eToys - en to ps translation catalogue (186 entries)

en: A viewer and editor for Zip archive files
ps: يو ليدونکی او سموونکی د زيپ آرشيف دوتنو لپاره

en: Zip Tool
ps: زيپ توکی

en: add file to new zip
ps: دوتنه نوي زيپ ته زياته کړئ

en: to new zip
ps: نوي زیپ ته

en: extract all
ps: ټول خلاصه کړئ

en: extract all files to a user-specified directory
ps: ټولې دوتنې یو کارن-مشخص ډايریکټري ته خلاصه کړئ

en: extract all to...
ps: ټول ته خلاصه کړئ...

en: open in zip viewer
ps: په زيپ ليدونکي کې يې پرانيزئ

en: open zip
ps: زيپ پرانيزئ

en: Select Zip archive to open...
ps: زيپ آرشيف د پرانيستلو لپاره وټاکئ...

en:  is used by one or more members
    in your archive, and cannot be overwritten.
    Try writing to another file name
ps:  ستا په ارشیف کې د یو یا زیاتو غړیو لخوا کارول کېږي. او دپاسه پرې کار نشي کېدلی.
    د بلې دوتنې نوم کې د لیکلو کوښښ وکړه

en: Destination Zip File Name:
ps: د موخې زيپ شوی دوتنې نوم:

en: Prepended File:
ps: ورسره تړل شوې دوتنه:

en: what to show...
ps: څه ښکاره کړي...

en: What to show
ps: څه ښکاره کړي

en: whose script is this?
ps: دا د چا لاسي نسخه ده؟

en: <no> create textual references to dropped morphs
ps: <نه> متنيز اخځونه د غورځول شوو بڼو لپاره جوړ کړئ

en: <yes> create textual references to dropped morphs
ps: <هو> متنيز اخځونه د غورځول شوو بڼو لپاره جوړ کړئ

en: append contents of file...
ps: د دوتنې منځپانګې پايملون کړئ...

en: save contents to file...
ps: منځپانګې دوتنې کې وساتئ...

en: A Browser is a tool that allows you to view all the code of all the classes in the system
ps: لټونګر يوه وسیله ده چې تاسو په غونډال کې د ټولو پاړکيو ټول کوډ ليدلو ته پريږدي

en: Browser
ps: لټونګر

en: The standard "system browser" tool that allows you to browse through all the code in the system
ps: د معیاري "لټونګر سیستم" وسیله چې په سیستم کې د ټولو کوډونو د لټولو اجازه درکوي

en: THIS CLASS HAS NO COMMENT!
ps: دا پاړکی هيڅ تبصره نلري!

en: A tool finding, viewing, and editing all methods whose names contiane a given character sequence.
ps: د هغو ټولو طریقو د موندلو. کتلو. او ایډیټ کولو وسیله چې نومونه یې د کرکټر ورکړل شوی ترتیب لري.

en: Message Names
ps: د استوزې نومونه

en: A list of messages (e.g. senders, implementors)
ps: د پېغامونو يو لړ (لکه: استوونکي، بشپړوونکي)

en: Message List
ps: پېغام لړ

en: A system browser with an extra pane at top-left for module.
ps: یو سیستم لټونګر د موډول لپاره بره-کیڼ اړخ ته د اضافي چوکاټ سره.

en: Package Browser
ps: بنډل لټونګر

en: A tool for finding methods by giving sample arguments and values.
ps: د ساده دلیلونو او ارزښتونو په ورکولو سره د طریقو د موندلو وسیله.

en: Method Finder
ps: د ليلې موندونکی

en: changelist browser
ps: بدلون لړ لټونګر

en: changes
ps: بدلونونه

en: open a changelist tool on this file
ps: يو بدلون لړ توکی پر دې دوتنې پرانيزئ

en: open a changelist tool on recent changes in file
ps: يو بدلون لړ توکی په وروستيو بدلونونو په دوتنه کې پرانيزئ

en: recent changes
ps: وروستي بدلونونه

en: recent changes in file
ps: وروستي بدلونونه په دوتنه کې

en: A tool that presents a list of all the changes found in an external file.
ps: یوه دوتنه چې د ټولو هغو بدلونونو لیست وړاندې کوي چې په یوه بهرنۍ دوتنه کې موندل شوي وي.

en: Change List
ps: بدلون لړ

en: A tool that allows you to view and manipulate all the code changes in a single change set
ps: یوه وسیله چې د بدلون په یو سیټ کې د ټولو کوډونو د کتلو او بدلولو اجازه درکوي

en: Change Set
ps: بدلون سیټ

en: Unnamed
ps: بې نومه

en: A tool that lets you see the code for one change set at a time.
ps: یوه وسیله چې په یو وخت دې د بدلون په سیټ کې یو کوډ کتلو ته پرېږدي.

en: Change Sorter
ps: اړوونکی بدل کړئ

en: This command requires that the
    change sets selected on the two
    sides of the change sorter *not*
    be the same.
ps: دا قومانده غواړي چې د بدلون سیټونه چې د بدلون جوړوونکي په دوو خواوو غوره شوي دې یو شان *نه* وي.

en: A tool for viewing prior versions of a class comment.
ps: يو توکی د يو پاړکي څرګندون تيرو نسخو د ليدلو لپاره.

en: Class Comment Versions Browser
ps: پاړکی څرګندون د نسخو لټونګر

en: Shows two change sets side by side
ps: دوه بدلون سیټونه اړخ په اړخ وښیه

en: Dual Change Sorter
ps: دوه اړخیز بدلون جوړوونکی

en: Lets you view and manipulate two change sets concurrently.
ps: په یو وخت د دوو بدلون سیټونو کتلو او بدلولو ته دې پرېږدي.

en: A tool for viewing prior versions of a method.
ps: يو توکی د يوې ليلې تيرو نسخو د ليدلو لپاره.

en: Versions Browser
ps: د نسخو لټونګر

en: Comparison from {1} to {2}
ps: له }۱{ څخه }۲{ ته پرتله

en: Exact Match
ps: کټ مټ ساری

en: {1} (in {2})
ps: {1} (په {2})

en: Versions
ps: نسخې

en: Debugger
ps: کړاوتمبونکی

en: The system debugger.
ps: د غونډال کړاوتمبونکی

en: Please provide a good category for the new method!
ps: مهرباني وکړئ يو ښه ټولی د نوې ليلې لپاره برابر کړئ!

en: Abandon
ps: مخنيوی

en: abandon this execution by closing this window
ps: د دې عمل مخنیوی د دې کړکۍ په بندولو وکړئ

en: bring up a debugger
ps: کړاوتمبونکی رامنځ ته کړئ

en: continue execution
ps: عمل ته ادامه ورکړئ

en: Debug
ps: کړاوتمبونه

en: Proceed
ps: ادامه ورکړئ

en: Store log
ps: سجل خوندي کړئ

en: write a log of the encountered problem
ps: د رامنځ ته شوې ستونزې سجل وليکئ

en: An error has occurred in\{3} of {2}.\Fix your script(s), hit 'Abandon' and try again.
ps: يوه تېروتنه رامنځ ته شوه په\{3} د {2} کې. \متن(ونه) سم کړئ. "مخنیوی" ووهئ او بیا کوښښ وکړئ.

en: An error has occurred; you should probably just hit 'abandon'.  Sorry!
ps: یوه تېروتنه رامنځته شوې؛ ته باید "مخنیوی" ووهې.  وبښئ!

en: What files?
ps: کومې دوتنې؟

en: browse code files
ps: د کوډ دوتنې ولټوئ

en: code
ps: کوډ

en: code-file browser
ps: کوډ-دوتنه لټونګر

en: open a "file-contents browser" on this file, allowing you to view and selectively load its code
ps: په دې دوتنه یو د "دوتنه-منځپانګې لټونګر' پرانیزئ. چې د هغې د کوډ د کتلو او په انتخابي ډول د راوچتولو اجازه درکوي

en: File Contents Browser
ps: د دوتنې منځپانګو لټونګر

en: Lets you view the contents of a file as code, in a browser-like tool.
ps: پرېږدي مو چې د دوتنې منځپانګې د کوډ په يو لټونګز-څېر توکي کې ووينئ.

en: Class exists already in the system
ps: پاړکی د مخه په غونډال کې شتون لري

en: Existing method removed  by this change-set
ps: موجوده طریقه د دې بدلون-سیټ لخوا اخوا کړای شوه

en: Method already exists
ps: ليله د مخه شتون لري

en: New class
ps: نوی پاړکی

en: New method
ps: نوې ليله

en: Removal request for a method that is not present in this image
ps: د لرې کولو غوښتون يوې ليلې لپاره چې په دې انځور کې نشته

en:  already exists in the package
ps:  په بنډل کې لا د مخه وجود لري

en: Please type new class name
ps: مهرباني وکړئ د يو نوي پاړکي نوم وليکئ

en: A File List is a tool for browsing folders and files on disks and on ftp types.
ps: د دوتنې لړ يو توکی دی چې پر ټيکليو او FTP ډولو د پوښيو او دوتنو لټون لپاره کارول کيږي.

en: File List
ps: دوتنه لړ

en: A tool for looking at files
ps: يو توکی په دوتنو کې د کتلو لپاره

en: New {1} Name?
ps: نوی {۱} نوم؟

en: {1}Name
ps: {۱}نوم

en:   -- Folder Summary --
ps:   -- د پوښۍ خلاصه --

en: NO FILE SELECTED
ps: هيڅ دوتنه نده ټاکل شوې

en: Directory must be empty
ps: نوملړ بايد تش وي

en: Really delete {1}?
ps: ریښتا ړنګوې }۱{؟

en: accept (s)
ps: منل (s)

en: cancel (l)
ps: ړنګونه (l)

en: copy (c)
ps: کاپي (c)

en: cut (x)
ps: سکڼل (x)

en: do again (j)
ps: بیا وکړه (j)

en: do it (d)
ps: وکړه (d)

en: fileIn selection (G)
ps: په دوتنه کې د دننه کولو انتخاب (G)

en: find again (g)
ps: بيا پلټون (g)

en: find...(f)
ps: پلټون (f)

en: inspect it (i)
ps: معاینه کړه (i)

en: more...
ps: نور...

en: paste (v)
ps: سريښل (v)

en: paste...
ps: سريښل...

en: print it (p)
ps: چاپ يې کړئ (p)

en: set search string (h)
ps: پلوټون مزی ټاکل (h)

en: undo (z)
ps: ناکړ (z)

en: all possible file operations
ps: ټول ممکن د دوتنې چلښتونه

en: No fileName is selected
ps: هيڅ د دوتنې نوم ندی ټاکل شوی

en: {1} contents cannot
    meaningfully be saved at present.
ps: }۱{ منځپانګې اوس په مانایيز ډول نشي خوندي کیدلی.

en: File '{1}' is {2} bytes long.
    You may use the 'get' command to read the entire file.
    
    Here are the first 5000 characters...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... end of the first 5000 characters.
ps: دوتنه }'}۱{' }۲{ بایټه اوږده ده.
    ته ښایي د "ترلاسه کولو" قومانده د ټولې دوتنې د لوستلو لپاره وکاروې.
    
    دا لومړني ۵۰۰۰ کرکټرونه دي...
    ------------------------------------------
    }۳{
    ------------------------------------------
    ... د لومړنیو ۵۰۰۰ کرکټرونو پای.

en: For some reason, this file cannot be read
ps: د ځينو عواملو له امله، دا دوتنه د لوستلو وړ نده

en: File '{1}' is {2} bytes long.
    You may use the 'get' command to read the entire file.
    
    Here are the first 3500 characters...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... end of the first 3500 characters.
ps: دوتنه }'}۱{' }۲{ بایټه اوږده ده.
    ته ښایي د "ترلاسه کولو" قومانده د ټولې دوتنې د لوستلو لپاره وکاروې.
    
    دا لومړني ۳۵۰۰۰ کرکټرونه دي...
    ------------------------------------------
    }۳{
    ------------------------------------------
    ... د لومړنیو ۳۵۰۰۰ کرکټرونو پای.

en: do you want to clobber the existing
ps: ایا ته غواړې چې موجود له منځه یوسې

en: NewFileName?
ps: د دوتنې نوی نوم؟

en: add new directory
ps: نوی نوملړ زيات کړئ

en: adds a new, empty directory (folder)
ps: يو نوی، تش نوملړ (پوښۍ) زياتوي

en: add new file
ps: يوه نوې دوتنه زياته کړئ

en: create a new,. empty file, and add it to the current directory.
ps: نوی جوړ کړئ. دوتنه تشه کړه. او اوسنۍ ډایریکټرۍ ته یې ورزیاته کړه.

en: show all the options available
ps: ټول موجود غوراوي وښیه

en: broadcast
ps: نشرول

en: broadcast as update
ps: اوسمهالیز نشر کړه

en: broadcast file as update
ps: دوتنه اوسمهالیز نشر کړه

en: compress
ps: کېښکل

en: compress file
ps: دوتنه کېښکئ

en: copy name to clipboard
ps: نوم ټوټه دړې ته کاپي کړئ

en: delete
ps: ړنګول

en: delete the seleted item
ps: ټاکل شوی توکی ړنګ کړئ

en: view as encoded text
ps: د کوډ شوي متن په توګه یې وګوره

en: view as hex
ps: د کوډګر په توګه یې وګوره

en: get entire file
ps: ټوله دوتنه ترلاسه کړئ

en: if the file has only been partially read in, because it is very large, read the entire file in at this time.
ps: که لدې امله د دوتنې یواځې یوه برخه حفظ شوې وي چې دوتنه ډېره غټه ده. نو دا ځل ټوله دوتنه حفظ کړه.

en: remove version number from file name
ps: د نسخې شمېره د دوتنې له نوم څخه لرې کړئ

en: remove version number from filename
ps: د نسخې شمېره د دوتنې له نوم څخه لرې کړئ

en: remove version #
ps: # نسخه لرې کړئ

en: rename
ps: بيانومول

en: rename file
ps: دوتنه بياونوموئ

en: by date
ps: پر نېټې

en: date
ps: نېټه

en: sort entries by date
ps: ننوتې د نېټې پر بنسټ واڼئ

en: by name
ps: پر نوم

en: name
ps: نوم

en: sort entries by name
ps: ننوتې د نوم پر بنسټ واڼئ

en: by size
ps: په کچه

en: size
ps: کچه

en: sort entries by size
ps: ننوتې د کچې پر بنسټ واڼئ

en: open a new Workspace whose contents are set to the contents of this file
ps: يوه نوې کارتشه پرانيزئ چې منځپانګې يې د دې دوتنې منځپانګو ته ځای شوی وي

en: workspace with contents
ps: کارتشه د منځپانګو سره

en: add server...
ps: پالنګر زيات کړئ...

en: delete directory...
ps: ډایرېکټري ړنګه کړئ...

en: recent...
ps: وروستی...

en: remove server...
ps: پالنګر لرې کړئ...

en: OK
ps: هو

en: return without saving
ps: بې د ساتنې راستانه شئ

en: Save
ps: ساتل

en: Save on local disk only
ps: يوازې پر ځايي ټيکلي وساتئ

en: saves in the Squeaklets folder
ps: د بوږن په پوښنه کې خوندي کوي

en: Please select a file
ps: مهرباني وکړئ يوه دوتنه وټاکئ

en: Find...
ps: پلټون...

en: Load A Project
ps: يوه پروژه کښته کړئ

en: Publish This Project
ps: دا پروژه خپره کړئ

en: cancel
ps: ړنګونه

en: hit here to cancel
ps: د لغوه کولو لپاره دلته ووهه

en: hit here to accept the current selection
ps: د اوسني چاڼ د منلو لپاره دا ځای ووهئ

en: ok
ps: هو

en: okay
ps: هوکې

en: load
ps: کښته کول

en: load as project
ps: د پروژې په څېر يې کښته کړئ

en: open project from file
ps: پروژه د دوتنې څخه پرانيزئ

en: Cancel
ps: لغوه

en: Cancel this search
ps: دا پلټون ړنګ کړئ

en: overwrite that file
    select another file
ps: هغه دوتنه د پاسه وليکئ
    بله دوتنه وټاکئ

en: {1}
    already exists.
ps: {1}
    دمخه شتون لري.

en: No
ps: نه

en: Yes
ps: هو

en: start over...
ps: بياپيلول...

en: Can't delete {1}
    Select another file
ps: نشي ړنګولی {1}
    بله دوتنه وټاکئ

en: overwrite that file
    choose another name
    cancel
ps: په دغه دوتنه دپاسه ولیکه بل نوم غوره کړه لغو کړه

en: Select Another File
ps: بله دوتنه وټاکئ

en: Enter a new file name
ps: د یوې نوې دوتنې نوم ورکړه

en: Select a File:
ps: يوه دوتنه وټاکئ

en: A Process Browser shows you all the running processes
ps: يو بهير لټونګر تاسو ته ټول ځغليدونکي بهيرونه ښيي

en: Processes
ps: بهيرونه
