eToys - en to si translation catalogue (70 entries)

en: open
si: විවෘත කරන්න

en: open as movie
si: චිත්‍රපටයක් ලෙස විවෘත කරන්න

en: open file as movie
si: ගොනුව චිත්‍රපටයක් ලෙස විවෘත කරන්න

en: Back one frame
si: එක රාමුවක් ආපස්සට

en: Forward one frame
si: එක රාමුවක් ඉදිරියට

en: Go to final page
si: අවසන් පිටුවට පිවිසෙන්න

en: Go to first page
si: පළමු පිටුවට යන්න

en: Invoke menu
si: මෙනු ආරාධනය

en: Play backward
si: ක්‍රීඩාව පසු බසියි

en: Play forward
si: ක්‍රීඩාව ඉදිරියට

en: Scan by slider
si: සමර්පන අනුව සුපරික්ෂණය කරන්න

en: Stop playback
si: වාදනය කිරීම නවතන්න

en: add sound track
si: ශබ්ද පථය එක් කරන්න

en: end clip here
si: මෙහි ඇමුණුම් අවසානයි

en: hide sound track
si: ශබ්ද පථය සඟවන්න

en: make a new movie
si: නව චිත්‍රපටයක් සාදන්න

en: make thumbnail
si: සංක්ෂිප්තයක් සකසන්න

en: open movie file
si: චිත්‍රපට ගොනුව විවෘත කරන්න

en: show sound track
si: ශබ්ද පථය පෙන්වන්න

en: Choose a movie file to open
si: විවෘත කිරීමට චිත්‍රපට ගොනුවක් තෝරන්න

en: add soundtrack
si: ශබ්ද පථය එක් කරන්න

en: create JPEG movie from folder of frames
si: රාමු ෆෝල්ඩර වලින් JPEG චිත්‍රපටය සාදන්න

en: create JPEG movie from MPEG
si: MPEG වලින් JPEG චිත්‍රපටය සාදන්න

en: create JPEG movie from SqueakMovie
si: හීන් හඬ ඇති චිත්‍ර පටවලින් (SqueakMovie) JPEG චිත්‍රපටය සාදන්න

en: remove all soundtracks
si: සියලු ශබ්ද පථ ඉවත් කරන්න

en: set frame rate
si: රාමු‍වෙහි ප්‍රමාණය සකසන්න

en: turn off repeat (now on)
si: නැවත සිදුවීම වසා දමන්න ( දැන් විවෘතව ඇත)

en: turn on repeat (now off)
si: නැවත සිදුවීම ක්‍රියාත්මක කරන්න ( දැන් විවෘතව නැත)

en: Frame rate?
si: රාමුවේ ප්‍රමාණය කූමක්ද?

en: New movie name?
si: අළුත් චිත්‍රපට නාමය?

en: Quality level (1 to 100)?
si: ගුණාත්මක මට්ටම (1 සිට 100)?

en: advanced
si: උසස්

en: next frame (->)
si: ඊළඟ රාමුව (- >)

en: open file (o)
si: ලිපි ගොනුව විවෘත කරන්න (o)

en: play (p)
si: ක්‍රියා කරවන්න

en: previous frame (<-)
si: පසුගිය රාමුව ( <-)

en: rewind (r)
si: ආපසු ධාවනය කරනවා (r)

en: stop (s)
si: නවත්වන්න (s)

en: subtitles
si: උප ශී‍ර්ෂය

en: zoom
si: විශාල කරන්න

en: File not found: {1}
si: ලිපි ගොනුව හමු නොවුණි: {1}

en: Not an MPEG or JPEG movie file: {1}
si: MPEG හෝ JPEG  චිත්‍රපට ගොනුවක් නොවේ

en: opening the file, please wait
si: කරුණාකර ගොනුව විවෘත කිරීම පමා කරන්න

en: select a video file
si: වීඩියෝ දසුන් ගොනුවක් තෝරන්න

en: Desired frames per second?
si: තත්පරයට රාමු ප්‍රමාණයක් තීරණය කළා ද?

en: Path changed. Enter new one for:
si: පථය වෙනස් කළා. අලුත් එකක් සඳහා පිවිසෙන්න:

en: open subtitles file (u)
si: උප ශීර්ෂ ගොනුව(u) විවෘත කරන්න

en: set subtitles background color
si: උප ශීර්ෂ පසුබිම් වර්ණය සකසන්න

en: set subtitles color
si: උප ශීර්ෂ වර්ණය සකසන්න

en: set subtitles font
si: උප ශීර්ෂ අකුරු සකසන්න

en: turn off full screen
si: පුළුල් තිරය වසා දමන්න

en: turn on full screen
si: පුළුල් තිරය ක්‍රියාත්මක කරන්න

en: A player for MPEG and JPEG movies
si: MPEG සහ JPEG චිත්‍රපට සඳහා ක්‍රීඩකයෙක්

en: MPEGPlayer
si: MPEG ක්‍රීඩකයෙක්

en: Multimedia
si: බහුමාධ්‍ය

en: A Player for MPEG movies
si: ක්‍රීඩකයා සඳහා MPEG චලන චිත්‍ර

en: Movie Player
si: චිත්‍රපට ක්‍රියාකරවන්නා

en: open file in an MPEG player
si: MPEG ක්‍රීඩකයකුගේ ගොනුව විවෘත කරන්න

en: play
si: වාදනය ක්‍රියාත්මක කරන්න

en: play in MPEG player
si: MPEG ක්‍රීඩකයකුගේ ක්‍රීඩාව

en: Menu
si: මෙනුව

en: Open
si: විවෘත කරන්න

en: Play
si: ධාවනය කරවන්න

en: Rewind
si: ආපසු ධාවනය කරන්න

en: Stop
si: නවතන්න

en:  end
si: අවසානය

en: start
si: ආරම්භය

en:   soft
si: සිනිඳු

en:  loud
si: ශබ්ද නගා

en: Quit
si: ඉවත්වන්න
