eToys - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: unknown
ru: неизвестно

en: A tool for sending messages to other Squeak users
ru: Программа для посылки текстовых сообщений другим пользователям Squeak

en: Text chat
ru: Текстовый чат

en: IP address for chat partner
ru: IP адрес вашего собеседника

en: Replies
ru: Ответы

en: Send with Return?
ru: Отправлять сообщение после нажатия на клавишу Enter?

en: Your message to:
ru: Сообщение для:

en: A tool for sending objects to other Squeak users
ru: Программа для посылки объектов другим пользователям Squeak

en: Fridge
ru: Холодильник

en: Changes between group mode and individuals
ru: Смена режима на групповой или индивидуальный

en: the Fridge
ru: холодильник

en: You currently are not listening and will not hear a reply.
    Shall I start listening for you?
ru: В данный момент вы не подсоединены и не можете получать ответы.  Соединить вас?

en: A tool for receiving things from other Squeak users
ru: Программа для приёма объектов от других пользователей Squeak

en: Listener
ru: Соединитель

en: Delete
ru: Удалить

en: Grab
ru: Захватить

en: Morph from
ru: Морф из

en: Click to START listening for messages
ru: Соединиться и начать принимать сообщения

en: Click to STOP listening for messages
ru: Прервать соединение и остановить приём сообщений

en: Incoming communications
ru: Входящие соединения

en: receiving
ru: приём

en: working
ru: соединение

en: A sign that you accept morphs dropped directly into your world
ru: Автоматически встраивать в объект все Морфы опущенные в его  пределах

en: Welcome
ru: Добро пожаловать

en: A tool for sending messages to several Squeak users at once
ru: Программа для посылки текстовых сообщений другим пользователям Squeak

en: Text chat+
ru: Текстовый чат

en: A tool for collaborating with other Squeak users
ru: Программа позволяющая общаться с другими пользователями

en: Quit
ru: Выход
