eToys - en to si translation catalogue (53 entries)

en: operation not supported
si: උදව් නොවූ මෙහෙයුම

en: Use the journal to delete entries
si: ප්‍රවේශන මකා දමන්නට ජර්නලය භාවිතා කරන්න

en: Journal
si: ජර්නලය

en: make XO bundle
si: XO කලාපය සකසන්න

en: wrap as an OLPC XO bundle
si: OLPC XO කලාපයක් ලෙස ඔතනවා

en: Making bundle
si: කලාපය සකසමින්

en: Buddies
si: බඩියන්

en: untitled
si: මාතෘකාව නොමැති

en: Etoys
si: ඊටෝයිස්

en: Cannot open {1}
si: විවෘත කල නොහැකි {1}

en: Inviting buddy ...
si: බඩි ආරාධනා ...

en: Joining activity ...
si: ක්‍රියාකාරකම හා එක්වෙමින්

en: Looking for shared activity ...
si: ක්‍රියාකාරකම බෙදා ගැනීම සඳහා බලමින්

en: Opening journal entry
si: ජර්නල ප්‍රවේශය විවෘත කරමින්

en: Etoys Project
si: ඊටෝයිස් ව්‍යාපෘතිය

en: Unnamed
si: නිර්නාමික

en: Sugar Navigator Flap
si: Sugar යාත්‍රිකයාගේ ෆලැප්

en: Find...
si: සොයන්න...

en: File Dialog
si: ගොනු සංවාදය

en: The list of files and directories
si: ගොනු සහ නාමාවලි ලැයිස්තුව

en: Present a virtual display that approximates the actual OLPC display in resolution, centered within the actual Squeak display window.
si: OLPC විභේදනයෙහි නියම (තථ්‍ය) ආසන්න සැබෑ සන්දර්ශනය ඉදිරිපත් කරනවා, සිහින් හඬ නගන(ස්ක්වීක්/Squeak) දර්ශන කවුළුවෙහි කේන්ද්‍රයෙහි

en: Scale the Squeak display so that it appears to have the same resolution as an OLPC display.  If you resize the Squeak window to approximate the physical dimensions of the real OLPC display, this will result in an appearance that closely resembles the appearance on an OLPC screen.
si: ඔබ සිහින් හඬ නගන(ස්ක්වීක්/Squeak) කවුළු ආසන්නයට භෞතික මාන අනුව නියම OLPC දර්ශනය ප්‍රතිප්‍රමාණ කළහොත්, එහි ප්‍රතිඵලය ලෙස පෙනුම OLPC තිරයක පෙනුමට සමානව ලැබෙනවා.

en: Use the normal Squeak display, without applying any special scaling.
si: කිසිදු විශේෂ පරිමාණ යොදා නොගනිමින් සාමාන්‍ය සිහින් හඬ නගන(ස්ක්වීක්/Squeak) දර්ශන භාවිතා කරන්න.

en: Help
si: උදව්

en: FIND
si: සොයන්න

en: Find an entry in the Journal.  Hold mouse button down for further options.
si: ජර්නලයට ඇතුලු වන මගක් සොයා ගන්න. තවදුරටත් විකල්ප අවස්ථා අවශ්‍ය නම් මුසිකය අල්ලා ගෙන සිටින්න

en: hide the tool bar
si: මෙවලම් තීරුව සඟවන්න.

en: PUBLISH IT!
si: එය ප්‍රසිද්ධ කරන්න!

en: Click here to choose your language.
si: ඔබගේ භාෂාව තේරීමට මෙතන ක්ලික් කරන්න.

en: Make a painting
si: ‍චිත්‍රයක් සකසන්න

en: Enable sharing. When another user joins, you can exchange objects.
si: බෙදාගැනීම පවරමින් වෙනත් භාවිතා කරන්නකු එකතු වූවොත්, ඔබට වස්තු හුවමාරු කල හැක.

en: show the tool bar
si: මෙවලම් තීරුව පෙන්වන්න.

en: Undo the last change
si: අවසන් වෙනස නිශ්ප්‍රභ කරන්න.

en: Click here to toggle using the full screen.
si: ටොගලය භාවිතයෙන් සම්පුර්ණ තිරය ලබා ගන්න.

en: display mode
si: දර්ශන ආකාරය

en: Make a Badge
si: ලාංඡනයක් සාදන්න

en: My Neighborhood
si: මගේ වටපිටාව

en: Private
si: පුද්ගලික

en: To start,
    click here
    to create
    a new
    painting.
si: අලුත් පින්තූරයක් ආරම්භයට
    මෙතැන ක්ලික් කරන්න.

en: This is the name of current project.
    You can edit it as well.
si: මෙය පවතින ව‍‍‍‍‍‍‍්‍යාපෘතියෙහි නමයි.
    එය ඔබට හොඳින් සංස්කරණය කළ හැකියි

en: Supplies
si: සැපයුම්කරුවන්

en: Centered Virtual Extent
si: නියම ප්‍රමාණය කේන්ද්‍රගතව ඇත

en: No Scaling
si: පරිමාණ නැත

en: Scaled Virtual Extent
si: පරිමාණගත නියම ප්‍රමාණය

en: Full Screen
si: සම්පූර්ණ තිරය

en: Or, click to see Supplies.  
    Choose an object or 
    choose the Object Catalog for more choices.
si: වස්තුවක් තෝරන්න හෝ සපයන්නන් බැලීමට ක්ලික් කරන්න
    තේරීම් සඳහා වස්තු නාමාවලිය තෝරන්න.

en: color...
si: පාට...

en: destroy this flap
si: මේ ෆලැප් විනාශකරන්න

en: height...
si: උස...

en: highlight color...
si: ඉස්මතුවන පාට...

en: use default gray look
si: පවතින අළු පැහැති පෙනුම භාවිතය

en: use default green look
si: පවතින  කොළ පැහැති පෙනුම භාවිතය

en: Sugar Navigation Flap
si: Sugar යාත්‍රාකරණ ෆ්ලැප්
