eToys - en to ps translation catalogue (67 entries)

en: accept (s)
ps: منل (s)

en: cancel (l)
ps: ړنګونه (l)

en: copy (c)
ps: کاپي (c)

en: cut (x)
ps: سکڼل (x)

en: debug it
ps: کړاو يې وتمبوئ

en: do again (j)
ps: بیا وکړه (j)

en: do it (d)
ps: وکړه (d)

en: explore it (I)
ps: ويې لټوئ (I)

en: find again (g)
ps: بيا پلټون (g)

en: find...(f)
ps: پلټون (f)

en: inspect it (i)
ps: معاینه کړه (i)

en: more...
ps: نور...

en: paste (v)
ps: سريښل (v)

en: paste...
ps: سريښل...

en: print it (p)
ps: چاپ يې کړئ (p)

en: set search string (h)
ps: پلوټون مزی ټاکل (h)

en: show bytecodes
ps: بايټ کوډونه وښيئ

en: undo (z)
ps: ناکړ (z)

en: browse it (b)
ps: ويې لټوئ (b)

en: change sets with it
ps: غونډې له دې بدلې کړئ

en: choose language
ps: ژبه غوره کړئ

en: class comments with it
ps: پاړکی له دې سره څرګندونې کوي

en: class names containing it
ps: د پاړکي نومونه پکې دی

en: definition of word
ps: د ويي پيژند

en: explain
ps: توضيحول

en: file it in (G)
ps: په (G) کې يې کتار کړئ

en: implementors of it (m)
ps: بشپړونکي يې (m)

en: method source with it
ps: د ليلې سرچينه ورسره ده

en: method strings with it (E)
ps: د ليلې مزی ورسره دی (E)

en: pretty print
ps: ښکلی چاپ

en: pretty print with color
ps: ښکلی چاپ د رنګ سره

en: printer setup
ps: د چاپګر امسته

en: recognizer (r)
ps: پېژندونکی (r)

en: references to it (N)
ps: اخځونه ور ته (N)

en: save contents to file...
ps: منځپانګې دوتنې کې وساتئ...

en: selectors containing it (W)
ps: ټاکونکي يې لري (W)

en: send contents to printer
ps: منځپانګې چاپګر ته واستوئ

en: senders of it (n)
ps: ليږونکي يې (n)

en: set alignment...
ps: پرليکتيا وټاکئ...

en: set font... (k)
ps: ليکبڼه وټاکئ...(k)

en: set style... (K)
ps: ډول وټاکئ...(K)

en: spawn (o)
ps: هګۍ (o)

en: special menu...
ps: ځانګړې غورنۍ...

en: tiles from it
ps: کاشي خښتې ور څخه

en: translate it
ps: ويې ژباړئ

en: verify spelling of word
ps: د ويي توری په هجه کولو تایید کړئ

en: centered
ps: منځ ته شوی

en: justified
ps: همجوليز شوی

en: left flush
ps: کيڼ فلش

en: right flush
ps: ښي فلش

en: bold
ps: زغرد

en: italic
ps: ريوند

en: narrow
ps: نری

en: normal
ps: نورمال

en: struck out
ps: ړنګ يې کړئ

en: underlined
ps: کرښه لاندی

en: Comparison to Clipboard
ps: پرتله له ټوټه دړې سره

en: Exact match
ps: کټ مټ ساری

en: Find what?
ps: څه وپلټي؟

en: nothing to save.
ps: د ساتلو لپاره هیڅ نشته.

en: nothing to print.
ps: د چاپولو لپاره هیڅ نشته.

en: Save changes before quitting?
ps: بدولونونه د بسولو نه مخکې ساتئ؟

en: Choose a display depth
    (it is currently {1})
ps: د ښوون ژورتيا وټاکئ دا د (اوس لپاره {1} ده)

en: File name?
ps: د دوتنې نوم؟

en: Caution! This method may have been
    changed elsewhere since you started
    editing it here.  Accept anyway?
ps: احتیاط! دا طریقه له هغه وخته چې تا یې دلته ایډیټ کول پېل کړي ښایي بل ځای بدله شوې وي.  په هر حال. منظور یې کړه؟

en: Sorry that name is already used
ps: بښنه غواړو، دا نوم د مخه کارول شوی

en: Changes have not been saved.
    Is it OK to cancel those changes?
ps: بدلونونه ساتل شوي ندي.
    ایا د دغو بدلونونو ختمول سمه ده؟
