eToys - en to pap translation catalogue (67 entries)

en: open
pap: habri

en: open as movie
pap: habri komo pelíkula

en: open file as movie
pap: habri ficha komo pelíkula

en: Back one frame
pap: bai bèk un seno

en: Forward one frame
pap: Avansá un seno

en: Go to final page
pap: Bai na e lastu página

en: Go to first page
pap: bai na e promé página

en: Invoke menu
pap: Intrrodusí menú

en: Play backward
pap: Toka di partras bai dilanti

en: Play forward
pap: Toka bai dilanti

en: Stop playback
pap: Stòp di toka patras bai dilanti

en: add sound track
pap: agregá pista di zonido

en: end clip here
pap: stòp klep akinan

en: hide sound track
pap: skonde pista di zonido

en: make a new movie
pap: traha un pelíkula nobo

en: make thumbnail
pap: traha miniatura

en: open movie file
pap: habri ficha di pelíkula

en: show sound track
pap: mustra pista di zonido

en: Choose a movie file to open
pap: Skohe un ficha di pelíkula pa habri

en: add soundtrack
pap: agregá pista di zonido

en: create JPEG movie from folder of frames
pap: krea pelíkula na JPEG for di map di montahe

en: create JPEG movie from MPEG
pap: krea pelíkula na JPEG for di MPEG

en: create JPEG movie from SqueakMovie
pap: krea pelíkula na JPEG for di SqueakMovie

en: remove all soundtracks
pap: kita tur pista di zonido

en: set frame rate
pap: pone frekuensia di montahe

en: turn off repeat (now on)
pap: paga ripitishon(now on)

en: turn on repeat (now off)
pap: sende ripitishon(now off)

en: Frame rate?
pap: Frekuensia di montahe?

en: New movie name?
pap: Nòmber nobo di pelíkula?

en: Quality level (1 to 100)?
pap: Nivel di kalidat (1 to 100)?

en: advanced
pap: Avansá

en: next frame (->)
pap: sigiente montahe (->)

en: open file (o)
pap: habri ficha (O)

en: play (p)
pap: toka (p)

en: previous frame (<-)
pap: montahe anterior (<-)

en: rewind (r)
pap: bai bèk

en: stop (s)
pap: stòp (s)

en: subtitles
pap: suptítulo

en: zoom
pap: hala serka

en: File not found: {1}
pap: No por haña ficha: {1}

en: Not an MPEG or JPEG movie file: {1}
pap: No ta ficha ku pelíkula di MPEG òf di JPEG: {1}

en: opening the file, please wait
pap: habriendo e ficha, un momentu por fabor

en: select a video file
pap: selektá e ficha di video

en: Desired frames per second?
pap: Kantidat di montahe pa sekònde deseá?

en: Path changed. Enter new one for:
pap: Kurso a kambia. Introdusí un nobo pa:

en: open subtitles file (u)
pap: habri ficha di suptítulo (u)

en: set subtitles background color
pap: pone koló pa e fondo di suptítulo

en: set subtitles color
pap: pone koló pa suptítulo

en: set subtitles font
pap: pone tipo di lèter pa suptítulo

en: turn off full screen
pap: paga pantaya kompletu

en: turn on full screen
pap: sende pantaya kompletu

en: A player for MPEG and JPEG movies
pap: Un instrumentu pa toka pelíkula di MPEG i JPEG

en: MPEGPlayer
pap: Instrumentu pa toka MPEG

en: A Player for MPEG movies
pap: Un intrumentu pa toka pelíkula di MPEG

en: Movie Player
pap: Instrumentu pa toka pelíkula

en: open file in an MPEG player
pap: habri ficha den un instrumento pa toka MPEG

en: play
pap: toka

en: play in MPEG player
pap: toka den instrumento pa MPEG

en: Menu
pap: Menú

en: Open
pap: Habri

en: Play
pap: Toka

en: Rewind
pap: Bai bèk

en: Stop
pap: Stòp

en:  end
pap:  terminá

en:   soft
pap:   sòft

en:  loud
pap:  duru

en: Quit
pap: Sali
