eToys - en to nl translation catalogue (251 entries)

en: Current Change Set:
nl: Huidige Wijzigingen Set:

en: Unnamed
nl: Naamloos

en: The preferred change set directory ('{1}') does not exist.
    Create it or use the default directory ({2})?
nl: De voorkeurswijzigingensetmap ('{1}') bestaat niet.
    Maak die aan of gebruik de standaard map ({2})?

en: Sorry, I cannot find the user list.
    (this may be due to a network problem)
    Please hit Cancel if you wish to use Squeak.
nl: Sorry, ik kan de gebruikerlijst niet vinden.
    (dit kan komen door een netwerkprobleem)
    Alstublieft druk op Annuleer als je Squeak wil gebruiken.

en: Unknown user:
nl: Onbekende gebruiker:

en: merge
nl: voeg samen

en: merge the translation file
nl: voeg vertaalbestand samen

en: merge the translation file into the language named like the file
nl: voeg vertaalbestand samen in de taal genaamd zoals dit bestand

en: Loading
nl: Aan het inlezen

en: Cannot load additional fonts
nl: Kan geen aanvullende lettertypes inlezen

en: cancel
nl: annuleer

en: enable Pango
nl: maak Pango beschikbaar

en: load font
nl: laad lettertype

en: This language needs additional fonts.
    Do you want to install the fonts?
nl: Deze taal heeft aanvullende lettertypes nodig.
    Wil je die lettertypes installeren?

en: Let me type the name now
    Let me think about it
    Let me find a conversion file on the disk
nl: Laat me nu de naam typen
    Laat me erover nadenken
    Laat me een conversiebestand zoeken op de schijf

en: Name of the modern class {1} should translate to:
nl: Naam van de moderne klasse {1} moet vertaald worden als:

en: Reading an instance of {1}.
    Which modern class should it translate to?
nl: Een exemplaar aan het lezen van {1}.
    Naar welke moderne klasse moet het vertaald worden?

en: no help available
nl: geen hulp beschikbaar

en: each project has its own setting
nl: ieder project heeft zijn eigen instellingen

en: If true, Celeste (e-mail reader) annotates messages in it's list that have attachments.  This is a performance hit and by default is off.
nl: Als waar, markeert Celeste (e-mail lezer) berichten in z'n lijst die toegevoegde bestanden hebben.  Dit kost prestatie en is standaard uit.

en: If true, Celeste (e-mail reader) includes a status pane.
nl: Als waar, bevat Celeste (e-mail lezer) een statuspaneel.

en: automatic flap layout
nl: automatische flapindeling

en: no themes found
nl: geen thema's gevonden

en: Select the font to be
    used for buttons
nl: Selecteer het lettertype om te 
    gebruiken voor knoppen

en: Choose the font to be used for displaying code
nl: Kies het lettertype dat gebruikt wordt om code te tonen

en: Choose the etoy button font
nl: Kies het etoys knop lettertype

en: Choose the etoy code font
nl: Kies het etoys code lettertype

en: Choose the eToys font
nl: Kies het eToys lettertype

en: Choose the etoy title font
nl: Kies het etoy titel lettertype

en: Choose a flaps font
nl: Kies een flaps lettertype

en: Choose the standard list font
nl: Kies het standaard lijst lettertype

en: Choose the standard menu font
nl: Kies het standaard menu lettertype

en: Choose the default text font
nl: Kies het standaard tekst lettertype

en: Choose the window title font
nl: Kies het venstertitel lettertype

en: note that this will only have a noticeable
    effect if the universalTiles preference is
    set to true, which it currently is not
nl: merk op dat dit slechts een merkbaar
    effect als de universalTiles voorkeur is
    ingesteld op waar, wat het momenteel niet is

en: this preference was added idiosyncratically and has no help message.
nl: deze voorkeur is eigenzinnig toegevoegd en heeft geen hulpbericht.

en: About Preferences
nl: Over Voorkeuren

en: Alphabetical listing of all Preferences
nl: Alfabetische ;ijst van alle voorkeuren

en: Many aspects of the system are governed by the settings of various "Preferences".  
    
    Click on any of brown tabs at the top of the panel to see all the preferences in that category.  
    Or type in to the box above the Search button, then hit Search, and all Preferences matching whatever you typed in will appear in the "search results" category.  A preference is considered to match your search if either its name matches the characters *or* if anything in the balloon help provided for the preferences matches the search text.
    
    To find out more about any particular Preference, hold the mouse over it for a moment and balloon help will appear.  Also, a complete list of all the Preferences, with documentation for each, is included below.
    
    Preferences whose names are in shown in bold in the Preferences Panel are designated as being allowed to vary from project to project; those whose name are not in bold are "global", which is to say, they apply equally whatever project you are in.
    
    Click on the name of any preference to get a menu which allows you to *change* whether the preference should vary from project to project or should be global, and also allows you to browse all the senders of the preference, and to discover all the categories under which the preference has been classified, and to be handed a button that you can drop wherever you please that will control the preference.
    
    If you like all your current Preferences settings, you may wish to hit the "Save Current Settings as my Personal Preferences" button.  Once you have done that, you can at any point in the future hit "Restore my Personal Preferences" and all your saved settings will get restored immediately.
    
    Also, you can use "themes" to set multiple preferences all at once; click on the "change theme..." button in the Squeak flap or in the Preferences panel, or seek out the themes item in the Appearance menu.
nl: Veel aspecten van het systeem worden beheerst door de instellingen van verschillende "Voorkeuren".  
    
    Klik op een van de bruine tabs aan de bovenkant van het paneel om alle voorkeuren in die categorie te zien.  
    Of type in het vak boven de knop Zoeken, klik dan op Zoeken, en alle bijpassende Voorkeuren van wat je typte verschijnen in de "zoekresultaten" categorie.  Een voorkeur wordt geacht te passen bij je zoekopdracht indien ofwel de naam overeenkomt met de tekens *of* als er iets in de ballon hulp van de voorkeuren overeenkomt met de zoektekst.
    
    Om meer te weten over een bepaalde Voorkeur, houd de muis er even boven en de ballonhulp zal verschijnen.  Ook is een complete lijst van alle Voorkeuren, met documentatie voor elk, hieronder opgenomen.
    
    Voorkeuren wier namen zijn vetgedrukt in het Voorkeuren Paneel kunnen van project tot project variëren; degenen wier naam niet vet zijn "globaal", dat wil zeggen, ze zijn altijd van toepassing, ongeacht project dat u in bent.
    
    Klik op de naam van een voorkeur voor een menu waarmee je kunt *wijzigen* of de voorkeur van project tot project verschilt of dat die globaal moet zijn, en ook kunt u bladeren door alle afzenders van de voorkeur, en ontdek alle categorieën waarin de voorkeur is ingedeeld, en om een knop te krijgen die je kunt neerzetten waar u maar wilt, dat zal de voorkeur te besturen.
    
    Als u tevreden bent met uw huidige voorkeuren instellingen, kunt u de knop "Huidige instellingen opslaan als mijn persoonlijke voorkeuren" drukken.  Zodra je dat hebt gedaan, kunt u op elk moment in de toekomst "Herstel mijn persoonlijke voorkeuren" drukken en al uw opgeslagen instellingen zijn meteen hersteld.
    
    Ook kunt u "thema's" gebruiken om verscheidene voorkeuren in een keer in te stellen, klik op de "wijzig thema..." knop in de Squeak flap of in het Voorkeuren venster, of zoek het thema's item in het Uiterlijk-menu.

en: Use the ? category to find preferences by keyword; the results of your search will show up here
nl: Gebruik de ? categorie om voorkeuren te zoeken op sleutelwoord, het resultaat van het zoeken wordt hierboven getoond

en: Theme {1} is now installed.
    Many of the changes will only be
    noticeable in new windows that you
    create from now on.
nl: Thema {1} is nu geïnstalleerd.
    Veel wijzigingen worden alleen merkbaar
    in nieuwe vensters die je van nu af
    aanmaakt.

en: start menu-color-from-world
nl: start menukleur-van-wereld

en: stop menu-color-from-world
nl: stop menukleur-van-wereld

en: show navigator (N)
nl: toon navigator (N)

en: browse themes
nl: blader thema's

en: Choose a theme to install
nl: Kies te installeren thema

en: Puts up a tool that will allow you to view and edit the code underlying all of the available themes
nl: Zet een werktuig op om de code, die onder alle beschikbare thema's ligt, te bekijken en te bewerken

en: about this system...
nl: over dit systeem...

en: load latest code updates
nl: laad nieuwste code updates

en: personal
nl: persoonlijk

en: previous project
nl: vorige project

en: start using vectors
nl: start gebruik vectoren

en: stop using vectors
nl: stop gebruik vectoren

en: Whether prevailing flaps should be shown in the project right now or not.
nl: Of de nu overheersende kleppen van het project nu wel of niet getoond moeten worden.

en: Preferences
nl: Voorkeur

en: Current system font settings
nl: Huidige systeemlettertype instellingen

en: balloon-help font...
nl: ballon-hulp lettertype...

en: button font...
nl: knop lettertype...

en: Choose the default font to be used for code and  in workspaces, transcripts, etc.
nl: Kies standaard lettertype voor gebruik in code en  in werkruimte, afschriften etc.

en: Choose the font to be used for textual code in etoys
nl: Kies het lettertype voor gebruik bij tekstuele code in etoys

en: Choose the font to be used for (some) buttons.
nl: Kies het lettertype voor gebruik bij (dommige) knoppen.

en: Choose the font to be used in code panes.
nl: Kies het lettertype voor gebruik in code panelen.

en: Choose the font to be used in list panes
nl: Kies het lettertype voor gebruik in lijstpanelen

en: Choose the font to be used in menus
nl: Kies het lettertype voor gebruik in menu's

en: Choose the font to be used in window titles.
nl: Kies het lettertype voor gebruik in venstertitels.

en: Choose the font to be used on etoy buttons
nl: Kies het lettertype voor gebruik op etoy knoppen

en: Choose the font to be used on etoy tiles
nl: Kies het lettertype voor gebruik op etoy tegels

en: Choose the font to be used on textual flap tabs
nl: Kies het lettertype voor gebruik op tekst klep tabs

en: Choose the font to be used titles in etoys
nl: Kies het lettertype voor gebruik bij titels in etoys

en: choose the font to be used when presenting balloon help.
nl: kies het lettertype voor gebruik bij het tonen van ballonhulp.

en: code font...
nl: code lettertype...

en: default text font...
nl: standaard lekst lettertype...

en: etoy button font...
nl: etoy knop lettertype...

en: etoy code font...
nl: etoy code lettertype...

en: etoy tile font...
nl: etoy tegel lettertype...

en: etoy title font...
nl: etoy titel lettertype...

en: flaps font...
nl: kleppen lettertype...

en: If any font settings have changed since you pinned this menu up, this will allow the menu to rebuilt to reflect current font choices.
nl: Als een lettertype instelling gewijzigd is sinds je dit menu hebt vastgezet, kun je hiermee het menu opnieuw opbouwen om de lettertype aanpassingen te verwerken.

en: list font...
nl: lijst lettertype...

en: menu font...
nl: menu lettertype...

en: Open a window showing the current font settings
nl: Open een venster om de huidige lettertype instellingen te tonen

en: refresh this menu
nl: ververs dit menu

en: restore default font choices
nl: herlaad standaard lettertype keuzes

en: Standard System Fonts
nl: Standaard Systeem Lettertypes

en: show current font choices
nl: toon huidige lettertype keuzes

en: Use the standard system font defaults
nl: Gebruik de standaard systeem lettertype standaarden

en: window-title font...
nl: venstertitel lettertype...

en: Allows you to control numerous options
nl: Stelt je in staat om talloze mogelijkheden te besturen

en: Allows you to specify the annotations to be shown in the annotation panes of browsers, etc.
nl: Stelt je in staat om opmerkingen op te geven en te tonen in het opmerkingenvak van de browser, etc.

en: Annotations
nl: Annotaties

en: There are no personal preferences saved in this image yet
nl: Er zijn nog geen persoonlijke voorkeuren bewaard bij deze afbeelding

en: there was an error restoring the preferences
nl: er was een fout bij het herladen van de voorkeuren

en: you haven't saved your preferences yet!
nl: je hebt je voorkeuren nog niet opgeslagen!

en: start rounding window corners
nl: start afronden vensterhoeken

en: stop rounding window corners
nl: stop afronden vensterhoeken

en: Default size of arrowheads on pen trails
nl: Standaard grootte van pijlpunten op pensporen

en: turn sound off
nl: zet geluid uit

en: turn sound on
nl: zet geluid aan

en: stagger windows
nl: wankelende vensters

en: there was an error storing your preferences to disk
nl: er was een fout bij het opslaan van jouw voorkeuren op schijf

en: change theme...
nl: wijzig thema...

en: Numerous "Preferences" govern many things about the way Squeak looks and behaves.  Set individual preferences using a "Preferences" panel.  Set an entire "theme" of many Preferences all at the same time by pressing this "change theme" button and choosing a theme to install.  Look in category "themes" in Preferences class to see what each theme does; add your own methods to the "themes" category and they will show up in the list of theme choices.
nl: Talrijke "Voorkeuren" regelen veel dingen over de manier waarop Squeak eruit ziet en zich gedraagt.  Stel individuele voorkeuren in met behulp van een "Voorkeuren" paneel.  Stel een hele "thema" van vele Voorkeuren allemaal op hetzelfde moment in door het indrukken van deze "verander thema" knop en kies het thema om te installeren.  Kijk in de categorie "thema's" in het Voorkeuren-klasse om te zien wat elk thema doet, voeg je eigen methoden toe aan de "thema's" categorie en ze zullen verschijnen in de lijst van thema keuzes.

en: About Window Colors
nl: Over Venster Kleuren

en: Bright
nl: Helder

en: Click for an explanation of this panel
nl: Klik voor een uitleg van dit paneel

en: Use standard bright colors for all windows.
nl: Gebruik standaard heldere kleuren voor alle vensters.

en: Use standard pastel colors for all windows.
nl: Gebruik standaard pastel kleur voor alle vensters.

en: Use white backgrounds for all standard windows.
nl: Gebruik witte achtergrond voor alle standaard vensters.

en: White
nl: Wit

en: Window Colors
nl: Venster Kleuren

en: Do you want to check for updates\or maintenance fixes on the server?
nl: Wil je controleren voor updates\of onderhoud op de server?

en: Remember to save you image to make this setting permant.
nl: Onthoud dat je de afbeelding moet opslaan in deze instelling vast te houden.

en: Yes, Update\No, Not now\Don't ask again
nl: Ja, Bijwerken\Nee, Niet nu\Vraag niet meer

en: Allows you to find out which category, or categories, this preference belongs to.
nl: Hiermee kun je zoeken bij welke categorie, or categorieën, deze voorkeur hoort.

en: browse senders
nl: blader verzenders

en: Copy the name of the preference to the text clipboard, so that you can paste into code somewhere
nl: Kopieer de naam van de voorkeur naar het tekstklembord, zodat je het ergens in de code kan plakken

en: copy this name to clipboard
nl: kopieer deze naam naar klembord

en: hand me a button for this preference
nl: geef me een knop voor deze voorkeur

en: Some preferences are best applied uniformly to all projects, and others are best set by each individual project.  If this item is checked, then this preference will be printed in bold and will have a separate value for each project
nl: Sommige voorkeuren kunnen het best voor alle projecten hetzelfde worden toegepast, en andere het beste voor ieder project afzonderlijk.  Als dit item is aangevinkt, wordt deze voorkeur vetgedrukt en krijgt een aparte waarde voor ieder project

en: show category...
nl: toon categorie...

en: This will open a method-list browser on all methods that the send the preference "
nl: Dit opent een methodelijstbladeraar op alle methodes die de voorkeur versturen "

en: Will give you a button that governs this preference, which you may deposit wherever you wish
nl: Geeft je een knop dat deze voorkeur, die je kunt neerzetten waar je maar wilt, bepaalt

en: Click here for a menu of options regarding this preference.  Click on the checkbox to the left to toggle the setting of this preference
nl: Klik hier voor een menu met opties voor deze voorkeur.  Klik op het selectievakje links om de voorkeurinstelling te wisselen

en: show flaps (F)
nl: toon flaps (F)

en: show shared tabs (F)
nl: toon gedeelde tabs (F)

en: circular halos with icons inside
nl: ronde halos met pictogrammen binnenin

en: classic
nl: klassiek

en: custom
nl: aangepast

en: customizable halos
nl: aanpasbare halos

en: fewer, larger halos
nl: minder, grotere halos

en: iconic
nl: pictogrammisch

en: plain circular halos
nl: eenvoudige ronde halos

en: simple
nl: eenvoudig

en: Click here to edit the method that defines the custom halos
nl: Klik hier om de methode die de aangepaste halos definieert te bewerken

en: Edit custom halos
nl: Bewerk aangepaste halos

en: load
nl: laad

en: load a package version
nl: laad een pakket versie

en: A tool for expressing personal preferences for numerous options.
nl: Een werktuig om persoonlijke voorkeuren uit te drukken voor talloze opties.

en: Preferences Panel
nl: Voorkeuren Paneel

en: Click here to get some hints on use of this Preferences Panel
nl: Klik hier om wat hints te krijgen voor gebruik van dit Voorkeuren Paneel

en: Click here to load all the preferences from their saved values on disk.
nl: Klik hier om alle voorkeuren te laden van de bewaarde waarden op schijf.

en: Click here to reset all the preferences to their standard default values.
nl: Klik hier om al de voorkeuren naar de standaard waarde terug te zetten.

en: Click here to reset all the preferences to their values in your Personal Preferences.
nl: Klik hier om al de voorkeuren naar de waarde van jouw Persoonlijke Voorkeuren terug te zetten.

en: Click here to save the current constellation of Preferences settings as your personal defaults; you can get them all reinstalled with a single gesture by clicking the "Restore my Personal Preferences".
nl: Klik hier om de huidige samenstelling van Voorkeursinstellingen als je persoonlijke standaard op te slaan; je kunt ze alemaal herinstalleren met een enkel gebaar door te klikken op "Herlaad mijn Persoonlijke Voorkeuren".

en: Click here to save the current constellation of Preferences settings to a file; you can get them all reinstalled with a single gesture by clicking "Restore Settings From Disk".
nl: Klik hier om de huidige samenstelling van Voorkeursinstellingen in een bestand op te slaan; je kunt ze herinstalleren met een enkel gebaar door te klikken op "Herlaad Instellingen Van Schijf".

en: Click here to view all the values stored in the system Parameters dictionary
nl: Klik hier om alle waarden opgeslagen in de systeem Parameters woordenboek te bekijken

en: Inspect Parameters
nl: Inspecteer Parameters

en: Restore all Default Preference Settings
nl: Herlaad alle Standaard Voorkeurs Instellingen

en: Restore my Personal Preferences
nl: Herlaad mijn Persoonlijke Voorkeuren

en: Restore Settings from Disk
nl: Herlaad Instellingen van Schijf

en: Save Current Settings as my Personal Preferences
nl: Bewaar Huidige Instellingen als mijn Persoonlijke Voorkeuren

en: Save Current Settings to Disk
nl: Bewaar Huidige Instellingen op Schijf

en: Search
nl: Zoek

en: Search Preferences for:
nl: Zoek Voorkeuren voor:

en: Type what you want to search for here, then hit the "Search" button, or else hit RETURN or ENTER
nl: Type hier wat je wilt zoeken, druk dan op de "Zoek" knop, of anders druk op RETURN of ENTER

en: Type what you want to search for in the box above, then click here (or hit RETURN or ENTER) to start the search; results will appear in the "search results" category.
nl: Type in het bovenstaande vakje wat je wilt zoeken, klik dan hier (of druk op RETURN of ENTER) om het zoeken te starten; resultaten verschijnen in de "zoekresutaten" categorie.

en: find preference... (f)
nl: zoek voorkeur... (f)

en: inspect parameters
nl: inspecteer parameters

en: Search for preferences containing:
nl: Zoek voor voorkeuren bevatende:

en: Type here, hit Search
nl: Type hier, druk op Zoek

en: server is unavailable
nl: server is niet beschikbaar

en: Publishing
nl: Publicerend

en: The top project can't do that
nl: Het bovenste project kan dat niet doen

en: Painting
nl: Schilderij

en: Stack Tools
nl: Opslag Gereedschap

en: Must be in this project to isolate it
nl: Moet in dit project zijn om het af te zonderen

en: choose language
nl: kies een taal

en: This controls the human language in which tiles should be viewed.  It is potentially extensible to be a true localization mechanism, but initially it only works in the classic tile scripting system.  Each project has its own private language choice
nl: Dit bestuurt de menselijke taal waarin de tegels bekeken moeten worden.  Het is mogelijk uitbreidbaar tot een echt lokalisatiemechanisme, maar in het begin werkt het alleen in het klassieke scripting systeem.  Elk project heeft zijn eigen taalkeuze

en: I cannot locate the project\
nl: Ik kan het project niet lokaliseren\

en: Yes, make it up\No, skip it
nl: Ja, maak het op\Nee, sla het over

en: \Would you like me to create a new project\with that name?
nl: \Wil je dat ik een nieuw project maak\met deze naam?

en: $	Fixing fonts	$
nl: $	Repareer lettertypes	$

en: Saving
nl: Bewarend

en: Are you sure you want to destroy this Project\ and revert to an older version?\\(From the parent project, click on this project's thumbnail.)
nl: Weet je zeker dat je dit Project wilt vernietigen\ en wilt terugkeren naar een oudere versie?\\(Vanuit het ouderproject, klik op de miniatuur van dit project.)

en: Cancel
nl: Annuleren

en: nothing to revert to
nl: niets om naar terug te keren

en: Revert to saved version
nl: Keer terug naar bewaarde versie

en: This project is not all here. I will try to load a complete version.
nl: Dit project is niet alles hier. Ik probeer een volledige versie te laden.

en: Can't exit the top project
nl: Kan het bovenste project niet verlaten

en: Would you like to include all the changes in the change set
    	as part of this publishing operation?
nl: Wil je alle wijzigingen in de wijzigingenset toevoegen
    	als deel van deze publicatie bewerking?

en: Do not write file
    Write file anyway
    Debug
nl: Schrijf bestand niet
    Schrijf bestand toch
    Debug

en: Segment not written
nl: Segment niet gescheven

en: (collecting resources...)
nl: (verzamelen bronnen...)

en: \Project's own world is not in the segment.
nl: \Project's eigen wereld is niet in het segment.

en: Sugar Navigator Flap
nl: Sugar Navigator Klep

en: show the tool bar
nl: toon werktuig balk

en: Help
nl: Hulp

en: A newer version exists on the server.
nl: Een nieuwere versie bestaat op de server.

en: can't find file on server for {1}
nl: kan bestand op de server niet vinden voor {1}

en: Load it\Cancel
nl: Laad het\Annuleer

en: Loading
nl: Aan het laden

en: Reload anyway\Cancel
nl: Herlaad toch\Annuleer

en: That server has an older version of the project.
nl: Die server heeft een oudere versie van het project.

en: The only changes are the ones you made here.
nl: De enige wijzigingen zijn diegene die je hier gemaakt hebt.

en: Really delete the project
    {1}
    and all its contents?
nl: Verwijder dit project echt
    {1}
    en de gehele inhoud?

en: The project {1}
    contains sub-projects.  You must remove these
    explicitly before removing their parent.
nl: Het project {1}
    bevat sub-projecten.  Je moet deze
    apart verwijderen voordat je de ouder verwijdert.

en: Objects
nl: Objecten

en: Squeak
nl: Piep

en: Supplies
nl: Bevoorrading

en: Tools
nl: Werktuigen

en: Project password
nl: Project wachtwoord

en: Store anyway\Cancel
nl: Sla toch op\Annuleer

en: WARNING
nl: WAARSCHUWING

en: \Please cancel, rename this project, and see what is there.
nl: \Alsjeblieft annulleer, hernoem dit proejct, en kijk wat er is.

en: \THIS PROJECT HAS NEVER BEEN SAVED
nl: \DIT PROJECT IS NOOIT OPGESLAGEN

en: \There are newer version(s) in the local directory
nl: \Er zijn nieuwere versie(s) in de lokale map

en: \There are newer version(s) on the server
nl: \Er zijn nieuwere versie(s) op de server

en: Since this project has not been saved yet,
    I cannot tell someone where it is.
nl: Omdat dit project nog niet opgeslagen is,
    kan ik iemand niet vertellen waar het is.

en: This project thinks it has never been on a server
nl: Dit project denkt dat het nooit op de server is geweest

en: Try to find a server\Cancel
nl: Probeer een server te vinden\Annuleer

en: Sorry that name is already used
nl: Het spijt me, maar die naam is al in gebruik

en: Please name this thread.
nl: Alsjeblieft geef deze draad een naam.

en: It looks like a problem occurred while
    getting this project. It may be temporary,
    so you may want to try again,
nl: Het lijkt erop dat er een probleem is opgetreden bij het
    ophalen van dit project. Het kan een tijdelijke zijn,
    dus misschien wil je het nog een keer proberen,

en: This is not a PasteUpMorph or
    exported Project.
nl: Dit is geen PlakOpMorf or
    geexporteerd Project.

en: No project found in this file
nl: Geen project gevonden in dit bestand

en: install
nl: installeer

en: install SAR
nl: installeer SAR

en: install this Squeak ARchive into the image.
nl: installeer dit Squeak ARchief in deze afbeelding.

en: Do not load it
nl: Laad het niet

en: Load it anyways
nl: Laad het toch

en: You are about to load some insecure content.
    If you continue, access to files as well as
    some other capabilities will be limited.
nl: Je probeert onveilige inhoud te laden.
    Als je doorgaat, wordt toegang tot bestanden en ook
    sommige andere mogelijkheden bepekt.

en: License
nl: Licentie

en: Show license?
nl: Toon licentie?

en: New File Name?
nl: Nieuwe Bestandsnaam?

en: {1} already exists. Overwrite?
nl: {1} bestaat al. Overschrijven?

en: latest update: #
nl: laatste update: #

en:  (case-insensitive)
nl:  (hoofdletterongevoelig)

en:  (case-sensitive)
nl:  (hoofdlettergevoelig)

en: Methods with string
nl: Methoden met rij

en: There are updates available. Do you want to install them now?
nl: Er zijn updates beschikbaar. Wil je ze nu installeren?

en: Please type your initials:
nl: Alstublieft type je initialen:

en: <no author>
nl: <geen auteur>

en: Choose a file
nl: Kies een bestand

en: Choose a group of servers
    from which to fetch updates.
nl: Kies een groep van servers
    waarvan de updates worden opgehaald.

en: Do you really want to empty the trash?
nl: Wil je echt de afval legen?

en: Common Requests
nl: Gewone Vragen

en: edit this list
nl: bewerk deze lijst

en: Command Key Actions
nl: Commando Toets Acties

en: No new updates on the server
nl: Geen nieuwe updates op deze server

en: Stop looking\Try next server
nl: Stop kijken\Probeer volgende server

en: 
    Would you like to try the next server?
    (Normally, all servers are identical, but sometimes a
    server won't let us store new files, and gets out of date.)
nl: 
    Wil je de volgende server proberen?
    (Normaal zijn alle servers gelijk, maar soms laat
    een server je geen nieuwe bestanden opslaan en veroudert.)

en: {1} new update file(s) processed.
nl: {1} nieuwe update bestand(en) verwerkt.

en: A message browser that tracks the most recently-submitted methods
nl: Een berichtenbekijker die de meest-recent-uitgevoerde methodes volgt

en: Click here to empty the trash.
nl: Klik hier om de afval te legen.

en: EMPTY
nl: LEEG

en: Objects you drag into the trash will automatically be saved here, one object per page, in case you need them later.  To disable this feature set the "preserveTrash" Preference to false.
    
    You can individually expunge objects by hitting the - control, and you can empty out all the objects in the trash can by hitting the "EMPTY" button at top right.
nl: Voorwerpen die je naar de afval sleept worden automatisch hier bewaard, één voorwerp per pagina, voor het geval je ze later nodig hebt.  Om deze mogelijkheid uit te zetten moet je de "bewaarAfval" Voorkeur op onwaar zetten.
    
    Je kunt individuele voorwerpen wissen door op de - besturing, en je kunt alle voorwerpen uit de afval legen door op de "LEEG" knop linksboven te drukken.

en: scraps
nl: kliekjes

en: Please type your name:
nl: Alstublieft type je naam:

en: Your Name
nl: Je Naam

en:   ({1} pages)
nl:   ({1} pagina's)

en: T R A S H
nl: A F V A L
