eToys - en to ru translation catalogue (26 entries)

en: Host name or address?
ru: Имя хоста или его IP адрес

en: Document could not be fetched
ru: Документ не может быть получен

en: Retry\Give Up
ru: Повторить\Отказаться

en: operation not supported
ru: операция не поддерживается

en: Server responded: {1}
ru: Ответ сервера: {1}

en: Enter a new file name
ru: Введите новое имя файла

en: overwrite that file
    choose another name
    cancel
ru: перезаписать файл
    выбрать другой файл
    отмена

en: Upload for {1} did not succeed ({2}).
ru: Не удалось отправить {1} ({2}).

en: (uploading {1}...)
ru: (отправка {1}...)

en: No projects found for your criteria
ru: Совпадений не найдено

en: Server responded
ru: Ответ сервера

en: (uploading
ru: (отправка

en: An editor for the http proxy settings
ru: Настройка HTTP прокси

en: http proxy editor
ru: http прокси

en: Proxy Server Named: '{1}' port: {2}.
ru: Прокси сервер: '{1}' порт: {2}.

en: Stop using Proxy Server.
ru: Остановить использование прокси сервера.

en: Accept
ru: Принять

en: Accept the proxy settings
ru: Принять настройки прокси

en: Cancel
ru: Отмена

en: Cancel the proxy settings
ru: Отменить настройки прокси

en: Port:
ru: Порт:

en: Server Name:
ru: Имя сервера:

en: HTTP Proxy Editor
ru: Настройка HTTP прокси

en: view this attachment
ru: открыть прикреплённый файл

en: view this image attachment
ru: открыть прикреплённое изображение

en: \save this attachment
ru: \сохранить прикреплённый файл
