eToys - en to mn translation catalogue (60 entries)

en: unknown
mn: үл мэдэгдэх

en: A tool for sending messages to other Squeak users
mn: Бусад Squeak хэрэглэгчид рүү мессеж илгээх хэрэгсэл

en: Text chat
mn: Текстэн яриа

en: IP address for chat partner
mn: Ярианы хамтрагчид зориулсан IP хаяг

en: Replies
mn: Хариу

en: Send with Return?
mn: Буцаж хариу ирэхээр илгээх үү?

en: Your message to:
mn: Таны мессеж:

en: A tool for sending objects to other Squeak users
mn: Бусад Squeak хэрэглэгчид рүү обьект илгээх хэрэгсэл

en: Fridge
mn: Хөргөгч

en: Changes between group mode and individuals
mn: Бүлгийн хэлбэр болон бие даагчын хоорондох өөрчлөлт

en: the Fridge
mn: Хөргөгч

en: You currently are not listening and will not hear a reply.
    Shall I start listening for you?
mn: Та одоо сонсоогүй байгаа ба хариу сонсохгүй

en: A tool for receiving things from other Squeak users
mn: Бусад Squeak хэрэглэгчдээс зүйлс хүлээж авах хэрэгсэл

en: Listener
mn: Сонсогч

en: Delete
mn: Устгах

en: Grab
mn: Эзлэх

en: Morph from
mn: Хэлзүй ирэх нь

en: Click to START listening for messages
mn: Эхэл товчлуурыг дарж мессеж сонсоно

en: Click to STOP listening for messages
mn: Зогс товчлуурыг дарж мессеж сонсохоо болино

en: Incoming communications
mn: Ирж буй харилцаа

en: receiving
mn: хүлээж авч байна

en: working
mn: ажиллаж байна

en: A sign that you accept morphs dropped directly into your world
mn: Таны хүлээн зөвшөөрсөн тэмдэг нь таны ертөнцөд шууд унана

en: Welcome
mn: Тавтай морил

en: My presence in this world means received morphs may appear automatically
mn: Миний энэ ертөнцөд орлоцох хэлбэр нь автоматаар гарч ирэх магадлалтай хэлзүйг хүлээн авах юм

en: A tool for sending messages to several Squeak users at once
mn: Хэд хэдэн Squeak хэрэглэгчид рүү нэг удаа мессеж илгээх хэрэгсэл

en: Text chat+
mn: текстэн чат..

en: Who are you chatting with?
mn: Хэнтэй яриж байна?

en: Click to edit participant list
mn: Оролцогчдын жагсаалтыг засахаар дарах

en: Multi chat with:
mn: Олон яриа хийх

en: A tool for collaborating with other Squeak users
mn: Бусад Squeak хэрэглэгчидтэй хамтран ажиллах хэрэгсэл

en: Badge
mn: Тэмдэг

en: Get his status now\Send my status now
mn: Түүний төлөвийг одоо авах\Одоо миний төлөвийг явуулах

en: Last name:
mn: Сүүлчийн нэр

en: \Last message in:
mn: \Сүүлчийн мессеж:

en: \Last status check at:
mn: \Сүүлийн статусыг шал:

en: \Last status in:
mn: \Сүүлийн стаус:

en: No connection to:
mn: Холболт алга:

en: Open a written chat with this person
mn: Энэ хүнтэй бичигдсэн яриа нээх

en: See if this person is available
mn: Энэ хүн хүчинтэй байвал харна уу

en: See this person's world (if he allows that)
mn: Хэрвээ тэр хүн хүсч байвал түүний ертанцийг харна уу

en: Start telemorphic with this person
mn: Энэ хүнд хэлзүйг эхлүүл

en: sending
mn: илгээж байна

en: Tell this person about the current project
mn: Энэ хүнд одоогийн төслийн талаар хэлнэ үү

en:  would like to see your desktop
mn: өөрийнхөө дэлгэцийг хармаар байна уу

en:  would like to know if you are available
mn: хэрвээ та хүчинтэй байвал мэдэхийг хүсч байна уу

en: Request buffered Nebraska session
mn: Nebraska-ийн чуулгатай тэмцсэн санал

en: Quit
mn: Гарах

en: Quit this Nebraska session
mn: Энэ Nebraska-ийн чуулгаас гарах

en: Switch between 1x1 and scaled view
mn: 1х1 болон маштабласан харагдалт –ийн хооронд солих

en: A button to start the Nebraska desktop sharing server
mn: Nebraska дэлгэц хуваах сервер эхлүүлэх товч

en: NebraskaServer
mn: NebraskaСервер

en: Shutdown the server?
mn: Серверийг унтраах уу?

en: End Nebrasks session
mn: Nebrask-ийн чуулгыг дуусгах

en: Show more or less of Nebraska Status
mn: Nebraskaгийн байр сууринаас илүү ихийг эсвэл багыг харуул

en: --clients--
mn: түнш

en:  Nebraska: {1} clients
mn: Nebraska: (1) түнш

en: backlog:
mn: хуримтлагдсан ажил:

en: <Nebraska not active>
mn: <Nebraska идэвхгүй байна>

en: could not connect to server
mn: сервертэй холбогдож бологүй
