eToys - en to sv translation catalogue (24 entries)

en: ** ERROR!  THIS SCRIPT IS MISSING **
sv: ** FEL!  DETTA SKRIPT FATTAS **

en: A place for text in a window.
sv: En plats för text i ett fönster.

en: Workspace
sv: Arbetsyta

en: Ln of a nonpositive number,
sv: Ln för ett icke-positivt tal,

en: Ln of negative number,
sv: Ln för ett negativt tal,

en: log of a nonpositive number,
sv: log för ett icke-positivt tal,

en: logarithm does not exist
sv: logaritmen finns inte

en: square root of negative number
sv: kvadratroten ur ett negativt tal

en: Cannot truncate this number
sv: Kan inte trunkera detta tal

en: division by zero
sv: division med noll

en: Factorial not defined for negative numbers
sv: Fakultet är odefinierat för negativa tal

en:  is not a number;
    please correct and try again
sv:  är inget tal;
    ändra och försök igen

en: Default
sv: Standard

en: Other windows without color preferences.
sv: Andra fönster utan färgpreferenser.

en: inspect model
sv: granska modell

en: {1} has been deprecated. {2}
sv: {1} har nedvärderats. {2}

en: MaybePutAnotherCategoryHere
sv: KanskeSättInAnnanKategoriHär

en: Put the balloon help here
sv: Skriv din hjälptext här

en: PutACategoryHere
sv: SättInEnKategoriHär

en: PutFormalNameHere
sv: SättInFormelltNamnHär

en: Instances of {1} are not indexable
sv: Instanser av {1} kan inte indexeras

en: File name?
sv: Filnamn?

en: ClipboardText
sv: UrklippsText

en: This object will always show whatever is on the text clipboard, in a scrollable pane.
sv: Detta objekt visar alltid det som finns i urklippet i en panel som kan rullas.
