eToys - en to si translation catalogue (741 entries)

en: color & border
si: වර්ණය සහ දාරය

en: line width
si: රේඛා‍වේ පළල

en: The width of the main part of the Connector
si: සම්බන්ධකයේ ප්‍රධාන කොටසේ පළල

en: add a label at my middle
si: මගේ මැදට ලේබලයක් ඈඳන්න

en: add label
si: ලේබලයක් ඈඳන්න

en: connector
si: සම්බන්ධකය

en: destination
si: ගමනාන්තය

en: destination arrow name
si: ගමනාන්ත ඊතලයේ නම

en: orthogonal
si: ප්‍රලම්භ

en: remove all my bends
si: මගේ නැමුම් සියල්ල ඉවත් කරන්න

en: remove all my labels
si: මගේ ලේබල සියල්ල ඉවත් කරන්න

en: remove labels
si: ලේබල ඉවත් කරන්න

en: smooth curve
si: සුමට වක්‍ර

en: source
si: මූලාශ්‍රය

en: source arrow name
si: මූලාශ්‍රයේ දිශාවේ නම

en: straighten
si: ඍජු වන ලද

en: The name of the arrow at my first end
si: මගේ පළමු අන්තයෙහි ඊතලයෙහි නම

en: The name of the arrow at my second end
si: මගේ දෙවන අන්තයෙහි ඊතලයෙහි නම

en: The Player at my first end
si: මගේ පළමු අන්තයෙහි ක්‍රීඩක‍යාගේ නම

en: The Player at my second end
si: මගේ දෙවන අන්තයෙහි ක්‍රීඩකයාගේ නම

en: Whether I am drawn as a smooth curve
si: මා සුමට වක්‍රයක් ලෙස අඳිනු ලැබුවේද යන බව

en: Whether I am limited to horizontal and vertical segments
si: මා තිරස් හා සිරස් ඛණ්ඩ වලට සීමා වී ඇතිද යන බව

en: destination x
si: x ගමනාන්තය

en: destination y
si: y ගමනාන්තය

en: My total length
si: මගේ මුළු දිග

en: midpoint x
si: x මධ්‍ය ලක්ෂ්‍යය

en: midpoint y
si: y මධ්‍ය ලක්ෂ්‍යය

en: source x
si: x මූලය

en: source y
si: y මූලය

en: The X coordinate of my first end
si: මගේ පළමු අන්තයෙහි X ඛණ්ඩාංකය

en: The X coordinate of my midpoint
si: මගේ මධ්‍ය ලක්ෂ්‍යයෙහි X ඛණ්ඩාංකය

en: The X coordinate of my second end
si: මගේ දෙවන අන්තයෙහි X ඛණ්ඩාංකය

en: The Y coordinate of my first end
si: මගේ පළමු අන්තයෙහි Y ඛණ්ඩාංකය

en: The Y coordinate of my midpoint
si: මගේ මධ්‍ය ලක්ෂ්‍යයෙහි Y ඛණ්ඩාංකය

en: The Y coordinate of my second end
si: මගේ දෙවන අන්තයෙහි Y ඛණ්ඩාංකය

en: total length
si: මුළු දිග

en: focused
si: නාභිගත වීම

en: True if I am displaying a cursor and listening for keystrokes
si: සත්‍ය නම් මා කර්සරය දක්වමින් හා යතුරු ක්‍රියාකාරීත්වයට සවන් දෙමින්

en: text
si: පෙළ

en: All my characters except the first one
si: මගේ පළමු අනුලකුණ හැර ඉතිරි සියල්ල

en: all but first
si: සියල්ල නමුත් පළමු

en: background color
si: පසුබිම් වර්ණය

en: character at cursor
si: කර්සරය අසල අනුලකුණ

en: characters
si: අනුලකුණු

en: count
si: ගණනය

en: first character
si: පළමු අනුලකුණ

en: How many characters I have
si: කොපමණ අනුලකුණු මා සතුද

en: insert characters
si: අනුලකුණු ඇතුළු කරන්න

en: insert contents of
si: හි අන්තර්ගතය ඇතුළු කරන්න

en: insert the characters from another object at my cursor position
si: වෙනත් වස්තුවක අනුලකුණු මගේ කර්සරය ඇති තැනට ඇතුළු කරන්න

en: insert the given string at my cursor position
si: දී ඇති අනුලකුණු වැල මගේ කර්සරය ඇති තැනට ඇතුළු කරන්න

en: last character
si: අවසාන අනුලකුණ

en: numeric value
si: සංඛ්‍යාත්මක අගය

en: The character at the my cursor position
si: මගේ කර්සරය ඇති තැන ඇති අනුලකුණ

en: The characters in my contents
si: මගේ අන්තර්ගතයන්හි ඇති අනුලකුණු

en: The color of the background behind the text
si: පෙළට පිටුපස ඇති පසුබිමේ වර්ණය

en: The first character in my contents
si: මගේ අන්තර්ගතයන්හි ඇති පළමු අනුලකුණ

en: The last character in my contents
si: මගේ අන්තර්ගතයන්හි ඇති අවසාන අනුලකුණ

en: The number represented by my contents
si: මගේ අන්තර්ගතයන් මගින් නිරූපණය කරන සංඛ්‍යාව

en: The position among my characters that replacement text would go
si: මගේ අනුලකුණු අතරින් ආදේශිත පෙළ යා යුතු තැන

en: act when
si: හැසිරෙන විට

en: height
si: උස

en: The height
si: උස

en: When the script should fire
si: පිටපත දැවෙන විට

en: label
si: ලේබලය

en: The wording on the button
si: බොත්තම මත වචන යොදා ඇති අයුරු

en: Create a new card
si: අලුත් කාඩ්පත‍ක් සාදන්න

en: card number
si: කාඩ්පත් අංකය

en: Delete the current card
si: දැනට ඇති  කාඩ්පත ඉවත් කරන්න

en: delete card
si: කාඩ්පත‍ ඉවත් කරන්න

en: Go to the first card of the current background
si: මෙම පසුබිමේ පළමු කාඩ්පතට යන්න

en: Go to the first card of the entire stack
si: සියලු කාඩ් ගොනුවල පළමු කාඩ්පතට යන්න

en: Go to the last card of the current background
si: මෙම පසුබිමේ අවසාන කාඩ්පතට යන්න

en: Go to the last card of the entire stack
si: සියලු කාඩ් ගොනුවල අවසාන කාඩ්පතට යන්න

en: Go to the next card
si: මීළඟ කාඩ්පතට  යන්න

en: Go to the previous card
si: පෙර කාඩ්පතට  යන්න

en: go to first card in background
si: පසුබිමේ පළමු කාඩ්පතට යන්න

en: go to first card of stack
si: ගොඩෙහි ඇති පළමු කාඩ්පතට යන්න

en: go to last card in background
si:  මෙම පසුබිමේ අවසාන කාඩ්පතට යන්න

en: go to last card of stack
si: ගොඩෙහි ඇති අවසාන කාඩ්පතට යන්න

en: go to next card in stack
si: ගොඩෙහි ඇති මීළඟ කාඩ්පතට යන්න

en: go to previous card in stack
si: ගොඩෙහි ඇති පෙර කාඩ්පතට යන්න

en: insert card
si: කාඩ්පත ඇතුළු කරන්න

en: stack navigation
si: ගොඩ යාත්‍රා කිරීම

en: The ordinal number of the current card
si: මෙම කාඩ්පතේ අනු අංකය

en: add patch to display list
si: දැක්වුම් අනුපොකුර ලැයිස්තුවට එක් කරන්න

en: add to patch display list
si: අනුපොකුර ලැයිස්තුවට ඈඳන්න

en: add to turtle display list
si: ඉබ්බන් දැක්වෙන ලැයිස්තුවට ඈඳන්න

en: add turtle to display list
si: දැක්වුම් ලැයිස්තුවට ඉබ්බා ඈඳන්න

en: bottom edge mode
si: පහල දාර ප්‍රකාරය

en: clear the patch display list
si: අනුපොකුර ලැයිස්තුව හිස්කරන්න

en: clear the turtle display list
si: ඉබ්බන් දැක්වෙන ලැයිස්තුව හිස්කරන්න

en: color
si: වර්ණය

en: left edge mode
si: වම් දාර ප්‍රකාරය

en: patch display list
si: සරිමා ලැයිස්තුව පෙන්වන්න

en: patches to display
si: සරිමාවන් පෙන්වීමට

en: pixels per patch
si: අනුපොකුර පික්සලයන්

en: remove all from patch display list
si: අනුපොකුර ලැයිස්තුවෙන් සියල්ල ඉවත් කරන්න

en: remove all from turtle display list
si: ඉබ්බන් දක්වන ලැයිස්තුවෙන් සියල්ල ඉවත් කරන්න

en: right edge mode
si: දකුණු දාර ප්‍රකාරය

en: The color of the object
si: වස්තුවෙහි වර්ණය

en: the display scale
si: පරිමාණය පෙන්වන්න

en: the mode of bottom edge
si: පහළ දාරයේ ප්‍රකාරය

en: the mode of left edge
si: වම් දාරයේ ප්‍රකාරය

en: the mode of right edge
si: දකුණු දාරයේ ප්‍රකාරය

en: the mode of top edge
si: ඉහළ දාරයේ ප්‍රකාරය

en: top edge mode
si: ඉහළ දාර ප්‍රකාරය

en: turtle display list
si: ඉබ්බන් දැක්වෙන ලැයිස්තුව

en: turtles to display
si: දැක්වීමට ඇති ඉබ්බන්

en: blue component from
si: වෙතින් නිල් සංරචකය

en: blue component into
si: තුළට නිල් සංරචකය

en: clear all patch
si: සියලු අනුපොකුරු පවිත්‍ර කරන්න

en: decay
si: දිරායාම

en: decay patch variable
si: අනුපොකුරු විචල්‍ය ක්ෂයවීම

en: diffuse
si: විසුරුවන්න

en: diffuse patch variable
si: විසිරි අනුපොකුරු විචල්‍ය

en: diffusion rate
si: විසුරුම් සීඝ්‍රතාව

en: display type
si: දසුන් වර්ගය

en: evaporation rate
si: වාෂ්පීකරණ සීඝ්‍රතාවය

en: green component from
si: වෙතින් කොළ සංරචකය

en: green component into
si: ඇතුළත ඇති කොළ සංරචකය

en: how to map the value in cells to color
si: කොටුවල අගයන් වර්ණයන්ට අනුරූපණය කරන ආකාරය

en: merge blue component from another patch
si: වෙනත් අනුපොකුරකින් ඒකාබද්ධ නිල් උපාංගය

en: merge green component from another patch
si: වෙනත් අනුපොකුරකින්  ඒකාබද්ධ හරිත උපාංගය

en: merge red component from another patch
si: වෙනත් අනුපොකුරකින් ඒකාබද්ධ රතු උපාංගය

en: red component from
si: වෙතින් රතු සංරචකය

en: red component into
si: තුළට රතු සංරචකය

en: scale max
si: උපරිම පරිමාණය

en: scale when log-based color conversion is used
si: ලොග් වීමේ‍ පරිමාණය මත වර්ණ අනුවර්තනය භාවිතා කරන ලදී

en: shift amount
si: ප්‍රමාණය මාරු කරන්න

en: shift amount when log-based color conversion is not used
si: ලොග් වීමෙන් විතැන් වීමේ‍ සංඛ්‍යාව මත වර්ණ අනුවර්තනය භාවිතා නොකරන ලදී

en: sniff range
si: ස්පන්දන පරාසය

en: split blue component into another patch
si: වෙනත් අනුපොකුර තුළට නිල් උපාංගය වෙන් කරනවා

en: split green component into another patch
si: වෙනත් අනුපොකුර තුළට හරිත උපාංගය වෙන් කරනවා

en: split red component into another patch
si: වෙනත් අනුපොකුර තුළට රතු උපාංගය වෙන් කරනවා

en: The distance to sample the values for calculating highest gradient.
si: ඉහලම අනුක්‍රමණය ගණනය කිරීමට අදාල අගයන් පරීක්ෂා කිරීමට ඇති දුර.

en: The rate for the decay function.
si: කාර්යය ක්ෂයවී‍මේ අනුපාතය

en: The rate for the diffusion function.
si: කාර්යය පැතිරීමේ අනුපාතය

en: angle to
si: දරන කෝණය

en: blue component in
si: ඇතුළත ඇති නිල් සංරචකය

en: bounce on
si: මතට පනින්න

en: Change the heading of the object by the specified amount
si: දී ඇති ප්‍රමාණයෙන් වස්තුවෙහි සිරස්තලය වෙනස් කරන්න

en: color from patch
si: අනුපොකුර වර්ණය

en: color to patch
si: අනුපොකුර වර්ණය

en: delete this turtle
si: මෙම ඉබ්බා මකන්න

en: detect collision and bounce back
si: ගැටීම අනාවරණය කරගෙන ආපසු පනින්න

en: die
si: මිය යනවා

en: distance to
si: ට ඇති දුර

en: forward by
si: මගින් පෙරට යවන්න

en: get replicated
si: ප්‍රචලිත වෙනවා

en: get the value at this position
si: මෙතැන අගය ලබා ගන්න

en: green component in
si: ඇතුළත ඇති කොළ සංරචකය

en: heading
si: ශීර්ෂය

en: kedama turtle
si: kedama ඉබ්බා

en: kedama turtle color
si: kedama ඉබි වර්ණය

en: Moves the object forward in the direction it is heading
si: වස්තුව යොමුවී ඇති දිශාවට අනුව ඉදිරියට චලනය කරන්න

en: make my color specified in the patch
si: නිරූපිත අනුපොකුර අනුව මගේ වර්ණය සකසන්න.

en: patch value in
si: අනුපොකුර අගය

en: red component in
si: ඇතුලත ඇති රතු සංරචකය

en: returns a copy of this turtle
si: මෙම ඉබ්බාගේ පිටපතක් යොමු කරන්න

en: returns a turtle of specified breed at my position.
si: දී ඇති වර්ගයෙන්ම ඉබ්බෙක් මගේ තැනට යොමු කරන්න.

en: set the number of turtles
si: ඉබ්බන් සංඛ්‍යාව පිහිටුවන්න

en: store my color into the patch
si: අනුපොකුර තුළට මගේ වර්ණය ගබඩා කරන්න

en: The angle to another turtle
si: වෙනත් ඉබ්බෙකුට ඇති කෝණය

en: The blue component in specified patch.
si: නිරූපිත  අනුපොකුර පාට කොටස

en: The distance to another turtle
si: වෙනත් ඉබ්බෙකුට ඇති දුර

en: The flag that governs the visibility of turtle
si: ඉබ්බාගේ දෘෂ්‍යමාන බව පාලනය කරන සලකුණ

en: The green component in specified patch.
si: නිරූපිත අනුපොකුර තුළ කොල පාට කොටස

en: The red component in specified patch.
si: නිරූපිත අනුපොකුර තුළ රතු පාට කොටස

en: The x coordinate
si: x ඛණ්ඩාංකය

en: The y coordinate
si: y ඛණ්ඩාංකය

en: turn by
si: මෙතැනින් හැරෙන්න

en: turtle count
si: ඉබ්බන් ගණන

en: turtle of
si: ඉබ්බාගේ

en: turtle visible
si: ඉබ්බා දෘශ්‍යමානය

en: up hill
si: උඩ‍ට

en: uphill of the implicit at my location
si: මාගේ ස්ථානයෙහි නිසැකවම වූ මුදුන

en: Which direction the object is facing.  0 is straight up
si: වස්තුව යොමු වී ඇත්තේ කුමන දිශාවටද බව.  0 නම් ඉහළ දිශාවටය

en: collections
si: එකතුව

en: cursor
si: කර්සරය

en: first element
si: පළමු අංගය

en: graphic at cursor
si: කර්සරය අසල චිත්‍රකය

en: player at cursor
si: කර්සරය අසල ක්‍රීඩකයා

en: The first object in my contents
si: මගේ පටුනෙහි පළමු අංගය

en: The index of the chosen element
si: තෝරන ලද අංගයෙහි සූචිය

en: the graphic worn by the object at the cursor
si: කර්සරය අසල වස්තුවෙහි ඇති චිත්‍රකය

en: the object currently at the cursor
si: දැන් කර්සරය අසල ඇති වස්තුව

en: A graphic for the current frame
si: දැනට තිබෙන රාමුව සදහා චිත්‍රයක්

en: A number representing the current position of the movie/sound.
si: සළරුවේ/හඩේ දැනට තිබෙන ස්ථානය නිරූපනය කරන අංකයක්.

en: A number representing the volume of the movie.
si: සළරූවේ ප්‍රමාණය නිරූපනය කරන අංකයක්.

en: frame graphic
si: රාමුවේ චිත්‍රය

en: is running
si: ධාවනය වෙමින්

en: Length of this movie in number of frames
si: මෙම සළරුවේ දිග, රාමු ගණන මගින්

en: Length of this movie in seconds
si: මෙම සළරුවේ දිග, තත්පර වලින්

en: movie controls
si: සළරු පාලක

en: Play until the given position, then stop
si: ලබාදුන් ස්ථානය දක්වා ධාවනය කර, අනතූරූව නවත්වන්න

en: play until position
si: ස්ථානය දක්වා ධාවනය කරන්න

en: position
si: ස්ථානය

en: Rewind the movie/sound
si: සළරුව/ශබ්දය නැවත ඔතනවා

en: repeat
si: නැවත කිරීම

en: rewind
si: නැවත ඔතන්න

en: Start playing the movie/sound
si: සළරුව/ශබ්දය ධාවනය පටන් ගන්න

en: Stop playing the movie/sound
si: සළරුව/ශබ්දය ධාවනය නවත් වන්න

en: stop
si: නවත්වන්න

en: The name for the video file
si: වීඩියෝ දසුන සදහා නම

en: total frames
si: මුළු රාමු ගණන

en: total seconds
si: මුළු තත්පර ගණන

en: video file name
si: වීඩියෝවේ නම

en: volume
si: පරිමාව

en: Whether the movie/sound is being played
si: සළරුව/හඬ ධාවනය කර තිබේ

en: Whether the movie/sound will play in an endless loop
si: සළරූව/හඬ නොනවතින ලූපයක ධාවනය කරාවි

en: Delete all pages in the scraps book
si: සුන්බුන් පොතේ සියලු පිටු මකා දමන්න

en: empty trash can
si: ඉවතලන බඳුනට පුළුවන්

en: page count
si: පිටු ගණනය

en: The number of pages in the scraps book.
si: බැහැර කරන පොතේ පිටු ගණන.

en: trash
si: ප්‍රලාප

en: book navigation
si: පොත පරීක්ෂා කිරිම

en: first page
si: පළමු පිටුව

en: go to first page
si: පළමු පිටුවට පිවිසෙන්න

en: go to last page
si: අවසාන පිටුවට පිවිසෙන්න

en: go to next page
si: ඊළඟ පිටුවට පිවිසෙන්න

en: go to previous page
si: පළමු පිටුවට පිවිසෙන්න

en: go to the given page
si: ලබා දුන් පිටුවට පිවිසෙන්න

en: goto
si:  පිවිසෙන්න

en: How many pages here are in the book
si: මෙහි පොතෙහි පිටු කෙතරම් ඇත්ද

en: last page
si: අවසාන පිටුව

en: next page
si: ඊළඟ පිටුව

en: number of pages
si: පිටු ගණන

en: page controls at top
si: පිටු පාලක ඉහලින්

en: page controls short
si: කෙටියෙන් පිටු පාලනය

en: page controls showing
si: පිටු පාලක පෙන්වීම

en: page number
si: පිටු අංකය

en: previous page
si: පෙර පිටුව

en: revert all pages
si: සියලුම පිටු ආපසු එවන්න

en: revert page
si: පිටුව ආපසු එවන්න

en: revert the entire book to its original contents
si: මෙම මුළු පොතම එහි නියම පිටු පිළිවෙළට නැවත හදන්න

en: revert to the original version of this page
si: මෙම පිටුව එහි නියම තත්ත්වයට  නැවත පත්කරන්න

en: The ordinal number of the current page
si: දැන් පවත්නා පිටුවේ නියම අංකය

en: Whether page controls are showing in the book
si: පොතේ පිටු පාලන ක්‍රම පෙන්වනවාද යන වග

en: Whether page controls are shown at the top of the book
si: පිටුවෙහි පාලන ක්‍රම පොතෙහි උඩ කොටසෙහි පෙන්වනවාද යන වග

en: Whether page controls are shown in short form
si: පිටුවේ පාලන මාර්ග කෙටි ආකාරයකින් පෙන්වනවාද යන බව

en: hours
si: පැය

en: minutes
si: මිනිත්තු

en: seconds
si: තත්පර

en: time
si: කාලය

en: magnification
si: විශාල කිරීම

en: magnifier
si: කාචය

en: show pointer
si: දක්වනය පෙන්වන්න

en: The factor by which the tool magnifies whatever it is looking at
si: කුමන හෝ මෙවලම විශාලනය කර දැක්වීමේ සාධකය

en: track pointer
si: පථය දක්වනය

en: Whether or not the pointer should show the cursor location
si: සූචකය කෙසේ හෝ කර්සරයෙහි ස්ථානය පෙන්වීම හෝ නොපෙන්වීම සිදුකරණු ඇත

en: Whether or not the pointer should track the cursor location
si:  කර්සරයෙහි ස්ථාන පථය දැක්වීම සිදු කිරීම හෝ නොකිරීම

en: camera point
si: කැමරා අග්‍රය

en: storyboard
si: කථා පුවරුව

en: the camera point
si: කැමරා අග්‍රයම

en: make a new drawing in the specified playfield
si: ඉලක්ක වු ධාවන ප්‍රදේශයෙහි නව චිත්‍රයක් අඳින්න

en: paintbox
si: පාට පෙට්ටිය

en: start painting in
si: පාට කිරිම පටන් ගන්න

en: allowing chord
si: ස්වර සංඝාතය/ජ්‍යාය අනුමත කරමින්

en: frequency
si: සංඛ්‍යාතය

en: keyboard
si: යතුරු පුවරුව

en: my frequency
si: මගේ සංඛ්‍යාතය

en: whether it allows multiple selections
si: එය බහු තේරීම් අනුමත කළොත්

en: cone position
si: කෝනයේ පිහිටීම

en: speaker
si: ස්පීකරය

en: the position of the speaker cone
si: ස්පීකර් කෝනයේ පිහිටීම

en: basic
si: මූලික

en: Clear the graph of current contents
si: මෙම  ප්‍රස්තාරයේ අන්තර්ගතය පිරිසිදු කරන්න

en: clear
si: මකන්න

en: Load a sine wave as the current graph
si: මෙම ප්‍රස්තාරය සයින ප්‍රස්තාරයක් ලෙස දක්වන්න

en: Load the specified sound into the current graph
si: නියමිත ශබ්දය මෙම ප්‍රස්තාරයට දමන්න

en: last value
si: අවසන් අගය

en: load sine wave
si: සයින ප්‍රස්තාරය දක්වන්න

en: load sound
si: ශබ්දය ඇතුල් කරන්න

en: Play the current graph as a sound
si: මෙම ප්‍රස්තාරය  ශබ්දයක් සමඟ වාදනය කරන්න

en: play
si: වාදනය ක්‍රියාත්මක කරන්න

en: Reverse the graph
si: ප්‍රස්තාරය ආපසු හරවන්න

en: reverse
si: ආපසු

en: sample at cursor
si: කර්සරයේ ආදර්ශනය

en: sampling
si: ආදර්ශ සැකසීම

en: The current cursor location, wrapped back to the beginning if appropriate
si: කර්සර‍යෙහි මෙම  පිහිටීම, උචිත නම් නැවත ආරම්භයෙහි තබන්න

en: The last value obtained
si: ලබාගත් අවසන් අගය

en: The sample value at the current cursor location
si: මෙම කර්සරය පවතින ස්ථානයේ ආදර්ශ අගය

en: A number representing the current position of the knob.
si: නොබයේ පිහිටීම නිරූපණය වෙමින් පවතින අංකයක්.

en: descending
si: අවරෝහණ

en: If true, only whole numbers are used as values; if false, fractional values are allowed.
si: නිවරුදි නම්, සියලුම අංක පමණක් අගයන් ලෙස භාවිතා කරන්න; වැරදි නම්, භාග අගයන්  අනුමත වේ.

en: knob color
si: නොබයේ වර්ණය

en: max val
si: උපරිම අගය

en: min val
si: අවම අගය

en: slider
si: ස්ලයිඩරය

en: Tells whether the smallest value is at the top/left (descending = false) or at the bottom/right (descending = true)
si: කුඩාම අගය ඉහළ/වම් කෙළවර (අවරෝහණය = වැරදි) හෝ පහළ/දකුණු කෙළවර (අවරෝහණය = නිවැරදි) ප්‍රකාශ කරන්න

en: The color of the slider
si: ස්ලයිඩරයේ වර්ණය

en: The number represented when the knob is at the left or top of the slider; the smallest value returned by the slider.
si: නොබය ස්ලයිඩරයේ වම්  හෝ ඉහළ කෙළවර ඇති විට අංක නිරූපණය  ද ;  කුඩාම අගය ස්ලයිඩරයේ  නැවත  ද යොමු වේ

en: The number represented when the knob is at the right or bottom of the slider; the largest value returned by the slider.
si: නොබය ස්ලයිඩරයේ දකුණ හෝ පහළ කෙළවර ඇති විට අංක නිරූපණය ද ;  විශාලම අගය නැවත ස්ලයිඩරයේ  ද  යොමු වේ.

en: truncate
si: ලොප් කරනවා

en: How long vertices are within me
si: මා තුළ ශීර්ෂ කීයක් තිබේද?

en: star
si: තරුව

en: star ratio
si: තරු ප්‍රමාණය

en: cell inset
si: කොටු අතරෙහි යොදන ලද

en: Horizontal resizing
si: තිරස්ව ප්‍රතිප්‍රමාණගත කිරීම

en: h resizing
si: h ප්‍රතිප්‍රමාණගත

en: List direction
si: ලැයිස්තු දිශාව

en: layout
si: සැලැස්ම

en: layout inset
si:  කොටු අතරෙහි යොදන ලද සැලැස්ම

en: list centering
si: ලැයිස්තු මධ්‍යගත කිරීම

en: list direction
si: ලැයිස්තු දිශාව

en: The cell inset
si:  කොටු තුළ යොදන ලද

en: The layout inset
si: කොටු අතරෙහි යොදන ලද සැලැස්ම

en: The list centering
si: ලැයිස්තු මධ්‍යගත කිරීම

en: Vertical resizing
si: සිරස්ව ප්‍රතිප්‍රමාණගත කිරීම

en: v resizing
si: v ප්‍රතිප්‍රමාණගත

en: Wrap direction
si: එතුම් දිශාව

en: wrap direction
si: එතුම් දිශාව

en: Add a vertex at my current cursor position
si: මගේ කර්සරය පවතින තැනට ශීර්ෂයක් ඈඳන්න

en: Add a vertex at the beginning of my vertices list
si: මගේ ශීර්ෂ ලැයිස්තුවේ ආරම්භයට ශීර්ෂයක් ඈඳන්න

en: Add a vertex to the end of my vertices list
si: ම‍ගේ ශීර්ෂ ලැයිස්තුවේ කෙළවරට ශීර්ෂයක් ඈඳන්න

en: add a vertex at beginning
si: ආරම්භයට ශීර්ෂයක් ඈඳන්න

en: add a vertex at end
si: කෙළවරට ශීර්ෂයක් ඈඳන්න

en: How many vertices are within me
si: මා තුල ශීර්ෂ කොපමණ පවතීද

en: insert a vertex at cursor
si: කර්සරය අසලට ශීර්ෂයක් ඇතුළත් කරන්න

en: line is curved
si: වක්‍ර රේඛාව

en: line is opened
si: රේඛාව විවෘත කර ඇත

en: polygon
si: බහු අස්‍රය

en: Remove a vertex at the vertex cursor
si: සිරස් කර්සරය අසල ඇති ශීර්ෂයක් ඉවත් කරන්න

en: Remove all vertices but my current cursor position vertex
si: මගේ කර්සරය පවතින තැත ඇති ශීර්ෂය හැර ඉතිරි ශීර්ෂ සියල්ල ඉවත් කරන්න

en: Remove the vertex at my current cursor position
si: මගේ කර්සරය පවතින තැන ඇති ශීර්ෂය ඉවත් කරන්න

en: remove all vertices but cursor
si: කර්සරය හැර ඉතිරි සියළු ශීර්ෂ ඉවත් කරන්න

en: remove at vertex cursor
si: සිරස් කර්සරය අසල ඉවත් කරන්න

en: remove the vertex at cursor
si: කර්සරය අසල ඇති ශීර්ෂ ඉවත් කරන්න

en: Shuffle the vertices
si: ශීර්ෂ කළවම් කිරීම

en: showing handles
si: හසුරු පෙන්වීම

en: shuffle vertices
si: ශීර්ෂ කළවම් කරන්න

en: The index of the chosen vertex of vertices
si: ශීර්ෂ අතරින් තෝරාගත්  ලැයිස්තුව

en: The x coodinate value at the vertex cursor
si: සිරස් කර්සරයෙහි x ඛණ්ඩාංකයේ අගය

en: The y coodinate value at the vertex cursor
si: සිරස් කර්සර‍යෙහි y  ඛණ්ඩාංකයේ අගය

en: vertex cursor
si: සිරස් කර්සරය

en: vertices count
si: ශීර්ෂ ගණනය

en: Whether the handles are showing
si: හසුරුවන පෙන්වන්නේද යන බව

en: Whether the line is curved
si: රේඛාව වක්‍රාකාරද යන බව

en: Whether the line is opened
si: රේඛාව විවෘතද යන බව

en: x at cursor
si: කර්සරය අසල ඇති x

en: y at cursor
si: කර්සරය අසල ඇති  y

en: base graphic
si: පාදක චිත්‍රක

en: flip left right
si: එය වම දකුණ

en: flip up down
si: එය ඉහළ පහළ

en: graphics
si: චිත්‍රක

en: How the picture should change when the heading is modified
si: සිරස්තලය සැකසූ විට පින්තූරය කෙලෙස වෙනස් විය යුතුද

en: look like
si: ඒ වගේ පේනවා

en: Make my picture be the one I remember in my baseGraphic
si: මගේ පින්තූරය පාදක චිත්‍රණයෙහි

en: restore base graphic
si: පාදක චිත්‍රකය නැවත පිහිටුවන්න

en: rotation style
si: කරකැවීම් විලාසය

en: The picture currently being worn
si: විනාශ වෙමින් පවත්නා පින්තුරය

en: The picture originally painted for this object, but can subsequently be changed via menu or script
si: පින්තූරය මුලින්ම මෙම වස්තුවට සිත්තම් කරන ලද්දකි,නමුත් මෙනු සහ මූලය හරහා පසුව වෙනස් කළ හැක

en: wear the costume of...
si: ඇඳුම ඇඳගන්න ...

en: The color of the text
si: පෙළෙහි වර්ණය

en: A string rendition of myself
si: මගේ තන්තුවක් පෙරලීම

en: as object
si: වස්තුව ලෙස

en: class name
si: පන්ති නම

en: explore
si: විපරම්කරනවා

en: halt
si: විරාමය

en: hash
si: පූරකය

en: inform
si: දන්වනවා

en: My hash value
si: මගේ පූරක අගය

en: My physical size
si: මගේ භෞතික ප්‍රමාණය

en: name
si: නම

en: Open up an Explorer on this object
si: මෙම වස්තුව සදහා ගවේෂණයක් ආරම්භ කරන්න

en: Prints a description of the object directly to the screen
si: මෙම වස්තුවේහි විස්තරයක් කෙලින්ම තිරය මත මුද්‍රණය කරන්න

en: Prints a description of the object to the Transcript
si: මෙම වස්තුවේහි විස්තරයක් පිටපත් කරන්න

en: Put up a pre-debug notifier
si: පෙර නිදොස් දැනුම් දෙන්නා ඉදිරිපත්කරන්න

en: Put up message box for the user
si: භාවිත කරනන්නා සඳහා පණිවුඩ පෙට්ටියක් ඉදිරිපත්කරන්න

en: print directly to display
si: ප්‍රදර්ශණයට කඩිනමින් මුද්‍රණය

en: print in transcript
si: පිටපතෙන් මුද්‍රණය

en: print string
si: සලකුණු වැල මුද්‍රණය කරන්න

en: size
si: ප්‍රමාණය

en: The name by which I am known
si: මා දන්නා පරිදි නම

en: The name of the class of the object
si: වස්තුවේ පන්තිවල නම

en: Make the specified sound
si: විශේෂිත ශබ්දය ඇතිකරනවා

en: make sound
si: ශබ්දය ඇතිකරනවා

en: Alpha value of my color from 0 to 1.0 as float
si: මගේ වර්ණයේ ඇල්ෆා අගය 0 සිට 1.0 දක්වා වෙනස්වේ

en: alpha
si: ඇල්ෆා

en: Blue value of my color from 0 to 1.0 as float
si: 0 සිට 1.0 දක්වා මගේ වර්ණවල නිල් අගය  වේ

en: Brightness value of my color from 0 to 100 as float
si: මගේ වර්ණයේ දීප්ති අගය 0 සිට 100 දක්වා වෙනස්වේ

en: blue
si: නිල්

en: brightness
si:  දීප්ති

en: Green value of my color from 0 to 1.0 as float
si:   මගේ වර්ණවල කොළ අගය 0 සිට 1.0 දක්වා වෙනස්වේ

en: green
si: කොළ

en: hue
si: පාට

en: hue value of my color from -180 to 180 as float
si:  මගේ වර්ණවල පාට අගය  -180 සිට 180  දක්වා වෙනස්වේ

en: Red value of my color from 0 to 1.0 as float
si: මගේ වර්ණවල රතු අගය 0 සිට 1.0 දක්වා වෙනස්වේ

en: red
si: රතු

en: Saturation value of my color from 0 to 100 as float
si:  මගේ වර්ණවල පරිපූර්ණ අගය 0 සිට 100 දක්වා වෙනස්වේ

en: saturation
si: පරිපූර්ණය

en: connections to me
si: මට සම්බන්ධ වන්න

en: incoming connection count
si: එන සබඳතාවය ගණින්න

en: outgoing connection count
si: යන සබඳතාවය ගණින්න

en: Send a message to all graph predecessors
si: පණිවුඩය යොමු කරන්න සියලු ප්‍රස්තාර  පුරෝගාමියා වෙත

en: Send a message to all graph successors
si: පණිවුඩය යොමු කරන්න සියලු ප්‍රස්තාර  අනුප්‍රාප්තිකයන් වෙත

en: Send a message to all the connectors whose destination end is connected to me
si: පණිවුඩය යොමු කරන්න සියලු සමිබන්ධිත වෙත , එනම් සියලු ගමනාන්තයන් අවසානයේ මා හා සම්බන්ධ වන

en: Send a message to all the connectors whose source end is connected to me
si: පණිවුඩය යොමු කරන්න සියලු සමිබන්ධිත වෙත , එනම් සියලු මුලාශ්‍ර  අවසානයේ මා හා සම්බන්ධ වන

en: The number of connectors whose destination end is connected to me
si: සමිබන්ධිත  ගණන  , එනම් සියලු ගමනාන්තයන්   අවසානයේ මා හා සම්බන්ධ වන

en: The number of connectors whose source end is connected to me
si: සමිබන්ධිත  ගණන  , එනම් සියලු මුලාශ්‍ර  අවසානයේ මා හා සම්බන්ධ වන

en: tell all incoming connections
si: සියලුම එන සම්බන්ධතා කියන්න

en: tell all outgoing connections
si: සියලුම යන සම්බන්ධතා කියන්න

en: tell all predecessors
si: සියලුම පුරෝගාමින් කියන්න

en: tell all successors
si: සියලුම අනුප්‍රාප්තිකයන් කියන්න

en: be locked
si: වසා තිබෙනවා

en: drag & drop
si: ඇදීම හා තැබීම

en: drop enabled
si: අත්හැරීමට බලය ලබා දෙයි

en: resist being picked up
si: ඇහිඳ ගෙන තිබීමට විරුද්ධ වේ

en: resist deletion
si: මකා දැමීමට විරුද්ධ වෙනවා

en: Whether a simple mouse-drag on this object should allow it to be picked up
si: නමුත් වස්තුව මතින් මූසිකය ඇදගෙන යාමේදී එය ඇහිඳ ගැනීමට ඉඩදිය යුතුය

en: Whether drop is enabled
si: නමුත් වැටීමට ශක්තිය ඇත

en: Whether this is resistant to easy removal via the pink X halo handle.
si: නමුත් ‍මෙය විරැද්ධයි   ඉවත් කිරීමට (රෝස) pink X අංශු හැසිරවීම

en: Whether this object should be blind to all input
si: නමුත් මේ වස්තුව සියලු ඇතුලත් කිරීම් වලට අන්ධ වියයුතුය

en: A count of my embedded objects that want to act as pins for connections
si:  මගේ  කාවද්දවන ලද වස්තුන් ගණන ක්‍රියා කල යුතුයි පින් ලෙස සම්බන්ධිත වල

en: allows connection to embedded pins
si: සම්බන්ධයට කාවැද්දීමට  ඉඩදෙනවා

en: containing object
si: අඩංගු වස්තුව

en: embeddings
si: කාවැද්දීම්

en: Me or my outermost container
si: මට හෝ මගේ බාහිරතම භාජනය

en: pin count
si: pin සංඛ්‍යාව

en: Send a message to all of my embedded objects
si: මගේ සියලුම කාවැද්දූ වස්තූන්වලට පණිවුඩයක් යවන්න

en: Send a message to all of my embedded objects that want to act as pins for connections
si:   මගේ සියලුම කාවැද්දූ වස්තූන්වලට පණිවුඩයක් යවන්න පවසමින්  සම්බන්ධතා pins  ලෙස කටයුතු කරන ලෙස

en: tell all embedded objects
si: සියලුම කාවැද්දූ වස්තූන් ප්‍රකාශ කරන්න

en: tell all pins
si: සියලුම pins  ප්‍රකාශ කරන්න

en: Whether I should be act as a pin for connections when embedded in another object
si: නමුත් මා සම්බන්ධිත pin එකක් ලෙස කටයුතු කළ යුතුයි අනෙක් වස්තූන් කාවැද්දු අවස්ථාවලදී

en: Whether objects embedded in me may be used as connection pins
si: නමුත්  මගේ කාවැද්දූ වස්තූන් සම්බන්ධිත pins  ලෙස  භාවිතා කළ හැකිය.

en: wants connection when embedded
si: සම්බන්ධ විය යුතුයි කාවැද්දවීම සිදු වු පසු

en: border color
si:  දාරයේ වර්ණය...

en: border style
si: දාරයේ හැඩය

en: border width
si: දාරයේ පළල...

en: drop shadow
si: සෙවනැල්ල වැටීම

en: fill & border
si: පිරවුම සහ බෝඩරය

en: gradient fill
si: බෑවුම් පිරවීම

en: radial fill
si: අරීය පිරවීම

en: rounded corners
si: රවුම් මුලු

en: second color
si: දෙවන වර්ණය

en: shadow color
si: සෙවණැල්ලේ වර්ණය...

en: The color of the drop shadow
si: අත්හරින ලද සෙවණැල්ලක වර්ණය

en: The color of the object's border
si: වස්තුවෙහි දාරයේ වර්ණය

en: The second color used when gradientFill is in effect
si: අනුක්‍රමණ පිරවීමක් ඇතිවිටදී දෙවන වර්ණය භාවිතා කරන්න

en: The style of the object's border
si: වස්තුවෙහි දාරයේ හැඩය

en: The width of the object's border
si: වස්තුවෙහි දාරයේ පළල

en: Whether a drop shadow is shown
si:  කෙසේ නමුත් අත්හරින ලද සෙවණැල්ලක් දර්ශනය වේ

en: Whether a gradient fill should be used
si: කෙසේ නමුත් අනුක්‍රමණ පිරවීමක් භාවිතා කළ යුතුය

en: Whether corners should be rounded
si: මුලු කවාකාර විය යුතු ද

en: Whether the gradient fill, if used, should be radial
si: කෙසේ නමුත් අනුක්‍රමණ පිරවීම , භාවිතාකලොත්, අරීය විය යුතුයි

en: bottom
si: පහත

en: forward direction
si: ඉදිරි දිශාව

en: geometry
si: ජ්‍යාමිතිය

en: left
si: වම

en: right
si: දකුණ

en: scale factor
si: සාධකයේ පරිමානය

en: The angle of my forward direction without rotating myself
si:  මා භ්‍රමණය නොවී මගේ ඉදිරි දිශාවට කෝණය

en: The bottom edge
si: පහත මායිම

en: The factor by which the object is magnified
si:  වස්තුව විශාලනය කරන සාධකය

en: The left edge
si: වම් මායිම

en: The right edge
si: දකුණු මායිම

en: The top edge
si: ඉහළ මායිම

en: top
si: ඉහළ

en: input
si: ආදාන

en: last keystroke
si: අවසාන යතුරු කිහිපයක එකතුව

en: The last unhandled keystroke
si: අවසානයේ යතුරු කිහිපයකින් පාලනය කරනවා

en: clip submorphs
si: උප රූප(මෝෆ) අමුනන්න

en: Whether or not to clip my submorphs
si: මාගේ උප රූප(මෝෆ) අමුනන්න එසේත් නැත්නම් නො අමුනන්න

en: add my image to the pen trails
si: මගේ පිංතූරය පෑනෙහි පියමගට එක්කරන්න

en: add my image to the pen trails and go away
si: මගේ පිංතූරය පෑනෙහි පියමගට එක්කර ඉවත් වන්න

en: copy
si: පිටපත් කරන්න

en: do menu item
si: මෙනු අයිතමය කරන්න

en: do the menu item
si: මෙනු අයිතමය කරන්න

en: element number
si: මූලාංගයෙහි අංකය

en: erase
si: මකන්න

en: hide
si: සඟවන්න

en: holder
si: අයිතිකරුවා

en: make the object invisible
si: වස්තුව නොපෙනීමට සලස්වන්න

en: make the object visible
si: වස්තුව පෙනීමට සලස්වන්න

en: miscellaneous
si: විවිධ

en: my index in my container
si: මගේ සූචි පත්‍රය මගේ කන්ටේනරයෙහිය

en: remove this object from the screen
si: තිරයෙන් වස්තුව ඉවත්කරන්න

en: returns a copy of this object
si: මෙම ඉබ්බාගේ පිටපතක් යොමු කරන්න

en: show
si: පෙන්වන්න

en: stamp
si: මුද්දරය

en: stamp and erase
si: මුද්දරය සහ මැකීම

en: the object's container
si: වස්තුවෙහි කනටේනරය

en: distance
si: දුර

en: heading theta
si: මාතෘකාව තීටා (ග්‍රීක හෝඩියේ 8 වන අකුර)

en: length
si: දිග

en: location
si: තැන

en: more geometry
si: ජ්‍යාමිතික

en: rotation center x
si:  මධ්‍යස්ථායේ භ්‍රමණය x

en: rotation center y
si: මධ්‍යස්ථායේ භ්‍රමණය Y

en: The angle between the positive x-axis and the vector connecting the origin to the object's position
si: ධනාත්මක එක්ස් අක්ෂය හා මුලලක්ෂය   සම්බන්ධිත දෛශිකය  අතර කෝණය වස්තුවෙහි පිහිටීම දක්වයි

en: The angle, in degrees, that my heading vector makes with the positive x-axis
si: කෝණය  අංශක වලින් , මාතෘකා දෛශිකය  ධනාත්මකයි (x-axis) එක්ස් අක්ෂය සමග

en: The length
si: දිග

en: The length of the vector connecting the origin to the object's position
si: ‍දෛශිකයෙහි දිග  වස්තුවෙහි මුලලක්ෂයට සම්බන්ධිත වස්තුවෙහි ස්ථානය වේ

en: The position of the object, expressed as a point
si: වස්තුවේ පිහිටීම, ලක්ෂයක් ලෙස ප්‍රකශ කරනවා

en: The width
si: පළල

en: The x coordinate of rotation center in parent's coordinate system.
si: x ඛංඩාංකය මුල් ඛංඩාංක පද්ධතියෙහි භ්‍රමන කේන්ද්‍රයයි.

en: The y coordinate of rotation center in parent's coordinate system.
si: x ඛංඩාංකය මුල් ඛංඩාංක පද්ධතියෙහි භ්‍රමන කේන්ද්‍රයයි.

en: theta
si: ටීටා

en: width
si: පළල

en: align after
si: එල්ලයෙන් පසු

en: bounce
si: උඩ පැනීම

en: bounce off the edge if hit
si: කෙලවරට පහර දුන්නොත් උඩ පැනීම නවත්වන්න

en: follow path
si: ලුහු බඳින පාර

en: follow the yellow brick road
si: කහ ගඩොළු පාරේ ලුහු බඳින්න

en: motion
si: චලිතය

en: move toward
si: ඉදිරියට ගෙන යන්න

en: move toward the given object
si: දෙන ලද වස්තුව ඉදිරියට ගෙන යන්න

en: obtrudes
si: බල ප්‍රවේශයන්

en: place this object to the right of another
si: අනෙක් ඒවායේ දකුණත් පසින් වස්තුව පිහිටුවන්න

en: turn toward
si: ඉදිරිපසට හරවන්න

en: turn toward the given object
si: දෙන ලද වස්තුව ඉදිරිපසට හරවන්න

en: whether the object sticks out over its container's edge
si: කන්ටේනරයෙහි කෙලවර මත වස්තුව ඇලී තිබු‍‍ණොත් හෝ

en: wrap
si: එතීම

en: wrap off the edge if appropriate
si: සුදුසු කෙලවර ඔතන්න

en: bearing to
si: දරා සිටීමට

en: brightness under
si: බබළන යටට

en: color under
si: වර්ණ යටට

en: luminance under
si: දීප්තිමත් යටට

en: observation
si: නිරීක්ෂණය

en: saturation under
si: සන්තෘප්ත වූ යටට

en: The brightness under the center of the object
si: වස්තු කේන්ද්‍රයෙහි බබළන යටට

en: The color under the center of the object
si: වස්තු කේනුද්‍රයෙහි වර්ණවත් යටට

en: The distance to another object
si: වෙනත් වස්තුවකට ඇති දුර

en: The heading I would need to have to face directly toward another object
si: මට අවශ්‍යයයි මාතෘකාව එකඑල්ලේම  වෙනත් වස්තුවකට මුහුණලා දර්ශනය කිරීමට

en: The luminance under the center of the object
si: දීප්තතාව වස්තුවෙහි මධ්‍ය ලක්ෂය පහළ

en: The saturation under the center of the object
si: පරිපූරණය වස්තුවෙහි මධ්‍ය ලක්ෂය පහළ

en: clear all pen trails
si: පෑන් සලකුණු ඉවත් කරන්න

en: clear all pen trails in my containing playfield
si: මගේ සෙල්ලම් පිටියේ ඇති සියලුම පෑන් සළකුණු ඉවත්කරන්න

en: determines whether lines, arrows, arrowheads, or dots are used when I put down a pen trail
si: තීන්දු කරන්න මම පෑන අත්හැරිය විට ,කෙසේදයත්  රේඛා,  ‍ඊතල ,ඊ හිස්, හෝ බින්දු  පරිහරණය කරන්න

en: diameter of dot to use when trailStyle is dots
si:    සලකුණුවල මෝස්තරය   බින්දු වේ නම් බින්දුවෙහි  විශ්කම්භය පරිහරණය කරන්න

en: dot size
si: තිත් ප්‍රමාණය

en: pen color
si: පෑනේ වර්ණය

en: pen down
si: පෑන බිම හෙළනවා

en: pen size
si: පෑනේ ප්‍රමාණය

en: pen use
si: පෑන භාවිතා කරන්න

en: the color of ink used by the pen
si: පෑන මගින් භාවිතා කළ තීන්ත වල පාට

en: the width of the pen
si: පෑනෙහි පළල

en: trail style
si: සළකුණු මෝස්තරය

en: whether the pen is currently down
si: පෑන වැටෙන විට

en: do
si: කරනවා

en: make the given script be "normal"
si: ලබා දී ඇති අක්ෂර මාලාව “සාමාන්‍ය” කරන්න

en: make the given script be "normal" in the object and all of its siblings
si: ලබා දී ඇති අක්ෂර මාලාව “සාමාන්‍ය” කරන්න එහි වස්තුන් හා සියලුම අංගයන් සමග

en: make the given script be "paused"
si: ලබා දී ඇති අක්ෂර මාලාව  තාවකාලිකව නවත්වන්න

en: make the given script be "paused" in the object and all of its siblings
si: ලබා දී ඇති අක්ෂර මාලාව එහි වස්තුන් හා සියලුම අංගයන් සමග තාවකාලිකව නවත්වන්න

en: pause all
si: සියල්ල නවතන්න

en: pause script
si: පිටපත නවතන්න

en: run the given script in the object and in all of its siblings
si: ලබා දී ඇති අක්ෂර මාලාව එහි වස්තුන් හා සියලුම අංගයන් සමග ක්‍රි‍යාත්මක කරන්න

en: run the given script once, on the next tick
si:   අනෙක් ටික් (tick) කිරීමත් සමග එක්වරක් ලබා දී ඇති අක්ෂර මාලාව එහි වස්තුන් හා සියලුම අංගයන් සමග ක්‍රි‍යාත්මක කරන්න

en: scripting
si: පිටපත්කරණය

en: send a message to all siblings
si: පණිවිඩය සියලුම අංගයන් වෙත  ලබා දෙන්න

en: send to all
si: සියල්ල යවන්න

en: start all
si: සියල්ල අරඹන්න

en: start script
si: පිටපත අරඹන්න

en: start the given script ticking
si: දෙනලද පිටපත සලකුණු කිරීම අරඹන්න

en: start the given script ticking in the object and all of its siblings.
si: වස්තුව හා එහි පුරුක්වල දෙනලද පිටපත, සලකුණු කිරීම අරඹන්න

en: stop all
si: සියල්ල නවතන්න

en: stop script
si: පිටපත නවතන්න

en: tell all siblings
si:  සියලු පුරුක් කියන්න

en: an empty script
si: හිස් පිටපතකි

en: empty script
si: හිස් පිටපත

en: scripts
si: පිටපත්

en: play frequency of
si:  සංඛ්‍යාංකය සමග ක්‍රියා කරන්න

en: play sound
si: ශබ්දය වයන්න

en: sound
si: ශබ්දය

en: stop sound
si: ශබ්දය නවතන්න

en: color  sees
si: පෙනෙන පාට

en: is over color
si: අධිකව වර්ණ ගැන්වු

en: is under mouse
si: මුසිකයට පහතින්

en: overlaps
si: එකට එක වැටෙනවා

en: overlaps any
si: කුමක් එකින්එක වැටුණත්

en: tests
si: පරීක්ෂණය

en: touches a
si:  අල්ලාගෙන සිටින

en: whether any part of the object is over the given color
si: කෙසේද යත් වස්තුවක කුමන කොටසක් හෝ ලබා දී ඇති වර්ණය

en: whether I overlap a given object
si:  නමුත් දෙන ලද වස්තුවක්    එකපිට එක වැටෙන ලෙස මා සකස් කළහොත්

en: whether I overlap a given object or one of its siblings or similar objects
si: මා විසින් දෙනලද වස්තුවක් එකපිට දමා ඇත්ද හෝ එහි සහෝදර හෝ සමාන වස්තුවක්ද යන්න

en: whether I overlap any  Sketch that is showing the same picture as a particular prototype.
si: මාවිසින් එකපිට දමන ලද හෝ ආදර්ශය හා සමාන රූපයක් පෙන්වන කුමන හෝ  කටුසටහන

en: whether the given color sees the given color
si: නියමිත වර්ණය හෝ දෙන ලද වර්ණය පෙනෙනවා

en: whether the object is under the current mouse position
si: වස්තුව දැන් මූසිකයේ ස්ථානයට යටින් පිහිටන වග

en: the object that is triggering an event, either user-defined or pre-defined
si: වස්තුව යම් අවස්ථාවක් ක්‍රියාත්මක කරයි, කලින් සැලසුම් කල හෝ භාවිත කළ

en: trigger a user-defined (global) event
si: ක්‍රියාත්මක කරන්න භාවිතකරන්නා සැලසුම් කල අවස්ථාවක්

en: trigger custom event
si: සිදුවන ක්‍රමය පූරණය

en: triggering object
si: වස්තුව පූරණය කිරීම

en: button
si: බොත්තම

en: fire
si: ගින්න

en: trigger any and all of this object's button actions
si: මෙම වස්තුවේ ඕනෑම   බොත්තමක ක්‍රියාරම්භකය

en: amount
si: ප්‍රමාණය

en: angle
si: කෝණය

en: Button 1 pressed
si: 1 වැනි බොත්තම ඔබා ඇත

en: Button 2 pressed
si: 2 වැනි බොත්තම ඔබා ඇත

en: button1
si: පළමු ‍බොත්තම

en: button2
si: දෙවන ‍බොත්තම

en: joystick
si: නියාමක යටිය (ජෝයිස්ටිකය)

en: left right
si: වම දකුණ

en: The amount of displacement
si: ස්ථාන මාරු කිරීම් ගණන

en: The angular displacement
si: කෝණික ස්ථාන මාරු කිරීම්

en: The horizontal displacement
si: තිරස් ස්ථාන මාරු කිරීම

en: The vertical displacement
si: සිරස් ස්ථාන මාරු කිරීම

en: up down
si: උඩට පහළට

en: Add the object at the beginning of my contents list.
si: මගේ පටුනේ ආරම්භයට වස්තුව එක් කරන්න.

en: Add the object to my contents
si: මගේ පටුනට වස්තුව එක් කරන්න

en: Add the object to my contents at my current cursor position
si: මගේ වර්තමාන කර්සරය ඇති ස්ථානයට මගේ පටුනට වස්තුව එක් කරන්න

en: Add the object to the end of my contents list.
si: මගේ පටුනේ අවසානයට වස්තුව එක් කරන්න.

en: Bring all out-of-container subparts back into view.
si: පිටතින් පිහිටි කන්ටේනර් වල සියලු උප කොටස් දර්ශනයට  ආපසු ගෙන එන්න.

en: batch pen trails
si: පෑන් සලකුණු සමූහය

en: Clear all the pen trails in the interior.
si: ඇතුලත පිහිටි සියඵ පෑන් සලකුණු ඉවත් කරන්න.

en: clear pen trails
si: පෑන් සලකුණු ඉවත් කරන්න

en: dial number
si:  dial කරන්න

en: dial number of sound
si: dial කරන ලද වාර ගණන

en: graphic
si: චිත්‍රක

en: How many elements are within me
si: කොපමණ අංග මා සමගද

en: Initiate painting of a new object in the standard playfield.
si: සම්මත ක්‍රියා ප්‍රදේශය තුළ ඇති නව වස්තුවේ පින්තාරු කිරීම ආරම්භ කරන්න.

en: include
si: ඇතුලත් කරන්න

en: include at beginning
si: ආරම්භයට ඇතුලත් කරන්න

en: include at cursor
si: කර්සරය ඇති ස්ථානයට ඇතුලත් කරන්න

en: include at end
si: අවසානයට ඇතුලත් කරන්න

en: initiate painting
si: චිත්‍රය ආරම්භ කරන්න

en: Lift the pens on all the objects in my interior.
si: මගේ ඇතුළත පිහිටි සියලුම වස්තූන් මතින් පෑන් ඉවත් කරන්න.

en: Lower the pens on all the objects in my interior.
si: මගේ ඇතුලත පිහිටි සියථම වස්තූන් මතට පෑන් පහත් කරන්න.

en: level of sound
si: ශබ්දයේ මට්ටම

en: lift all pens
si: සියලුම පෑන් ඉවත් කරන්න

en: listening
si: අසා සිටිමින්

en: lower all pens
si: සියලුම පෑන් පහත් කරන්න

en: mouse x
si: මූසිකය x

en: mouse y
si: මූසිකය y

en: number at cursor
si: කර්සරය ඇති ස්ථානයේ අංකය

en: pen trails
si: පෑන ඇදගෙන යන්න

en: pitch of sound
si: ශබ්දයේ උස් පහත් බව

en: playfield
si: ක්‍රියා ප්‍රදේශය

en: Remove all elements from the playfield
si: ක්‍රියා ප්‍රදේශයේ සියලු අංග ඉවත් කරන්න

en: remove all
si: සියල්ල ඉවත් කරන්න

en: round up strays
si: වැරදී තැන් රවුම් කරන්න

en: Send a message to all the objects inside the playfield
si: ක්‍රියා ප්‍රදේශයේ සියලු කරුණු වලට පණිවුඩයක් යවන්න

en: Set the trail style for pens of all objects within
si: සියලු වස්තූන්ගේ පෑන් සදහා මෝස්තරය සකස් කරන්න

en: Shuffle the contents of the playfield
si: ක්‍රියා ප්‍රදේශයේ අඩංගු දේ කවලම් කරන්න

en: shuffle contents
si: අඩංගු දේ කවලම් කරන්න

en: sound level
si: ශබ්ද මට්ටම

en: sound pitch
si: ශබ්ද උසපහත් බව

en: string contents
si: වචන වල අඩංගු දෑ

en: The characters of the objects inside me, laid end to end
si: මා තුළ ඇති වස්තූන්ගේ ලක්ෂණ, දෙකෙලවර අතරින් ඉවත් කරන්න

en: The graphic shown in the background of this object
si: පසුබිම තුළ පෙන්වා ඇති මේ වස්තුවේ චිත්‍රය

en: The x coordinate of the mouse pointer
si: මූසික සලකුණේ x ඛණ්ඩාංකය

en: The y coordinate of the mouse pointer
si: මූසික සලකුණේ  Y ඛණ්ඩාංකය

en: tell all contents
si: අඩංගු සියලු දේ ප්‍රකාශ කරන්න

en: the number at the cursor
si: කර්සරය ඇති ස්ථානයේ අංකය

en: trail style for all pens
si: සියලු පෑන් සදහා සලකුණු විලාසය

en: Unhide all hidden objects.
si: සියලු සැගවූ වස්තූන් එළිදක්වන්න.

en: unhide hidden objects
si: සැඟවූ වස්තූන් එළිදක්වන්න

en: Whether pen trails should reflect small movements within the same tick or only should integrate all movement between ticks
si: කෙසේදයත්, පෑන් සලකුණු පරාවර්තනය කළ යුතුයි. නැතහොත්  කුඩා සලකුණු එකම තිත් තුළ හෝ අතර ස‍මෝධානය  කළ යුතුයි.

en: whether the stethoscope is listening
si: කෙසේ නමුත් වෙද නලාව අසා සිටී

en: Display the world as a blueprint
si: ලෝකය සැලැස්මක පිටපතක් ලෙස විදහා පෙන්වන්න

en: Display the world normally
si: ලෝකය සාමාන්‍ය ලෙස විදහා පෙන්වන්න

en: use blueprint canvas
si: ඝණ රෙදි වලින් තැනූ සැලැස්මක පිටපතක් භාවිතා කරන්න

en: use normal canvas
si: ඝණ රෙදි වලින් තැනූ පිටපතක් භාවිතා කරන්න

en: display
si: සංදර්ශනය කරන්න

en: Hide the navigation bar at the top of the screen
si: තිරයේ ඉහළ ඇති යාත්‍රණ තීරුව සඟවන්න

en: hide navigation bar
si: යාත්‍රණ තීරුව සඟවන්න

en: Show the navigation bar at the top of the screen
si: තිරයේ ඉහළ ඇති යාත්‍රණ තීරුව පෙන්වන්න

en: show navigation bar
si: යාත්‍රණ තීරුව පෙන්වන්න

en: has pen trails
si: පෑන් සලකුණු තිබේ

en: pen trail graphic
si: පෑන් සලකුණු චිත්‍රය

en: The graphic comprising the current pen trails.
si: වර්තමාන පෑන් සලකුණු අඩංගු චිත්‍රය.

en: Whether there are any pen trails on the playfield
si: කෙසේදයත්, ක්‍රියා ප්‍රදේශය මත ඇති ඕනෑම පෑන් සලකුණු

en: allow etoy user custom events
si: පරි‍ශීලකගේ  ක්‍රීයා සඳහා etoy වෙන්කරන්න

en: drop produces watcher
si: නිපදවන දේ බලාගන්නා ඉවත් කරන්න

en: fence enabled
si: යොමුව ක්‍රියාත්මකයි

en: implicit self in tiles
si: තමාව ටයිලය තුළට ඇතුළත් කරන්න

en: keep ticking while painting
si: පින්තාරු කරන අතරතුර ටික් ගාන්න

en: olive handle for scripted objects
si: අක්ෂරමාලාවේ  අදහස දෙසට olive  ක්‍රියාත්මක කරන්න

en: preferences
si: කැමති දේ

en: use vector vocabulary
si: දෛශික වචන මාලාව භාවිතා කරන්න

en: Whether a drop of a value tile, such as "car's x", on the desktop, should produce a watcher for that value
si: "car's x" ලෙස ඩෙස්ක් ටොප් මතට ටයිල් වටිනාකමක් දැමුවහොත්, වටිනාකම සඳහා මුරකරුවෙකු සෑදිය හැකිවේ

en: Whether an object hitting the edge of the screen should be kept "fenced in", rather than being allowed to escape and disappear
si: වස්තුවක් තිරයේ කෙලවරට පත් කලොත් "fenced in",  පලායාම හෝ නොපෙනී යාමෙන් වඩාත් කැමති ආකාරයට තබාගත හැකිවේ

en: Whether scripts should continue to run while you're using the painting system
si: කෙසේදයත්, ඹබ චිත්‍ර පද්ධතිය පරිහරණය කරන තුරු පිටපත  ධාව‍‍නයෙහි පවත්වාගත යුතුයි

en: Whether the default green halo handle (at the top right of the halo) should, for scripted objects, be the olive-green handle, signifying that use will result in a sibling instance.
si: කොල පැහැ රැස් වලල්ලෙහි හැඬලය පැහැර හැරියොත්(රැස් වලල්ලෙහි දකුණුපස ඉහළ ඇති), වස්තූන් පිටපත් කිරීම සඳහා, ඔලිව්-කොල පැහැ හැඬලය, සිබ්ලිං සිද්ධියක වෙසෙසි ලෙස යෙදෙ‍නු ඇත.

en: Whether tiles representing a player should be suppressed in Viewers and Scriptors belonging to that player
si: ටයිල් නිරූපනය කරනවානම් ක්‍රීඩකයකු මර්දනය කර දකින්නාට සහ පිටපත් කරන්නාට එම ක්‍රීඩකයා අයිති වේ

en: Whether to allow "custom events" in etoys.
si: කෙසේ වෙතත් ඊටොයිස් හි  "පුරුදු සිද්ධීන්"("custom events") අනුමත කිරීමට හැකිය

en: Whether to use the Vector vocabulary with etoy scripting in this project
si: කෙසේ වෙතත් මෙම ව්‍යාපෘතියෙහි ඊටොයිස් පිටපත් කරණයේදී දෛශික ශබ්ද මාලාව භාවිත කරන්න

en: subtitles file name
si: උපශීර්ෂ ගොනු නාමය

en: The name for the subtitles file
si: උපශීර්ෂ ගොනුව සදහා නාමය

en: BorderStyle
si: දාරයේ මෝස්තරය

en: Color
si: වර්ණය

en: Graphic
si: චිත්‍රක

en: Number
si: අංකය

en: Patch
si: අනුපොකුර

en: Player
si: ක්‍රීඩකයා

en: Point
si: පින්තාරු කරන්න

en: ScriptName
si: පිටපතේ නම

en: Sound
si: හඬ

en: sound recorder
si: හඬ පටිගතකරණය

en: start recording
si: පටිගතකරණය අරඹන්න

en: stop recording or playback
si: පටිගතකිරීම් හෝ නැවත ධාවනය නවතන්න

en: highlight color
si: වර්ණය ඉස්මතු කිරීම

en: navigator
si: නැව් පදවන්නා (යාත්‍රිකයා).

en: The highlight color for the navigator bar
si: යාත්‍රික දණ්ඩෙහි වර්ණය ඉස්මතු කිරීම

en: use gray look
si: අළුපාට පෙනුම භාවිතා කරන්න

en: use green look
si: කොළ පැහැ පෙනුම භාවිතා කරන්න

en: A morph with the last frame
si: මෝපය සහිත අවසන් රාමුවක්.

en: auto extent
si: ස්වයංක්‍රීය ප්‍රමාණය.

en: configure video device
si: දර්ශක උපකරණය හැඩගස්වන්න.

en: contrast
si: අසමතාව

en: last frame
si: අවසන් රාමුව

en: Open a dialog to configure the video device
si: දර්ශක උපකරණය හැඩගැස්වීම සදහා කතාබහක් විවෘත කරන්න.

en: resolution
si: විභේදනය.

en: Video brightness
si: දර්ශක දීප්තිය.

en: Video contrast
si: දර්ශක ප්‍රභේදනය.

en: Video resolution
si: දර්ශක විභේදනය

en: video
si: දෘශ්‍ය

en: Whether the morph is in auto-extent mode
si: මෝපය ස්වයංක්‍රීයව පවතී ද

en: data color
si: දත්ත වර්ණය

en: relative scale
si: සාපේක්ෂ පරිමාණය

en: The color hue of the data
si: දත්ත වල පැහැය

en: The maximum of the range drawn in the graph
si: අඳින ලද ප්‍රස්තාරයෙහි උපරිම පරාසය

en: The minimum of the range drawn in the graph
si: අඳින ලද ප්‍රස්තාරයෙහි අවම පරාසය

en: Whether the display scale is relative to the actual maximum and minimum values in data
si: කුමන හෝ යථාරූපී දත්තයන්ට සාපේක්ෂව උපරිම හා අවම පරිමාණයන් දක්වන්න

en: Dial a telephone number
si: දුරකථන අංකයක් අංකනය කරන්න

en: dial to
si: අංකනය කිරීමට

en: phonepad
si: දුරකථන පුවරුව

en: scroll delta
si: ඩෙල්ටාව අනුචලනය කරන්න.

en: The horizontal scrolling stride when data is going off the edget.
si: තිරස් අනුචලනය ඉදිරියට ගෙන යාමෙන් දත්ත කෙලවරට ගමන් කරවිය හැකිය.

en: cut off level
si: කපා හළ මට්ටම

en: frequency1
si: පළමු සංඛ්‍යාතය

en: frequency2
si: දෙවන සංඛ්‍යාතය

en: frequency3
si: තෙවන සංඛ්‍යාතය

en: frequency-1 of sound
si: නාදයේ පළමු සංඛ්‍යාතය

en: frequency-2 of sound
si: නාදයේ දෙවන සංඛ්‍යාතය

en: frequency-3 of sound
si: නාදයේ තෙවන සංඛ්‍යාතය

en: high pass filter value
si: පෙරහන් අධි වාර වටිනාකම

en: level1
si: පළමු මට්ටම

en: level2
si: දෙවන මට්ටම

en: level3
si: තුන්වන මට්ටම

en: level-1 of sound
si: නාදයේ පළමු මට්ටම

en: level-2 of sound
si: නාදයේ දෙවන මට්ටම

en: level-3 of sound
si: නාදයේ තෙවන මට්ටම

en: low pass filter value
si: අවම පෙරහන් වාර වටිනාකම

en: pass over
si: මගහැර යන්න.

en: pass under
si: අඩු වාර

en: read out
si: කියවා ගන්න

en: specify how often read the input.
si: විශේෂිත අදානයන් නිතර නිතර කියවන්නේ කෙසේ ද?

en: the value for the direct input mode.
si: ඍජුව අගය ආදානය කිරීමේ ආකාරය

en: update interval
si: යාවත්කාලීන කිරීමේ විරාමය
