eToys - en to pap translation catalogue (188 entries)

en: A viewer and editor for Zip archive files
pap: Un miradó i editor pa e archivo di fichero di Zip

en: Zip Tool
pap: Instrumentu pa Zip

en: add file to new zip
pap: Agregá fichero na zip nobo

en: to new zip
pap: na zip nobo

en: extract all
pap: saka tur

en: extract all files to a user-specified directory
pap: saka tur fichero i pone nan pa e direktorio ku ta pertenesé spesifíkamente na e usadó

en: extract all to...
pap: saka tur i pone den...

en: open in zip viewer
pap: habri den e miradó di zip

en: open zip
pap: habri zip

en: Select Zip archive to open...
pap: Selektá e archivo di Zip pa habri...

en:  is used by one or more members
    in your archive, and cannot be overwritten.
    Try writing to another file name
pap:  ta wòrdú usá dor di un of mas miembronan
    den bo archivo, i no por wòrdú remplasá.
    Purba di skibi den otro map

en: Destination Zip File Name:
pap: Destinashon Nòmber di e Ficha di Zip:

en: Prepended File:
pap: Ficha kompilá anteriormente

en: what to show...
pap: lokual ta wòrdú mustrá

en: What to show
pap: Lokual ta wòrdú mustrá

en: whose script is this?
pap: Di ken e eskritura aki ta?

en: <no> create textual references to dropped morphs
pap: <no> ta krea referensianan tekstual pa e morphs retirá

en: <yes> create textual references to dropped morphs
pap: <yes> ta krea referensianan tekstual pa e morphs retirá

en: append contents of file...
pap: agregá kontenido di e ficha...

en: save contents to file...
pap: warda kontenido na e ficha...

en: A Browser is a tool that allows you to view all the code of all the classes in the system
pap: E Browser ta un instrumento ku ta permiti bo pa wak tur e kódikonan di tur e klasenan den e sistema

en: Browser
pap: Browser/Nabegadó

en: The standard "system browser" tool that allows you to browse through all the code in the system
pap: E standart "system browser" instrumento ku ta permiti bo pa nabegá den tur kódikonan den e sistema

en: THIS CLASS HAS NO COMMENT!
pap: E KLASE AKI NO TIN KOMENTARIO

en: A tool finding, viewing, and editing all methods whose names contiane a given character sequence.
pap: Un instrumento pa buska, mira i editá tur métodonan di kual nan nòmbernan ta konsisiti di karakternan ku sierto sekuensia.

en: Message Names
pap: Nòmbernan di Mensahe

en: A list of messages (e.g. senders, implementors)
pap: Un lista di mensahe (por ehèmpel, remitente, implementario)

en: Message List
pap: Lista di Mensahe

en: A system browser with an extra pane at top-left for module.
pap: Un system browser ku un èxtra panel na banda robes ariba pa módulo

en: Package Browser
pap: E pakete di Browser/Nabegadó

en: A tool for finding methods by giving sample arguments and values.
pap: Un instrumento pa buska métodonan dor di duna grupo di argumento i balor.

en: Method Finder
pap: Buskadó di método

en: changelist browser
pap: lista di kambio di e browser/nabegadó

en: changes
pap: kambionan

en: open a changelist tool on this file
pap: habri un instrumento di lista di kambio na e ficha aki

en: open a changelist tool on recent changes in file
pap: habri un instrumento di lista di kambio den e fichanan ku tin kambio resien

en: recent changes
pap: kambionan resien

en: recent changes in file
pap: último kambionan den e ficha

en: A tool that presents a list of all the changes found in an external file.
pap: Un intrumento ku ta presenta un lista ku tur e kambionan diskrubrí den ficha eksterno

en: Change List
pap: Lista di kambio

en: A tool that allows you to view and manipulate all the code changes in a single change set
pap: Un instrumento ku ta permiti bo pa wak i manipulá tur e kambionan den kódiko den un sét di kambio

en: Change Set
pap: Sèt di kambio

en: Unnamed
pap: Sin nòmber

en: A tool that lets you see the code for one change set at a time.
pap: Un instrumento ku ta laga bo wak e kódiko di un sèt di kambio pa bia

en: Change Sorter
pap: Ordinadó di kambio

en: This command requires that the
    change sets selected on the two
    sides of the change sorter *not*
    be the same.
pap: E komando ta eksigí ku e
    sèt di kambionan selektá na e dos
    bandanan di e ordinadó di kambio *not*
    mester ta meskos.

en: A tool for viewing prior versions of a class comment.
pap: Un instrumento pa mira vershonan anterior tokante komentaio di un klase.

en: Class Comment Versions Browser
pap: Browser/Nabegadó Di Vershonan Tokante Komentario di Klase

en: Shows two change sets side by side
pap: Mustra dos sèt di kambionan banda di otro

en: Dual Change Sorter
pap: Ordinadó di dòbel kambio

en: Lets you view and manipulate two change sets concurrently.
pap: Laga bo wak i manipulá dos sèt di kambio pareu.

en: A tool for viewing prior versions of a method.
pap: Un instrumento pa wak vershonan anterior di un método.

en: Versions Browser
pap: Browser/Nabegadó di Vershonan

en: Comparison from {1} to {2}
pap: Komparashon di {1} pa {2}

en: Exact Match
pap: Mèch eksakto

en: {1} (in {2})
pap: {1} (den {2})

en: Versions
pap: Vershonan

en: The system debugger.
pap: E system debugger.

en: Please provide a good category for the new method!
pap: Por fabor duna un bon kategoria pa e método nobo aki!

en: Abandon
pap: Abandoná

en: abandon this execution by closing this window
pap: abandoná e ehekushon aki dor di sera e bentana/pantaya

en: bring up a debugger
pap: saka e debugger

en: continue execution
pap: kontinua ku ehekushon

en: Debug
pap: Debug/Saka afó

en: Proceed
pap: Sigui

en: Store log
pap: Warda lòg

en: write a log of the encountered problem
pap: Skirbi un lòg tokante e problema diskubrí

en: An error has occurred in\{3} of {2}.\Fix your script(s), hit 'Abandon' and try again.
pap: Un eror a sosodé den \{3} òf {2}. Korigí bo skritura (s), klek riba 'Abandon' i purba di nobo.

en: An error has occurred; you should probably just hit 'abandon'.  Sorry!
pap: Un eror a sosodé, probablemente bo tinku klek riba 'abandon'.  Sòri!

en: What files?
pap: Ki ficha?

en: browse code files
pap: nabegá kódiko di e fichanan

en: code
pap: kódiko

en: code-file browser
pap: nabegadó di ficha segun kódiko

en: open a "file-contents browser" on this file, allowing you to view and selectively load its code
pap: habri un "nabegadó segun kontenido" pa e ficha aki, pa asina bo por wak e kódiko i karg'é selektivamente

en: File Contents Browser
pap: Nabegadó di Ficha Segun Kontenido

en: Lets you view the contents of a file as code, in a browser-like tool.
pap: Laga bo wak e kontenido di un ficha komo kódiko, den un sorto di insrtumento pa nabegá.

en: Class exists already in the system
pap: Klasifikashon ta eksistí kaba den e sistema

en: Existing method removed  by this change-set
pap: E método eksistente a wòrdú eliminá.   door di e sèt di kambionan aki

en: Method already exists
pap: Método ta eksistí kaba

en: New class
pap: Klasifikashon nobo

en: New method
pap: Método nobo

en: Removal request for a method that is not present in this image
pap: Petishon pa eliminá e método ku no ta presente den e imágen aki

en:  already exists in the package
pap:  ta eksistí kaba den e pakete

en: Please type new class name
pap: Por fabor, yena un nòmber pa e klasifikashon

en: A File List is a tool for browsing folders and files on disks and on ftp types.
pap: Un Lista Di Ficha ta un instrumento pa nabegá mapnan i fichanan ku ta riba disko i riba ftp.

en: File List
pap: Lista Di Ficha

en: A tool for looking at files
pap: Un instrumento pa buska ficha

en: New {1} Name?
pap: Nòmber {1} Nobo?

en: {1}Name
pap: {1}Nòmber

en:   -- Folder Summary --
pap:   -- Resúmen di Map --

en: NO FILE SELECTED
pap: NO TIN FICHA SELEKTÁ

en: Directory must be empty
pap: E lokalidat/map mester ta bashí

en: Really delete {1}?
pap: Eliminá {1} di bèrdat?

en: accept (s)
pap: akseptá (s)

en: cancel (l)
pap: kanselá (l)

en: copy (c)
pap: kopia (c)

en: cut (x)
pap: kòrta (x)

en: do again (j)
pap: hasi di nobo (j)

en: do it (d)
pap: hasi'é (d)

en: fileIn selection (G)
pap: selekshon di fichaln (G)

en: find again (g)
pap: buska di nobo (g)

en: find...(f)
pap: buska...(f)

en: inspect it (i)
pap: inspekt'é (i)

en: more...
pap: mas...

en: paste (v)
pap: plak (v)

en: paste...
pap: plak...

en: print it (p)
pap: prent'é (p)

en: set search string (h)
pap: yena término/palabra pa buska (h)

en: undo (z)
pap: deshasí

en: all possible file operations
pap: tur posibel operashonan di ficha

en: No fileName is selected
pap: No tin nòmber di ficha selektá

en: {1} contents cannot
    meaningfully be saved at present.
pap: {1}kontenido no por wòrdú
    wardá signitifíkamente na e momentu aki.

en: File '{1}' is {2} bytes long.
    You may use the 'get' command to read the entire file.
    
    Here are the first 5000 characters...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... end of the first 5000 characters.
pap: Ficha '{1}' ta {2} bytes largu.
    Bo por usa e komando 'get' pa lesa e ficha kompletu.
    
    Aki ta e promé 5000 karakternan...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... fin di e promé 5000 karakternan.

en: For some reason, this file cannot be read
pap: Pa sierto motibu, e ficha aki no por wòrdú lesá.

en: File '{1}' is {2} bytes long.
    You may use the 'get' command to read the entire file.
    
    Here are the first 3500 characters...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... end of the first 3500 characters.
pap: Ficha '{1}' ta {2} bytes largu.
    Bo por usa e komando 'get' pa lesa e ficha kompletu.
    
    Aki ta e promé 3500 karakternan...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... fin di e promé 3500 karakternan.

en: do you want to clobber the existing
pap: bo ke kita e eksistente

en: NewFileName?
pap: NòmberNoboDiFicha?

en: add new directory
pap: agregá lokalidat/map nobo

en: adds a new, empty directory (folder)
pap: agregá un lokalidat (map) nobo i bashí

en: add new file
pap: agregá ficha nobo

en: create a new,. empty file, and add it to the current directory.
pap: krea un ficha nobo i bashí i agreg'é na e lokalidat/map aktual.

en: show all the options available
pap: mustra tur e opshonan disponibel

en: broadcast
pap: transmití

en: broadcast as update
pap: transmití komo update

en: broadcast file as update
pap: transmití ficha komo update

en: compress
pap: komprimí

en: compress file
pap: komprimí ficha

en: copy name to clipboard
pap: kopia nòmber di ficha pa e klepbòrt

en: delete
pap: eliminá

en: delete the seleted item
pap: eliminá e tema selektá

en: view as encoded text
pap: mira komo teksto kodifiká

en: view as hex
pap: mira komo hex

en: get entire file
pap: optené ficha kompletu

en: if the file has only been partially read in, because it is very large, read the entire file in at this time.
pap: si un parti so di e ficha a wòrdú lesa, pa motibu ku e ta hopi grandi, lesa e fecha kompletu e biaha aki.

en: remove version number from file name
pap: kita e number di vershon for di e nòmber di ficha

en: remove version number from filename
pap: kita e number di vershon for di e nòmberdificha

en: remove version #
pap: kita version #

en: rename
pap: renombrá

en: rename file
pap: renombrá ficha

en: by date
pap: segun dato

en: date
pap: dato

en: sort entries by date
pap: ordená e entradanan segun dato

en: by name
pap: segun nòmber

en: name
pap: nòmber

en: sort entries by name
pap: ordená e entradanan segun nòmber

en: by size
pap: segun tamaño

en: size
pap: tamaño

en: sort entries by size
pap: ordená e entradanan segun tamaño

en: open a new Workspace whose contents are set to the contents of this file
pap: habri un Lokalidat di Trabou nobo, kual su kontenido ta adaptá na e kontenido di e ficha aki

en: workspace with contents
pap: lokalidat di trabou ku kontenido

en: add server...
pap: agregá server

en: delete directory...
pap: kita lokalidat/map

en: recent...
pap: resien

en: remove server...
pap: kita server

en: return without saving
pap: bai bèk sin warda

en: Save
pap: Warda

en: Save in the place specified above
pap: Warda na e lokalidat spesifiká aki riba

en: Save on local disk only
pap: Warda solamente na e disko lokal

en: saves in the Squeaklets folder
pap: warda den map di Squeaklets

en: Please select a file
pap: Por fabor, selektá un ficha

en: Find...
pap: Buska...

en: Load A Project
pap: Karga un proyekto

en: Publish This Project
pap: Publiká E Proyekto Aki

en: Network Error
pap: Eror den nètwèrk

en: Unknown Error
pap: Eror deskonosí

en: cancel
pap: kanselá

en: hit here to cancel
pap: klek aki pa kanselá

en: hit here to accept the current selection
pap: klek aki pa akseptá e selekshon aktual

en: load
pap: karga

en: load as project
pap: karga komo proyekto

en: open project from file
pap: habri proyekto for di ficha

en: Log in to share projects on the Squeakland server
pap: Log in pa kompartí proyektonan riba Squeakland server

en: Log out from the Squeakland server
pap: Log out for di Squeakland server

en: Your Squeakland user name
pap: bo nòmber di registrashon pa usa Squeakland

en: (not logged in)
pap: (no ta di log in)

en: Cancel
pap: Kanselá

en: Cancel this search
pap: Kanselá e tarea di buska

en: overwrite that file
    select another file
pap: Skirbi di nobo den e ficha
    selektá un otro ficha

en: {1}
    already exists.
pap: {1}
    ta eksistí kaba.

en: Yes
pap: Si

en: start over...
pap: start di nobo...

en: Can't delete {1}
    Select another file
pap: No por kita {1}
    Selektá un otro ficha

en: overwrite that file
    choose another name
    cancel
pap: skirbi di nobo den e ficha
    skohe un otro nòmber
    kanselá

en: Select Another File
pap: Selektá Un Otro Ficha

en: Enter a new file name
pap: Yena un nòmber nobo pa ficha

en: Select a File:
pap: Selektá un Ficha:

en: A Process Browser shows you all the running processes
pap: E Nabegadó di Proseso ta mustra bo tur e prosesonan ku ta koriendo na e momentu

en: Processes
pap: Prosesonan
