eToys - en to nl translation catalogue (39 entries)

en:  height=
nl:  hoogte=

en:  width=
nl:  breedte=

en: height in pixels
nl: hoogte in pixels

en: keep ratio
nl: verhoudingen bewaren

en: width in pixels
nl: breedte in pixels

en: <unknown option>
nl: <onbekende optie>

en: Frame extent
nl: Beeldomvang

en: show time
nl: toon tijd

en: the frame extent in pixels
nl: de beeldomvang in pixels

en: the test image includes the time
nl: het testbeeld bevat de tijd

en: the type of the test image
nl: testbeeld type

en: DEFAULT - The palette the camera liknes most
nl: STANDAARD - Het palet van de camera vergelijkt het meeste

en: YUV420P - YUV 4:2:0 Planar
nl: YUV420P - YUV 4:2:0 Planair

en: Palette
nl: Palet

en: the palette of the test image
nl: het palet van het testbeeld

en: closed
nl: gesloten

en: no connected video device id: {1}
nl: geen verbonden videoapparaat id: {1}

en: A player for video devices like cameras, video capturers, etc.
nl: Een speler voor videoapparaten zoals camera's, video vangst, etc.

en: 256 colors
nl: 256 kleuren

en: 256 grays
nl: 256 grijstinten

en: 4 grays
nl: 4 grijstinten

en: black and white
nl: zwart en wit

en: original
nl: origineel

en: configure video device
nl: stel videoapparaat in

en: reset statistics
nl: statistieken terugzetten

en: start showing statistics (in Transcript)
nl: start tonen statistieken (in Transcript)

en: stop showing statistics (in Transcript)
nl: stop tonen statistieken (in Transcript)

en: the video device has not parameters to configure
nl: het video apparaat heeft geen parameters om in te stellen

en: Video Device Configuration
nl: Video Apparaat Instelling

en: Accept
nl: Accepteren

en: Cancel
nl: Annuleren

en: cancel changes made and close panel
nl: annuleer gemaakte wijzigingen en sluit vak

en: keep changes made and close panel
nl: bewaar gemaakte wijzigingen en sluit vak

en:   Brightness ({1}%)
nl:   Helderheid ({1}%)

en:  Auto Extent
nl:  Auto Uitbreid

en: Turn auto-extent on or off
nl: Zet auto-uitbreid aan of uit

en: Configure Video Device
nl: Videoapparaat Instellen

en: press here to configure the video device
nl: druk hier om het videoapparaat in te stellen

en: Properties for {1}
nl: Eigenschappen voor {1}
