eToys - en to si translation catalogue (184 entries)

en: Change sound volume
si: ශබ්ධයේ ප්‍රමාණය වෙනස් කිරිම

en: open wave editor
si: තරංග සකසන්නා විවෘත කරන්න

en: read file
si: ගොනුව කියවන්න

en: File name?
si: ගොනුවේ නම?

en: Sorry, I cannot find that file
si: කණගාටුයි, මට එම ගොනුව සෙවිය නොහැක

en: Play
si: ධාවනය කරවන්න

en: Save
si: සුරකින්න

en: Stop
si: නවතන්න

en: open a wave-editor tool with this sound as its iniital sound
si: මෙම හඬ එහි ආරම්භක හඬ ලෙස යොදා ගනිමින් තරංග-සැකසුම් මෙවලමක් විවෘත කරන්න

en: wave editor
si: තරංග සංස්කරණය කරන්නා

en: kindly give the sound a name:
si: කරුණාකර හඬ නාමයක් ලබාදෙන්න:

en: Unnamed
si: නිර්නාමික

en:  seconds.
    Double-click to hear the sound.  "add to sound library" available in halo menu.  Also suitable for dropping into a piano-roll or into an event-roll
si: තත්පර.
    හඬ ඇසීමට දෙපාරක් ක්ලික් කරන්න.  "හඬ පුස්තකාලයට එකතුකිරීමට" halo මෙනුවේ ඇති piano-roll එකකට හෝ event-roll එකකට  දැමීම සුදුසු වේ

en: Holds a recorded sound of duration
si: කාල සීමාවක් තුළ පටිගත කළ හඬක් රඳවා ගන්න

en: select codec
si: codec තෝරන්න

en: new MIDI controller
si: නව MIDI පාලකය

en: play via built in synth
si:  ගොඩ නැගූ සංස්ලේෂණ අතුරින්ක්‍රියා කරන්න

en: play via MIDI
si: MIDI හරහා ධාවනය කරන්න

en: A device for making sound recordings.
si: හඬ පටිගත කිරීම සඳහා උපකරණයක්.

en: Multimedia
si: බහුමාධ්‍ය

en: SoundRecorder
si: හඬ පටිගතකරණය

en: Play the current recording from its beginning
si: මෙම පටිගතකිරීම් ඒවායේ ආරම්භයේ සිට ධාවනය කරන්න

en: Record
si: තැටිගත කරන්න

en: Save the current recording for future use.
si: මතු ප්‍රයෝඡනය සඳහා පවතින පටිගතකිරීම් සුරකින්න.

en: Start a new recording
si: නව පට්ගතකිරීමක් අරඹන්න

en: Stop current recording or playback
si: මෙම පටිගතකිරීම් හෝ නැවත ධාවනය නවතන්න

en: choose compression...
si: කුඩා කිරීම තෝරන්න...

en: choose which data-compression scheme should be used to encode the recording.
si: පටිගත කිරීම් ආකේතනය කිරීම සඳහා භාවිතා කළයුතු දත්ත-හැකිලීමේ පිළිවෙළ තෝරන්න.

en: hand me a sound token
si: මට ශබ්ද ටෝකනයක් බාර දෙන්න

en: hands you a lozenge representing the current sound,  which you can drop into a piano-roll or an event-roll, or later add to the sound library.  Double-click on it to hear the sound
si: ඉදිරිපත් කරණ ලද ලොසින්ජරයක් පවතින ශබ්දයෙහි රඳවා ගන්න,  එය ඔබට පියානෝ‍-රෝල් එකක හෝ සිද්ධි‍-රෝල් එකක හෝ පසුව පුස්තකාල ශබ්දයට එකතු කිරීමට හෝ.  ශබ්දය අසන්නට ඒ මත ඩබල්-ක්ලික් කරන්න

en: help
si: උදව්

en: open up the wave-editor tool to visualize and to edit the sound recorded
si: පට්ගත කරනලද හඬ දෘශ්‍යකරණය කිරීමට සහ සැකසීමට තරංග-සංස්කරණය කරන මෙවලම විවෘත කරන්න

en: opens a flap which contains instructions
si: උපදෙස් අන්තර්ගත ෆ්ලැප් එකක් විවෘත කරන්න

en: remove any blanks space at the beginning and/or end of the recording.  Caution -- this feature seems to be broken, at least on some platforms, so use at your own risk.  For safety, save this sound in its untrimmed form before venturing to trim.
si: පටිගතකිරීම් ආරම්භයේ සහ/හෝ අවසානයේ හිස් ඉඩක් ඇත්නම් ඉවත්කරන්න.  අවවාදය -- මෙම ලක්ෂණය බිඳී යා හැක, අවම වශයෙන් සමහර වේදිකා මතදී, එනිසා ඔබගේ අවදානම භාවිතා කරන්න.  ආරක්ෂාව සඳහා, කපා නොහරින ලද මෙම ශබ්දය සුරකින්න වා ක‍ඩින් කපා හැරීමට පෙර.

en: Sound Recorder Options
si: හඬ පටිගත කිරීමේ විකල්ප

en: trim
si: කපා හැරීම

en: Drag to set the record level
si: පටිගත කිරීම් මට්ටමට යෙදීම සඳහා අඳින්න

en: maximum record-level
si: උපරිම පටිගත කිරීම්-මට්ටම

en: minimum record-level
si: අවම පටිගත කිරීම්-මට්ටම

en: Compression method\Currently: {1}
si: හකුලන ආකාරය\පවතින: {1}

en: GSM (simple compression)
si: GSM (සරළ හැකිලීම)

en: No compression
si: හකුලා නැත

en: None
si: කිසිත් නැත

en: Speex (for speech)
si: Speex (කථාව සඳහා)

en: Vorbis (for music)
si: Vorbis (සංගීතය සඳහා)

en: no sound recorded yet
si: තවම ශබ්දය සටහන් වී නොමැත

en: Recorded sound duration: {1} second(s)
si: හඬ පටිගතවූ කාලපරාසය: {1} තත්පර

en: 
    Press "Record" to start recording.  Press Stop when finished recording.
    
    After making a recording, you can:
       Press "Play" to play back the recording.
       Press "Record" to start a new recording
          (the old one would be discarded).
       Press "Save" to save the recording in the sound library.
    
    Press the menu icon to get a menu with further options.
    
    If you wish to refer to the sound in scripts, you need to add it to the sound library; press Save to do that; you will need to supply a name for it.
    
    If you want to retain the sound but do not need to refer to it in scripts, you need not name it; instead, use "hand me a sound token", found in the menu, to obtain a little "sound token" object that you can subsequently use in a variety of ways:
      You can double-click on the sound token to hear the sound again.
      You can decide to save the sound after all, by using an item in the sound token's halo menu.
      You can drop the sound token into a PianoRoll or an EventRoll.
si: 
    පටිගත කිරීම ආරම්භ කිරීම සඳහා "Record" ඔබන්න. පටිගත කිරීමක් අවසන්වූ පසු ඔබට නැවතීම ඔබන්න පුළුවන:
    
    පටිගත කිරීමකින් පසු, ඔබට පුළුවන්:
         "Play" ඔබා පටිගත කිරීම නැවත ධාවනය කිරීමට.
         "Record" ඔබා නව පටිගත කිරීමක් ඇරඹීමට
         (පරණ එක නැතිවී යයි).
         "Save" ඔබා පටිගත කිරීම හඬ පුස්තකාලයේ සුරැකීමට.
    
    වැඩිපුර තෝරාගැනීම් සහිත මෙනුවක් ලබාගැනීම සඳහා මෙනු අයිකනය ඔබන්න.
    
    ඔබට ස්ක්‍රිප්ටයකට හඬ භාවිත කිරීමට අවශ්‍යනම්, ඔබ එය හඪ පුස්තකාලයට එකතු කලයුතු වේ; එසේ කිරීමට Save ඔබන්න; ඔබ එයට නමක් ලබාදීම අවශ්‍ය වේ.
       
    ඔබට හඬ තබාගැනීමට අවශ්‍ය නමුත් පිටපත්වල භාවිතය අනවශ්‍ය නම්, ඔබ එය නම්කිරීම අවශ්‍ය නොවේ; ඒ වෙනුවට, ඔබට දෙවනුව විවිධ ආකාරයනට භාවිත කල හැකි, කුඩා "හඬ ටෝකනය" ක් ලබාගතහැකි, මෙනුවෙන් සොයාගන්නා ලද, "මට හඬ ටෝකනයක් ලබාදෙන්න" භාවිත කරන්න:
         හඬ ටෝකනය මත දෙපාරක් ක්ලික් කිරීමෙන් ඔබට නැවත හඬට සවන්දිය හැක.
       ඔබට හඬ ටෝකනයේ halo මෙනුවෙහි අයිතමයක් භාවිත කර, සියල්ල අවසානයේ හඬ සුරැකීමට තීරණය කල හැක.
       ඔබට හඬ ටෝකනය PianoRoll එකකට හේ EventRoll එකකට දැමියහැක.

en: When red, it means you are currently recording
si: රතු වූ විට, මින් අදහස් කරනුයේ ඔබ තැටිගත කරමින් සිටින බවයි

en: Sound Recorder
si: හඬ  පටිගතකරනය

en: Sound name?
si: හඬෙහි නම?

en: unnamed
si: නිර්නාමික

en: Discard the current recording and start making a fresh recording
si: මෙම පටිගත කිරීම් හැරදමා නව පටිගත කිරීමක් අරඹන්න

en:  second(s) trimmed
si:  තත්පර කපා හැරියා

en: Caution:  this is dangerous and destructive!
    Do you really want to "trim" your recording?
    (It might be smart to save the untrimmed
    version in a sound token before trimming)
si: අවවාදයයි: මෙය භයානක සහ විනාශකාරීයි!
    ඔබට ඇත්තටම ඔබේ පටිගත කිරීම "කපා හැරීම" කිරීම අවශ්‍යයද?
    ( කපා හැරීමට පෙර එය නොකරන ලද version එක
     හඩ ටෝකනයක සුරැකීම හොඳ විය හැක)

en: unable to trim any more, sorry
si: කනගාටුයි, තවදුරටත් කපාහැරිය  නොහැක

en: A tool for managing the sound library
si: හඬ පුස්තකාලය කළමනකරණය සඳහා මෙවලමක්

en: Add a new sound to the sound library from a file
si: ලිපි ගොනුවකින් නව හඬක් හඬ පුස්තකාලයට එකතුකරන්න

en: Delete
si: මකා දමන්න

en: Delete the selected sound from the sound library
si: තෝරාගත් හඬ, හඬ පුස්තකාලයෙන් ඉවත්කරන්න

en: Hands you a tile representing the selected sound
si: තෝරාගත් ශබ්දය ටයිල් එකක් නැවත ඉදිරිපත් කිරීමේදී ඔබ රඳවා ගන්න

en: If the selected sound is playing, stop it
si: තෝරාගත් හඬ ධාවනය වෙමින් පවතීනම්, එය නවත්වන්න

en: Load
si: ප්‍රවේශනය කරන්න

en: Play the selected sound
si: තෝරාගත් හඬ ධාවනය කරන්න

en: Rename
si: යළි නම් කරන්න

en: Rename the selected sound
si: තෝරාගත් හඬ යළි නම්කරන්න

en: Tile
si: ටයිල්

en: open a tool which, operating with the selected sound as a point of departure, will allow you to construct a new "instrument"
si: මෙවලම විවෘත කරන්න, තෝරාගත් ශබ්දය සමඟ මෙහෙයුම් කාරක නික්මයාම් ලක්ෂ්‍යය ලෙස, නව භාණ්ඩයක් නිර්මාණය කරන්නට අනුමත කරනවා

en: Wave editor
si: තරංග සකසන්නා

en: Sound Library
si: ශබ්ද එකතුව

en: No sound selected
si: හඬ තෝරා නැත

en: You can not delete this sound
si: ඔබට මෙම හඬ මැකීමට නොහැක

en: This tool allows you to view and manage the "Sound Library", which is the list of named sounds that can be used in the tile-scripting system.
    
    Click on a sound name in the list to select it.  The buttons at the top of the tool apply to the sound you have selected.
    
    Play button -- press this to start playing the selected sound.
    
    Stop button -- if the selected sound is playing, pressing this will stop it.
    
    Tile button -- Click on this to obtain a scripting tile representing the selected sound.
    
    Rename button -- allows you to rename the selected sound.
    
    Delete button -- allows you to delete the selected sound from the Sound Library.  All tiles that formerly pointed to this sound will be changed to point to "croak" instead.
    
    Load button -- allows you to load a sound into the Sound Library from a file.
    
    You can also add sounds to the Sound library using the Sound Recorder, and also by dragging an external sound file (e.g. a file with extensions .wav or .aif)  into etoys.
    
    Note: the "universal" sounds built in to the system cannot be renamed or deleted.
    
    Additionally, a command for opening a "wave editor" tool on the selected sound can be found in the tool's halo menu.
si: මෙම මෙවලම ටයිල්-පිටපත් කරණ පද්ධතියෙහි භාවිත කළ හැකි, නම් කරනලද හඪ ලැයිස්තුවෙහි, "ශබ්ද පුස්තකාලය" දැකීමට සහ කළමණාකරනය කිරීමටට ඔබට ඉඩ සලසයි.
    
      එය තේරීම සඳහා ලැයිස්තුවෙහි ඇති හඪ නාමයක් මත ක්ලික් කරන්න. ඔබ තේරූ හඪට ඉහළ මෙවලම්වල ඇති බොත්තම් යොදන්න.
    
    ධාවන බොත්තම -- තේරූ හඪ ධාවනය ආරම්භ කිරීම සඳහා මෙම බොත්තම ඔබන්න.
    
    නවතන බොත්තම -- තේරූ හඪ ධාවනය වෙමින් පවතීනම්, මෙය එබීමෙන් එය නවතී.
    
    ටයිල් බොත්තම -- තේරූ හඪ නියෝඡනය කරන පිටපත් කරණය  ටයිල් එකක් ලබාගැනීම සඳහා  මේ මත ක්ලික් කරන්න.
    
    යළි නම්කරන බොත්තම -- ඔබට තේරූ හඪ යළි නම්කිරීමට ඉඩහරියි.
    
    මකන බොත්තම -- ඔබට හඪ පුස්තකාලයෙන් තේරූ හඪ මැකීමට ඉඩහරියි.  වරක් මෙම සියළු ටයිල් ශබ්දයට කෙළින් එල්ල කළ මෙම ශබ්දය "croak" ලක්ෂ්‍යය ක්ෂණිකව මාරු කිරීමට හැකියාව ඇත.
    
    පූර්ණය බොත්තම -- ඔබට ගොනුවක හඪක් හඪ පුස්තකාලයෙහි පූර්ණය කිරීමට ඉඩහරියි.
    
    තවද, ඔබට හඬ පටිගතකරනයක් භාවිතාකර හඪ පුස්තකාලයට හඪ එකතුකිරීමට හැක, සහ එලෙසම බාහිර ශබ්ද ගොනුවක් ඇද ගැනීමෙන්(උදා:දිගුව .wav or .aif වන ලොනුවක්)(e.g. a file with extensions .wav or .aif)   ඊ ටොසිස්හි into etoys.
    
    නිවේදනය: පද්ධතිය තුල ගොඩනගනලද "විශ්ව /universal" හඬ යළි නම්කිරීමට හෝ මැකීමට නොහැක.
    
    තවදුරටත්, තෝරාගත් හඪක් මත "තරංග සැකසුම්" මෙවලමක් විවෘත කිරීමට විධානයක් මෙවලම්හි halo මෙනුවෙන් සොයාගත හැක.

en: Please give a name for this sound
si: කරුණාකර මෙම හඪට නමක් දෙන්න

en: sorry, that name is already taken
si: කණගාටුයි, එම නම දැනටමත් භාවිත වේ.

en: New name for
si: නව නම සඳහා

en: sorry, that name is already used.
si: කණගාටුයි, එම නම දැනටමත් භාවිත වේ.

en: You can not rename this sound
si: ඔබට මෙම හඪ නැවත නම්කිරීමට නොහැක

en: A device for analyzing sound input
si: හඬ විශ්ලේෂණය කරමින් ඇතුලත් කරන උපකරණයක්

en: Spectrum Analyzer
si: වර්ණාවලි විශ්ලේෂකය

en: Start
si: ආරම්භ කරන්න

en: set display type
si: දසුන් වර්ගය සකසන්න

en: set FFT size
si: FFT ප්‍රමාණය යොදන්න

en: set sampling rate
si:  නියැදුම් ටිනාකම් යොදන්න

en: On
si: මත/උඩ

en: display type (currently {1})
si: වර්ගය දර්ශනය කරන්න (පවතින {1})

en: signal
si: සංඥාව

en: sonogram
si: ධ්වනිය

en: spectrum
si: වර්ණාවලිය

en: FFT size (currently {1})
si: FFT ප්‍රමාණය (වර්තමානයේ {1})

en: Sampling rate (currently {1})
si: නියෑදි කීරීමේ වේගය (වර්තමානයේ {1})

en:           rest
si:          ආධාරකය

en: chord
si: ජ්‍යාය

en: dotted
si: තිත්

en: eighth
si: අටවැනි

en: half
si: අඩ

en: normal
si: සාමාන්‍ය

en: quarter
si: කාල

en: quints
si: පංචාංගික

en: sixteenth
si: දහසය

en: staccato
si: ඉක්මනින් එභෙත් වෙන් වෙන්ව කරනු ලබන

en: triplets
si: තුන්නිවුන්

en: whole
si: සම්පූර්ණයෙන්

en: add channel
si: නාලිකාව එකතු කරන්න

en: close MIDI port
si: MIDI පෝටය වසාදමන්න

en: reload instruments
si: නැවත උපකරණ පුරවන්න

en: set MIDI port
si: MIDI වරාය ගලපනවා

en: add movie clip player
si: චිත්‍රපට ඇමුණුම් ධාවකය එකතුකරන්න

en: close drag and drop
si: වසා ඇද අතහරින්න

en: contract time
si: ගිවිසුම් කාලය

en: expand time
si: කාලය වැඩිකරන්න

en: open drag and drop
si: විවෘතකර ඇද අතහරින්න

en: add keyboard
si: යතුරු පුවරුව එකතු කරන්න

en: copy
si: පිටපත් කරන්න

en: cut
si: කපන්න

en: hide beat lines
si: පහරදෙන රේඛා සඟවන්න

en: hide measure lines
si: මිනුම් රේඛා සඟවන්න

en: paste
si: අලවන්න

en: paste...
si: අලවන්න...

en: show beat lines
si: නුගැසුම රේඛා පෙන්වන්න

en: show measure lines
si: මිනුම් රේඛා පෙන්වන්න

en: sig
si: අත්සන

en: time
si: කාලය

en:  Mediates between a score such as a MIDIScore, a PianoRollScoreMorph, and the actual SoundPlayer synthesizer
si: MIDI ලකුණු වැනි ලකුණු සහ පියානෝ රෝල් ලකුණු මෝප අතර මැදිහත්වීම සහ තථ්‍ය ශබ්ද වාදන සංශ්ලේෂකය

en: ScorePlayer
si: ලකුණු ධාවකය

en: open
si: විවෘත කරන්න

en: open in midi player
si: මිඩි-ධාවකය විවෘත කරන්න

en: open the midi-player tool on this file
si: මෙම ගොනුව මත මිඩි-ධාවන මෙවලමක් විවෘත කරන්න

en: make a pause marker
si: තාවකාලිව නවතනයක් සාදන්න

en: open a MIDI file
si: MIDI ගොනුවක් විවෘත කරන්න

en: save as AIFF file
si: AIFF ගොනුවක් ලෙස සුරකින්න

en: save as Sun AU file
si: Sun AU ගොනුවක් ලෙස සුරකින්න

en: save as WAV file
si: WAV ගොනුවක් ලෙස සුරකින්න

en: [pause]
si: [නවතන්න]

en: Disable sound reverb
si: දෝංකාර ශබ්ද ශක්තිය නැති කරනවා

en: Menu
si: මෙනුව

en: Open a menu
si: මෙනුවක් විවෘත කරන්න

en: Open a PianoRoll
si: PianoRoll යක් විවෘත කරන්න

en: Pause
si: තාවකාලිකව නවත්වන්න

en: Pause playback
si: නැවත ධාවනය නවතන්න

en: Play the score
si: ළකුණු ධාවනය කරන්න

en: Playback jumps back to start and continue playing
si: ආරම්භයට පනින්න සහ ධාවනය දිගටම කරගෙන යාම නැවත ධාවනය කරන්න

en: Repeat
si: නැවතත්

en: Reverb Disable
si: දෝංකාර නැතිකරන්න

en: Rewind
si: ආපසු ධාවනය කරන්න

en: Rewind to score start
si: ළකුණු ආරම්භයට නැවත ඔතනවා

en: Choose a MIDI file to open
si: MIDI ගොනුවක් විවෘත කරන්නට තෝරන්න

en: No .mid/.midi files found in the Squeak directory
si: .mid/.midi ගොනු Squeak  ඩිරෙක්ටරියෙහි හමුවී නැත

en: L
si: වම

en: R
si: දකුණ

en:  fast
si: වේගවත්

en: Playback speed
si: වේගය වාදනය කරන්න

en: slow
si: සෙමින්

en: New file name?
si: නව ‍ගොනු නාමය?

en:  end
si: අවසානය

en: Shows current position in the score
si: ළකුණු දැනට පවතින ස්ථානය පෙන්වන්න

en: start
si: ආරම්භය

en: Continue
si: පවත්වාගෙන යනවා

en: Continue playing a paused presentation
si: තාවකාලිව නවත්වන ලද සමර්පනය(presentation) ක් ක්‍රියා කාරීව පවත්වා ගෙන යන්න

en: Mute
si: නිශ්ශබ්ද කරන්න

en:  loud
si: ශබ්ද නගා

en: soft
si: මෘදු

en: Volume slider
si: රූටන පරිමාව

en: MIDI port for input:
si: ආදානය සඳහා MIDI port:

en: MIDI port for output:
si: ප්‍රතිදානය සඳහා MIDI port:

en:  not found in the Sound Library
si:  හඬ පුස්තකාලය තුල හමු නොවුනි

en: camera
si: කෑමරාව

en: chirp
si: කුරුලු හඬ නඟනවා

en: click
si: ක්ලික්

en: clink
si: ගැටීමෙන් ඇති වන සිහින් හඬ

en: coyote
si: coyote  කොයොට්(ඇමරිකානු වෘකයෙක්)

en: croak
si: කපුටාගේ හඬ

en: horn
si: නලාව

en: laugh
si: සිනහව

en: meow
si: මියෑව් (meow)

en: motor
si: මෝටරය

en: peaks
si: කඳු මුඳුන්

en: scrape
si: සුන්බුන්

en: scratch
si: මැකීම

en: scritch
si: ස්ක්‍රිච්

en: silence
si: නිශ්ශබ්දතාව

en: splash
si: වැගිරීමේ ශබ්ධය

en: warble
si: ස්වර ස්පන්දනය

en: please record a sound first
si: කරුණාකර පළමුව හඬක් පටිගත කරන්න
