eToys - en to sv translation catalogue (11 entries)

en: Instances of {1} do not respond to keyed accessing messages.
sv: Instanser av {1} reagerar inte på inknappade åtkomstmeddelanden.

en: a stream
sv: en ström

en: Reading
sv: Läser

en: A Transcript is a window usable for logging and debugging; browse references to #Transcript for examples of how to write to it.
sv: Ett Transkript är ett fönster som kan användas för loggning och felsökning; bläddra i referenser för #Transkript för att se exempel hur den skrivs till.

en: Transcript
sv: Transkript

en: The system transcript
sv: Systemutskrift

en: Save method with style
    Save method simply
sv: Spara metoden med formatering
    Spara metoden enkelt

en: This method contains style for the first time (e.g. bold or colored text).
    Do you really want to save the style info?
sv: Denna metod innehåller formatering för första gången (t ex fetstil eller färgad text).
    Vill du verkligen spara formateringen?

en: Couldn't find a web browser.  View
    page as source?
sv: Hittade ingen webbläsare.  Visa
    sidan som källkod?

en: open a browser to view this URL?
sv: öppna en webbläsare för att visa denna webbadress?

en: View web page as source
    Cancel
sv: Visa webbsidan som källkod
    Avbryt
