eToys - en to pl translation catalogue (154 entries)

en: Angle
pl: Kąt

en: Angle defined by three points or two vectors.
pl: Kąt zdefiniowany przez 3 punkty lub 2 wektory.

en: Arc
pl: Łuk

en: Arc-circle defined by three points.
pl: Łuk okręgu wyznaczony przez trzy punkty.

en: Circle
pl: Okrąg

en: Circle defined by its center and a point or by its center and radius, a value.
pl: Okrąg wyznaczony przez środek i jeden punkt lub przez środek i promień, wartość.

en: Coordinates
pl: Współrzędne

en: Vector or point coordinates, circle or line equation.
pl: Wektor lub współrzędne punktu, równanie okręgu lub równanie liniowe (algebraiczne).

en: create multiple
pl: tworzenie wielu

en: Distance between objects, curve length, free value
pl: Odległość między obiektami, długość krzywej, wolna wartość

en: Distance, length, value
pl: Odległość, długość, wartość

en: Edit group
pl: Edytuj grupę

en: Edit or create scripts
pl: Edytuj lub stwórz skrypty

en: Erase and object and all its depedencies.
pl: Usuń obiekt i wszystkie zależności.

en: Eraser
pl: Gumka

en: Click to create a point: free point on the background, on a curve or on two curves intersection.
pl: Kliknij, aby utworzyć punkt: osobny punkt na tle, na krzywej lub na przecięciu dwóch krzywych.

en: Point
pl: Punkt

en: Grid
pl: Siatka

en: Show or hide grid.
pl: Wyświetl lub ukryj siatkę.

en: snap to grid
pl: dopasuj do siatki

en: grid
pl: siatka

en: Magnetic Grid
pl: Siatka Magnetyczna

en: Snap to grid.
pl: Dopasuj do siatki.

en: Create a selection group. To do a selection: i. set moving object mode, ii. select a zone by shift+drag over a background area.
pl: Utwórz grupę wyboru. Aby dokonać selekcji: i. ustaw tryb ruchomego obiektu, ii. wybierz obszar przez przytrzymanie klawisza Shift i przeciągnięcie nad obszarem tła.

en: Create Group
pl: Stwórz grupę

en: Homothety (scale)
pl: Jednokładność (skala)

en: Object transformation by homothety: select a point, a value and a geometric object. The first selected point is the homothety center.
pl: Przekształcanie obiektów przez jednokładność: Wybierz punkt, wartość i obiekt geometryczny. Wybrany punkt jest środkiem jednokładności.

en: Horizontal shift
pl: Przesunięcie w poziomie

en: Line
pl: Linia

en: Line defined by two points
pl: Linia określona przez dwa punkty

en: Locus
pl: Miejsce geometryczne

en: Locus defined by a free point on a curve and a relative point.
pl: Miejsce geometryczne określone przez wolny punkt na krzywej oraz punkt względny.

en: Build macro
pl: Stwórz makro

en: Construct a macro-construction with input and output items.
pl: Stwórz makro-konstrukcję z elementami wejścia i wyjścia.

en: Delete a macro-construction from the registry.
pl: Usuń makro-konstrukcję z rejestru.

en: Delete macro
pl: Usuń makro

en: Execute a pre-built macro-construction on selected input items.
pl: Uruchom wstępnie skonstruowane konstrukcje makro na wybranych elementach wejścia.

en: Execute Macro
pl: Uruchom Makro

en: Middle
pl: Środek

en: The midpoint of a segment or between two points.
pl: Środkowy punkt segmentu lub pomiędzy dwoma punktami.

en: Select and Move
pl: Zaznacz i przenieś

en: Select and move an object.
pl: Zaznacz i przenieś obiekt.

en: Create Multiple
pl: Stwórz wiele obiektów

en: Toggle between the build of several geometric objects and the build of one geometric object then move it.
pl: Przełącz pomiędzy budową z różnych obiektów geometrycznych a budową z jednego obiektu, a następnie przenieś.

en: Line passing through one point and parallel to a line, half-line, etc.
pl: Linia przechodząca przez jeden punkt oraz równoległa do linii, półlinii, itp.

en: Parallel
pl: Równoległa

en: Line passing through one point and orthogonal to a line, half-line, etc.
pl: Linia przechodząca przez jeden punkt oraz prostopadła do linii, półlinii, itp.

en: Perpendicular
pl: Prostopadła

en: Point defined by its coordinates. Select two numbers for the abscissa and the ordinate.
pl: Punkt określony przez swoje współrzędne. Wybierz dwie liczby jako odciętą i rzędną.

en: Polygon
pl: Wielokąt

en: Polygon defined by n points. Last choosen point must be the initial point to terminate the selection.
pl: Wielokąt określony przez n punktów. Ostatni wybrany punkt powinien być punktem początkowym, aby zakończyć wybór.

en: Edit an object property.
pl: Edytuj właściwości obiektu.

en: Property
pl: Właściwości

en: Half-Line defined by two points, the first selected point is the origin.
pl: Półlinia określona przez dwa punkty, pierwszy wybrany punkt jest źródłowy.

en: Ray
pl: Promień

en: Redo
pl: Ponów

en: Redo last action.
pl: Ponów ostatnią czynność.

en: Object transformation by reflexion: select a line and a geometric object. Reflexion axe will be the first selected line.
pl: Przekształcenie obiektu poprzez odbicie: wybierz linię oraz obiekt geometryczny. Osią odbicia będzie wybrana linia.

en: Reflection
pl: Odbicie

en: Object transformation by rotation: select a point, a value and a geometric object. The first selected point is the rotation center.
pl: Przekształcenie obiektu poprzez rotację: wybierz punkt, wartość i obiekt geometryczny. Wybrany punkt jest środkiem rotacji.

en: Rotation
pl: Obrót

en: Insert a Smalltalk script in the drawing area.
pl: Wstaw skrypt Smalltalk w obszar rysowania.

en: Use a script
pl: Użyj skryptu

en: Create or edit a Smalltalk script.
pl: Stwórz lub edytuj skrypt Smalltalk.

en: Edit a script
pl: Edytuj skrypt

en: Segment defined by two points.
pl: Segment określony przez dwa punkty.

en: Edit an object style.
pl: Edytuj styl obiektu.

en: Edit Style
pl: Edytuj styl

en: Object transformation by central symmetry: select a point and a geometric object. The first selected point is the symmetry center.
pl: Przekształcenie obiektu poprzez symetrię środkową: wybierz punkt oraz obiekt geometryczny. Wybrany punkt jest środkiem symetrii.

en: Symmetry
pl: Symetria

en: Object transformation by translation: select a vector and a geometric object.
pl: Przekształcenie obiektu przez przeniesienie: wybierz wektor i obiekt geometryczny.

en: Translation
pl: Przeniesienie

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo last action
pl: Cofnij ostatnią czynność

en: Vector
pl: Wektor

en: Vector defined by two points.
pl: Wektor określony przez dwa punkty.

en: Vertical shift
pl: Przemieszczenie pionowe

en: Etoys Viewer
pl: Podgląd Etoys

en: Open the Etoys script viewer for a given geometric object.
pl: Otwórz podgląd skryptu dla danego obiektu geometrycznego.

en: Zooming
pl: Powiększ

en: An interactive geometry canvas to draw dynamic geometric sketch. Open the Morph menu to get access to the construction tools and more.
pl: Interaktywne płótno geometryczne do rysowania dynamicznego szkicu geometrycznego. Otwórz menu Morph, aby uzyskać dostęp do narzędzi konstrukcji i innych.

en: Dr. Geo tools
pl: Narzędzia Dr. Geo

en: Give me Dr. Geo buttons
pl: Pokaż przyciski Dr. Geo

en: Curves
pl: Krzywe

en: Macro-construction
pl: Konstrukcja makro

en: Numerics
pl: Wartości liczbowe

en: Other
pl: Inny

en: default position and scale
pl: standardowe położenie i skala

en: Points
pl: Punkty

en: Transformations
pl: Przekształcenia

en: Input and output items don't match
pl: Dane i wyniki są rozbieżne

en: Please, enter a proper title and description
pl: Wprowadź odpowiedni tytuł i opis

en: no comment, write one at the beginning of the script source code
pl: brak komentarzy, dodaj komentarz na początku kodu źródłowego skryptu

en: This oriented angle %1
pl: Ten kąt skierowany %1

en: This geometric angle %1
pl: Ten kąt geometryczny %1

en: This Arc Circle %1
pl: Ten łuk %1

en: This circle %1
pl: Ten okrąg %1

en: This composite object %1
pl: Ten złożony obiekt %1

en: This line %1
pl: Ta linia %1

en: This locus %1
pl: To miejsce %1

en: This math item %1
pl: Ten element matematyczny %1

en: This parallel line %1
pl: Ta linia równoległa %1

en: This perpendicular line %1
pl: Ta linia prostopadła %1

en: This point %1
pl: Ten punkt %1

en: This polygon %1
pl: Ten wielobok %1

en: This half-line %1
pl: Ta półprosta %1

en: This script {1}>>{2}
pl: Ten skrypt {1}>>{2}

en: This segment %1
pl: Ten segment %1

en: This arc length %1
pl: Ta długość łuku %1

en: This circle perimeter %1
pl: Obwód tego okręgu %1

en: This point-line distance %1
pl: Ta odległość punkt-linia %1

en: This distance between two points %1
pl: Odległość między dwoma punktami %1

en: This value %1
pl: Ta wartość %1

en: This line slope %1
pl: Nachylenie linii %1

en: This segment length %1
pl: Ta długość segmentu %1

en: This Vector's norm %1
pl: Ta norma wektora %1

en: This vector %1
pl: Ten wektor %1

en: disband this group
pl: rozwiąż tę grupę

en: shape
pl: kształt

en: colour
pl: kolor

en:  edit style...
pl:  edytuj styl...

en: hide
pl: ukryj

en: rename
pl: zmień nazwę

en: show
pl: pokaż

en: edit me
pl: edytuj mnie

en: line style
pl: styl linii

en: size
pl: rozmiar

en: arrow
pl: strzałka

en: edit this value
pl: edytuj tą wartość

en: Edit this value
pl: Edytuj tą wartość

en: Name this value
pl: Nazwij tą wartość

en: Rename this value
pl: Zmień nazwę tej wartości

en: Only geometric object can be transformed.
pl: Można przekształcić tylko obiekt geometryczny.

en: Select an object
pl: Wybierz obiekt

en: Several objects can be selected. Please, select one clicking the mouse.
pl: Można wybrać kilka obiektów. Wybieraj klikając myszką.

en: This intersection
pl: To przecięcie

en: Build a macro-construction
pl: Stwórz konstrukcję makro

en: To build a macro-construction,
    
     1. First select the input paramaters,
     2. Next select the output parameters,
     3. Next chose a name and a description,
     4. Last apply the selection.
pl: Aby stworzyć makro-konstrukcję,
    
    1. Najpierw wybierz parametry wejściowe,
    2. Później wybierz parametry wyjściowe,
    3. Następnie wybierz nazwę i opis,
    4. Na końcu zastosuj wybór.

en: Description:
pl: Opis:

en: Give a name and a description
pl: Nadaj nazwę oraz opis

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Select input parameters
pl: Wybierz parametry wejściowe

en: Select output parameters
pl: Wybierz parametry wyjściowe

en: Execute a macro-construction
pl: Uruchom konstrukcję makro

en: To execute a macro-construction,
    
     1. First select a macro-construction from the list,
     2. Select items on the figure. Only items relevant
     to the selected macro-construction are selectable.
     Once enough items are selected, the macro is
     automaticly executed.
     To start press the 'next' button.
pl: Aby uruchomić makro-konstrukcję,
    
    1. Wybierz makro-konstrukcję z listy,
    2. Wybierz elementy na figurze. Możliwe do wyboru są
    jedynie elementy związane z wybraną makro-konstrukcją.
    Kiedy zostanie zaznaczona wystarczająca ilość elementów,
    makro uruchomi się automatycznie.
    Aby rozpocząć, naciśnij przycisk "dalej".

en: Select a macro-construction then the figure items
pl: Wybierz makro-konstrukcję, a następnie elementy obrazu

en: apply
pl: zastosuj

en: cancel
pl: anuluj

en: next
pl: następny

en: previous
pl: poprzedni

en: To use a script,
    
     1. First select a script from the list,
     2. Select items on the figure.
     Once enough items are selected, the script is
     inserted in the figure close to the latest selected item.
     To start press the 'next' button.
pl: Aby użyć skryptu,
    
    1. Najpierw wybierz skrypt z listy,
    2. Wybierz elementy na figurze.
    Kiedy zostanie zaznaczona wystarczająca ilość elementów, skrypt
    zostanie wstawiony w obraz obok ostatniego wybranego elementu.
    Aby rozpocząć, naciśnij przycisk "dalej".

en: Use a script in the figure
pl: Użyj skryptu w obrazie

en: Script name:
pl: Nazwa skryptu:

en: Select a script then the figure items
pl: Zaznacz skrypt, a następnie elementy obrazu
