eToys - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: This file's version ({1}) is higher than 
    the currently supported version ({2}). 
    It may contain features that are not supported 
    and it may not display correctly.
    Do you want to continue?
nl: De versie ({1}) van het bestand is nieuwer dan 
    de huidige ondersteunde versie ({2}). 
    Het kan functies bevatten die niet worden ondersteund 
    en het kan niet goed worden weergegeven.
    Wil je verdergaan?

en: open as Flash
nl: open als Flash

en: open file as flash
nl: open bestand als flash

en: Enter the Smalltalk code to execute:
nl: Voer de Smalltalk-code in om te uit te voeren:

en: remove all actions
nl: verwijder alle acties

en: set custom action
nl: stel aangepaste actie in

en: add project target
nl: voeg projectdoel toe

en: remove project target
nl: verwijder projectdoel

en: show compressed size
nl: geef gecomprimeerde grootte weer

en: more smoothing
nl: maak gladder

en: turn off smoothing
nl: gladmaken uitzetten

en: turn on smoothing
nl: gladmaken aanzetten

en: make controls
nl: maak instellingen

en: open sorter
nl: open sorteerder

en: Flash Player
nl: Flash-speler

en: continue playing
nl: doorgaan met afspelen

en: play
nl: speel

en: stop playing
nl: afspelen stoppen
