eToys - en to pap translation catalogue (80 entries)

en: properties...
pap: propiedat

en: lock text
pap: teksto blokeá

en: unlock text
pap: hasi teksto asesibel

en: duplicate view only
pap: bista solamente pa dupliká

en: lock all text
pap: deskonektá tur teksto

en: set all fonts to...
pap: pone tur lèter di imprenta na

en: unlock all text
pap: hasi tur teksto asesibel

en: smooth edges
pap: borde ekilibrá

en: Choose font for text:
pap: skohe lèter di imprenta pa teksto

en: Choose font:
pap: skohe lèter di imprenta

en: A UML package shape
pap: Un pakete di forma pa UML

en: UML Package
pap: Pakete UML

en: add swim lane
pap: agrega via ......

en: delete swim lane
pap: eleminá via ...........

en: A circle shape with text inside
pap: Un forma rondó ku teksto den dje

en: A diamond shape with text inside
pap: Un forma diamante ku teksto den dje

en: A happy face
pap: Kara kontentu

en: A pointing hand shape with text inside
pap: Forma di man ku ta mustra ku teksto den dje

en: A sad face
pap: Kara tristu

en: AND Gate
pap: Portal AND

en: An 'and gate' shape with text inside
pap: Portal AND ku teksto den dje

en: An 'or gate' shape with text inside
pap: Forma "portal or" ku teksto den dje

en: An 'xor gate' shape with text inside
pap: Forma "portal xor" ku teksto den dje

en: Another pointing hand
pap: Un otro man ku ta mustra

en: CircleCurve
pap: KurvaRondó

en: Diamond
pap: Diamante

en: Happy face
pap: Kara kontentu

en: OR Gate
pap: Portal OR

en: Pointing Hand
pap: Man ku ta mustra

en: Pointing Hand2
pap: Man ku ta mustra2

en: Sad face
pap: Kara tristu

en: XOR Gate
pap: Portal XOR

en: An elliptical or circular shape with text
pap: Forma oval òf rondó ku teksto

en: Text Ellipse
pap: Teksto oval

en: A UML note shape
pap: Forma UML pa anotashon

en: Note
pap: nota

en: turn off smoothing
pap: deskonektá fluides

en: turn on smoothing
pap: konektá fluides

en: set scaling
pap: pone graduashon

en: turn smoothing off
pap: deskonektá fluides

en: turn smoothing on
pap: konektá fluides

en: A UML class symbol that can read its text from a Squeak class
pap: Un klase di símbolo UML ku por lesa su teksto for di un klase Squeak

en: STClass
pap: KlaseST

en: become composite
pap: bira kompuesto

en: become scrollable composite
pap: bira kompuesto ku por skrowl

en: add text
pap: agregá teksto

en: add text block
pap: agregá blòk di teksto

en: delete line
pap: eliminá liña

en: delete text
pap: eliminá teksto

en: delete text block
pap: eliminá blòk di teksto

en: emphasis...
pap: énfasis

en: set font for this text
pap: pone lèter di imprenta pa e teksto aki

en: text properties...
pap: propiedat di teksto

en: hide lower text
pap: skonde e teksto mas abou

en: A UML class symbol
pap: Símbolo klase UML

en: Class
pap: Klase

en: acceptedTextContents
pap: Kontenido di Teksto akseptá

en: when text is accepted into a text morph by hitting Enter or losing focus
pap: ora un teksto ta akseptá den un morph teksto pa medio di primi Enter òf pèrdè fokus

en: A raw piece of text (with a context menu) which you can edit into anything you want
pap: Un pida teksto no refiná ( ku menu di kontenido)ku bo por editá den kiko ku bo ke

en: Enhanced Text
pap: Teksto mehorá

en: choose font...
pap: skohe lèter di imprenta

en: Text that you can grab and move around (click to edit)
pap: Teksto ku bo por gara i move kuné( klek pa editá)

en: copy name
pap: kopia nomber

en: Find an entry by name
pap: Buska un entry pa nomber

en: make new arrow
pap: traha un peilu nobo

en: Open an Arrow editor
pap: Habri un editor di Peilu

en: Remove this arrow from the dictionary
pap: Kita e peilu aki for di e dikshonario

en: Attachment Point Adjuster
pap: Ahustadó di Klave Athunto

en: Attachment Adjuster
pap: Ahustadó di Athunto

en: Add Array
pap: Agregá Areglo/Alineashon

en: Enter the number of H and/or V APs to create; use 0 for none
pap: Enter number di H i/òf V APs pa kreá; uza 0 pa ningun

en: Add
pap: agregá

en: Default
pap: Omití

en: None
pap: Ningun

en: Make movable
pap: Hasi movibel

en: Make non-movable
pap: Hasi no-movibel

en: Turn grid off
pap: Desaktivá/kita latis

en: Turn grid on
pap: Aktivá latis

en: A buttonBar for State Machine drawings
pap: Un balki di konopi pa mashin di komando pinturanan

en: A buttonBar for UML Class Diagrams
pap: Un balki di konopi pa Diagrama Glaas UML
