eToys - en to mn translation catalogue (67 entries)

en: accept (s)
mn: зөвшөөрөх (s)

en: cancel (l)
mn: хэрэгсэхгүй болгох (l)

en: copy (c)
mn: хуулах (c)

en: cut (x)
mn: зөөх (x)

en: debug it
mn: үүнийг алхмаар шалга

en: do again (j)
mn: дахин хийх (j)

en: do it (d)
mn: үүнийг хийх(d)

en: explore it (I)
mn: үүнийг задал

en: find again (g)
mn: дахин хайх (g)

en: find...(f)
mn: хайх…(f)

en: inspect it (i)
mn: үүнийг хянах (i)

en: more...
mn: бусад ...

en: paste (v)
mn: дэлгэцэнд харуулах (v)

en: paste...
mn: дэлгэцэнд харуулах…

en: print it (p)
mn: үүнийг хэвлэх (p)

en: set search string (h)
mn: хайх холбоосыг суулгах (h)

en: show bytecodes
mn: байтаар илэрхийлэгдэх коодыг харуул

en: undo (z)
mn: буцаан хүчингүй болгох(z)

en: browse it (b)
mn: үүнийг задалж харуул

en: change sets with it
mn: үүнд хамаарах тавилуудыг өөрчил

en: choose language
mn: хэлийг сонго

en: class comments with it
mn: үүнд хамаарах тайлбарын ангилал

en: class names containing it
mn: үүнийг агуулсан нэрийг ангилал

en: definition of word
mn: үгийн тодорхойлолт

en: explain
mn: тайлбарла

en: file it in (G)
mn: үүнийг (G)-д файл болго

en: implementors of it (m)
mn: үүний хэрэгжүүлэх хэрэгсэл

en: method source with it
mn: үүнтэй ажиллах аргын үүсгүүр

en: method strings with it (E)
mn: үүнтэй ажиллах тэмдэгтийн арга

en: pretty print
mn: үзэмжтэй хэвлэлт

en: pretty print with color
mn: үзэмжтэй бөгөөд өнгөтэй хэвлэлт

en: printer setup
mn: хэвлэх төхөөрөмжийн ажлын тавил

en: recognizer (r)
mn: танигч

en: references to it (N)
mn: үүнд хандах ишлэлүүд

en: save contents to file...
mn: агуулгыг файлд хадгал

en: selectors containing it (W)
mn: үүнийг агуулж буй сонгуурууд

en: send contents to printer
mn: агуулгыг хэвлэх төхөөрөмж рүү илгээ

en: senders of it (n)
mn: үүнийг илгээгч нар

en: set alignment...
mn: ирмэг буюу захын хүрээг тэгшитгэх тавил

en: set font... (k)
mn: фонтыг тогтоо

en: set style... (K)
mn: хэлбэрийг тогтоо

en: spawn (o)
mn: үржих

en: special menu...
mn: тусгай цэс

en: tiles from it
mn: үүнээс үүсэн ..

en: translate it
mn: үүнийг орчуул

en: verify spelling of word
mn: үгийн алдааг шалгах

en: centered
mn: голлосон

en: justified
mn: тэгшитгэх

en: left flush
mn: зүүн тийш шахаж байрлуулах

en: right flush
mn: баруун тийш шахаж байрлуулах

en: bold
mn: бүдүүн, бадируун

en: italic
mn: итали маягийн

en: narrow
mn: хавчиг нарийн

en: normal
mn: энгийн

en: struck out
mn: цохилттой

en: underlined
mn: доогуур зураастай

en: Comparison to Clipboard
mn: clipboard санах ойтой харьуулах

en: Exact match
mn: яв цав тохирох

en: Find what?
mn: юуг хайх вэ

en: nothing to save.
mn: хадгалах зүйл алга

en: nothing to print.
mn: хэвлэх зүйл алга

en: Save changes before quitting?
mn: програмаас гарахын өмнө хадгалах уу

en: Choose a display depth
    (it is currently {1})
mn: дэлгэцийн гүнг сонго
    энэ нь одоогийн төлөв байдал

en: File name?
mn: Файлын нэр?

en: Caution! This method may have been
    changed elsewhere since you started
    editing it here.  Accept anyway?
mn: Анхааруулга! Энэ арга үүнийг энд засч эхлэхэд өөрчлагдаж магадгүй. Ямар ч тохиолдолд зөвшөрх үү?

en: Sorry that name is already used
mn: Уучлаарай, ийм нэрийг хэрэглэж байжээ

en: Changes have not been saved.
    Is it OK to cancel those changes?
mn: Өөрчлөлтүүдийг хадгалсангүй. Өөрчлөлтийг болих нь зөв үү?
