eToys - en to pl translation catalogue (273 entries)

en: Current Change Set:
pl: Bieżący Zestaw Zmian:

en: Unnamed
pl: Bez nazwy

en: The preferred change set directory ('{1}') does not exist.
    Create it or use the default directory ({2})?
pl: Prefereowany folder zestawu zmian ('{1}') nie istnieje.
    Stworzyć go, czy użyć domyślnego folderu ({2})?

en: Sorry, I cannot find the user list.
    (this may be due to a network problem)
    Please hit Cancel if you wish to use Squeak.
pl: Przykro mi, nie można odnaleźć listy użytkowników.
    (może to być spowodowane problemem z połączeniem)
    Naciśnij Anuluj jeśli chcesz używać Squeak.

en: Unknown user:
pl: Nieznany użytkownik:

en: merge
pl: Połącz

en: merge the translation file
pl: połącz plik tłumaczenia

en: merge the translation file into the language named like the file
pl: połącz plik tłumaczenia z językiem nazwanym tam jak plik

en: Loading
pl: Ładowanie

en: Cannot load additional fonts
pl: Nie można wczytać dodatkowych czcionek

en: cancel
pl: Anuluj

en: enable Pango
pl: włącz Pango

en: load font
pl: załaduj czcionkę

en: This language needs additional fonts.
    Do you want to install the fonts?
pl: Ten język wymaga dodatkowych czcionek.
    Czy chcesz zainstalować te czcionki?

en: {1} (not loaded yet)
pl: {1} (jeszcze nie załadowane)

en: Let me type the name now
    Let me think about it
    Let me find a conversion file on the disk
pl: Pozwól mi wpisać nazwę teraz
    Pozwól mi to przemyśleć
    Pozwól mi odnaleźć plik konwersji na dysku

en: Name of the modern class {1} should translate to:
pl: Nazwa klasy, na którą {1} ma zostać przetłumaczone:

en: Reading an instance of {1}.
    Which modern class should it translate to?
pl: Wczytywanie instancji {1}.
    Na którą klasę ma zostać przetłumaczona?

en: no help available
pl: pomoc nie jest dostępna

en: disable preference on startup
pl: wyłącz ustawienia przy uruchamianiu

en: enable preference on startup
pl: włącz ustawienia przy uruchamianiu

en: do not set preference on startup
pl: nie zmieniaj ustawień przy uruchamianiu

en: each project has its own setting
pl: każdy projekt ma swoje własne ustawienia

en: If true, Celeste (e-mail reader) annotates messages in it's list that have attachments.  This is a performance hit and by default is off.
pl: Gdy wybrane, Celeste (czytnik e-mail) zaznacza na liście wiadomości posiadające załącznik.  To wpływa na wydajność i domyślnie jest wyłączone.

en: If true, Celeste (e-mail reader) includes a status pane.
pl: Gdy wybrane, Celeste (czytnik e-mail) pokazuje panel statusu.

en: automatic flap layout
pl: automatyczny układ zakładek

en: no themes found
pl: motywy nie znalezione

en: Select the font to be
    used for buttons
pl: Wybierz czcionkę
    dla przycisków

en: Choose the font to be used for displaying code
pl: Wybierz czcionkę dla kodu

en: Choose the etoy button font
pl: Wybierz czcionkę dla przycisków Etoys

en: Choose the etoy code font
pl: Wybierz czcionkę dla kodu źródłowego Etoys

en: Choose the eToys font
pl: Wybierz czcionkę dla eToys

en: Choose the etoy title font
pl: Wybierz czcionkę dla tytułów Etoys

en: Choose a flaps font
pl: Wybierz czcionkę dla zakładek

en: Choose the standard list font
pl: Wybierz czcionkę dla standardowej listy

en: Choose the standard menu font
pl: Wybierz czcionkę dla standardowego menu

en: Choose the default text font
pl: Wybierz domyślną czcionkę tekstu

en: Choose the window title font
pl: Wybierz czcionkę dla tytułów okien

en: note that this will only have a noticeable
    effect if the universalTiles preference is
    set to true, which it currently is not
pl: to będzie miało zauważalny efekt tylko, jeśli
    ustawienie universalTiles jest włączone,
    a obecnie jest wyłączone

en: This will remove {1} stored preferences.
    Are you sure?
pl: Czynność usunie {1} zapisane ustawienia.
    Czy na pewno chcesz usunąć?

en: this preference was added idiosyncratically and has no help message.
pl: to ustawienie zostało dodawne specyficznie i nie posiada komunikatu pomocy.

en: {1} is in secure mode.
    You cannot access the persistent preferences now.
    To change them, start {1} without loading a project.
pl: {1} znajduje się w trybie bezpieczeństwa.
    Nie masz teraz dostępu do stałych ustawień.
    Aby je zmienić, uruchom {1} bez załadowania projektu.

en: About Preferences
pl: O ustawieniach

en: Alphabetical listing of all Preferences
pl: Spis alfabetyczny wszystkich ustawień

en: Many aspects of the system are governed by the settings of various "Preferences".  
    
    Click on any of brown tabs at the top of the panel to see all the preferences in that category.  
    Or type in to the box above the Search button, then hit Search, and all Preferences matching whatever you typed in will appear in the "search results" category.  A preference is considered to match your search if either its name matches the characters *or* if anything in the balloon help provided for the preferences matches the search text.
    
    To find out more about any particular Preference, hold the mouse over it for a moment and balloon help will appear.  Also, a complete list of all the Preferences, with documentation for each, is included below.
    
    Preferences whose names are in shown in bold in the Preferences Panel are designated as being allowed to vary from project to project; those whose name are not in bold are "global", which is to say, they apply equally whatever project you are in.
    
    Click on the name of any preference to get a menu which allows you to *change* whether the preference should vary from project to project or should be global, and also allows you to browse all the senders of the preference, and to discover all the categories under which the preference has been classified, and to be handed a button that you can drop wherever you please that will control the preference.
    
    If you like all your current Preferences settings, you may wish to hit the "Save Current Settings as my Personal Preferences" button.  Once you have done that, you can at any point in the future hit "Restore my Personal Preferences" and all your saved settings will get restored immediately.
    
    Also, you can use "themes" to set multiple preferences all at once; click on the "change theme..." button in the Squeak flap or in the Preferences panel, or seek out the themes item in the Appearance menu.
pl: Wiele aspektów systemu jest regulowanych przez różne "Ustawienia".
    
    Kliknij na jedną z brązowych kart na górze, aby zobaczyć ustawienia w tej kategorii.
    Albo wpisz coś w pole nad przyciskiem "Szukaj" i go naciśnij, aby wyszukać pasujące ustawienia, które pojawią się w kategorii "wyniki wyszukiwania". Znalezione zostaną ustawienia, które zawierają wpisane wyrażenie w nazwie lub tekście pomocy.
    
    Aby dowiedzieć się więcej o danym ustawieniu, przytrzymaj nad nim mysz, a pojawi się dymek z pomocą. Poza tym poniżej zawarta jest lista wszystkich ustawień z dokumentacją.
    
    Ustawienia, których nazwy są pogrubione, mogą się różnić między projektami; te, których nazwy nie są pogrubione, są "globalne", tzn. stosują się wszystkich projektów.
    
    Kliknij na nazwę ustawienia, aby otrzymać menu, które pozwoli ci *zmienić*, czy dane ustawienie powinno się różnić między projektami, czy być globalne. Ponadto pozwoli ci przejrzeć wszyskich użytkowników tego ustawienia oraz odkryć wszystkie kategorie, pod którymi jest zgrupowane. Otrzymasz także przycisk, który możesz umieścić w dowolnym miejscu, kontrolujący to ustawienie.
    
    Jeśli podobają ci się obecne ustawienia, możesz nacisnąć przycisk "Zapisz bieżące ustawienia jako moje preferencje". To pozwoli ci w przyszłości przywrócić zapisane ustawienia, poprzez naciśnięcie przycisku "Przywróć moje ustawienia osobiste".
    
    Możesz także użyć "motywów" do ustawiania wielu ustawień naraz; kliknij na przycisk "zmień motyw..." w zakładce Squeak lub w panelu ustawień albo wyszukaj motyw w menu Wygląd.

en: Use the ? category to find preferences by keyword; the results of your search will show up here
pl: Użyj kategorii ? aby odnaleźć ustawienia przez kluczowe słowo; wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone tutaj

en: Theme {1} is now installed.
    Many of the changes will only be
    noticeable in new windows that you
    create from now on.
pl: Motyw {1} jest teraz zainstalowany.
    Wiele zmian będzie zauważalnych dopiero
    w nowych okienkach.

en: start menu-color-from-world
pl: włącz kolory menu ze świata

en: stop menu-color-from-world
pl: wyłącz kolory menu ze świata

en: show navigator (N)
pl: pokaż nawigator

en: browse themes
pl: przeglądaj motywy

en: Choose a theme to install
pl: Wybierz motyw do zainstalowania

en: Puts up a tool that will allow you to view and edit the code underlying all of the available themes
pl: Otwórz narzędzie, które pozwoli na podgląd oraz edycję podstawowego kodu wszystkich dostępnych motywów

en: about this system...
pl: o systemie...

en: load latest code updates
pl: zainstaluj ostatnie aktualizacje kodu

en: personal
pl: osobiste

en: previous project
pl: poprzedni projekt

en: start using vectors
pl: zacznij używać wektorów

en: stop using vectors
pl: przestań używać wektorów

en: Whether prevailing flaps should be shown in the project right now or not.
pl: Ustala, czy dominujące zakładki mają być pokazywane w tym projekcie czy nie.

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Current system font settings
pl: Bieżące ustawienia czcionki systemowej

en: balloon-help font...
pl: czcionka dymków pomocy...

en: button font...
pl: czcionka przycisków...

en: Choose the default font to be used for code and  in workspaces, transcripts, etc.
pl: Wybierz domyślną czcionkę używaną do kodów i obszarów roboczych, transkrypcji, itd.

en: Choose the font to be used for textual code in etoys
pl: Wybierz czcionkę używaną do kodów tekstowych w etoys

en: Choose the font to be used for (some) buttons.
pl: Wybierz czcionkę używaną do (niektórych) przycisków.

en: Choose the font to be used in code panes.
pl: Wybierz czcionkę używaną w okienkach kodu.

en: Choose the font to be used in connector labels.
pl: Wybierz czcionkę używaną w etykietach złącz.

en: Choose the font to be used in list panes
pl: Wybierz czcionkę używaną w okienkach list

en: Choose the font to be used in menus
pl: Wybierz czcionkę używaną w menu

en: Choose the font to be used in window titles.
pl: Wybierz czcionkę używaną w tytułach okienek.

en: Choose the font to be used on etoy buttons
pl: Wybierz czcionkę używaną dla przycisków etoys

en: Choose the font to be used on etoy tiles
pl: Wybierz czcionkę używaną na kafelkach etoys

en: Choose the font to be used on textual flap tabs
pl: Wybierz czcionkę używaną na tekstowych zakładkach

en: Choose the font to be used titles in etoys
pl: Wybierz czcionkę używaną dla tytułów w etoys

en: choose the font to be used when presenting balloon help.
pl: wybierz czcionkę używaną do pokazywania dymków pomocy.

en: code font...
pl: czcionka kodu...

en: connector label font...
pl: czcionka etykiet złącz...

en: default text font...
pl: domyślna czcionka tekstu...

en: etoy button font...
pl: czcionka przycisku eToy...

en: etoy code font...
pl: czcionka kodu eToy...

en: etoy tile font...
pl: czcionka kafelków eToy...

en: etoy title font...
pl: czcionka tytułu eToy...

en: flaps font...
pl: czcionka zakładek...

en: If any font settings have changed since you pinned this menu up, this will allow the menu to rebuilt to reflect current font choices.
pl: Jeśli jakieś ustawienia czcionki zostały zmienione odkąd to menu zostało przyczepione, to pozwoli odbudować menu z obecnymi ustawieniami czcionki.

en: list font...
pl: czcionka listy...

en: menu font...
pl: czcionka menu...

en: Open a window showing the current font settings
pl: Otwórz okno z aktualnymi ustawieniami czcionek

en: refresh this menu
pl: odśwież menu

en: restore default font choices
pl: przywróć domyślnie wybrane czcionki

en: Standard System Fonts
pl: Standardowe Czcionki Systemu

en: show current font choices
pl: pokaż aktualnie wybrane czcionki

en: Use the standard system font defaults
pl: Użyj domyślnych czcionek systemu

en: window-title font...
pl: czcionka tytułu okienka...

en: Allows you to control numerous options
pl: Pozwala kontrolować liczne ustawienia

en: Allows you to specify the annotations to be shown in the annotation panes of browsers, etc.
pl: Pozwala ustawić adnotacje, które mają być wyświetlone w okienkach adnotacji przeglądarki itp.

en: Annotations
pl: Adnotacje

en: There are no personal preferences saved in this image yet
pl: Brak osobistych ustawień zapisanych dla tego obrazu

en: there was an error restoring the preferences
pl: wystąpił błąd podczas przywracania ustawień

en: you haven't saved your preferences yet!
pl: jeszcze nie zapisałeś swoich ustawień!

en: start rounding window corners
pl: włącz zaokrąglanie kątów okienek

en: stop rounding window corners
pl: wyłącz zaokrąglanie kątów okienek

en: Default size of arrowheads on pen trails
pl: Domyślna wielkość grotów na śladach pisaków

en: turn sound off
pl: wyłącz dźwięk

en: turn sound on
pl: włącz dźwięk

en: stagger windows
pl: okienka kaskadowo

en: there was an error storing your preferences to disk
pl: wystąpił błąd podczas zapisywania ustawień na dysk

en: change theme...
pl: zmień motyw...

en: Numerous "Preferences" govern many things about the way Squeak looks and behaves.  Set individual preferences using a "Preferences" panel.  Set an entire "theme" of many Preferences all at the same time by pressing this "change theme" button and choosing a theme to install.  Look in category "themes" in Preferences class to see what each theme does; add your own methods to the "themes" category and they will show up in the list of theme choices.
pl: Liczne ustawienia regulują jak Squeak wygląda i działa. Zmień pojedyncze ustawienia używając panelu "Ustawienia". Aby ustawić "motyw" wielu ustawień na raz, naciśnij przycisk "zmień motyw" i wybierz motyw do zainstalowania. Aby zobaczyć, co każdy motyw robi, zajrzyj do kategorii "motywy" w klasie preferencji. Dodaj swoje własne metody do kategorii "motywy", aby pojawiły się na liście postępnych motywów.

en: About Window Colors
pl: O kolorach okien

en: Bright
pl: Jasne

en: Click for an explanation of this panel
pl: Kliknij, aby zobaczyć objaśnienia do panelu

en: Pastel
pl: Pastelowy

en: Use standard bright colors for all windows.
pl: Użyj standardowych jasnych kolorów dla wszystkich okienek.

en: Use standard pastel colors for all windows.
pl: Użyj standardowych, pastelowych kolorów dla wszystkich okien.

en: Use white backgrounds for all standard windows.
pl: Użyj białego tła dla wszystkich standardowych okien.

en: White
pl: Biały

en: Window Colors
pl: Kolory okien

en: Do you want to check for updates\or maintenance fixes on the server?
pl: Czy chcesz sprawdzić aktualizacje \lub ulepszenia na serwerze?

en: Remember to save you image to make this setting permant.
pl: Pamiętaj, żeby zapisać obrazek, aby zastosować to ustawienie na stałe.

en: Yes, Update\No, Not now\Don't ask again
pl: Aktualizuj\Nie teraz\Nie pytaj więcej

en: Allows you to find out which category, or categories, this preference belongs to.
pl: Pozwala odkryć, do której/których kategorii to ustawienie należy.

en: browse senders
pl: przeglądaj nadawców

en: Copy the name of the preference to the text clipboard, so that you can paste into code somewhere
pl: Kopiuj nazwę ustawienia do schowka, żeby ją można było wkleić gdzieś w kodzie

en: copy this name to clipboard
pl: kopiuj nazwę do schowka

en: hand me a button for this preference
pl: daj mi przycisk dla tego ustawienia

en: Some preferences are best applied uniformly to all projects, and others are best set by each individual project.  If this item is checked, then this preference will be printed in bold and will have a separate value for each project
pl: Niektóre ustawienia najlepiej zastosować jednakowo do wszystkich projektów, inne lepiej ustawiać osobno dla każdego projektu. Gdy ta pozycja jest zaznaczona, to ustawienie zostanie wyświetlone pogrubioną czcionką i będzie miało osobną wartość dla każdego projektu

en: Store a value for this preference on file. On startup, it will be automatically restored.
pl: Zapisz wartość dla tego ustawienia do pliku. Przy uruchomieniu zostanie automatycznie odtworzone.

en: set automatically on startup...
pl: ustaw automatycznie przy uruchamianiu...

en: show category...
pl: pokaż kategorię...

en: This will open a method-list browser on all methods that the send the preference "
pl: To otworzy przyglądarkę listy metod na wszystkich metodach, które używają ustawienia "

en: Will give you a button that governs this preference, which you may deposit wherever you wish
pl: Otrzymasz przycisk dla tego ustawienia, który możesz odłożyć gdzie chcesz

en: Click here for a menu of options regarding this preference.  Click on the checkbox to the left to toggle the setting of this preference
pl: Kliknij tutaj dla menu opcji dla tego ustawienia. Klinkij na pole wyboru po lewej, aby zmienić status tego ustawienia

en: show flaps (F)
pl: pokaż zakładki (F)

en: show shared tabs (F)
pl: pokaż współdzielone karty (F)

en: circular halos with icons inside
pl: okrągłe otoczki z ikonami w środku

en: classic
pl: klasyczny

en: custom
pl: niestandardowy

en: customizable halos
pl: konfigurowalne otoczki

en: fewer, larger halos
pl: mniej otoczek, ale większe

en: iconic
pl: ikonowy

en: plain circular halos
pl: proste okrągłe otoczki

en: simple
pl: proste

en: Click here to edit the method that defines the custom halos
pl: Kliknij tutaj, aby edytować metodę, która określa niestandardowe otoczki

en: Edit custom halos
pl: Edytuj niestandardowe otoczki

en: load
pl: załaduj

en: load a package version
pl: załaduj wersję pakietową

en: A tool for expressing personal preferences for numerous options.
pl: Narzędzie do konfiguracji osobistych ustawień dla wielu opcji.

en: Preferences Panel
pl: Panel Ustawień

en: Click here to delete all the preferences saved on file. On the next start, they will have their original value.
pl: Kliknij, aby usunąć wszystkie zapisane ustawienia. Po ponownym uruchomieniu zostaną przywrócone oryginalne ustawienia.

en: Click here to get some hints on use of this Preferences Panel
pl: Kliknij tutaj, aby otrzymać wskazówki dotyczące używania Panelu Ustawień

en: Click here to load all the preferences from their saved values on disk.
pl: Kliknij tutaj, aby załadować wszystkie ustawienia z wartości zapisanych na dysku.

en: Click here to reset all the preferences to their standard default values.
pl: Kliknij tutaj, aby przywrócić ustawienia domyślne.

en: Click here to reset all the preferences to their values in your Personal Preferences.
pl: Kliknij tutaj, aby przywrócić ustawienia osobiste.

en: Click here to save the current constellation of Preferences settings as your personal defaults; you can get them all reinstalled with a single gesture by clicking the "Restore my Personal Preferences".
pl: Kliknij tutaj, aby zapisać obecne ustawienia jako twoje domyślne; możesz je przywrócić klikając na "Przywróć moje ustawienia osobiste".

en: Click here to save the current constellation of Preferences settings to a file; you can get them all reinstalled with a single gesture by clicking "Restore Settings From Disk".
pl: Kliknij tutaj, zaby zapisać obecne ustawienia do pliku; możesz je przywrócić klikając na "Przywróć ustawienia z dysku".

en: Click here to view all the values stored in the system Parameters dictionary
pl: Kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie wartości przechowywane w spisie parametrów systemu.

en: Help!
pl: Pomoc!

en: Inspect Parameters
pl: Zbadaj parametry

en: Reset preferences on startup
pl: Przywróć poprzednie ustawienia podczas ponownego uruchomienia

en: Restore all Default Preference Settings
pl: Przywróć wszystkie domyślne ustawienia

en: Restore my Personal Preferences
pl: Przywróć moje ustawienia osobiste

en: Restore Settings from Disk
pl: Przywróć ustawienia z dysku

en: Save Current Settings as my Personal Preferences
pl: Zapisz bieżące ustawienia jako moje preferencje

en: Save Current Settings to Disk
pl: Zapisz bieżące ustawienia na dysk

en: Search
pl: Szukaj

en: Search Preferences for:
pl: Szukaj preferencji dla:

en: Type what you want to search for here, then hit the "Search" button, or else hit RETURN or ENTER
pl: Wpisz tutaj, co chcesz wyszukać i naciśnij przycisk "Szukaj" lub naciśnij RETURN albo ENTER.

en: Type what you want to search for in the box above, then click here (or hit RETURN or ENTER) to start the search; results will appear in the "search results" category.
pl: Wpisz w pole powyżej, co chcesz wyszukać i kliknij tutaj (lub naciśnij RETURN albo ENTER), aby rozpocząć wyszukiwanie; wyniki pojawią się w kategorii "wyniki wyszukiwania".

en: find preference... (f)
pl: znajdź ustawienie... (f)

en: inspect parameters
pl: zbadaj parametry

en: Search for preferences containing:
pl: Szukaj ustawień zawierających:

en: Type here, hit Search
pl: Pisz tutaj i naciśnij Szukaj

en: server is unavailable
pl: serwer jest niedostępny

en: Publishing
pl: Publikowanie

en: The top project can't do that
pl: Górny projekt nie może tego zrobić

en: Painting
pl: Malowanie

en: Scripting
pl: Skryptowanie

en: Stack Tools
pl: Narzędzia stosu

en: Must be in this project to isolate it
pl: Musi być w tym projekcie, aby zostać izolowany

en: choose language
pl: wybierz język

en: This controls the human language in which tiles should be viewed.  It is potentially extensible to be a true localization mechanism, but initially it only works in the classic tile scripting system.  Each project has its own private language choice
pl: To kontroluje język, w którym mają być przeglądane kafelki. Może być potencjalnie rozszerzone jako prawdziwy mechanizm lokalizacji, lecz początkowo działa tylko w klasycznym systemie skryptowania z kafelkami. Każdy projekt ma swój własny wybór języków

en: I cannot locate the project\
pl: Nie mogę zlokalizować projektu\

en: Yes, make it up\No, skip it
pl: Tak, stwórz to\Nie, pomiń to

en: \Would you like me to create a new project\with that name?
pl: \Czy chcesz, żebym stworzył nowy projekt\ o tej nazwie?

en: $	Fixing fonts	$
pl: $	Naprawianie czcionek	$

en: Saving
pl: Zapisywanie

en: Are you sure you want to destroy this Project\ and revert to an older version?\\(From the parent project, click on this project's thumbnail.)
pl: Czy na pewno chcesz zniszczć ten projekt\ i przywrócić starszą wersję?\\(Kliknij na miniaturkę tego projektu w projekcie nadrzędnym.)

en: Cancel
pl: Anuluj

en: nothing to revert to
pl: nie ma do czego przywrócić

en: Revert to saved version
pl: Przywróć zapisaną wersję

en: This project is not all here. I will try to load a complete version.
pl: Projekt niekompletny. Spróbuję załadować kompletną wersję.

en: Can't exit the top project
pl: Nie mogę wyjść z głównego projektu

en: Would you like to include all the changes in the change set
    	as part of this publishing operation?
pl: Czy chcesz zawrzeć wszystkie zmiany w zestawie zmian
    	jako część tej operacji publikacji?

en: Do not write file
    Write file anyway
    Debug
pl: Nie zapisuj pliku
    Zapisz plik mimo to
    Debuguj

en: Segment not written
pl: Segment nie zapisany

en: (collecting resources...)
pl: (zbieranie zasobów...)

en: \Project's own world is not in the segment.
pl: \Świat projektu nie jest w segmencie.

en: Sugar Navigator Flap
pl: Zakładka Nawigacji Bajtek.edu.pl

en: show the tool bar
pl: pokaż pasek narzędzi

en: Help
pl: Pomoc

en: A newer version exists on the server.
pl: Na serwerze istnieje nowsza wersja.

en: can't find file on server for {1}
pl: nie można znaleźć pliku na serwerze dla {1}

en: Load it\Cancel
pl: Załaduj\Anuluj

en: Loading
pl: Ładowanie

en: Reload anyway\Cancel
pl: Załaduj ponownie mimo to\Anuluj

en: That server has an older version of the project.
pl: Serwer posiada starszą wersję projektu.

en: The only changes are the ones you made here.
pl: Jedynymi zmianami są te, których dokonałeś tutaj.

en: Navigator
pl: Nawigator

en: Really delete the icon
    and remove the project
    {1} from Etoys?
    (file will still be saved on disk)
pl: Na na pewno usunąć ikonę
    i projekt {1} z Etoys?
    (plik zostanie zapisany na dysku)

en: The project {1}
    contains sub-projects.  You must remove these
    explicitly before removing their parent.
pl: Projekt {1}
    zawiera projekty podrzędne. Musisz je usunąć
    przed usunięciem ich projektu nadrzędnego.

en: Objects
pl: Obiekty

en: Supplies
pl: Zaopatrzenie

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Widgets
pl: Widgety

en: Project password
pl: Hasło do projektu

en: Store anyway\Cancel
pl: Zapisz mimo to\Anuluj

en: WARNING
pl: UWAGA

en: \Please cancel, rename this project, and see what is there.
pl: \Anuluj, zmień nazwę projektu i sprawdź, co już tam jest.

en: \Project:
pl: \Projekt:

en: \THIS PROJECT HAS NEVER BEEN SAVED
pl: \TEN PROJEKT NIGDY NIE BYŁ ZAPISANY

en: \There are newer version(s) in the local directory
pl: \Dostępna jest nowsza wersja w katalogu lokalnym

en: \There are newer version(s) on the server
pl: \Dostępna jest nowsza wersja na serwerze

en: Since this project has not been saved yet,
    I cannot tell someone where it is.
pl: Jako że ten projekt nie został jeszcze zapisany,
    nie można podać informacji na temat jego lokalizacji.

en: This project thinks it has never been on a server
pl: Ten projekt nigdy nie znalazł się na serwerze

en: Try to find a server\Cancel
pl: Próbuj znaleźć serwer\Anuluj

en: use localized language
pl: użyj języka zlokalizowanego

en: Sorry that name is already used
pl: Wybrana nazwa jest już w użyciu

en: Please name this thread.
pl: Proszę nazwij wątek.

en: It looks like a problem occurred while
    getting this project. It may be temporary,
    so you may want to try again,
pl: Wygląda na to, że wystąpił problem
    podczas ładowania projektu. Możliwe, że jest tymczasowy,
    może więc zechcesz spróbować jeszcze raz,

en: This is not a PasteUpMorph or
    exported Project.
pl: To nie jest obiekt PasteUpMorph ani
    eksportowany projekt.

en: No project found in this file
pl: W tym pliku nie znaleziono projektu

en: install
pl: instaluj

en: install SAR
pl: instaluj SAR

en: install this Squeak ARchive into the image.
pl: zainstaluj archiwum Squaek w obrazie.

en: Do not load it
pl: Nie załadowuj tego

en: Load it anyways
pl: Załaduj jakkolwiek

en: You are about to load some insecure content.
    If you continue, access to files as well as
    some other capabilities will be limited.
pl: Za chwilę załadujesz mało bezpieczną zawartość.
    Jeśli będziesz kontynuować, dostęp do plików oraz
    innych funkcjonalności zostanie ograniczony.

en: License
pl: Licencja

en: Show license?
pl: Pokazać licencję?

en: New File Name?
pl: Nazwa nowego pliku?

en: {1} already exists. Overwrite?
pl: {1} już istnieje. Nadpisać?

en: latest update: #
pl: najnowsza aktualizacja: #

en:  (case-insensitive)
pl:  (bez rozróżniania wielkości liter)

en:  (case-sensitive)
pl:  (z rozróżnianiem wielkości liter)

en: Methods with string
pl: Metody z łańcuchem znaków

en: There are updates available. Do you want to install them now?
pl: Aktualizacje są dostępne. Czy chcesz zainstalować je teraz?

en: Please type your initials:
pl: Wpisz swoje inicjały:

en: <no author>
pl: <bez autora>

en: Choose a file
pl: Wybierz plik

en: Choose a group of servers
    from which to fetch updates.
pl: Wybierz grupę serwerów
    z których można pobrać aktualizacje.

en: Do you really want to empty the trash?
pl: Czy na pewno chcesz opróżnić kosz?

en: Common Requests
pl: Najczęstsze życzenia

en: edit this list
pl: edytuj listę

en: Command Key Actions
pl: Akcje klawiszy poleceń

en: Load the latest packages from the default repository?
pl: Czy załadować najnowsze pakiety z domyślnego repozytorium?

en: No new updates on the server
pl: Brak dostępnych aktualizacji na serwerze

en: Stop looking\Try next server
pl: Zakończ wyszukiwanie\Spróbuj na innym serwerze

en: 
    Would you like to try the next server?
    (Normally, all servers are identical, but sometimes a
    server won't let us store new files, and gets out of date.)
pl: 
    Czy chcesz spróbować następny serwer?
    (Zazwyczaj wszystkie serwery są identyczne, lecz czasem
    serwer nie pozwala nam przechować nowych plików i się przedawnia.)

en: {1} new update file(s) processed.
pl: Nowych aktualizacji przetworzonych: {1}.

en: A message browser that tracks the most recently-submitted methods
pl: Przeglądarka wiadomości śledząca najnowsze metody

en: Recent
pl: Ostatnie

en: Click here to empty the trash.
pl: Kliknij, aby opróżnić kosz.

en: EMPTY
pl: Opróżnij

en: Objects you drag into the trash will automatically be saved here, one object per page, in case you need them later.  To disable this feature set the "preserveTrash" Preference to false.
    
    You can individually expunge objects by hitting the - control, and you can empty out all the objects in the trash can by hitting the "EMPTY" button at top right.
pl: Okiekty przeciągnięte do kosza zostaną tam automatycznie zapisane, jeden na stronę, w razie gdybyś ich później potrzebował. Aby to wyłączyć, wyłącz ustawienie "zachowajKosz".
    
    Możesz usunąć obiekty pojedynczo, klikąc na - oraz możesz usunąć wszystkie obiekty w koszu naraz, klikając przycisk "Opróźnij" na górze po prawej.

en: scraps
pl: brudnopis

en: Please type your name:
pl: Wpisz swoje imię:

en: Your Name
pl: Twoje imię

en:   ({1} pages)
pl:   ({1} strony)

en: T R A S H
pl: KOSZ

en: Repository unavailable
pl: Repozytorium niedostępne

en: Update completed.
    System version is now:
    {1}
pl: Aktualizacja zakończona.
    Aktualna wersja systemu:
    {1}
