eToys - en to ps translation catalogue (188 entries)

en: Change sound volume
ps: د غږ درجه بدلول

en: open wave editor
ps: د څپو ایډیټور خلاص کړه

en: read file
ps: دوتنه ولوله

en: File name?
ps: د دوتنې نوم؟

en: Sorry, I cannot find that file
ps: وبښئ. زه دغه دوتنه نشم موندلی

en: Play
ps: چلول

en: Save
ps: ساتل

en: Stop
ps: بندول

en: open a wave-editor tool with this sound as its iniital sound
ps: د دې غږ یوه څپه-ایډیټور وسیله د دې د لومړني غږ په ډول پرانیزه

en: wave editor
ps: څپه ایډیټور

en: kindly give the sound a name:
ps: مهرباني وکړئ غږ ته یو نوم ورکړئ:

en: Unnamed
ps: بې نومه

en:  seconds.
    Double-click to hear the sound.  "add to sound library" available in halo menu.  Also suitable for dropping into a piano-roll or into an event-roll
ps:  ثانیې.
    د غږ د اورېدلو لپاره دوه ځل کلیک کړه.  "غږتون ته یې ورزیات کړه" چې د هاله په غورنۍ کې موجوده ده.  د پیانو په پټه یا د پېښې په پټه کې د ایښودلو لپاره هم مناسب دی

en: Holds a recorded sound of duration
ps: د دورانیې یو ثبت شوی غږ نیسي

en: select codec
ps: کوډیک انتخاب کړه

en: new MIDI controller
ps: نوی ایم ایي ډي‌ایي سمبالوونکی

en: play via built in synth
ps: د جوړ شوي سینت په واسطه وغږوه

en: play via MIDI
ps: د ایم ایي ډي ایي په واسطه وغږوه

en: A device for making sound recordings.
ps: د غږ د ریکارډونو جوړولو آله.

en: Multimedia
ps: ګڼرسنۍ

en: SoundRecorder
ps: غږ ثبتوونکی

en: Play the current recording from its beginning
ps: اوسنی تثبیت له سره وغږوه

en: Record
ps: ثبتول

en: Save the current recording for future use.
ps: اوسنی تثبیت د راتلونکي د استعمال لپاره خوندي‌کړه.

en: Start a new recording
ps: نوی تثبیت پېل کړه

en: Stop current recording or playback
ps: اوسنی تثبیت یا بیا غږول ودروه

en: choose compression...
ps: کېښکل غوره کړه...

en: choose which data-compression scheme should be used to encode the recording.
ps: غوره کړه چې کوم د ډاټا کېښکلو سکیم باید د تثبیت د کوډولو لپاره وکارول شي.

en: hand me a sound token
ps: ما ته یوه د غږ نښه راکړه

en: hands you a lozenge representing the current sound,  which you can drop into a piano-roll or an event-roll, or later add to the sound library.  Double-click on it to hear the sound
ps: تا ته یو لوزي درکوي چې اوسنی غږ وړاندې کوي. کوم چې ته په یو پیانو-پټۍ‌یا پېښه-پټۍ کې ایښودلی شې. یا یې وروسته په غږتون کې زیاتولی شې.  د غږ د اورېدلو لپاره پرې دوه ځل کلیک کړه

en: help
ps: مرسته

en: open up the wave-editor tool to visualize and to edit the sound recorded
ps: د ثبت شوي غږ د ایډیټ کولو او کتلو لپاره د څپه-ایډیټر وسیله پرانیزه

en: opens a flap which contains instructions
ps: یو رپ پرانیزي چې لارښودنې پکې شاملې دي

en: remove any blanks space at the beginning and/or end of the recording.  Caution -- this feature seems to be broken, at least on some platforms, so use at your own risk.  For safety, save this sound in its untrimmed form before venturing to trim.
ps: د تثبیت په پېل او\یا پای کې کوم خالي ځای لیرې کړه.  احتیاط -- دا فیچر ښکاري چې مات شوی وي. لږ تر لږه په ځینو ځایونو کې. نو په خپل مسوولیت یې وکاروه.  د خوندیتوب لپاره.‌دا غږ پرېکولو ته له تللو مخکې یو ځل بې سینګاره خوندي کړه.

en: Sound Recorder Options
ps: د غږ د ثبتولو غوراوي

en: trim
ps: پرې کول

en: Drag to set the record level
ps: د تثبیت د کچې د ټاکلو لپاره راکاږه

en: maximum record-level
ps: د تثبیت زیات نه زیات کچه

en: minimum record-level
ps: د تثبیت کم نه کم کچه

en: Compression method\Currently: {1}
ps: د کېښکلو طریقه\دا مهال. }۱{

en: GSM (simple compression)
ps: جي ایس ایم (ساده کېښکل)

en: No compression
ps: نه کېښکل

en: None
ps: هيڅ

en: Speex (for speech)
ps: سپیکس (د وینا لپاره)

en: Vorbis (for music)
ps: وربیس (د موسیقۍ لپاره)

en: no sound recorded yet
ps: تراوسه کوم غږ ندی ثبت شوی

en: Recorded sound duration: {1} second(s)
ps: د ثبت شوي غږ موده: }۱{ ثانیه(ې)

en: 
    Press "Record" to start recording.  Press Stop when finished recording.
    
    After making a recording, you can:
       Press "Play" to play back the recording.
       Press "Record" to start a new recording
          (the old one would be discarded).
       Press "Save" to save the recording in the sound library.
    
    Press the menu icon to get a menu with further options.
    
    If you wish to refer to the sound in scripts, you need to add it to the sound library; press Save to do that; you will need to supply a name for it.
    
    If you want to retain the sound but do not need to refer to it in scripts, you need not name it; instead, use "hand me a sound token", found in the menu, to obtain a little "sound token" object that you can subsequently use in a variety of ways:
      You can double-click on the sound token to hear the sound again.
      You can decide to save the sound after all, by using an item in the sound token's halo menu.
      You can drop the sound token into a PianoRoll or an EventRoll.
ps: 
    د ثبتولو لپاره "ثبت" کېکاږه.  د ثبت له پای وروسته درول کېکاږه
    
    له ثبتولو وروسته. ته کولی شې: "غږول" کېکاږې د ثبت د بیاغږولو لپاره.
       د نوي ثبت د پېل لپاره "ثبت" کېکاږه (پخوانی به لغوه شي).
       په غږتون کې د تثبیت د خوندي کولو لپاره "خوندي کول" کېکاږه.
    
    نورو غوراویو سره د غورنۍ ترلاسه کولو لپاره د غورنۍ نښه کېکاږه.
    
    که ته غواړې چې په متنونو کې غږ ته لاړ شې. نو ضروري ده چې غږتون ته یې زیات کړې. د دې لپاره خوندي کول کېکاږه؛ په تا ضروري‌ده چې یو نوم ورته ورکړې.
    
    که ته د غږ بېرته راګرځول غواړې او په متنونو کې یادولو ته یې اړتیا نلرې. نو د نوم ورکولو ضرورت نشته؛ د هغې په ځای "د غږ نښه راکړه" وکاروه. چې په غورنۍ کې شته. د یوې ورکوټې "غږ نښې" څیز ترلاسه کولو لپاره چې وروسته یې ته په یو شمېر چارو کې کارولی شې: ته د غږ د بیا اورېدلو لپاره د غږ په نښه دوه ځل کلیک کولی شې.
      ته د غږ د نښې د هالې په غورنۍ کې د یو څیز په کارولو سره د غږ د خوندي کولو پرېکړه هم کولی شې. 
      ته د غږ نښه په پیانو پټۍ یا پېښې پټۍ کې ایښودلی شې.

en: When red, it means you are currently recording
ps: کله چې سور وي. د دې مانا دا ده چې ته اوس ثبتوې

en: Sound Recorder
ps: غږ ثبتوونکی

en: Sound name?
ps: د غږ نوم؟

en: unnamed
ps: بې نومه

en: Discard the current recording and start making a fresh recording
ps: اوسنی تثبیت لغوه کړه او یو تازه تثبیت پېل کړه

en:  second(s) trimmed
ps:  ثانیه(ې) پرې شو

en: Caution:  this is dangerous and destructive!
    Do you really want to "trim" your recording?
    (It might be smart to save the untrimmed
    version in a sound token before trimming)
ps: احتیاط: دا خطرناک او تباه کوونکی دی!
    ایا ته ریښتیا خپل ریکارډنګ "پرې کول" غواړې؟
    (دا به اوښیارتیا وي چې د غږ نښې ناپرېکړل شوې بڼه له پرېکولو وړاندې خوندي کړې)

en: unable to trim any more, sorry
ps: وبښئ. نور د پرېکولو توان نلري

en: A tool for managing the sound library
ps: د غږتون د منظمولو وسیله

en: Add a new sound to the sound library from a file
ps: د یوې دوتنې څخه غږتون ته یو نوی غږ ورزیات کړه

en: Delete
ps: ړنګول

en: Delete the selected sound from the sound library
ps: د غږتون څخه انتخاب شوی غږ ړنګ کړه

en: Hands you a tile representing the selected sound
ps: یوه خښته درکوي چې د انتخاب شوي غږ استازیتوب کوي

en: If the selected sound is playing, stop it
ps: که انتخاب شوی غږ غږېږي. وې دروه

en: Load
ps: لېښيدل

en: Play the selected sound
ps: انتخاب شوی غږ وغږوه

en: Rename
ps: بل نوم

en: Rename the selected sound
ps: انتخاب شوي غږ ته بل نوم ورکړه

en: Tile
ps: خښته

en: open a tool which, operating with the selected sound as a point of departure, will allow you to construct a new "instrument"
ps: یوه اله پرانیزه چې د انتخاب شوي غږ سره د تلونکي ټکي په توګه فعالیت کوي. چې درته د یوې نوي‌"اوزار" د جوړولو اجازه درکړي

en: Wave editor
ps: څپه ایډیټور

en: Sound Library
ps: غږتون

en: No sound selected
ps: غږ ندی انتخاب شوی

en: You can not delete this sound
ps: ته دا غږ نشې ړنګولی

en: This tool allows you to view and manage the "Sound Library", which is the list of named sounds that can be used in the tile-scripting system.
    
    Click on a sound name in the list to select it.  The buttons at the top of the tool apply to the sound you have selected.
    
    Play button -- press this to start playing the selected sound.
    
    Stop button -- if the selected sound is playing, pressing this will stop it.
    
    Tile button -- Click on this to obtain a scripting tile representing the selected sound.
    
    Rename button -- allows you to rename the selected sound.
    
    Delete button -- allows you to delete the selected sound from the Sound Library.  All tiles that formerly pointed to this sound will be changed to point to "croak" instead.
    
    Load button -- allows you to load a sound into the Sound Library from a file.
    
    You can also add sounds to the Sound library using the Sound Recorder, and also by dragging an external sound file (e.g. a file with extensions .wav or .aif)  into etoys.
    
    Note: the "universal" sounds built in to the system cannot be renamed or deleted.
    
    Additionally, a command for opening a "wave editor" tool on the selected sound can be found in the tool's halo menu.
ps: دا اله درته د غږتون د کتلو او منظمولو اجازه درکوي. کوم چې د هغو نومول شویو غږونو لیست دی چې د خښتې-متنولو په سیستم کې کارول کېدای شي.
    
    په لیست کې د یو غږ د انتخابولو لپاره د هغې په نوم کلیک کړه.  د الې په سر کې تڼۍ په هغه غږ تطبیقېږي چې تا انتخاب کړی دی.
    
    د غږولو تڼۍ -- د غوره شوي غږ د غږولو د پېل لپاره دا کېکاږه.
    
    د درولو تڼۍ -- که غوره شوی غږ غږېږي. د دې کېکاږل به يې ودروي.
    
    د خښتې تڼۍ -- د یوې متنیزې خښتې چې د غوره شوي غږ استازیتوب کوي د ترلاسه کولو لپاره په دې کلیک کړه.
    
    تڼۍ ته بل نوم ورکړه -- اجازه درکوي‌چې غوره شوي‌غږ ته بل نوم ورکړې.
    
    تڼۍ ړنګه کړه -- اجازه درکوي چې غوره شوی غږ د غږتون څخه ړنګ کړې.  هغه ټولې خښتې چې په رسمي ډول دې غږ ته اشاره شوي به بدلې شي او د دې په ځای به "کغ کغ" ته اشاره شي. 
    
    تڼۍ راوچته کړه -- اجازه درکوي چې د یوې دوتنې څخه غږتون ته یو غږ راوچت کړې.
    
    ته غږتون ته د غږ ثبتوونکي په کارولو هم غږونه ورزیاتولی شې. او همدارنګه بلوبتوکو ته هم د خارجي غږ دوتنې په راښکلو سره (یانې هغه دوتنه چې د ډبلیو شای وي یا ای ایي ایف غځېدون لري).
    
    یادونه: هغه "کایناتي" غږونه چې په سیستم کې جوړ شوي دي نومونه یې بدلیدای یا ړنګېدای نشي.
    
    برسېره پر دې. د غوره شوي غږ د پرانیستلو لپاره د "څپه ایډیټور" د قوماندې اله د الو د هالې په  غورنۍ کې موندل کیدای شي.

en: Please give a name for this sound
ps: لطفاً دې غږ ته یو نوم ورکړئ

en: sorry, that name is already taken
ps: وبښئ. دا نوم لا د مخه ورکړل شوی دی

en: New name for
ps: لپاره نوی نوم

en: sorry, that name is already used.
ps: وبښئ. دا نوم لا د مخه کارول شوی دی.

en: You can not rename this sound
ps: ته دې غږ ته بل نوم نشې ورکولی

en: A device for analyzing sound input
ps: د غږ د بڼې د جاجولو وزله

en: Spectrum Analyzer
ps: منظر جاجوونکی

en: Start
ps: پیل

en: set display type
ps: د ښودلو ډول وټاکه

en: set FFT size
ps: ایف ایف ټي کچه وټاکه

en: set sampling rate
ps: د بېلګه کولو کچه وټاکه

en: On
ps: په

en: display type (currently {1})
ps: د ښودلو ډول (دا مهال }۱{)

en: signal
ps: سګنال

en: sonogram
ps: سونوګرام

en: spectrum
ps: منظر

en: FFT size (currently {1})
ps: ایف ایف ټي کچه (دا مهال }۱{)

en: Sampling rate (currently {1})
ps: د بېلګه کولو کچه (دا مهال }۱{)

en:           rest
ps:           نور

en: chord
ps: یو کوونکی

en: del
ps: ړنګول

en: dotted
ps: ټکی شوی

en: eighth
ps: اتم

en: half
ps: نیم

en: legato
ps: لیګاټو

en: normal
ps: نورمال

en: quarter
ps: درېمه برخه

en: quints
ps: پینځمې برخې

en: sixteenth
ps: شپاړسمه

en: staccato
ps: منقطع

en: triplets
ps: درې ګوني

en: whole
ps: ټول

en: add channel
ps: چینل زیات کړه

en: close MIDI port
ps: د ایم ایي ډي ایي درشل بند کړه

en: reload instruments
ps: اوزار بیا راپورته کړه

en: set MIDI port
ps: د ایم ایي ډي ایي‌درشل وټاکه

en: add movie clip player
ps: د فیلم ټوټه غږوونی ورزیات کړه

en: close drag and drop
ps: راکښل او ایښودل بند کړه

en: contract time
ps: د تړون وخت

en: expand time
ps: وخت وغځوه

en: open drag and drop
ps: راکښل او ایښودل پرانیزه

en: add keyboard
ps: کیلیدړه پرانیزه

en: copy
ps: کاپي

en: cut
ps: غوڅ

en: hide beat lines
ps: غورځېدونکې کرښې پټې کړه

en: hide measure lines
ps: د اندازې کرښې پټې کړه

en: paste
ps: سریښ

en: paste...
ps: سريښل...

en: show beat lines
ps: غورځېدونکې کرښې وښیه

en: show measure lines
ps: د اندازې کرښې وښیه

en: sig
ps: امضا

en: time
ps: وخت

en:  Mediates between a score such as a MIDIScore, a PianoRollScoreMorph, and the actual SoundPlayer synthesizer
ps:  د یو سکور لکه میډي سکور. پیانورول سکور مورف. او د اصلي غږغږووني د ترکیبوونکي ترمنځ منځګړتوب کوي

en: ScorePlayer
ps: شمېرګیم

en: open
ps: پرانېستل

en: open in midi player
ps: په میډي غږووني کې پرانیزه

en: open the midi-player tool on this file
ps: د میډي-غږووني اله په دې دوتنه کې پرانیزه

en: make a pause marker
ps: ځنډ نښوونکی جوړ کړه

en: open a MIDI file
ps: ایم ايي ډي‌ایي دوتنه پرانیزه

en: save as AIFF file
ps: د ایف دوتنې په توګه خوندي کړه

en: save as Sun AU file
ps: د سن او دوتنې په توګه خوندي‌ کړه

en: save as WAV file
ps: د واو دوتنې په توګه خوندي کړه

en: [pause]
ps: [ځنډ]

en: Disable sound reverb
ps: د غږ انعکاس غیر فعال کړه

en: Menu
ps: غورنۍ

en: Open a menu
ps: غورنۍ پرانیزه

en: Open a PianoRoll
ps: پیانو پټه پرانیزه

en: Pause
ps: ځنډ

en: Pause playback
ps: بیاغږول وځنډوه

en: PianoRoll
ps: پیانوپټه

en: Play the score
ps: شمېر وچلوه

en: Playback jumps back to start and continue playing
ps: بیاغږول بېرته پېل ته ټوپ وهي او غږولو ته دوام ورکوي

en: Repeat
ps: تکرار

en: Reverb Disable
ps: انعکاس غېرفعال کړه

en: Rewind
ps: له سره ول

en: Rewind to score start
ps: د شمېر پېل ته بیا ورشه

en: Choose a MIDI file to open
ps: د ایم ایي ډي‌ایي دوتنه د پرانیستلو لپاره غوره کړه

en: No .mid/.midi files found in the Squeak directory
ps: په بوږن ډایریکټري کې د میډ یا میډي کومه دوتنه ونه موندل شوه

en: L
ps: ل

en: R
ps: ر

en:  fast
ps:  تېز

en: Playback speed
ps: د بياغږونې چټکتيا

en: slow
ps: کرار

en: New file name?
ps: د نوې دوتنې نوم؟

en:  end
ps:  پای

en: Shows current position in the score
ps: په شمېر کې اوسنی حالت ښيي

en: start
ps: پیل

en: Continue
ps: دوام

en: Continue playing a paused presentation
ps: د ځنډول شوې طرحې چلولو ته دوام ورکړه

en: Mute
ps: ګونګ

en:  loud
ps:  جیګ (غږ)

en: soft
ps: پوست

en: Volume slider
ps: غږ اړوونکی

en: MIDI port for input:
ps: ننوتۍ لپاره د ایم ایي‌ډي‌ایي درشل:

en: MIDI port for output:
ps: وتۍ لپاره د ایم ایي ډي ایي درشل:

en:  not found in the Sound Library
ps:  په غږتون کې ونه موندل شو

en: camera
ps: کامره

en: chirp
ps: چرېدل

en: chomp
ps: شخوند

en: click
ps: ټک

en: clink
ps: شرنګ

en: coyote
ps: ګیدړه

en: croak
ps: کغ کغ

en: horn
ps: هارن

en: laugh
ps: خندا

en: meow
ps: میاو

en: motor
ps: موټر

en: peaks
ps: څوکې

en: scrape
ps: کباړ

en: scratch
ps: ګرول

en: scritch
ps: کریغه

en: silence
ps: چوپتیا

en: splash
ps: اوبه شیندل

en: warble
ps: چوڼېدل

en: please record a sound first
ps: لطفاً غږ لومړی ثبت کړئ
