eToys - en to ps translation catalogue (70 entries)

en: open
ps: پرانېستل

en: open as movie
ps: د فیلم په ډول یې خلاص کړه

en: open file as movie
ps: دوتنه د فیلم په ډول خلاصه کړه

en: Back one frame
ps: یو چوکاټ شاته

en: Forward one frame
ps: یو چوکاټ مخکې

en: Go to final page
ps: اخري پاڼې ته لاړ شه

en: Go to first page
ps: اولنۍ پاڼې ته لاړ شه

en: Invoke menu
ps: غورنۍ بیا راوله

en: Play backward
ps: په شا لور وغږوه

en: Play forward
ps: په مخکې لور وغږوه

en: Scan by slider
ps: د سلالیو په پټه وځیره

en: Stop playback
ps: بیا غږول ودروه

en: add sound track
ps: د غږ پلنیوی ورزیات کړه

en: end clip here
ps: ټوټه دلته پای ته ورسوه

en: hide sound track
ps: د غږ پلنیوی پټ کړه

en: make a new movie
ps: یو نوی فیلم جوړ کړه

en: make thumbnail
ps: نوک خاپ جوړ کړه

en: open movie file
ps: د فیلم دوتنه خلاصه کړه

en: show sound track
ps: د غږ پلنیوی وښایه

en: Choose a movie file to open
ps: د خلاصولو لپاره یو فیلم دوتنه غوره کړه

en: add soundtrack
ps: د غږ پلنیوی ورزیات کړه

en: create JPEG movie from folder of frames
ps: د چوکاټونو د پوښۍ څخه د جی پي اي جي فیلم جوړ کړه

en: create JPEG movie from MPEG
ps: د ایم پي اي جي څخه جی پي اي جي فیلم جوړ کړه

en: create JPEG movie from SqueakMovie
ps: د بوږن فیلم څخه جی پي اي جي فیلم جوړ کړه

en: remove all soundtracks
ps: ټولې غږلیکې لیرې کړه

en: set frame rate
ps: د چوکاټ‌ حالت وټاکه

en: turn off repeat (now on)
ps: تکرار بند کړئ (اوس بل دی)

en: turn on repeat (now off)
ps: تکرار بل کړئ (اوس بند دی)

en: Frame rate?
ps: د چوکاټ حالت؟

en: New movie name?
ps: د نوي فیلم نوم؟

en: Quality level (1 to 100)?
ps: د معیار کچه (۱ نه تر ۱۰۰)؟

en: advanced
ps: پرمختللی

en: next frame (->)
ps: بل چوکاټ (->)

en: open file (o)
ps: دوتنه پرانيزئ (o)

en: play (p)
ps: غږول (p)

en: previous frame (<-)
ps: مخکينی چوکاټ (<-)

en: rewind (r)
ps: له سره ول (r)

en: stop (s)
ps: تمول (s)

en: subtitles
ps: ضمني سرلیکونه

en: zoom
ps: لويول

en: File not found: {1}
ps: دوتنه تر لاسه نشوه: {1}

en: Not an MPEG or JPEG movie file: {1}
ps: ایم پي اي جي یا جی پي اي‌جي فیلم نه: }۱{

en: opening the file, please wait
ps: دوتنه خلاصېږي. لطفاً صبر وکړئ

en: select a video file
ps: یوه ویدیویي دوتنه  غوره کړه

en: Desired frames per second?
ps: د یوې ثانیې لپاره غوښتل شوي چوکاټونه؟

en: Path changed. Enter new one for:
ps: یونلور بدل کړای شو. لپاره نوی داخل کړه:

en: open subtitles file (u)
ps: د ضمني سرلیکونو دوتنه پرانیزه (یو)

en: set subtitles background color
ps: د ضمني سرلیکونو د شالید رنګ وټاکه

en: set subtitles color
ps: د ضمني سرلیکونو رنګ وټاکه

en: set subtitles font
ps: د ضمني سرلیکونو لیکبڼه

en: turn off full screen
ps: ټوله پرده بنده کړئ

en: turn on full screen
ps: ټوله پرده بله کړئ

en: A player for MPEG and JPEG movies
ps: د ایم پي اي جي او جی پي اي جي فیلمونو غږوونی

en: MPEGPlayer
ps: ایم پي اي جي غږوونی

en: Multimedia
ps: ګڼرسنۍ

en: A Player for MPEG movies
ps: يو غږوونی د MPEG فلمونو لپاره

en: Movie Player
ps: د فلم غږوونی

en: open file in an MPEG player
ps: دوتنه په یو ایم پي‌اي جي غږووني کې خلاصه کړه

en: play
ps: غږول

en: play in MPEG player
ps: په ایم پي اي‌ غږووني کې وغږوه

en: Menu
ps: غورنۍ

en: Open
ps: پرانیستل

en: Play
ps: چلول

en: Rewind
ps: له سره ول

en: Stop
ps: بندول

en:  end
ps:  پای

en: start
ps: پیل

en:   soft
ps:   پوست

en:  loud
ps:  جیګ (غږ)

en: Quit
ps: بس
