eToys - en to ps translation catalogue (282 entries)

en: attachmentOwnerChanged
ps: د نښلن څيښتن بدل شو

en: connectedTo
ps: ته پيوست شو

en: destinationConnected
ps: موخه پيوسته شوه

en: destinationDisconnecting
ps: موخه ناپيوسته کېږي

en: disconnectedFrom
ps: نه ناپيوسته شوله

en: if set, viewers will display the 'connection' vocabulary even for Morphs that aren't connected to by Connectors.
ps: که برابر شوی وي، ليدونکي به د 'پېوستون' قاموس آن د هغو بڼو لپاره چې د نښلونکو له خوا ندی پيوست شوي وښايي.

en: immediately after a connector has connected to me
ps: سمدلاسه وروسته له دې چې يو نښلوونکی له ما سره ونښلېده

en: immediately after my first end has been connected
ps: سمدلاسه وروسته له هغه چې زما لومړی پای ونښلېده

en: immediately after my second end has been connected
ps: سمدلاسه وروسته له هغه چې زما دويم پای ونښلېده

en: immediately before a connector is going to disconnect from me
ps: سمدلاسه مخکې له دې چې يو نښلونکی زما څخه ناپيوست شي

en: immediately before my first end is going to be disconnected
ps: سمدلاسه مخکې له دې چې زما لومړی پای ناپيوست شي

en: immediately before my second end is going to be disconnected
ps: سمدلاسه مخکې له دې چې زما دويم پای ناپيوست شي

en: sourceConnected
ps: سرچينه پېوست شوه

en: sourceDisconnecting
ps: سرچينه ناپېوسته کېږي

en: when either of the morphs to which I'm connected have changed their owner or been grabbed or dropped with the hand.
ps: يا د بڼو څخه چې زه ورسره نښتی وم خپل خاوند بدل کړي يا راکښل شوي يا په لاس غورځول شوي.

en: RandomConnector
ps: ناټاکلی نښلوونکی

en: Arrow
ps: غشى

en: A basic Connector
ps: يو بنسټيز نښلوونکی

en: A basic Connector that bends smoothly
ps: يو لومړنی نښلوونکی چې په خويه توګه کږيږي

en: A basic Connector with an arrowhead
ps: يو لومړی نښلونکی د غشی د څوکې سره

en: A basic smooth Connector with an arrowhead
ps: يو لومړی خوی نښلونکی د غشي د څوکې سره

en: A blank buttton flap
ps: د يوې تشې تڼۍ رپېدنه

en: A button that makes fancy Connectors at random
ps: يوه تڼۍ چې خيالي نښلوونکي په ناټاکلې توګه جوړوي

en: A Maker Button with a Connector loaded
ps: يوه جوړونکې تڼۍ د يو ليښيدل شوي نښلونکي سره

en: A pre-loaded Connectors flap
ps: د ترمخه نښلونکو رپېدنه

en: Button Flap
ps: د تڼۍ رپېدنه

en: Connector Button
ps: د نښلونکي تڼۍ

en: Connectors Flap
ps: د نښلونکو رپېدنه

en: Random Connectors
ps: ناټاکلی نښلونکي

en: arrow sizes
ps: د غشو ميچونه

en: add label
ps: نښکه زياته کړئ

en: delete
ps: ړنګول

en: line border color...
ps: د پولې رنګ پر ليکه کړئ...

en: line border width...
ps: د پولې سور پر ليکه کړئ...

en: line color...
ps: د ليکې رنګ...

en: line width...
ps: د ليکې سور...

en: make button
ps: تڼۍ جوړه کړئ

en: straighten
ps: سيخ شوی

en: make segmented line
ps: ټوټه شوې ليکه جوړه کړئ

en: make smooth line
ps: ښویه ليکه جوړه کړئ

en: new arrow...
ps: نوی غشی...

en: duplicate
ps: نقل

en: duplicate model and view
ps: ورته بېلګه او ليد

en: Move cursor farther from
    this point to increase border width.
    Click when done.
ps: د پولې د سور د غټولو لپاره ځری لدې ځایه وړاندې پسې وخوځوئ.
    له بشپړېدو وروسته ټک ورکړه.

en: New line border width?
ps: د نوې ليکې د پولې سور؟

en: Move cursor farther from
    this point to increase line width.
    Click when done.
ps: د کرښې د اوږدوالي د زیاتولو لپاره ځیری نور پسې وخوځوئ.
    له بشپړېدو وروسته ټک ورکړه.

en: New line width?
ps: د نوې ليکې سور؟

en: hide handles
ps: لاستي پټ کړئ

en: show handles
ps: لاستي وښايئ

en: be orthogonal
ps: ولاړ کونجيز کېدل

en: stop being orthogonal
ps: ولاړ کونجيز کېدل وتموه

en: end...
ps: پاى...

en: add arbitrary shape...
ps: د خپلې غورې بڼه ورزياته کړئ...

en: add pre-made shape...
ps: د مخه جوړ شوی شکل ورزيات کړئ...

en: attach to...
ps: ونښلوئ...

en: connect to center
ps: د منځ سره يې ونښلوئ

en: connect to nearest attachment point
ps: تر ټولو نږدې نښلن ټکي سره يې ونښلوئ

en: connect to nearest point
ps: تر ټولو نږدې ټکي سره يې ونښلوئ

en: connect to nearest point to center
ps: منځ ته ترټولو نږدې ټکي سره يې ونښلوئ

en: connect to relative point...
ps: د اړوند ټکي سره يې ونښلوئ...

en: delete shape...
ps: شکل ړنګ کړئ...

en: display attachments
ps: نښلنې وښيئ

en: no connection preference
ps: د پېوستون غوره توب نشته

en: Select Morph
ps: بڼه وټاکئ

en: connect to nothing
ps: هيڅ څه ته يې مه نښلوئ

en: connector end
ps: د نښلونکي پای

en: A Connector whose endpoints automatically become dots when connected.
ps: يو نښلونکی چې په  نښلېدو سره په خپلکاري ډول د هغه د پای نښې ټکي ګرځي.

en: Schematic Connector
ps: د بېلتون نښلونکی

en: if set, Connectors will use labels that try to re-position themselves to stay out of the way.
ps: که جوړ شوی وي، نښلونکي به نښې د خپلو ځانونو د بيا ځايولو د لارې څخه ليرې کېدو لپاره کاروي.

en: Move cursor farther from
    this point to increase the size of the arrows.
    Click when done.
ps: د غشو د کچې د زیاتولو لپاره ځري د دې ټکي څخه هاخوا وخوځوئ.
    له بشپړېدو وروسته ټک ورکړه.

en: add mouse up action
ps: په عمل موږک زیات کړه

en: move
ps: لېږدول

en: properties...
ps: ځانتياوې...

en: remove mouse up action
ps: د موږک بره عمل ایسته کړه

en: resize
ps: بياکچل

en: grab
ps: کښول

en: lock text
ps: متن كولپ کړئ

en: unlock text
ps: متن خلاص کړئ

en: inspect
ps: معاینه کول

en: duplicate view only
ps: ورته ليد يواځې

en: lock all text
ps: ټول متن كولپ کړئ

en: set all fonts to...
ps: ټولې ليکبڼې...برابرې کړئ...

en: unlock all text
ps: ټول متن خلاص کړئ

en: smooth edges
ps: خويه اړخونه

en: Choose font for text:
ps: د متن لپاره ليكبڼه غوره كړئ:

en: Choose font:
ps: ليكبڼه غوره كړئ:

en: A UML package shape
ps: د يو ام ايل د بنډل سيکه

en: UML Package
ps: د يو ام ال بنډل

en: add swim lane
ps: د لامبو کرښه زياته کړئ

en: delete swim lane
ps: د لامبو کرښه ړنګه کړئ

en: A circle shape with text inside
ps: دایروي بڼه چې متن پکې دننه وي

en: A diamond shape with text inside
ps: یوه الماسي بڼه چې دننه متن لري

en: A happy face
ps: يوه خوشاله څېره

en: A pointing hand shape with text inside
ps: يو نغوتونی لاس سيکه دننه متن لرونکی

en: A sad face
ps: يوه غمجنه څېره

en: AND Gate
ps: او ور

en: An 'and gate' shape with text inside
ps: یو د "او ور" بڼه چې متن پکې دننه وي

en: An 'or gate' shape with text inside
ps: یو د "یا ور" بڼه چې متن پکې دننه وي

en: An 'xor gate' shape with text inside
ps: یوه د "ایکسور ور" بڼه چې متن پکې دننه وي

en: Another pointing hand
ps: يو بل نغوتونی لاس

en: CircleCurve
ps: د دايرې کږه

en: Diamond
ps: الماس

en: Happy face
ps: خوشاله څېره

en: OR Gate
ps: یا ور

en: Pointing Hand
ps: نغوتونی لاس

en: Pointing Hand2
ps: ۲نغوتونی لاس

en: Sad face
ps: خپه څېره

en: XOR Gate
ps: ایکسور ور

en: An ellipse or circle
ps: يوه بيضوي یا دايره

en: Ellipse
ps: بيضوي

en: An elliptical or circular shape with text
ps: يوه بيضوي یا دايروي بڼه د متن سره

en: Text Ellipse
ps: متن بيضوي

en: A UML note shape
ps: د يو ام ايل يادښت شکل

en: Note
ps: يادښت

en: Embed pin into...
ps: پين راتاو کړئ په...

en: <do not embed>
ps: <مه يې ننباسئ>

en: turn off smoothing
ps: هوارونه ګل کړئ

en: turn on smoothing
ps: هوارونه بله کړئ

en: set scaling
ps: مېچ برابر کړئ

en: turn smoothing off
ps: هوارونه بنده کړئ

en: turn smoothing on
ps: هوارونه بله کړئ

en: A UML class symbol that can read its text from a Squeak class
ps: د يوام ال پاړکي يو پيلام چې خپل متن د يو کړچول شوي پاړکي نه لوستلی شي

en: STClass
ps: د ایس ټي پاړکی

en: become composite
ps: مرکب جوړ شئ

en: become scrollable composite
ps: رغښتونکی مرکب جوړ شئ

en: add line
ps: کرښه زیاته کړه

en: add text
ps: متن زيات کړئ

en: add text block
ps: د متن غونډ زيات کړئ

en: delete line
ps: ليکه ړنګه کړئ

en: delete text
ps: متن ړنګ کړئ

en: delete text block
ps: د متن غونډ ړنګ کړئ

en: emphasis...
ps: ټينګار...

en: set font for this text
ps: د دې متن لپاره لیکبڼه برابره کړئ

en: text properties...
ps: د متن ځانتیاوې...

en: hide lower text
ps: کوچنی متن پټ کړئ

en: A UML class symbol
ps: د يو ام ال پاړکي پيلام

en: Class
ps: پاړکی

en: acceptedTextContents
ps: دمنل شوي متن منځپانګې

en: when text is accepted into a text morph by hitting Enter or losing focus
ps: کله چې متن د متن بڼې ته د "ورځه" (انټر) په وهلو يا د منځواله د لاسه ورکولو ومنل شي

en: A raw piece of text (with a context menu) which you can edit into anything you want
ps: د متن يوه اومه برخه (د تړاو غورنۍ سره) کوم چې تاسو سمولی شئ هر هغه څه ته چې تاسو يې غواړئ

en: Enhanced Text
ps: پراخ شوی متن

en: choose font...
ps: ليکبڼه غوره کړئ...

en: Text that you can grab and move around (click to edit)
ps: متن چې تاسو يې چار چاپير کشولی او خوځولی شئ (د سمون لپاره ټک ورکړئ)

en: A label that can be attached to another morph by dropping or menu choice and will follow the morph to which it is attached.
ps: يوه نښکه چې د بلې بڼې سره د غورځولو يا غورنۍ خوښنې له خوا نښلول کيږي او هغه بڼه به څاري چې ورسره نښلول شوې وي.

en: font...
ps: ليکبڼه...

en: A label that can be attached to another morph by dropping or menu choice and will follow the morph to which it is attached, trying to stay out of the way.
ps: يوه نښکه چې د بلې بڼې سره د غورځولو يا غورنۍ خوښنې له خوا نښلول کېږي او هغه بڼه به څاري چې ورسره نښلول شوي، کوښښ کوي چې د لارې څخه ليرې پاتې شي.

en: change margins
ps: مورګه بدله کړئ

en: accept on CR
ps: منل په CR باندې

en: accept on focus loss
ps: د منځواله په بايللو يې ومنئ

en: Accept
ps: منل

en: Cancel
ps: لغوه

en: Connector Properties for {1}
ps: د نښلونکي ځانتياوې د {1} لپاره

en: cancel changes made and close panel
ps: جوړ شوي بدلونونه ړنګ او چوکاټ بند کړئ

en: keep changes made and close panel
ps: جوړ شوي بدلونونه وساتئ او چوکاټ بند کړئ

en: Arrows
ps: غشي

en: OK
ps: هو

en: New key?
ps: نوې کیلي

en: sorry, that conflicts with
    the name of another
    entry in this dictionary
ps: بخښنه غواړو، هغه په دې 
    قاموس کې د يو بل ننوت
    دنوم سره شخړه لری

en: Copy the name of this graphic to the clipboard
ps: د دې کښنيز نوم ټوټه دړې ته ولميسئ

en: copy name
ps: نوم ولميسئ

en: Find an entry by name
ps: يو ننوت په نوم وپلټئ

en: find...
ps: وپلټئ...

en: make new arrow
ps: نوی غشی جوړ کړئ

en: Open an Arrow editor
ps: د غشي يو سمونګر پرانيځئ

en: Remove this arrow from the dictionary
ps: دا غشی د قاموس څخه لرې کړئ

en: Rename this arrow
ps: دا غشی بيا ونوموئ

en: remove
ps: لرې كول

en: rename
ps: بيانومول

en: Attachment Point Adjuster
ps: د نښلن ټکي سموونکی

en: Attachment Adjuster
ps: د نښلن سموونکی

en: Add Array
ps: لړوند زيات کړئ

en: Enter the number of H and/or V APs to create; use 0 for none
ps: د H او يا V APs شمير د جوړولو لپاره وليکئ; 0 د هيڅ لپاره وکاروئ

en: Add
ps: زياتول

en: Default
ps: تلوال

en: None
ps: هيڅ

en: Make movable
ps: خوځېدونکی يې وګرځوئ

en: Make non-movable
ps: نا خوځېدونکی يې وګرځوئ

en: Turn grid off
ps: جال ګل کړئ

en: Turn grid on
ps: جال ولګوئ

en: A buttonBar for State Machine drawings
ps: يوه تڼۍ پټه د حالت ماشين د کښنيزو لپاره

en: A buttonBar for UML Class Diagrams
ps: یوه د تڼی پټه د يو ام ايل پاړکي څرګندمن لپاره

en: A pre-loaded Connectors flap for state machine drawings
ps: د ترمخه ليښل شوي نښلونکو رپېدنه د حالت ماشين د کښنيزو لپاره

en: A pre-loaded Connectors flap for UML class diagram drawings
ps: د تر مخه ليښل شوي نښلونکو رپېدنه د يو ام ال پاړکي څرګندمن د کښنيزو لپاره

en: An empty buttonBar that you can add to
ps: يوه خالي تڼۍ پټه چې تاسو زياتوالی پکې راوستی شئ

en: Class ButtonBar
ps: د تڼۍ پټې پاړکی

en: Class diagram Flap
ps: د پاړکي څرګندمن رپېدنه

en: FSM ButtonBar
ps: د FSM تڼۍ پټه

en: FSM Flap
ps: د FSM رپېدنه

en: Drop a Morph on the button.
ps: يوه بڼه پر تڼۍ وغورځوئ.

en: add bar label
ps: د پټې نښکه زياته کړئ

en: add button
ps: تڼۍ زياته کړئ

en: change bar label text
ps: د پټې د نښکې متن بدل کړئ

en: collapse
ps: پرېوتل

en: remove bar label
ps: د پټې نښکه لرې کړئ

en: set bar label font
ps: د پټې د نښکې ليکبڼه وټاکئ

en: turn off button labels
ps: د تڼۍ نښکې بندې کړئ

en: turn on button labels
ps: د تڼۍ نښکې بلې کړئ

en: Enter label:
ps: نښکه ننباسئ:

en: Choose label font:
ps: د نښکې ليکبڼه غوره کړئ:

en: A tool that lets you edit Connectors arrow shapes.
ps: يو توکی چې تاسو د نښلونکو غشی د بڼې سمون ته پريږدي.

en: Arrow Editor
ps: غشی سمونګر

en: Choose Font
ps: ليكبڼه غوره كړئ

en: You must choose a TrueType font
ps: تاسو هرومرو يو سم ډول ليکبڼه غوره کړئ

en: Arrow scales
ps: د غشي مېچونه

en: Choose font
ps: ليکبڼه غوره کړئ

en: Clear clicks
ps: ټکونه پاک کړئ

en: Install
ps: لګول

en: Make morph
ps: بڼه جوړه کړئ

en: Rotate
ps: چورلول

en: Sample
ps: نمونه

en: Toggle dots
ps: څرنګتياوي ټکي

en: Write code
ps: کوډ وليکئ

en: Install with what name?
ps: په کوم نوم سره يې لګوئ؟

en: Constructor text is on clipboard.
ps: جوړونکی متن په ټوټه دړه کې دی

en: Install in which selector?
ps: په کوم ټاکونکي کې يې لګوئ؟

en: change action selector
ps: د چار ټاکونکی بدل کړئ

en: change arguments
ps: ارزښتمنې بدلې کړئ

en: change when to act
ps: بدل يې کړئ کله چې چار ترسره کوي

en: erase pixels of color...
ps: د رنګ پکسلونه پاک کړئ...

en: recolor pixels of color...
ps: د رنګ پکسلونه بيا رنګ کړئ...

en: remove label
ps: نښه لرې کړئ

en: replace target
ps: موخه بيا پر ځای کړئ

en: resize image
ps: انځور بيا وکچئ

en: set target
ps: موخه وټاکئ

en: update image
ps: انځور اوسمهال کړئ

en: Drop a Morph on me so that I can have something to make!
ps: يوه بڼه پر ما وغورځوه تر څو زه يو څه د جوړولو لپاره ولرم!

en: Drop a Morph on me
ps: يوه بڼه پر ما را وغورځوه

en: Please type the selector to be sent to
    the target when this button is pressed.
    Some possibilities:
ps: لطفاً ټاکونکی ټایپ کړئ چې د دې تڼۍ په کېکاږلو سره هدف ته ولېږل شي.
    ځینې احتمالات:

en: open a Connector properties panel for the morph
ps: د بڼې لپاره يو د نښلونکي ځانتياوو چوکاټ پرانيزئ

en: open a text properties panel for the morph
ps: د بڼې لپاره يو د متنيز ځانتياوو چوکاټ پرانيزئ

en: Text
ps: متن

en: Properties for {1}
ps: ځانتياوې د {1} لپاره

en: name for new variable:
ps: د نوي بدلېدونکي لپاره نوم ورکړه:

en: Class Diagrams
ps: پاړکی څرګندمنې

en: Connectors
ps: نښلونکي

en: My Flap
ps: زما رپ

en: A basic connector
ps: يو بنسټیز نښلوونکی

en: A basic connector with an arrowhead
ps: يو بنسټیز نښلوونکی د غشي د څوکې سره

en: A basic curved connector
ps: يو بنسټيز کوږ نښلوونکی

en: A basic curved connector with an arrowhead
ps: يو بنسټیز کوږ نښلونکی د غشي د څوکې سره

en: A buttonBar for customizing
ps: يوه تڼۍ پټه د دوديزولو لپاره

en: A handy Morph-generating button
ps: ګټوره بڼه پیداکوونکې تڼۍ

en: A label
ps: يوه نښکه

en: A label that positions itself
ps: يوه نښکه چې ځان پر ځای کوي

en: A new button flap
ps: یوه نوې رپ تڼې

en: A rectangle with text, or a button
ps: يو مستطيل د متن يا تڼۍ سره

en: A simple shape with a context menu
ps: يوه ساده سيکه د تړاو غورنۍ سره

en: AP Adjuster
ps: د AP ځایوونکی

en: Basic Shape
ps: بنسټیزه سيکه

en: ButtonBar
ps: تڼۍ پټه

en: Connector
ps: نښلوونکی

en: ConnectorArrow
ps: د نښلوونکي غشی

en: Curvy Connector
ps: کوږ نښلوونکی

en: Curvy ConnectorArrow
ps: کوږ نښلوونکی غشی

en: Display text that you can move
ps: متن چې تاسو يې خوځولی شئ وښيئ

en: Label
ps: نښکه

en: Maker Button
ps: جوړوونکې تڼۍ

en: New Button Flap
ps: د نوې تڼۍ رپېدنه

en: Smart Label
ps: په زړه پورې نښکه

en: Text Rectangle
ps: د متن مستطيل

en: This lets you adjust the attachment points on a dropped Morph
ps: دا تاسو د نښلن ټکو د سمون لپاره په يو غورځيدلې بڼه کې پريږدي

en: Title
ps: سرليك

en: A state transition for UML State Diagrams
ps: د یو  ام ال د حالت څرګندمنې لپاره د حالت لېږد

en: A UML composite state shape
ps: د یو ام ال مرکب حالت سیکه

en: A UML end state shape
ps: د یو ام ال پای حالت سیکه

en: A UML State shape
ps: د يو ام ال حالت بڼه

en: A UML State shape with scrollbars
ps: رغښتونکو سره د یو ام ال حالت بڼه

en: A UML start state shape
ps: د يو ام ال يو پيلوونکی حالت بڼه

en: Composite State
ps: مرکب حالت

en: End State
ps: د پای حالت

en: Scrolled State
ps: رغښتلی حالت

en: Start State
ps: د پيل حالت

en: State
ps: حالت

en: State Transition
ps: د حالت ليږد

en: balloon-help font...
ps: پوکاڼه-مرسته لیکبڼه...

en: Connectors label font...
ps: نښلوونکي نښکه لیکبڼه...

en: code font...
ps: کوډ لیکبڼه...

en: default text font...
ps: د افتراضي متن لیکبڼه...

en: flaps font...
ps: د رپونو لیکبڼه...

en: list font...
ps: لیکبڼه لیست کړه

en: menu font...
ps: د غورنۍ لیکبڼه...

en: window-title font...
ps: ونډو-سرلیک لیکبڼه...
