eToys - en to nl translation catalogue (187 entries)

en: A viewer and editor for Zip archive files
nl: Een kijker en bewerker voor Zip archief bestanden

en: Zip Tool
nl: Zip Werktuig

en: add file to new zip
nl: voeg bestand toe aan nieuwe zip

en: to new zip
nl: naar nieuwe zip

en: extract all
nl: extraheer alles

en: extract all files to a user-specified directory
nl: extraheer alle bestanden naar een gebruiker-aangegeven map

en: extract all to...
nl: extraheer alles naar...

en: open in zip viewer
nl: open in zip kijker

en: Select Zip archive to open...
nl: Selecteer Zip archief op te openen...

en:  is used by one or more members
    in your archive, and cannot be overwritten.
    Try writing to another file name
nl:  wordt gebruikt door één of meer leden
    in je archief, en kan niet worden overschreven.
    Probeer naar een andere bestandsnaam te schrijven

en: Destination Zip File Name:
nl: Doel Zip Bestandsnaam:

en: Prepended File:
nl: Voorgevoegd Bestand:

en: what to show...
nl: wat er wordt getoond...

en: What to show
nl: Wat er wordt getoond

en: whose script is this?
nl: van wie is dit script?

en: <no> create textual references to dropped morphs
nl: <nee> maak tekst referenties voor gedropte morfs

en: <yes> create textual references to dropped morphs
nl: <ja> maak testuele referenties voor gedropte morfs

en: append contents of file...
nl: voeg inhoud van file toe...

en: save contents to file...
nl: bewaar de inhoud in een bestand...

en: A Browser is a tool that allows you to view all the code of all the classes in the system
nl: Een Bladeraar is een werktuig om alle code van alle klassen in het systeem te bekijken

en: Browser
nl: Bladeraar

en: The standard "system browser" tool that allows you to browse through all the code in the system
nl: De standaard "systeem bladeraar" werktuig waarmee je door alle code in het systeem kunt bladeren

en: THIS CLASS HAS NO COMMENT!
nl: DEZE KLASSE HEEFT GEEN COMMENTAAR!

en: A tool finding, viewing, and editing all methods whose names contiane a given character sequence.
nl: Een werktuig voor zoeken, bekijken en bewerken van alle methoden welks naam een gegeven tekenvolgorde bevat.

en: Message Names
nl: Boodschapnamen

en: A list of messages (e.g. senders, implementors)
nl: Een lijst van berichten (bijv verzenders, uitvoerders)

en: Message List
nl: Berichten Lijst

en: A system browser with an extra pane at top-left for module.
nl: Een systeembladeraar met een extra paneel linksboven voor module.

en: Package Browser
nl: Pakket Bladeraar

en: A tool for finding methods by giving sample arguments and values.
nl: Een werktuig om methoden te zoeken door monster argumenten en waarden te geven.

en: Method Finder
nl: Methodezoeker

en: changelist browser
nl: wijzigingenlijst bladeraar

en: changes
nl: wijzigingen

en: open a changelist tool on this file
nl: open een wijzigingenlijst werktuig op dit bestand

en: open a changelist tool on recent changes in file
nl: open een wijzigingenlijst werktuig op laatste wijzigingen in bestand

en: recent changes
nl: laatste wijzigingen

en: recent changes in file
nl: laatste wijzigingen in bestand

en: A tool that presents a list of all the changes found in an external file.
nl: Een werktuig dat een lijst van alle gevonden wijzigingen in een extern bestand toont.

en: Change List
nl: Wijzigingen Lijst

en: A tool that allows you to view and manipulate all the code changes in a single change set
nl: Een werktuig waarmee je al de code wijzigingen in een enkele wijzigingenset kunt bekijken en aanpassen

en: Change Set
nl: Wijzigingen Set

en: Unnamed
nl: Naamloos

en: A tool that lets you see the code for one change set at a time.
nl: Een werktuig waarmee je de code voor één wijzigingenset per keer kunt bekijken.

en: Change Sorter
nl: Wijzigingen Sorteerder

en: This command requires that the
    change sets selected on the two
    sides of the change sorter *not*
    be the same.
nl: Dit commando vereist dat de
    wijzigingenset geselecteerd aan de twee
    kanten van de wijzigingensorteerder *niet*
    hetzelfde zijn.

en: A tool for viewing prior versions of a class comment.
nl: Een werktuig om eerdere versies van een klasse commentaar te bekijken.

en: Class Comment Versions Browser
nl: Klasse Commentaar Versie Bladeraar

en: Shows two change sets side by side
nl: Toont twee wijzigingensets naast elkaar

en: Dual Change Sorter
nl: Tweevoudige Wijzigingen Sorteerder

en: Lets you view and manipulate two change sets concurrently.
nl: Laat je twee wijzigingensets tegelijkertijd bekijken en bewerken.

en: A tool for viewing prior versions of a method.
nl: Een werktuig om eerdere versies van een methode te bekijken.

en: Versions Browser
nl: Versies Bladeraar

en: Comparison from {1} to {2}
nl: Vergelijking van {1} naar {2}

en: Exact Match
nl: Precies Passend

en: Versions
nl: Versies

en: The system debugger.
nl: De systeem debugger.

en: Please provide a good category for the new method!
nl: Alstublieft geef een goede categorie voor deze nieuwe methode!

en: Abandon
nl: Verlaat

en: abandon this execution by closing this window
nl: verlaat deze uitvoering door het venster te sluiten

en: bring up a debugger
nl: breng de debugger op

en: continue execution
nl: ga door met uitvoeren

en: Proceed
nl: Ga door

en: Store log
nl: Bewaar log

en: write a log of the encountered problem
nl: log bewaren van het voorgevallen probleem

en: An error has occurred in\{3} of {2}.\Fix your script(s), hit 'Abandon' and try again.
nl: Een fout is opgetreden in \{3} van {2}.\Verbeter je script(s), klik 'Verlaten' en probeer opnieuw.

en: An error has occurred; you should probably just hit 'abandon'.  Sorry!
nl: Er is een fout opgetreden; waarschijnlijk dien je te klikken op 'verlaten'.  Sorry!

en: What files?
nl: Welke bestanden?

en: browse code files
nl: code bestanden doorzoeken

en: code-file browser
nl: code-bestand verkenner

en: open a "file-contents browser" on this file, allowing you to view and selectively load its code
nl: open een "bestandinhoud verkenner" op dit bestand, om de code te bekijken en selectief te laden

en: File Contents Browser
nl: Bestandinhoud Verkenner

en: Lets you view the contents of a file as code, in a browser-like tool.
nl: Laat je de inhoud van een bestand als code bekijken in een verkenner-achtig werktuig.

en: Class exists already in the system
nl: Klasse bestaat al in het systeem

en: Existing method removed  by this change-set
nl: Bestaande methode verwijderd  door deze wijzigingenset

en: Method already exists
nl: Methode bestaat al

en: New class
nl: Nieuwe klasse

en: New method
nl: Nieuwe methode

en: Removal request for a method that is not present in this image
nl: Verwijder verzoek voor een methode die niet in deze afbeelding aanwezig is

en:  already exists in the package
nl:  bestaat al in het pakket

en: Please type new class name
nl: Alstublieft type een nieuwe klasse naam

en: A File List is a tool for browsing folders and files on disks and on ftp types.
nl: Een Bestand Lijst is een werktuig om mappen te verkennen op schijven en op ftp types.

en: File List
nl: Bestand Lijst

en: A tool for looking at files
nl: Een werktuig om naar bestanden te lijken

en: New {1} Name?
nl: Nieuwe {1} Naam?

en: {1}Name
nl: {1} Naam

en:   -- Folder Summary --
nl:   -- Folder Samenvatting --

en: NO FILE SELECTED
nl: GEEN BESTAND GESELECTEERD

en: Directory must be empty
nl: Folder moet leeg zijn

en: Really delete {1}?
nl: Echt {1} verwijderen?

en: accept (s)
nl: keur goed (s)

en: cancel (l)
nl: annuleer (l)

en: copy (c)
nl: kopieer (c)

en: cut (x)
nl: knip (x)

en: do again (j)
nl: doe opnieuw (j)

en: do it (d)
nl: doe het (d)

en: fileIn selection (G)
nl: bestandIn selectie (G)

en: find again (g)
nl: zoek opnieuw (g)

en: find...(f)
nl: zoek...(f)

en: inspect it (i)
nl: inspecteer het (i)

en: more...
nl: meer...

en: paste (v)
nl: plakken (v)

en: paste...
nl: plakken...

en: print it (p)
nl: afdrukken (p)

en: set search string (h)
nl: zoekwoord geven (h)

en: undo (z)
nl: ongedaan maken (z)

en: all possible file operations
nl: alle mogelijke bestand functies

en: No fileName is selected
nl: Geen bestandsnaam geselecteerd

en: {1} contents cannot
    meaningfully be saved at present.
nl: {1} inhoud kan nu niet
    zinvol bewaard worden.

en: File '{1}' is {2} bytes long.
    You may use the 'get' command to read the entire file.
    
    Here are the first 5000 characters...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... end of the first 5000 characters.
nl: Bestand '{1}' heeft {2} bytes.
    Gebruik het 'get' commando om het volledige bestand te lezen.
    
    Hier zijn de eerste 5000 karakters...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... einde van de eerste 5000 karakters.

en: For some reason, this file cannot be read
nl: Om een of andere reden kan dit bestand niet gelezen worden

en: File '{1}' is {2} bytes long.
    You may use the 'get' command to read the entire file.
    
    Here are the first 3500 characters...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... end of the first 3500 characters.
nl: Bestand '{1}' heeft {2} bytes.
    Gebruik het 'get' commando om het volledige bestand te lezen.
    
    Hier zijn de eerste 3500 karakters...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... einde van de eerste 3500 karakters.

en: do you want to clobber the existing
nl: wil je de bestaande verwijderen

en: NewFileName?
nl: NieuweBestandsNaam?

en: add new directory
nl: nieuwe folder maken

en: adds a new, empty directory (folder)
nl: nieuwe (lege) folder aanmaken

en: add new file
nl: nieuw bestand maken

en: create a new,. empty file, and add it to the current directory.
nl: maak een nieuw, leeg bestand in de huidige folder.

en: show all the options available
nl: toon alle beschikbare opties

en: broadcast
nl: uitzenden

en: broadcast as update
nl: als update uitzenden

en: broadcast file as update
nl: bestand als update uitzenden

en: compress
nl: comprimeren

en: compress file
nl: bestand comprimeren

en: copy name to clipboard
nl: kopieer naam naar klembord

en: delete
nl: verwijder

en: delete the seleted item
nl: verwijder het geselecteerde item

en: view as encoded text
nl: bekijk als gecodeerde tekst

en: view as hex
nl: bekijk als hexadecimaal

en: get entire file
nl: volledig bestand halen

en: if the file has only been partially read in, because it is very large, read the entire file in at this time.
nl: als het bestand slechts gedeeltelijk is ingelezen omdat het erg groot is, lees het gehele bestand dan nu in.

en: remove version number from file name
nl: verwijder versienummer van de bestandsnaam

en: remove version number from filename
nl: verwijder versienummer van de bestandsnaam

en: remove version #
nl: verwijder versie #

en: rename
nl: hernoem

en: rename file
nl: hernoem bestand

en: by date
nl: op datum

en: date
nl: datum

en: sort entries by date
nl: sorteer invoer op datum

en: by name
nl: op naam

en: name
nl: naam

en: sort entries by name
nl: sorteer invoer op naam

en: by size
nl: op grootte

en: size
nl: grootte

en: sort entries by size
nl: sorteer invoer op grootte

en: open a new Workspace whose contents are set to the contents of this file
nl: open een nieuwe Werkruimte met inhoud ingesteld op de inhoud van dit bestand

en: workspace with contents
nl: werkruimte met inhoud

en: add server...
nl: voeg server toe...

en: delete directory...
nl: verwijder folder...

en: remove server...
nl: verwijder server...

en: return without saving
nl: terug zonder bewaren

en: Save
nl: Bewaar

en: Save in the place specified above
nl: Bewaar in de plaats van de boven aangegeven

en: Save on local disk only
nl: Bewaar alleen op lokale schijf

en: saves in the Squeaklets folder
nl: bewaart in de Squeaklets folder

en: Please select a file
nl: Selecteer bestand alstublieft

en: Find...
nl: Zoek...

en: Load A Project
nl: Project laden

en: Publish This Project
nl: Publiceer Dit Project

en: Network Error
nl: Netwerkfout

en: Unknown Error
nl: Onbekende Fout

en: cancel
nl: annuleer

en: hit here to cancel
nl: druk hier om te annuleren

en: hit here to accept the current selection
nl: druk hier om de huidige selectie te annuleren

en: okay
nl: oké

en: load
nl: laad

en: load as project
nl: laad als project

en: open project from file
nl: open project van bestand

en: Log in to share projects on the Squeakland server
nl: Log in om projecten op de Squeakland server te delen

en: Log out from the Squeakland server
nl: Log uit van de Squeakland server

en: Login
nl: Log in

en: Logout
nl: Log uit

en: Your Squeakland user name
nl: Je Squeakland gebruikersnaam

en: (not logged in)
nl: (niet ingelogd)

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Cancel this search
nl: Annuleer deze zoekopdracht

en: overwrite that file
    select another file
nl: bestand overschrijven
    selecteer ander bestand

en: {1}
    already exists.
nl: {1}
    bestaat al.

en: No
nl: Nee

en: Yes
nl: Ja

en: start over...
nl: start opnieuw...

en: Can't delete {1}
    Select another file
nl: Kan {1} niet verwijderen
    Selecteer ander bestand

en: overwrite that file
    choose another name
    cancel
nl: overschrijf dat bestand
    kies een andere naam
    annuleer

en: Select Another File
nl: Selecteer Ander Bestand

en: Enter a new file name
nl: Voer een nieuwe bestandsnaam in

en: Select a File:
nl: Selecteer een Bestand:

en: A Process Browser shows you all the running processes
nl: Een Process Browser laat je alle lopende processen zien

en: Processes
nl: Processen
