eToys - en to ru translation catalogue (20 entries)

en: This file's version ({1}) is higher than 
    the currently supported version ({2}). 
    It may contain features that are not supported 
    and it may not display correctly.
    Do you want to continue?
ru: Версия этого файла ({1}) более поздняя,
    чем текущая версия ({2}). Файл может
    содержать функции, которые не поддерживаются
    и могут отображаться некорректно.
    Вы хотите продолжить?

en: open
ru: открыть

en: open as Flash
ru: открыть как флеш

en: open file as flash
ru: открыть файл как флеш

en: Enter the Smalltalk code to execute:
ru: Введите программу на языке Smalltalk для выполнения

en: remove all actions
ru: удалить все действия

en: set custom action
ru: действие по умолчанию

en: add project target
ru: добавить цель проекта

en: remove project target
ru: удалить цель проекта

en: show compressed size
ru: показать ужатый размер

en: more smoothing
ru: более гладко

en: turn off smoothing
ru: отключить сглаживание

en: turn on smoothing
ru: включить сглаживание

en: make controls
ru: Создать элементы управления

en: open sorter
ru: открыть сортировщик

en: Flash Player
ru: Флеш проигрыватель

en: continue playing
ru: продолжать воспроизведение

en: play
ru: играть

en: stop
ru: стоп

en: stop playing
ru: остановить воспроизведение
