eToys - en to mr translation catalogue (42 entries)

en: color & border
mr: रंग आणि किनारा

en: line width
mr: रेषेची रुंदी

en: add label
mr: लेबल जोडा

en: remove labels
mr: लेबल काढून टाकणे

en: source
mr: स्त्रोत्र

en: source x
mr: स्त्रोत्र x

en: source y
mr: स्त्रोत्र y

en: focused
mr: लक्ष्य द्या

en: text
mr: शब्द

en: height
mr: उंची=

en: heading
mr: वाचणे

en: collections
mr: संग्रह

en: cursor
mr: कर्सर

en: first element
mr: पहिला भाग

en: graphic at cursor
mr: कर्सरवर चित्रकला

en: player at cursor
mr: कर्सरवर वाजवा

en: The index of the chosen element
mr: निवडलेले वस्तुची सूचिका

en: the object currently at the cursor
mr: सध्या पात्र कर्सर वर आहे

en: frequency
mr: वारंवारता१

en: my frequency
mr: वारंवारता१

en: graphics
mr: चित्रकला

en: tests
mr: शब्द

en: graphic
mr: चित्रकला

en: level of sound
mr: १ दजॉचा आवाज

en: number at cursor
mr: कर्सरवर वाजवा

en: remove all
mr: लेबल काढून टाकणे

en: Graphic
mr: चित्रकला

en: video
mr: व्हीडीवो

en: frequency1
mr: वारंवारता१

en: frequency2
mr: वारंवारता२

en: frequency3
mr: वारंवारता३

en: frequency-1 of sound
mr: आवाजाची वारंवारता१

en: frequency-2 of sound
mr: आवाजाची वारंवारता२

en: frequency-3 of sound
mr: आवाजाची वारंवारता३

en: high pass filter value
mr: हाई पास फिल्टरची किंमत

en: level1
mr: स्तर १

en: level2
mr: स्तर २

en: level3
mr: स्तर ३

en: level-1 of sound
mr: १ दजॉचा आवाज

en: level-2 of sound
mr: २ दजॉचा आवाज

en: level-3 of sound
mr: ३ दजॉचा आवाज

en: low pass filter value
mr: लो पास फिल्टरची किंमत
