eToys - en to si translation catalogue (60 entries)

en: Kindly edit the description
si: කරුණාකර විස්තරය සංස්කරණය කරන්න

en: arrowheads
si: ඊ හිස්

en: arrows
si: ඊ තල

en: bottom center
si: පහළ කේන්ද්‍රය

en: bottom left
si: වමිපස පහළ

en: bottom right
si: දකුණු පස පහළ

en: bottom to top
si: පහළ සිට ඉහළට

en: bouncing
si: දඟ සහිත

en: button down
si: බොත්තම පහළට

en: button up
si: බොත්තම ඉහළට

en: center
si: මැද

en: color
si: වර්ණය

en: complex alt framed
si: සංකීර්ණ alt රාමුව

en: complex alt inset
si: සංකීර්ණ alt ඇතුල් කළ

en: complex alt raised
si: සංකීර්ණ alt උස් බිම

en: complex framed
si: සංකීර්ණ රාමුව

en: complex inset
si: සංකීර්ණ ඇතුල් කළ

en: complex raised
si: සංකීර්ණ උස් බිම

en: do not rotate
si: කරකවන්න කරන්න එපා

en: dots
si: තිත්

en: flip left right
si: එය වම දකුණ

en: flip up down
si: එය ඉහළ පහළ

en: global rect
si: ගෝලීය ඍජුබව

en: global square
si: ගෝලීය කොටුව

en: inset
si: අතරෙහි යොදන ලද්ද

en: justified
si: පේළී ගැස්සු

en: left center
si: වාම කේන්ද්‍රය

en: left to right
si: දකුණට වම

en: linear
si: රේඛීය

en: lines
si: රේඛා

en: local rect
si: ප්‍රාදේශීය සෘඡුකෝණාස්‍රය

en: local square
si: ප්‍රාදේශීය කොටුව

en: log scale
si: ලඝු පරිමාණය

en: none
si: කිසිත් නැත

en: raised
si: එසවූවා

en: right center
si: දකුණුපස මැද

en: right to left
si: දකුණේ සිට වමට

en: rigid
si: නොනැමෙන

en: rotate
si: වටේට කරකවන්න

en: shrink wrap
si: හකුලා ඔතන්න

en: simple
si: සරල

en: space fill
si: හිඩස පුරවන්න

en: stick
si: කෝටුව

en: top center
si: ඉහළ මැද

en: top left
si: වම් පස ඉහළ

en: top right
si: ඉහළපස පහතට

en: top to bottom
si: ඉහළ සිට පහළට

en: while pressed
si: ඔබා ගෙන සිටින තුරු

en: wrap
si: එතීම

en: decrease by
si: අඩුවන ප්‍රමාණය

en: divisible by
si: බෙදිමට හැකි

en: increase by
si: වැඩිවන ප්‍රමාණය

en: multiply by
si: වැඩිකරන ප්‍රමාණය

en: A tool for browsing the full protocol of an instance.
si: සම්පූර්ණ නියමාවලිය ගවේෂණය කිරීමට මෙවලමක් සඳහා උදාහරණයක්.

en: Instance Browser
si: උදාහරණ ගවේශනය

en: A tool for browsing the full protocol of a class.
si: පන්තියක සම්පූර්ණ නියමාවලිය ගවේෂණය කිරීමට මෙවලමක්.

en: Lexicon
si: ශබ්දු සංග්‍රහය

en: Choose a vocabulary
    blue = current
    red = imperfect
si: වදන් මාලාවක් තෝරාගන්න
    නිල් = දැනට භාවිත කරන
    රතු = අසම්පූර්ණ

en: decimal places...
si: දශම ස්ථාන...

en: Lets you choose how many decimal places should be shown in readouts for this variable
si: මෙම විචල්‍ය කියවීමේදී කොපමණ දශමස්ථාන සංඛ්‍යාවක් පෙන්වා දෙමින් ඔබට තේරීම් කරන්නට ලැබණේ ද?
