eToys - en to ne translation catalogue (54 entries)

en: More
ne: अरु

en: Author
ne: लेखक

en: Cancel
ne: रद्द

en: OK
ne: हुन्छ

en: Border Color
ne: रेखा िकनारको रङ्ग...

en: Border width
ne: रेखा िकनारको चौडाई...

en: Direction
ne: दिशा

en: Color
ne: रङ्ग

en:  Radial gradient
ne: घुमाउरो छायाँ

en: Text
ne: पाठ

en: Text Color
ne: पाठको रङ्ग

en: normal text
ne: सामान्य पाठ

en: search
ne: खोज

en: sound
ne: गोलो

en: tests
ne: पाठ

en: color
ne: रङ्ग

en: Test
ne: पाठ

en: Times
ne: समय

en: Sounds
ne: आवाज

en: Tile
ne: शिर्षक

en: times
ne: समय

en: test
ne: पाठ

en: ok
ne: हुन्छ

en: more...
ne: चलचित्र

en: more...
ne: चलचित्र

en: normal
ne: सामान्य

en: Search
ne: खोज

en: Previous Card
ne: पहिलो पृष्ठ

en: book...
ne: किताब...

en: delete this card
ne: यो पृष्ठ हटाऊ

en: go to card...
ne: पृष्ठमा जाऊ...

en: paste book page
ne: किनाबको पृष्ठ टाँस

en: previous card
ne: पहिलो पृष्ठ

en: search for text
ne: पाठलाई खोज

en: sound effect for all backgrounds
ne: सबै पृष्ठमा आवाज राख

en: sound effect this background only
ne: यो  पृष्ठमा आवाज राख

en: stop at last page
ne: अन्तिम पृष्ठमा रोक

en: visual effect for all backgrounds
ne: सबै पृष्ठमा आवाज राख

en: visual effect this background only
ne: यो  पृष्ठमा आवाज राख

en: Really delete
ne: सँच्चीकै मेट्ने {1}?

en: Delete this card
ne: यो पृष्ठ हटाऊ

en: Previous card
ne: पहिलो पृष्ठ

en: find...
ne: भेट्टाऊ

en: close
ne: बन्द

en: open
ne: खोल

en: sound effect for all pages
ne: सबै पृष्ठमा आवाज राख

en: sound effect this page only
ne: यो  पृष्ठमा आवाज राख

en: visual effect for all pages
ne: सबै पृष्ठमा आवाज राख

en: visual effect this page only
ne: यो  पृष्ठमा आवाज राख

en: turtle
ne: कछुवा

en: Turtle
ne: कछुवा

en: distance to
ne: दुरी

en: do
ne: गर

en: make sound
ne: आवाज बनाउ
