagarlistan

en: Last name:
sv: Efternamn:

en: No connection to:
sv: Ingen anslutning till:

en: sending
sv: skickar

en: Tell this person about the current project
sv: Berätta för denna person om det aktuella projektet

en:  would like to see your desktop
sv:  skulle vilja se ditt skrivbord

en: Request buffered Nebraska session
sv: Begär buffrad nebraska-session

en: Quit
sv: Avsluta

en: Quit this Nebraska session
sv: Avsluta denna nebraska-session

en: Shutdown the server?
sv: Stäng ner servern?

en: End Nebrasks session
sv: Avsluta nebraska-session

en: --clients--
sv: --klienter--

en:  Nebraska: {1} clients
sv:  Nebraska: {1} klienter

en: <Nebraska not active>
sv: <Nebraska inte aktivt>

en: could not connect to server
sv: kunde inte ansluta till server
