eToys - en to ps translation catalogue (48 entries)

en: operation not supported
ps: عمل چې ندی ملاتړ شوی

en: Use the journal to delete entries
ps: د تورو د ړنګولو لپاره ژورنال وکاروه

en: Journal
ps: ژورنال

en: make XO bundle
ps: د ایکس او بنډل جوړ کړه

en: wrap as an OLPC XO bundle
ps: د او ایل پي سي ایکس او د ببنډل په توګه یې راونغاړه

en: Making bundle
ps: د بنډل جوړول

en: Buddies
ps: ملګري

en: untitled
ps: بې سرلیکه

en: Etoys
ps: بلوبتکي

en: Cannot open {1}
ps: }۱{ نشي خلاصولی

en: Joining activity ...
ps: فعالیت ته ورتګ...

en: Looking for shared activity ...
ps: د شریک فعالیت لټون...

en: Opening journal entry
ps: د ژورنال ننوتنه پرانیستل

en: Etoys Project
ps: د بلوبتکو پروژه

en: Unnamed
ps: بې نومه

en: Sugar Navigator Flap
ps: د شوګر چلوونکي رپېدنه

en: Find...
ps: پلټون...

en: File Dialog
ps: د دوتنې دیالوګ

en: The list of files and directories
ps: د دوتنو او ډایریکټریو لیست

en: Present a virtual display that approximates the actual OLPC display in resolution, centered within the actual Squeak display window.
ps: یوه مجازي ښودنه وړاندې کړه چې په دقت کې د او ایل پي سي د اصلي ښودنې سره برابرېږي. چې د بوږن د ښودنې د کړکۍ په اصل منځ کې وي.

en: Scale the Squeak display so that it appears to have the same resolution as an OLPC display.  If you resize the Squeak window to approximate the physical dimensions of the real OLPC display, this will result in an appearance that closely resembles the appearance on an OLPC screen.
ps: د بوږن ښودنه په داسې اندازه کړه چې په هماغه دقت سره ښکاره شي په کوم چې د او ایل پي سي ښودنه وي.  که ته د بوږن د کړکۍ کچه بیا د دې لپاره برابره کړې چې جسماني اړخونه یې د اصلي او ایل پي‌سي ښودنې سره برابر شي. نو د دې پایله به داسې ښکاره والی شي چې بېخي به هغه ښکاره والي ته ورته وي چې د او ایل پي سي‌په پرده ښکاري.

en: Use the normal Squeak display, without applying any special scaling.
ps: د کومې ځانګړې اندازې له تطبیقولو پرته. نورمال بوږن ښودنه وکاروه.

en: Help
ps: مرسته

en: FIND
ps: ومومه

en: PUBLISH IT!
ps: خپره یې کړه!

en: Click here to choose your language.
ps: د خپلې ژبې د غوره کولو لپاره دلته کلیک کړه.

en: Make a painting
ps: رنګ جوړ کړه

en: Enable sharing. When another user joins, you can exchange objects.
ps: شریکول فعال کړه. کله چې بل کارن شریک شي. نو ته څیزونه ورسره بدلولی شې.

en: Undo the last change
ps: اخری بدلون ناکړن کړه

en: display mode
ps: وضعیت ښودنه

en: Make a Badge
ps: یوه علامه جوړه کړه

en: My Neighborhood
ps: زما ګاونډ

en: Private
ps: ځاني

en: To start,
    click here
    to create
    a new
    painting.
ps: د پېل کولو لپاره.
    دلته کلیک کړه
    د نوي رسم د جوړولو لپاره.

en: This is the name of current project.
    You can edit it as well.
ps: دا د اوسنۍ پروژې نوم دی.
    ته دا هم ایډیټ کولی شې.

en: Supplies
ps: اکمالات

en: Centered Virtual Extent
ps: د منځ مجازي حد

en: No Scaling
ps: اندازه نشته

en: Scaled Virtual Extent
ps: اندازه شوی مجازي حد

en: Full Screen
ps: بشپړه پرده

en: Or, click to see Supplies.  
    Choose an object or 
    choose the Object Catalog for more choices.
ps: یا. د اکمالاتو د کتلو لپاره کلیک کړه.  
    یو څیز غوره کړه او یا د نورو غوروتوبونو لپاره د څیز کاتالوګ غوره کړه.

en: color...
ps: رنګ...

en: destroy this flap
ps: دا رپ له منځه یوسئ

en: height...
ps: لوړوالی...

en: highlight color...
ps: رنګ ښکاره کړه...

en: use default gray look
ps: افتراضي خړه څېره وکاروه

en: use default green look
ps: افتراضي شنه څېره وکاروه

en: Sugar Navigation Flap
ps: بوره د لورښودنې رپ
