eToys - en to si translation catalogue (255 entries)

en: Current Change Set:
si: දැනට වෙනස් කරන කොටස:

en: Unnamed
si: නිර්නාමික

en: The preferred change set directory ('{1}') does not exist.
    Create it or use the default directory ({2})?
si: කැමති වෙනස් කණ්ඩය ('{1}') මෙහෙයුව නොපවතී.
    පෙරනිමි මෙහෙයුව සාදන්න හෝ   භාවිතා කරන්න({2})?

en: Sorry, I cannot find the user list.
    (this may be due to a network problem)
    Please hit Cancel if you wish to use Squeak.
si: සමාවෙන්න, මට භාවිතා කරන්නන්ගේ ලැයිස්තුව සොයාගත නොහැකියි.
    (මෙය ජාලකරණ ගැටලුවකට හේතු විය හැකියි)
    ඔබ Squeak භාවිතා කරන්නට බලාපොරොත්තු වනවා නම් කරුණාකර අවලංගු කරන්න යන්න තට්ටු කරන්න.

en: Unknown user:
si: භාවිතා කරන්නා නොදනී:

en: merge
si: ඒකාබද්ධ කිරීම

en: merge the translation file
si: පරිවර්තන ගොනුව ඒකාබද්ධ කිරීම

en: merge the translation file into the language named like the file
si: ගොනු භාෂා නම් කළ ලෙස පරිවර්තන ගොනුව ඒකාබද්ධ කිරීම

en: Loading
si: ප්‍රවේශනය කරමින්

en: cancel
si: අවලංගු කරන්න.

en: This language needs additional fonts.
    Do you want to install the fonts?
si: මෙම භාෂාවට අතිරේක අකුරු අවශ්‍යය.
    	ඔබට අකුරු ස්ථාපනය කරන්නට අවශ්‍යද?

en: Let me type the name now
    Let me think about it
    Let me find a conversion file on the disk
si: දැන් මගේ නම ටයිප් කිරීමට අවසර දෙන්න
    ඒ ගැන සිතන්න මට ඉඩ දෙන්න
    ඩිස්කයේ ඇති ගොනුවෙහි දෙබස සොයා ගැනීමට මට ඉඩ දෙන්න

en: Name of the modern class {1} should translate to:
si: {1} පරිවර්තනය කිරීමට හැකි නවීන පංති නාමය:

en: Reading an instance of {1}.
    Which modern class should it translate to?
si: ක්ෂණික කියවීමෙන් {1}.
    කුමන නවීන පංති එයට පරිවර්තනය කල යුතුද?

en: no help available
si: උදව් ලැබිය නොහැකි

en: each project has its own setting
si: ඒ ඒ ව්‍යාපෘතියට අයිති සැකසුම් ඇත

en: If true, Celeste (e-mail reader) annotates messages in it's list that have attachments.  This is a performance hit and by default is off.
si: එය සත්‍ය නම් Celeste (විද්‍යුත් තැපැල් කියවන්නා) පණිවුඩය විස්තර කර ඇමුණුම් ලැයිස්තුව ඉදිරිපත් කරණු ඇත.  මෙය ක්‍රියාකාරිත්වය යෝග්‍ය වීමට හා පවත්නා තත්වය වසා දැමීමයි

en: If true, Celeste (e-mail reader) includes a status pane.
si: සත්‍ය නම්, Celeste(විද්‍යුත් තැපැල් කියවන්නා)    අන්තර්ගත තත්ව පැනලයක්

en: automatic flap layout
si: ඉබේ ක්‍රියාත්මක වන ෆ්ලැප් සැලැස්ම

en: no themes found
si: තේමා හමු නොවුනි

en: Select the font to be
    used for buttons
si: විය හැකි අකුරු තෝරන්න
    බොත්තම් සඳහා භාවිත කරන

en: Choose the font to be used for displaying code
si: දර්ශන කේත සඳහා භාවිත කරන අකුරු තෝරන්න

en: Choose the etoy button font
si: ඊටෝයි අකුරු බොත්තම තෝරන්න

en: Choose the etoy code font
si: ඊටෝයි කේත අකුරු තෝරන්න

en: Choose the eToys font
si: ඊටෝයිස් අකුරු තෝරන්න

en: Choose the etoy title font
si: ඊටෝයි ටයිල් අකුරු තෝරන්න

en: Choose a flaps font
si: ෆ්ලැප්ස් අකුරු තෝරන්න

en: Choose the standard list font
si: සම්මත අකුරු ලැයිස්තුව තෝරන්න

en: Choose the standard menu font
si: සම්මත මෙනු අකුරු තෝරන්න

en: Choose the default text font
si: පුරුදු පෙළ අකුරු තෝරන්න

en: Choose the window title font
si:  කවුළු මාතෘකා අකුරු තෝරන්න

en: note that this will only have a noticeable
    effect if the universalTiles preference is
    set to true, which it currently is not
si: එම සටහන පමණක් සැලකිය යුතුය
    විශ්ව මාතෘකා මනාපය බලපෑවොත්
    සත්‍ය ලෙස සකසන්න. ඒ දැනට නොමැති

en: this preference was added idiosyncratically and has no help message.
si: මෙම මනාප එක්කර ස්වචාරවත් සහ උදව් පණිවුඩ නොමැතිව.

en: About Preferences
si: මනාප පිළිබඳ

en: Alphabetical listing of all Preferences
si: සියලු මනාප අකාරාදි ලෙස ලැයිස්තු ගත කරමින්

en: Many aspects of the system are governed by the settings of various "Preferences".  
    
    Click on any of brown tabs at the top of the panel to see all the preferences in that category.  
    Or type in to the box above the Search button, then hit Search, and all Preferences matching whatever you typed in will appear in the "search results" category.  A preference is considered to match your search if either its name matches the characters *or* if anything in the balloon help provided for the preferences matches the search text.
    
    To find out more about any particular Preference, hold the mouse over it for a moment and balloon help will appear.  Also, a complete list of all the Preferences, with documentation for each, is included below.
    
    Preferences whose names are in shown in bold in the Preferences Panel are designated as being allowed to vary from project to project; those whose name are not in bold are "global", which is to say, they apply equally whatever project you are in.
    
    Click on the name of any preference to get a menu which allows you to *change* whether the preference should vary from project to project or should be global, and also allows you to browse all the senders of the preference, and to discover all the categories under which the preference has been classified, and to be handed a button that you can drop wherever you please that will control the preference.
    
    If you like all your current Preferences settings, you may wish to hit the "Save Current Settings as my Personal Preferences" button.  Once you have done that, you can at any point in the future hit "Restore my Personal Preferences" and all your saved settings will get restored immediately.
    
    Also, you can use "themes" to set multiple preferences all at once; click on the "change theme..." button in the Squeak flap or in the Preferences panel, or seek out the themes item in the Appearance menu.
si: පද්ධතියෙහි බොහෝ ස්වරූපය විවිධ "Preferences" කට්ටල අංග මගින් පාලනය කරණු ලබයි. මනාප ප්‍රවර්ගය දැකීමට පනේල මුදුනෙහි කුමන හෝ දුඹුරු පෙර තිරය මත ක්ලික් කරන්න.   
     සෙවීම් බොත්තමට ඉහතින් වන පෙට්ටියෙහි වර්ගය හෝ,  එවිට සෙවීම ගැටෙනවා,

en: Use the ? category to find preferences by keyword; the results of your search will show up here
si: භාවිත කරනවද? මූල පදයෙන් මනාප වර්ගය සොයාගන්න. ඔබගේ ප්‍රතිඵල මෙහි පෙන්වාවි.

en: Theme {1} is now installed.
    Many of the changes will only be
    noticeable in new windows that you
    create from now on.
si: තේමා {1} දැන් ස්ථාපිතයි.
    බොහෝ වෙනස්වීම් පමණක්
    එම ප්‍රකට නව කවුළුව ඔබට 
    දැන් සාදන්න.

en: start menu-color-from-world
si: ආරම්භක ‍ලේඛනය- වර්ණය- ලෝකයේ සිට

en: stop menu-color-from-world
si: මෙනුව නවත්වන්න - වර්ණය- ලෝකයේ සිට

en: show navigator (N)
si: යාත්‍රිකයා පෙන්වන්න (N)

en: browse themes
si: තේමා ගවේශණය

en: Choose a theme to install
si: ස්ථාපිත කිරීමට තේමාවක් තෝරන්න

en: Puts up a tool that will allow you to view and edit the code underlying all of the available themes
si: සංස්කරණයට අවසර දෙන මෙවලමක් උඩට ගන්න සහ යටින් ඉරි ඇඳි කේත සියල්ල තේමාවන්ට අවශ්‍යය

en: about this system...
si: මේ පද්ධතිය ගැන...

en: load latest code updates
si: යාවත්කාලීන කළ කේත ප්‍රවේශනය කරන්න

en: personal
si: පුද්ගලික

en: previous project
si: පෙර ව්‍යාපෘතියට

en: start using vectors
si: දෛශික භාවිතයෙන් අරඹන්න

en: stop using vectors
si: දෛශික භාවිතයෙන් නවත්වන්න

en: Whether prevailing flaps should be shown in the project right now or not.
si: කෙසේ වෙතත් පැතිර පවත්නා ෆ්ලැප්ස් පෙන්වීම ව්‍යාපෘතියෙහි දකුණ දැන් හෝ නැති

en: Preferences
si: කැමති දේ

en: Current system font settings
si: වර්තමාන පද්ධතියේ අකුරු වර්ග සැකසීම්

en: balloon-help font...
si: බැලුන්-උදව් අකුරු ......

en: button font...
si: බොත්තම් වල අකුරු...

en: Choose the default font to be used for code and  in workspaces, transcripts, etc.
si: කේත, වැඩබිම්, පිටපත් ආදියේ භාවිතය සදහා අවශ්‍ය මූලික අකුරු වර්ගය තෝරන්න

en: Choose the font to be used for textual code in etoys
si: etoys හි කේත රටාවන් හි භාවිතය සදහා අවශ්‍ය අකුරු වර්ගය තෝරන්න

en: Choose the font to be used for (some) buttons.
si: බොත්තම් (සමහර) භාවිතය සදහා අවශ්‍ය අකුරු වර්ගය තෝරන්න

en: Choose the font to be used in code panes.
si: කේත කවුළුන් හි භාවිතය සදහා අවශ්‍ය අකුරු වර්ගය තෝරන්න

en: Choose the font to be used in list panes
si: ලේඛන කවුළුන් හි භාවිතය සදහා අවශ්‍ය අකුරු වර්ගය තෝරන්න

en: Choose the font to be used in menus
si: මෙනුපත සදහා භාවිතා කිරීමට අවශ්‍ය අකුරු වර්ගය තෝරන්න

en: Choose the font to be used in window titles.
si: කවුළුවේ මාතෘකාවන් සදහා භාවිතා කිරීමට අවශ්‍ය අකුරු වර්ගය තෝරන්න

en: Choose the font to be used on etoy buttons
si: etoy හි බොත්තම් සදහා භාවිතා කිරීමට අවශ්‍ය අකුරු වර්ගය තෝරන්න

en: Choose the font to be used on etoy tiles
si: etoy  ටයිල් සදහා භාවිතා කිරීමට අවශ්‍ය අකුරු වර්ගය තෝරන්න

en: Choose the font to be used on textual flap tabs
si: රටා පෙති පටිත්ති සදහා භාවිතා කිරීමට අවශ්‍ය අකුරු වර්ගය තෝරන්න

en: Choose the font to be used titles in etoys
si: etoy හි මාතෘකාවන් සදහා භාවිතා කිරීමට අවශ්‍ය අකුරු වර්ගය තෝරන්න

en: choose the font to be used when presenting balloon help.
si: උදව් බැලූනය ඉදිරිපත් කිරීමේදී භාවිතා කිරීමට අවශ්‍ය අකුරු වර්ගය තෝරන්න

en: code font...
si: කේත අකුරු...

en: default text font...
si: මූලික පෙළ හි අකුරු වර්ගය...

en: etoy button font...
si: etoy බොත්තම් අකුරු වර්ගය

en: etoy code font...
si: etoy කේත අකුරු වර්ගය..

en: etoy tile font...
si: etoy ටයිල් අකුරු..

en: etoy title font...
si: etoy මාතෘකා අකුරු

en: flaps font...
si: ෆ්ලැප් අකුරු...

en: If any font settings have changed since you pinned this menu up, this will allow the menu to rebuilt to reflect current font choices.
si: කුමන හෝ අකුරු සැකසුමක් වෙනස් කරන තුරු ඔබ මෙම කූරු ලූ මෙනුව ගන්න, මෙය මෙනු නැවත ගොඩ නැගීම පවතින අකුරු තේරීම් පරාවර්තනයට අනුමැතිය දෙනු ඇත.

en: list font...
si: අකුරු ලැයිස්තුව

en: menu font...
si: මෙනු අකුරු...

en: Open a window showing the current font settings
si: පවතින අකුරු සැකසුම් දැක්වන කවුළුවක් විවෘත කරන්න

en: refresh this menu
si: මෙම මෙනුව නැවුම් කරන්න

en: restore default font choices
si: පෙරනිමි අකුරු තේරීම් නැවත පිහිටුවන්න.

en: Standard System Fonts
si: සම්මත පද්ධති අකුරු

en: show current font choices
si: දැන් තිබෙන අකුරු තේරීම් පෙන්වන්න.

en: Use the standard system font defaults
si: සම්මත පද්ධති අකුරු පෙරනිමි භාවිතා කරන්න.

en: window-title font...
si: කවුළුවේ මාතෘකාවේ අකුරු...

en: Allows you to control numerous options
si: බොහෝ විකල්ප පාලනයට ඔබට අවසර ඇත

en: Allows you to specify the annotations to be shown in the annotation panes of browsers, etc.
si: බ්‍රවුසරයේ අනුසටහන් තලයෙහි විශේෂිත අනු සටහන් ආදිය දැක්වීමට ඔබට අවසර ලැබේ

en: Annotations
si: අනු සටහන්

en: There are no personal preferences saved in this image yet
si: මෙම පින්තූරය සදහා පුද්ගලික අභිරුචීන් කිසිවක් තවම සුරැකී නොමැත.

en: there was an error restoring the preferences
si: ඔබේ අභිරුචීන් පිළිගැනීමේදී දෝෂ තිබේ.

en: you haven't saved your preferences yet!
si: ඔබේ වඩා කැමතිදේ තවම සුරැකී නොමැත.

en: start rounding window corners
si: කවුළු මුළු රවුම් කිරීම පටන් ගැන්ම

en: stop rounding window corners
si: කවුළු මුළු රවුම් කිරීම නැවතුම

en: Default size of arrowheads on pen trails
si: පෑන් සලකුණු ඊ හිස් වල පුරුදු ප්‍රමාණය

en: turn sound off
si: ශබ්දය අහෝසි කරන්න.

en: turn sound on
si: ශබ්දය‌ ආරම්භ කරන්න.

en: stagger windows
si: ඉතා විශාල කවුළු

en: there was an error storing your preferences to disk
si: ඔබේ වඩා කැමතිදේ සුරැකීමේදී දෝෂ තිබේ.

en: change theme...
si: තේමාව වෙනස් කරන්න...

en: Numerous "Preferences" govern many things about the way Squeak looks and behaves.  Set individual preferences using a "Preferences" panel.  Set an entire "theme" of many Preferences all at the same time by pressing this "change theme" button and choosing a theme to install.  Look in category "themes" in Preferences class to see what each theme does; add your own methods to the "themes" category and they will show up in the list of theme choices.
si: බොහෝ "මනාපයන්"("Preferences") බොහො දේ Squeak දකින හා හැසිරෙන ආකාරයට පාලනය කරනවා. "Preferences"  පැනලය භාවිත කර තනි කැමැත්තට සූදානම් වෙනවා.

en: About Window Colors
si: කවුළුවේ වර්ණ පිළිබඳව

en: Bright
si: බබලන

en: Click for an explanation of this panel
si: මෙම නම් ලැයිස්තුව විස්තර කිරීම සඳහා ක්ලික් කරන්න.

en: Pastel
si: පාට හුණු

en: Use standard bright colors for all windows.
si: සියලූම කවුළු සඳහා සම්මත දීප්තිමත් වර්ණ භාවිතා කරන්න

en: Use standard pastel colors for all windows.
si: සියලුම කවුළු සඳහා සම්මත පාට හුණු වර්ණ යොදගන්න

en: Use white backgrounds for all standard windows.
si: සියලුම සම්මත කවුළු සඳහා සුදු පසුබිම භාවිතා කරන්න.

en: White
si: සුදු

en: Window Colors
si: කවුළුවේ වර්ණ

en: Do you want to check for updates\or maintenance fixes on the server?
si: යාවත්කාලීන කිරීම පරීක්ෂා කර බැලීමට ඔබට අවශ්‍යද\හෝ  සේවාදායකයෙහි නඩත්තුව ස්ථිරද?

en: Remember to save you image to make this setting permant.
si: මෙම සැකසුම් ස්ථිරව නිර්මාණය කර ඔබ පින්තූරය සුරකින්නට මතක තබාගන්න.

en: Yes, Update\No, Not now\Don't ask again
si: ඔව්, යාවත්කාලීන කළා\නෑ, දැන් නොවේ\නැවත අහන්න එපා

en: Allows you to find out which category, or categories, this preference belongs to.
si: මෙම මනාපය සන්තක හෝ වර්ග කුමන වර්ගයට අයත්දැයි සොයන්නට ඔබට අවසරයි.

en: browse senders
si: ගවේශක යවන්නන්

en: Copy the name of the preference to the text clipboard, so that you can paste into code somewhere
si: පෙළ පසුරු පුවරුවට මනාප‍යේ නම පිටපත් කරන්න. එනිසා ඔබට කේත කොතැනක හෝ අලවන්නට හැකිය

en: copy this name to clipboard
si: ඇමනුම් පුවරුවට මෙම නම පිටපත් කරන්න

en: hand me a button for this preference
si: මෙම මනාප සඳහා බොත්තම මට පවරන්න

en: Some preferences are best applied uniformly to all projects, and others are best set by each individual project.  If this item is checked, then this preference will be printed in bold and will have a separate value for each project
si: සමහර මනාප ඒකාකාරයෙන් සියළුම ව්‍යාපෘති සඳහා ඉතාමත් ප්‍රායෝගිකයි, සහ අනෙක්වා තනි ව්‍යාපෘති සඳහා ඉතා සුදුසුවේ.  මෙම අයිතමය පරීක්ෂා කලොත්, මේවා මනාපය අනුව තද පැහැයෙන් මුද්‍රණය කිරීමට හා ඒ ඒ ව්‍යාපෘති සඳහා විවිධ වටිනාකමක් දිය හැකිය

en: show category...
si: වර්ගය පෙන්වන්න

en: This will open a method-list browser on all methods that the send the preference "
si: මෙම ක්‍රම-ලැයිස්තුව විවෘත කිරීමෙන් සියලු ක්‍රමවේද අභිමතය පරිදි යවන්නට හැකිය

en: Will give you a button that governs this preference, which you may deposit wherever you wish
si: මෙම මනාපය පාලනය කරන බොත්තමක් ඔබ දෙන්න, ඔබ කැමති කොතැනක හෝ තැන්පත් කරන්න

en: Click here for a menu of options regarding this preference.  Click on the checkbox to the left to toggle the setting of this preference
si: මෙනු විකල්ප සඳහා ඒ සම්බන්ධයෙන් වු මනාපයන්ට මෙතැන ක්ලික් කරන්න. ටොගලයෙහි මෙම මනාපය සැකසීමට චෙක් බොක්ස් මත ක්ලික් කරන්න

en: show flaps (F)
si: ෆ්ලැප්ස් (F) පෙන්වන්න

en: show shared tabs (F)
si: බෙදා ගන්නා ලද ටැබ් (F) පෙන්වන්න

en: circular halos with icons inside
si: ඇතුලත අයිකන සහිත halos පරිපථය

en: classic
si: සම්භාවනීය

en: custom
si: සේවාලාභියා

en: customizable halos
si: සිරිත් පරිදි halos

en: fewer, larger halos
si: ස්වල්ප වශයෙන්, පුළුල් halos

en: iconic
si: මූර්තිරූපී

en: plain circular halos
si: සරල පරිපථ halos

en: simple
si: සරල

en: Click here to edit the method that defines the custom halos
si: සේවා ලාභියාගේ පැහැදිලි කරන ලද ක්‍රමවේදයට අදාල halos සංස්කරණය කිරීමට මෙතැන ක්ලික් කරන්න

en: Edit custom halos
si: සේවා ලාභියාගේ halos සංස්කරණය කරන්න

en: load
si: ප්‍රවේශනය

en: load a package version
si: පැකේජ වෙළුමක් ප්‍රවේශනය කරන්න.

en: A tool for expressing personal preferences for numerous options.
si: පුද්ගලික මනාපයන් ප්‍රකාශනය සඳහා බොහෝ විකල්පයන්ගෙන් යුත් මෙවලමක්

en: Preferences Panel
si: අභිරුචීන් පුවරුව

en: Click here to get some hints on use of this Preferences Panel
si: අභිරුචීන් පුවරුව භාවිත කරන ආකාරය පිළිබ‍ඳව ඇති ඉඟි ලබා ගැනීම සදහා මෙතන ක්ලික් කරන්න

en: Click here to load all the preferences from their saved values on disk.
si: දෘඩ තැටියේ සුරැකී ඇති අභිරුචීන්හි සියලුම අගයන් ලබා  ගැනීම සඳහා මෙතන ක්ලික් කරන්න.

en: Click here to reset all the preferences to their standard default values.
si: අභිරුචීන් අග සියල්ල යළි ඔවුන්ගේ සම්මත මූලික අගයන් බවට පත් කිරීම සඳහා මෙතන ක්ලික් කරන්න.

en: Click here to reset all the preferences to their values in your Personal Preferences.
si: ඔබගේ පුද්ගලික අභිරුචීන්හි සියලුම අගයන් ඔවුන්ගේ මූලික අගයන් ලෙස යළි සැකසීම සදහා මෙතන ක්ලික් කරන්න.

en: Click here to save the current constellation of Preferences settings as your personal defaults; you can get them all reinstalled with a single gesture by clicking the "Restore my Personal Preferences".
si: තෝරන ලද බොහෝ අභිරුචී අංගයන් සමග, ඔබේ මූලික  ගොනුවක් ලෙස සුරකීමට මෙහි ක්ලික් කරන්න‍. සියල්ල පෙර තත්වයට පත් කිරීමට අවශ්‍ය නම් මෙහි ක්ලික් කරන්න "මගේ පුද්ගලික අභිරුචීන් පෙර තත්ත්වයට ගැනීම".

en: Click here to save the current constellation of Preferences settings to a file; you can get them all reinstalled with a single gesture by clicking "Restore Settings From Disk".
si: තෝරන ලද බොහෝ අභිරුචී අංගයන් සමග, පවතින ගොනුවක් සුරකීමට මෙහි ක්ලික් කරන්න‍. සියල්ල පෙර තත්වයට පත් කිරීමට මෙහි ක්ලික් කරන්න "ඩිස්කය මගින් කට්ටල අංග පෙර තත්ත්වයට ගැනීම".

en: Click here to view all the values stored in the system Parameters dictionary
si: පද්ධතියේ පරාමිති ශබ්ද කෝෂය තුල සුරැකී ඇති සියලුම අගයන් දර්ශනය කිරීම සඳහා මෙතන ක්ලික් කරන්න.

en: Help!
si: උදව්!

en: Inspect Parameters
si: පරාමිතීන් පිරික්සන්න.

en: Restore all Default Preference Settings
si: සියල්ල මූලික අභිරුචි සැකසීම් නැවත සකස් කරන්න.

en: Restore my Personal Preferences
si: මගේ පුද්ගලික අභිරුචීන් නැවත සකස් කරන්න.

en: Restore Settings from Disk
si: දෘඩ තැටියෙන් සුරැකුම් ගෙන නැවත සකස් කරන්න.

en: Save Current Settings as my Personal Preferences
si: මෙම සැකසීම් මාගේ පුද්ගලික අභිරුචීන් ලෙස සුරකින්න.

en: Save Current Settings to Disk
si: මෙම සැකසීම් දෘඩ තැටියට සුරකින්න.

en: Search
si: පිරික්සුම.

en: Search Preferences for:
si: මනාපයන් සඳහා සොයන්න:

en: Type what you want to search for here, then hit the "Search" button, or else hit RETURN or ENTER
si: ඔබට සෙවීමට අවශ්‍ය දෑ මෙහි ටයිප් කරන්න. ඉන්පසු "Search" බොත්තම ඔබන්න. නැතිනම් RETURN හෝ ENTER බොත්තම ඔබන්න.

en: Type what you want to search for in the box above, then click here (or hit RETURN or ENTER) to start the search; results will appear in the "search results" category.
si: ඔබට සෙවීමට අවශ්‍ය දෑ ඉහත කොටුවෙහි ටයිප් කරන්න. ඉන්පසු සෙවීම ආරම්භ කිරීමට (RETURN හෝ ENTER) ක්ලික් කරන්න. ප්‍රතිඵල "search results" යටතේ දර්ශනය වනු ඇත.

en: find preference... (f)
si: අභිරුචීන් සෙවීම... (f)

en: inspect parameters
si: පරාමිතීන් පිරික්සීම

en: Search for preferences containing:
si: අභිරුචියන් අඩංගු වී ඇති තැන් පිරික්සන්න.

en: Type here, hit Search
si: මෙහි ලියන්න.  Search ක්ලික් කරන්න.

en: server is unavailable
si: සර්වරය භාවිතය සදහා නොමැත

en: Publishing
si: එළිදැක්විම.

en: The top project can't do that
si: මව් ව්‍යාපෘතියට මෙය සිදුකළ නොහැක.

en: Painting
si: චිත්‍ර

en: Scripting
si: පිටපත්කරණය

en: Stack Tools
si: අට්ටි ගැසීමේ මෙවලම

en: Must be in this project to isolate it
si: මෙම ව්‍යාපෘතිය හුදෙකලා කිරීමට නම් ඔබ එය තුළම සිටිය යුතුය.

en: choose language
si: භාෂාව තෝරන්න

en: This controls the human language in which tiles should be viewed.  It is potentially extensible to be a true localization mechanism, but initially it only works in the classic tile scripting system.  Each project has its own private language choice
si: මෙය මව් බසින් පාලනය කරයි. කුමන ටයිලය දර්ශනය කළ යුතුද.  එය විභව විතන්‍ය ස්ථානගත කිරීමේ යන්ත්‍රණය සත්‍ය ලෙස සිදු කරන නමුත් ආරම්භයේ දී පමණක් එය  classic tile scripting පද්ධතියෙන් ක්‍රියාත්මක වේ. සෑම ව්‍යාපෘතියක්ම මව් බසින් සිදුවේ.

en: I cannot locate the project\
si: මට ව්‍යාපෘතිය පිහිටි ස්ථානය සොයාගත නොහැක.

en: Yes, make it up\No, skip it
si: ඔව්, එය සිදු කරන්න. / නැහැ, එය මගහරින්න.

en: \Would you like me to create a new project\with that name?
si: එම නමෙන් නව ව්‍යාපෘතියක් නිර්මාණය කරනවාට ඔබ කැමතිද?

en: $	Fixing fonts	$
si: $	 අකුරු සවිකිරීම 	$

en: Saving
si: සුරක්ෂිතය.

en: Are you sure you want to destroy this Project\ and revert to an older version?\\(From the parent project, click on this project's thumbnail.)
si: මෙම ව්‍යාපෘතිය විනාශ කිරීම‍ට හෝ පැරණි අනුවාදයට එළඹීමට ඔබට අවශ්‍ය බව විශ්වාසද ? \\(මව් ව්‍යාපෘතියේ සිට මෙම ව්‍යාපෘතියට යන්න.)

en: Cancel
si: අත් හරින්න

en: nothing to revert to
si: නැවත ආපසු ඒමට දෙයක් නොමැත.

en: Revert to saved version
si: සංරක්ෂිත අනුවාදයට නැවත යන්න.

en: This project is not all here. I will try to load a complete version.
si: මෙම ව්‍යාපෘතිය මෙහි නොමැත. මා සියලු අනුවාදය දැමීමට උත්සාහ කරන්නම්.

en: Can't exit the top project
si: මව් ව්‍යාපෘතියෙන් ඉවත් විය නොහැක.

en: Would you like to include all the changes in the change set
    	as part of this publishing operation?
si: වෙනත් කොටසක ඇති වෙනස් කම් සියල්ල මෙම ප්‍රකාශන මෙහෙයුමේ 
     	 කොටසක් ලෙස අන්තර්ගත කිරීමට ඔබ කැමතිද?

en: Do not write file
    Write file anyway
    Debug
si: ගොනු ලියන්න එපා.
    කෙසේ වුවත් ගොනු ලියන්න.
    වැරදි සොයන්න.

en: Segment not written
si: ජේදය ලියා නැත.

en: (collecting resources...)
si: (සම්පත් එකතුකිරීම...)

en: \Project's own world is not in the segment.
si: \ව්‍යාපෘතියේ කොටස් ජේදය තුළ  නැත.

en: Sugar Navigator Flap
si: Sugar යාත්‍රිකයාගේ ෆලැප්

en: show the tool bar
si: මෙවලම් තීරුව පෙන්වන්න.

en: Help
si: උදව්

en: A newer version exists on the server.
si: නව අනුවාදයක් සර්වරය තුළ ඇත.

en: can't find file on server for {1}
si: {1} සදහා සර්වරය මත ගොනු සෙවිය නොහැක

en: Load it\Cancel
si: යොදන්න.\අවලංගු කරන්න.

en: Loading
si: ප්‍රවේශනය කරමින්/ යොදමින්

en: Reload anyway\Cancel
si: කෙසේ වෙතත් නැවත යොදන්න \ අවලංගු කරන්න.

en: That server has an older version of the project.
si: එම සර්වරය තුළ ව්‍යාපෘතියේ පරණ අනුවාදය ඇත.

en: The only changes are the ones you made here.
si: මෙහි ඇත්තේ ඔබ කළ වෙනස්කම් පමණි.

en: Navigator
si: යාත්ත්‍රිකයා

en: Really delete the project
    {1}
    and all its contents?
si: {1}
    ව්‍යාපෘතිය
     සහ එහි අන්තර්ගතය සැබැවින්ම විනාශ කළ යුතුද?

en: The project {1}
    contains sub-projects.  You must remove these
    explicitly before removing their parent.
si: මෙම ව්‍යාපෘතිය
    අනුව්‍යාපෘති වලින් සමන්විතය. මුල් ව්‍යාපෘතිය ඉවත් කිරීමට පෙර නිශ්චිත ලෙස
    ඔබ එම අනුව්‍යාපෘති ඉවත්කළ යුතුයි.

en: Objects
si: වස්තූන්

en: Squeak
si: උස් හීන් හඬ

en: Supplies
si: සැපයුම්කරුවන්

en: Tools
si: මෙවලම්

en: Widgets
si: තාරාවුන් වර්ගයක්

en: Project password
si: ව්‍යාපෘති රහස්‍ය පදය

en: Store anyway\Cancel
si: කෙසේ වෙතත් ගබඩා කරන්න. \ අවලංගු කරන්න.

en: WARNING
si: අවවාදයයි.

en: \Please cancel, rename this project, and see what is there.
si: \කරුණාකර අවලංගු කරන්න. මෙම ව්‍යාපෘතිය නැවත නම් කර එතන ඇති දේ බලන්න.

en: \Project:
si: \ව්‍යාපෘතිය:

en: \THIS PROJECT HAS NEVER BEEN SAVED
si: ‍\මෙම ව්‍යාපෘතිය කෙදිනකවත් සුරක්ෂිත කර නොමැත.

en: \There are newer version(s) in the local directory
si: \නාමාවලිය තුළ නව අනුවාදය ඇත.

en: \There are newer version(s) on the server
si: \සර්වරය  තුළ නව අනුවාදය ඇත

en: Since this project has not been saved yet,
    I cannot tell someone where it is.
si: මෙම ව්‍යාපෘතිය මේ වන තෙක් සුරක්ෂිත කර නොතිබූ නිසා,
    එය කොතනදැයි මට තව කෙනෙකුට කිව ‍නොහැක.

en: This project thinks it has never been on a server
si:  මෙය කිසිදිනක සර්වරය මත නොසිටි බ‍ව මෙම ව්‍යාපෘතිය  සිතයි.

en: Try to find a server\Cancel
si: සර්වරයක් සෙවීමට උත්සාහ ගන්න \ අවලංගු කරන්න.

en: Sorry that name is already used
si: කණගාටුයි, එම නම දැනටමත් භාවිත වේ.

en: Please name this thread.
si: කරුණාකර මෙම සම්බන්ධය නම් කරන්න.

en: It looks like a problem occurred while
    getting this project. It may be temporary,
    so you may want to try again,
si: පෙනෙන අයුරින් මෙම ව්‍යාපෘතිය ගන්නා අතරතුර
    ගැටළුවක් හට ගෙන ඇත. එය තාවකාලික විය හැක.
     එම නිසා ඔබට නැවත උත්සාහ කිරීමට සිදුවේ.

en: This is not a PasteUpMorph or
    exported Project.
si: මෙය ඇල වූ මෝපයක් හෝ ගෙන් වූ  ව්‍යාපෘතියක් නොවේ.

en: No project found in this file
si: මෙම ගොනුවේ ව්‍යාපෘතියක් නැත.

en: install
si: ස්ථාපනය කරනවා

en: install SAR
si: SAR ස්ථාපනය කරන්න

en: install this Squeak ARchive into the image.
si: මෙම Squeak ARchive පිංතූරයකට ස්ථාපනය කරන්න

en: Do not load it
si: එය යොදවා නොගන්න.

en: Load it anyways
si: කෙසේ හෝ එය යොදවා ගන්න.

en: You are about to load some insecure content.
    If you continue, access to files as well as
    some other capabilities will be limited.
si: ඔබ අනාරක්ෂිත ක්‍රියාවලියක් යොදා ගැනීමට  සැරසෙයි.
    මෙය යොදා ගතහොත් , අනෙකුත් ගොනු සහ ක්‍රියාකාරකම් වෙත ප්‍රවේශ වීමේ බලය සීමා සහගත වනු ඇත.

en: License
si: බලපත්‍රය

en: Show license?
si: බලපත්‍රය පෙන්වන්න?

en: New File Name?
si: අලුත් ‍ගොනුවේ නම?

en: {1} already exists. Overwrite?
si: {1}දෑනටමත් පවතී. ඒ මතම ලියන්නද?

en: latest update: #
si: නවීකරණය: #

en:  (case-insensitive)
si:  (අකුරු පිළිබඳ සංවේදනයක් නොදක්වයි)

en:  (case-sensitive)
si:  (අකුරු පිළිබඳ සංවේදනයක් දක්වයි)

en: Methods with string
si: වචන වැල් ක්‍රමය

en: There are updates available. Do you want to install them now?
si: නවීකරණය වී ඇත. ඔබට ඒවා ස්ථාපනය කිරීමට දැන් අවශ්‍යද?

en: Please type your initials:
si: කරුණාකර ඔබේ මුලකුරු සටහන් කරන්න:

en: <no author>
si: <කතුවරයෙක් නැත>

en: Choose a file
si: ගොනුවක් තෝරන්න

en: Choose a group of servers
    from which to fetch updates.
si: නවීකරණය කිරීමට සේවාදායක කාණ්ඩයක් තෝරන්න.

en: Do you really want to empty the trash?
si: මෙම ලටපට ඉවත් කිරීමට ඔබට ඇත්තටම අවශ්‍යද?

en: Common Requests
si: පොදු ඉල්ලීම්

en: edit this list
si: මෙම ලයිස්තුව සංස්කරණය කරන්න

en: Command Key Actions
si: විධාන බොත්තමේ ක්‍රියාවන්

en: No new updates on the server
si: සර්වරයෙහි නවීකරණ ගොනු නොමැත

en: Stop looking\Try next server
si: බැලීම නවත්වන්න. \ ඊළග සර්වරයට උත්සාහ කරන්න.

en: 
    Would you like to try the next server?
    (Normally, all servers are identical, but sometimes a
    server won't let us store new files, and gets out of date.)
si: 
    ඔබ ඊළඟ සර්වරයට උත්සාහ කරන්න කැමතිද?
    සාමාන්‍යයෙන් සැම සර්වරයක්ම සමානය. නමුත් සමහර විට  සර්වරයක් අපට නව ගොනුවක් ගබඩා කිරීමට ඉඩ නොදී සිටිය හැක. නැති නම් කල් ඉකුත්වි ඇත.

en: {1} new update file(s) processed.
si: {1}නවීකරණ ගොනුව සකස් කර ඇත.

en: A message browser that tracks the most recently-submitted methods
si: ඉතා මෑතකදී-යොමුකරලද ක්‍රමවේද සහිත පථ සඳහා පණිවුඩ බ්‍රවුසරයක්

en: Recent
si: ආසන්න

en: Click here to empty the trash.
si: ඉවත ලන දෑ හිස් කිරීමට මෙතන ක්ලික් කරන්න.

en: EMPTY
si: හිස්

en: Objects you drag into the trash will automatically be saved here, one object per page, in case you need them later.  To disable this feature set the "preserveTrash" Preference to false.
    
    You can individually expunge objects by hitting the - control, and you can empty out all the objects in the trash can by hitting the "EMPTY" button at top right.
si: පසුවට ඔබට ඇතිවන අවශ්‍යතාවයන්ට, සුන්බුන් ගොඩට දමන ලද දේ, පිටුවකට එක වස්තුව බැගින් ස්වයංක්‍රීයව සංරක්ෂණය වී ඇත. මෙම ගුණාංගය අක්‍රීය කිරීමට "රක්ෂිත සුන්බුන්" වල අභිමතය අසත්‍ය කරන්න.
    පාලකය එබීමෙන් තනි තනි වස්තු ඉවත්කළ හැක. සුන්බුන් ගො‍‍‍‍‍ඩේ ඇති සියලු වස්තු හිස් කිරීමට උඩ දකුණේ ඇති   "EMPTY" බොත්තම ඔබන්න .

en: scraps
si: සුන්බුන්

en: Please type your name:
si: කරුණාකර ඔබේ නම ටයිප් කරන්න.

en: Your Name
si: ඔබේ නම

en:   ({1} pages)
si:   (පිටු{1})

en: T R A S H
si: ඉවත ලන දෑ (T R A S H)
