eToys - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: PhonePad
nl: TelefoonToetsenbord

en: A device for dialing by tone.
nl: Toestel om via toon te bellen.

en: dial to...
nl: bel naar...

en: Phone number?
nl: Telefoonnummer?

en: You should adjust 'cut off level' to find range well.
nl: Je moet 'knip af niveau' aanpassen om het goede bereik te vinden.

en: FFT size (currently
nl: FFT grootte (nu

en: Sampling rate (currently
nl: Monsterverhouding (nu

en: WorldStethoscope
nl: WereldStethoscoop

en: A device for analyzing phenomena as sounds
nl: Een apparaat dat verschijnselen zoals geluid kan herkennen

en: calibration
nl: calibratie

en: cut off level
nl: afkap-niveau

en: Data
nl: Gegevens

en: Signal
nl: Signaal

en: hide adjustments
nl: aanpassingen verbergen

en: show adjustments
nl: toon aanpassingen

en: AC
nl: WisselStroom

en: Bias
nl: Afwijking

en: add a graph...
nl: voeg een grafiek toe...

en: data
nl: gegevens

en: set FFT size
nl: stel FFT grootte in

en: set sampling rate
nl: stel monster frequentie in

en: signal
nl: signaal

en: On
nl: Aan

en: range finder mode
nl: bereikzoeker modus

en: sort by frequency
nl: sorteren op frequentie

en: sort by level
nl: hiërarchisch sorteren

en: AC
nl: WisselStroom

en: DC
nl: GelijkStroom
