eToys - en to si translation catalogue (30 entries)

en: background
si: පසුබිම

en: use graphic as background
si: චිත්‍රක පසුබිම භාවිත කරන්න.

en: use the graphic as the background for the desktop
si: පසුබිම චිත්‍රකයක් සේ තිරය මතට යොදන්න

en: import all images from here and subdirectories
si: මෙහි සහ උප ඩිරෙක්ටරිවල සියලු පින්තූර ආයාත කරන්න

en: import subdirs
si: උප ඩිරෙක්ටරි ආයාත කරන්න

en: Load all graphics found in this directory and its subdirectories, adding them to the ImageImports repository.
si: ඩිරෙක්ටරියේ හමු වූ සියලු චිත්‍රක සහ එහි උප ඩිරෙක්ටරි ප්‍රවේශනය කරන්න,  සුරක්ෂිත ආයාත පින්තූර ඒවාට එකතු කරන්න.

en: import all images from this directory
si: මෙම ඩිරෙක්ටරියට සියලු පින්තූර එක්කරන්න

en: import dir
si: ඩි‍රෙක්ටරිය කැඳවන්න

en: Load all graphics found in this directory, adding them to the ImageImports repository.
si: මෙම ඩිරෙක්ටරියේ හමු වූ සියලු චිත්‍රක ප්‍රවේශනය කරන්න,  සුරක්ෂිත ආයාත පින්තූර ඒවාට එකතු කරන්න.

en: import
si: ආයාත කරන්න.

en: Load a graphic, placing it in the ImageImports repository.
si: ප්‍රස්තාරයක් ප්‍රවේශනය කරන්න, ආයාත කළ අනුරූපය ගබඩාකර තබන්න.

en: read graphic into ImageImports
si: ආයාත කළ අනුරූප ප්‍රස්තාරය කියවන්න.

en: open
si: විවෘත කරන්න

en: open a graphic file in a window
si: වින්ඩෝවේ චිත්‍රක ගොනුව  විවෘත කරන්න

en: open graphic in a window
si: කවුළුවේ චිත්‍රක විවෘත කරන්න

en: set background to a picture
si: පසුබිම පින්තූරයකට පිහිටුවන්න

en: Bold
si: තදකුරු

en: Italic
si: ඇලකුරු

en: Narrow
si: පටු

en: Normal
si: සාමාන්‍ය

en: StruckOut
si: වචනය මැදින් තිරස් ඉරක්

en: Underlined
si: යටි ඉරි ඇඳි

en: Choose your font
si: ඔබගේ අකුරු තෝරන්න

en: external font
si: බාහිර අකුරු

en: new size
si: නව ප්‍රමාණය

en: change color...
si: වර්ණය වෙනස් කරන්න...

en: new font name
si: නව අකුරු නම

en: emphasis
si: අවධාරණය කරන්න

en: Font styles and sizes
si: ‍අකුරු විලාස සහ  අකුරු ප්‍රමාණ

en: Enter the point size
si: ලක්ෂ්‍යයෙහි තරම ඇතුළත් කරන්න
