eToys - en to si translation catalogue (60 entries)

en: unknown
si: නොදනී

en: A tool for sending messages to other Squeak users
si: අනෙක් හීන් හඬ (ස්ක්වික්-Squeak) භාවිත කරන්නන්ට පණිවුඩ යැවීම සඳහා මෙවලමකි

en: Text chat
si: පෙළ පිළිසඳර

en: IP address for chat partner
si: හවුල්කරුවා සඳහා IP ලිපිනය

en: Replies
si: පිළිතුරු

en: Send with Return?
si: ආපසු පැමිණීම සමඟ යවන්නද?

en: Your message to:
si: ඔබගේ පණිවුඩයට:

en: A tool for sending objects to other Squeak users
si: අනෙක් හීන් හඬ (ස්ක්වීක්- Squeak) භාවිතා කරන්නන්ට වස්තූන් යැවීම සඳහා මෙවලමකි

en: Fridge
si: ශීතකරණය

en: Changes between group mode and individuals
si: තනියෙන් හා කණ්ඩායම් අතර වෙනස්කම්

en: the Fridge
si: ශීතකරණය

en: You currently are not listening and will not hear a reply.
    Shall I start listening for you?
si: ඔබ මේ මොහොතේ සවන් නොදීම සහ පිළිතුරක් නොඇසීම විය හැක. 
    මම ඔබට ඇහුම්කන්දීම ආරම්භ කරන්නද?

en: A tool for receiving things from other Squeak users
si: වෙනත් හීන්හඬ/ස්ක්වීක් (Squeak) භාවිත කරන්නන්ගෙන් ප්‍රතිග්‍රාහක දෑ සඳහා මෙවලමකි

en: Listener
si: සවන් දෙන්නා

en: Delete
si: මකා දමන්න

en: Grab
si: පැහැර ගන්නවා

en: Morph from
si: මෝපයෙන්

en: Click to START listening for messages
si: පණිවුඩ ඇසීම සඳහා START ක්ලික් කරන්න

en: Click to STOP listening for messages
si: පණිවුඩ ඇසීම සඳහා STOP ක්ලික් කරන්න

en: Incoming communications
si: අභ්‍යන්තර සන්නිවේදන

en: receiving
si: ප්‍රතිග්‍රාහක

en: working
si: ක්‍රියාකාරී

en: A sign that you accept morphs dropped directly into your world
si: මෝෆ කෙලින්ම ඔබගේ ලෝකය තුළට හෙළීම පිළිගැනීම සඳහා සළකුණක්

en: Welcome
si: සාදරයෙන් පිලිගනිමු

en: My presence in this world means received morphs may appear automatically
si: ‍මෙම ලෝකයට මගේ පැමිණීමෙහි අදහස සපැමිණි මෝෆයන් ඉබේ පෙනී සිටීමයි

en: A tool for sending messages to several Squeak users at once
si: විවිධ හීන්හඬ/ස්ක්වීක්(Squeak) භාවිත කරන්නන්ට එකවර පණිවුඩ යැවීම සඳහා මෙවලමක්

en: Text chat+
si: පෙළ පිළිසඳර+

en: Who are you chatting with?
si: ඔබ පිළිසඳරෙහි යෙදෙන්නේ කා සමගද?

en: Click to edit participant list
si: සහභාගි වන්නන්ගේ ලැයිස්තුව සංස්කරණය කිරීමට ක්ලික් කරන්න

en: Multi chat with:
si: බහු පිළිසඳර සමඟ:

en: A tool for collaborating with other Squeak users
si: වෙනත් හීන් හඬ/ස්ක්වික් (Squeak) භාවිත කරන්නන් සමග සහයෝගීතාවය සඳහා මෙවලමක්

en: Badge
si: ලාංඡනය

en: Get his status now\Send my status now
si: ඔහුගේ දැන් තත්වය සොයාගන්න\මගේ දැන් තත්වය යවන්න

en: Last name:
si: අවසාන නම:

en: \Last message in:
si: \අවසන් පණිවුඩය තුල:

en: \Last status check at:
si: \අවසාත තත්ත්ව පරීක්ෂාවෙහි:

en: \Last status in:
si: \අවසාන තත්ත්වය තුල:

en: No connection to:
si: සම්බන්ධ නැත

en: Open a written chat with this person
si: මෙම පුද්ගලයා සමඟ ලිඛිත පිළිසඳරක් විවෘත කරන්න

en: See if this person is available
si: බලන්න මෙම පුද්ගලයා වැඩෙහි යෙදිය හැකි වුවහොත්

en: See this person's world (if he allows that)
si: බලන්න මෙම පුද්ගලයාගේ ලෝකය (ඔහු එයට එකඟ වුවහොත්)

en: Start telemorphic with this person
si: මෙම පුද්ගලයා සමඟ ටෙලිමෝෆික් අරඹන්න

en: sending
si: යවමින්

en: Tell this person about the current project
si: පවතින ව්‍යාපෘතිය පිළිබඳ මෙම පුද්ගලයාට කියන්න

en:  would like to see your desktop
si: ඔබගේ ඩෙස්ක්ටොප් බැලීමට කැමතියි

en:  would like to know if you are available
si: ඔබ ප්‍රයෝජනවත් බව දැන ගැනීමට කැමතිනම්

en: Request buffered Nebraska session
si: ස්වරාක්ෂකය නෙබ්‍රස්කා සැසිය ඉල්ලයි

en: Quit
si: ඉවත්වන්න

en: Quit this Nebraska session
si: ‍මෙම නෙබ්‍රස්කා සැසියෙන් ඉවත්වන්න

en: Switch between 1x1 and scaled view
si: 1x1  සහ පරිමාණ දර්ශනය අතර මං මාරුව

en: A button to start the Nebraska desktop sharing server
si: නෙබ්‍රස්කා ඩෙස්ක්ටොප් බෙදා ගැනීමේ සේවාදායකය ආරම්භ කිරීමට බොත්තමක්

en: NebraskaServer
si: නෙබ්‍රස්කා සේවාදායකය

en: Shutdown the server?
si: සේවාදායකය වසා දමන්නද?

en: End Nebrasks session
si: නෙබ්‍රස්කා සැසියෙහි සමාප්තිය

en: Show more or less of Nebraska Status
si: නෙබ්‍රස්කා තත්වයන්හි අඩු හෝ වැඩි පෙන්වන්න

en: --clients--
si: --සේවාදායකයින්--

en:  Nebraska: {1} clients
si:  නෙබ්‍රස්කා: {1} සේවාදායකයින්

en: backlog:
si: අතපසු වූ වැඩ:

en: <Nebraska not active>
si: ක්‍රියාකාරී නැති නෙබ්‍රස්කා

en: could not connect to server
si: සේවාදායකය සම්බන්ධ කළ නොහැක
