eToys - en to ps translation catalogue (20 entries)

en: This file's version ({1}) is higher than 
    the currently supported version ({2}). 
    It may contain features that are not supported 
    and it may not display correctly.
    Do you want to continue?
ps: د دې دوتنې بڼه [(۱)] د اوسني ملاتړ شوې بڼې [(۲)] څحخه لوړه ده. 
    دا ښایي داسې ځانګړتیاوې ولري چې ملاتړ شوې نه وي او ښایي سم ښکاره نشي. 
    ایا ته ورته دوام ورکول غواړې؟

en: open
ps: پرانېستل

en: open as Flash
ps: د فلش په څير يې پرانيځئ

en: open file as flash
ps: دوتنه د فلش په څير پرانيځئ

en: Enter the Smalltalk code to execute:
ps: سمالټاک کوډ د ترسره کيدو لپاره وليکئ:

en: remove all actions
ps: ټولې کړنې لرې کړﺉ

en: set custom action
ps: دوديزه كړنه سمه کړئ

en: add project target
ps: د پروژې موخه زياته کړئ

en: remove project target
ps: د پروژې موخه لرې کړئ

en: show compressed size
ps: زېرمه شوې كچه وښايئ

en: more smoothing
ps: نوره هوارونه

en: turn off smoothing
ps: هوارونه ګل کړئ

en: turn on smoothing
ps: هوارونه بله کړئ

en: make controls
ps: مهارونه جوړ کړئ

en: open sorter
ps: جوړوونكی پرانيزئ

en: Flash Player
ps: فلش غږوونی

en: continue playing
ps: غږولو ته دوام ورکړئ

en: play
ps: غږول

en: stop
ps: درول

en: stop playing
ps: غږونه تم کړئ
