eToys - en to mn translation catalogue (47 entries)

en: operation not supported
mn: үйл ажиллагаа дэмжигдээгүй

en: Use the journal to delete entries
mn: Тэмдэглэлүүдийг устгахын тулд тэмдэглэл ашиглах

en: Journal
mn: Тэмдэглэл

en: make XO bundle
mn: ХО-г баглаа болгох

en: wrap as an OLPC XO bundle
mn: OLPC XO шиг баглаа болгон боох

en: Making bundle
mn: Баглаа хийх

en: Buddies
mn: Цоморлиг

en: untitled
mn: гарчиг өгөөгүй

en: Etoys
mn: Электрон тоглоом

en: Cannot open {1}
mn: {1}-ийг нээж болохгүй

en: Joining activity ...
mn: Үйл ажиллагаанд нэгдэж оролцох…

en: Looking for shared activity ...
mn: Ноогдуулсан үйл ажиллагааг хайх…

en: Opening journal entry
mn: Тэмдэглэл нээх

en: Etoys Project
mn: Электрон тоглоомын тсөл

en: Unnamed
mn: нэргүй

en: Sugar Navigator Flap
mn: Ёотон Чиглүүлэгч Хавхаг

en: Find...
mn: Хайх…

en: File Dialog
mn: Файлын Харилцан яриа

en: The list of files and directories
mn: Файл болон лавлахын жагсаалт

en: Present a virtual display that approximates the actual OLPC display in resolution, centered within the actual Squeak display window.
mn: Хийсвэр дэлгэц үзүүлэх нь жинхэнэ OLPC дэлгэцийг ойрлцоогоор шийдвэрлэж, жинхэнэ Час хийсэн дэлгэцийг төвд нь багтааж байрлуулна.

en: Scale the Squeak display so that it appears to have the same resolution as an OLPC display.  If you resize the Squeak window to approximate the physical dimensions of the real OLPC display, this will result in an appearance that closely resembles the appearance on an OLPC screen.
mn:  Squeak дэлгэцийг OLPC дэлгэцийн нарийвчлалтай адил байх маягаар масштабла. Хэрэв Squeak дэлгэцийг бодит ОЛПС дэлгэцийн физик хэмжээтэй ойролцоо байхаар өөрчилбөл ОЛПС дэлгэцэнд гарах дүрстэй төсөөтэй байна.

en: Use the normal Squeak display, without applying any special scaling.
mn: Ямар нэг тусгай гаргалтгын зөвшөөрөлгүйгээр энгийн Час хийсэн дэлгэцийг ашиглах.

en: Help
mn: Тусламж

en: FIND
mn: ХАЙХ

en: PUBLISH IT!
mn: ҮҮНИЙГ ЗАРЛА

en: Click here to choose your language.
mn: энд товшоод өөр хэлийг сонгоно

en: Make a painting
mn: Будах

en: Undo the last change
mn: Сүүлчийн өөрчлөлтийг буцаах

en: display mode
mn: дэлгэцэнд харуулах зам

en: Make a Badge
mn: Тэмдэг хийх

en: My Neighborhood
mn: Миний хөрш

en: Private
mn: Хувийн

en: To start,
    click here
    to create
    a new
    painting.
mn: Эхлэх,
    энд дар
    үүсгэх
    шинэ
    будаж байна.

en: This is the name of current project.
    You can edit it as well.
mn: Энэ одоогийн төслийн нэр.
    Үүнийг засаж болно.

en: Supplies
mn: Нөөц-хангамж

en: Centered Virtual Extent
mn: Төвлөсөн Хийсвэр Хэмжээ

en: No Scaling
mn: машстаблаагүй байна

en: Scaled Virtual Extent
mn: Машстабалсан Хийсвэр Хэмжээ

en: Full Screen
mn: бүтэн дэлгэц

en: Or, click to see Supplies.  
    Choose an object or 
    choose the Object Catalog for more choices.
mn: Эсвэл, Хангамжийг харахаар дар
    Обьектсонго эсвэл өөр сонголтоор Обьектын зэрэглэлийг сонго.

en: color...
mn: өнгө

en: destroy this flap
mn: Энэ хавхагийг нураа

en: height...
mn: өндөр...

en: highlight color...
mn: тод өнгө...

en: use default gray look
mn: анхдагч саарал харагдалтыг хэрэглэх

en: use default green look
mn:  анхдагч ногоон харагдалтыг хэрэглэх

en: Sugar Navigation Flap
mn: Ёотон хэлбэрийн Чиглүүлэгч Хавхаг
