eToys - en to ps translation catalogue (60 entries)

en: unknown
ps: ناڅرګند

en: A tool for sending messages to other Squeak users
ps: د بوږن نورو کارنو ته د پېغامونو لېږلو توکی

en: Text chat
ps: متنيز بنډار

en: IP address for chat partner
ps: د بنډار د ملګري ای پي ادرس

en: Replies
ps: ځواب ورکول

en: Send with Return?
ps: په ستنولو سره یې واستوئ

en: Your message to:
ps: ته ستاسې پېغام:

en: A tool for sending objects to other Squeak users
ps: د بوږن نورو کارنو ته د څیزونو د لېږلو وسیله

en: Fridge
ps: یخچال

en: Changes between group mode and individuals
ps: د ډلې د او افرادو د موډ ترمنځ بدلونونه

en: the Fridge
ps: یخچال

en: You currently are not listening and will not hear a reply.
    Shall I start listening for you?
ps: ته اوس مهال نه اورې او کوم ځواب به وا نه ورې.
    ایا زه ستا لپاره اورېدل پېل کړم؟

en: A tool for receiving things from other Squeak users
ps: د نورو بوږن کارنو څخه د څیزونو د ترلاسه کولو وسیله

en: Listener
ps: اورېدونکی

en: Delete
ps: ړنګول

en: Grab
ps: رانیول

en: Morph from
ps: بڼه له

en: Click to START listening for messages
ps: د پېغامونو د اورېدلو لپاره په پېل کلیک کړه

en: Click to STOP listening for messages
ps: د پېغامونو د نه اورېدو لپاره په درول کلیک کړه

en: Incoming communications
ps: راتلونکي تماسونه

en: receiving
ps: ترلاسه کول

en: working
ps: کار کول

en: A sign that you accept morphs dropped directly into your world
ps: یوه نښه چې ته هغه بڼې منې چې نېغ په نېغه د نړۍ څخه ایښودل شوې ويrectly into your world

en: Welcome
ps: پخېرراغلئ

en: My presence in this world means received morphs may appear automatically
ps: په دې نړۍ کې زما موجودګي د دې مانا لري چې ترلاسه شوې بڼې ښایي په اتوماتیک ډول راښکاره شي

en: A tool for sending messages to several Squeak users at once
ps: د بوږن ګڼ شمېر کارنو ته په یو ځل د پېغامونو لېږلو وسیلهe

en: Text chat+
ps: متنیز بنډار +

en: Who are you chatting with?
ps: ته د چا سره بنډار کوې؟

en: Click to edit participant list
ps: د برخه اخیستونکو لیست ایډیټ‌کولو لپاره کلیک کړئ

en: Multi chat with:
ps: د ډېرو سره بنډار:

en: A tool for collaborating with other Squeak users
ps: نورو بوږن کارنو سره د همکارۍ وسیله

en: Badge
ps: علامه

en: Get his status now\Send my status now
ps: اوس د هغه حالت ترلاسه کړه\اوس زما حالت واستوه

en: Last name:
ps: اخري نوم:

en: \Last message in:
ps: کې وروستی پېغام:

en: \Last status check at:
ps: وروستی حالت وکتل شو په:

en: \Last status in:
ps: وروستی حالت کې:

en: No connection to:
ps: ته پیوستون نشته:

en: Open a written chat with this person
ps: دې تن سره یو لیکلی بنډار خلاص کړه

en: See if this person is available
ps: وګوره چې دا تن شته

en: See this person's world (if he allows that)
ps: د دې تن نړۍ وګوره (که هغه د دې اجازه ورکوي)

en: Start telemorphic with this person
ps: دې تن سره له لیرې کېدونکې خبرې پېل کړه

en: sending
ps: لېږل

en: Tell this person about the current project
ps: دې تن ته د اوسنۍ پروژې په اړه ووایه

en:  would like to see your desktop
ps:  غواړم ستا ډېسکټاپ ووینم

en:  would like to know if you are available
ps:  غواړم معلومه کړم چې ته موجود یې که نه

en: Request buffered Nebraska session
ps: د نبراسکا د ځنډول شوې غونډې غوښتنه وکړه

en: Quit
ps: بس

en: Quit this Nebraska session
ps: د نبراسکا دا غونډه پرېږده

en: Switch between 1x1 and scaled view
ps: د ۱ایکس۱ او متوازنې کتنې ترمنځ وګرځه

en: A button to start the Nebraska desktop sharing server
ps: د نبراسکا ډیسکټاپ شریکولو د پالنګر پېلولو تڼۍ

en: NebraskaServer
ps: نبراسکاپالنګر

en: Shutdown the server?
ps: پالنګر بند شي؟

en: End Nebrasks session
ps: د نبراسکا غونډې پای

en: Show more or less of Nebraska Status
ps: د نبراسکا د حالت زیات یا لږ وښیه

en: --clients--
ps: --مؤکلان --

en:  Nebraska: {1} clients
ps:  نبراسکا: }۱{ مؤکلان

en: backlog:
ps: شامرستیال:

en: <Nebraska not active>
ps: <نبراسکا فعال ندی>

en: could not connect to server
ps: پالنګر سره پیوست نشو
