eToys - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: browse state handler class
ru: класс статуса

en: clear log
ru: очистить лог

en: start logging all but move and step events
ru: начать логирование всех событий (исключая перемещение и шаг)

en: start logging event...
ru: логировать события...

en: start logging move events
ru: логировать события перемещения

en: start logging step events
ru: логировать шаговые события

en: stop logging all events
ru: остановить логирование всех событий

en: stop logging event...
ru: остановить логирование...

en: view log
ru: открыть лог

en: view state hierarchy
ru: иерархия статусов
