eToys - en to mn translation catalogue (60 entries)

en: Kindly edit the description
mn: Дүрслэлийг засах

en: arrowheads
mn: сумны толгой

en: arrows
mn: сум

en: bottom center
mn: доод талын төв

en: bottom left
mn: зүүн доод

en: bottom right
mn: баруун доод

en: bottom to top
mn: доороос дээшээ

en: bouncing
mn: үсчиж байгаа

en: button down
mn: товчлуур доошлуулах

en: button up
mn: товчлуур дээшлүүлэх

en: center
mn: төв

en: color
mn: өнгө

en: complex alt framed
mn: цогц хувьсах хүрээлэлт

en: complex alt inset
mn: цогц хувьсах хавсаргалт

en: complex alt raised
mn: цогц хувьсах өсөлт

en: complex framed
mn: цогц хүрээлэлт

en: complex inset
mn: цогц хавсаргалт

en: complex raised
mn: цогц өслт

en: do not rotate
mn: эргүүлж болохгүй

en: dots
mn: цэгүүд

en: flip left right
mn: зүүн баруун тийш эргүүлэх

en: flip up down
mn: дээш доош нь эргүүлэх

en: global rect
mn: дэлхий нийтийн тэгш өнцөгт

en: global square
mn: дэлхий нийтийн квадрат

en: inset
mn: хавсаргах

en: justified
mn: тэгшитгэх

en: left center
mn: зүүн талын төв

en: left to right
mn: зүүнээс баруун

en: linear
mn: шулуун шугам

en: lines
mn: зураас

en: local rect
mn: байршлын тэгш өнцөгт

en: local square
mn: байршлын квадрат

en: log scale
mn: логарифм масштаб

en: none
mn: хоосон

en: raised
mn: өгссөн

en: right center
mn: баруун талын төв

en: right to left
mn: баруунаас зүүн

en: rigid
mn: хөшүүн

en: rotate
mn: эргүүлэх

en: shrink wrap
mn: агших боолт

en: simple
mn: хялбар

en: space fill
mn: дүүрэн орон зай

en: stick
mn: наах

en: top center
mn: дээд талын төв

en: top left
mn: зүүн дээд

en: top right
mn: баруун дээд

en: top to bottom
mn: дээрээс доош

en: while pressed
mn: зуурын даралт

en: wrap
mn: буцааж эргүүлэх

en: decrease by
mn: …-аар бууруулах

en: divisible by
mn: -д хуваагдах боломжтой

en: increase by
mn: …-ээр өсгөх

en: multiply by
mn: …-ээр үржүүлэх

en: A tool for browsing the full protocol of an instance.
mn: Тохиолдын бүрэн хэлэлцээрийг хайх хэрэгсэл

en: Instance Browser
mn: Тохиолдлын хайгч

en: A tool for browsing the full protocol of a class.
mn: Ангиллын бүрэн хэлэлцээрийг хайх хэрэгсэл

en: Lexicon
mn: Үгсйин сан

en: Choose a vocabulary
    blue = current
    red = imperfect
mn: Үгийн санг сонго
    хөх=одоогийн
    улаан=бүтэн бус

en: decimal places...
mn: аравтын бутархай ...

en: Lets you choose how many decimal places should be shown in readouts for this variable
mn: энэ хувьсагчийн аравтын тооны хэдэн орон харагдах ёстойг сонгох боломжтой
