eToys - en to mn translation catalogue (711 entries)

en: color & border
mn: өнгө бас хил

en: line width
mn: шугамны өргөн

en: The width of the main part of the Connector
mn: Холбогчын гол хэсэгийн өргөн

en: add a label at my middle
mn: миний дунд тэмдэг нэмэх

en: add label
mn: тэмдэг нэмэх

en: connector
mn: холбогч

en: destination
mn: явах газар

en: destination arrow name
mn: явах газрын сумны нэр

en: orthogonal
mn: тэгш өнцөгтэй

en: remove all my bends
mn: миний бүх нугалааг устгах

en: remove all my labels
mn: миний бүх тэмдэгийг устгах

en: remove labels
mn: тэмдэг устгах

en: smooth curve
mn: муруй шугам гөлгөрөх

en: source
mn: эх үүсвэр

en: source arrow name
mn: эх үүсвэрийн сумны нэр

en: straighten
mn: тэгшиглэх

en: The name of the arrow at my first end
mn: миний анхы төгсгөлд байгаа сумны нэр

en: The name of the arrow at my second end
mn: миний хоёр дахь төгсгөлд байгаа сумны нэр

en: The Player at my first end
mn: миний анхны төгсгөлд байгаа Тоглуулагч

en: The Player at my second end
mn: миний хоёр дахь төгсгөлд байгаа Тоглуулагч

en: Whether I am drawn as a smooth curve
mn: намайг хэзээ нэгэн цагт муруй шугамаар зурхад

en: Whether I am limited to horizontal and vertical segments
mn: хэзээ нэгэн цагт намайг босоо бас хавтгай хэсэгт хязгаарлагдсан байхад

en: destination x
mn: хүрэх газрын х

en: destination y
mn: хүрэх газрын ү

en: My total length
mn: өөрийн нийт урт

en: midpoint x
mn: дундах цэг x

en: midpoint y
mn: дундах цэг у

en: source x
mn: эх үүсвэр х

en: source y
mn: эх үүсвэр у

en: The X coordinate of my first end
mn: миний анхны төгсгөлийн Х тэнхлэг

en: The X coordinate of my midpoint
mn: миний дундах цэгийн Х тэнхлэг

en: The X coordinate of my second end
mn: миний хоёр дахь төгсгөлийн Х тэнхлэг

en: The Y coordinate of my first end
mn: миний анхны төгсгөлийн Y тэнхлэг

en: The Y coordinate of my midpoint
mn: миний дундах цэгийн Y тэнхлэг

en: The Y coordinate of my second end
mn: миний хоёр дахь төгсгөлийн Y тэнхлэг

en: total length
mn: нийт урт

en: focused
mn: тохируулсан

en: True if I am displaying a cursor and listening for keystrokes
mn: Тийм, хэрвээ би хулганаа хөдөлгөх эсвэл товчоо дарж байвал

en: text
mn: бичлэг

en: All my characters except the first one
mn: эхнийхээс бусад Бүх тэмдэгтүүд

en: all but first
mn: эхнийхээс бусад

en: background color
mn: арын фоны өнгө

en: character at cursor
mn: курсорын байрлал дахь тэмдэгт

en: characters
mn: тэмдэгтүүд

en: count
mn: тоол

en: first character
mn: эхний тэмдэгт

en: How many characters I have
mn: надад хэдэн тэмдэгт байна

en: insert characters
mn: тэмдэгийг оруулах

en: insert contents of
mn: ийн агуулгыг оруулах

en: insert the characters from another object at my cursor position
mn: миний курсорын байрлалд өөр объектоос тэмдэгүүдийг оруулах

en: insert the given string at my cursor position
mn: минйи курсорын байрлалд өгөгдсөн тэмдэгтийн цувааг оруулах

en: last character
mn: сүүлчийн тэмдэгт

en: numeric value
mn: тоог утга

en: The character at the my cursor position
mn: мийни курсорын байрлал дахь тэмдэгт

en: The characters in my contents
mn: миний агуулга дахь тэмдэгтүүд

en: The color of the background behind the text
mn: текстийн арын суурийн өнгө

en: The first character in my contents
mn: миний агуулга дахь эхний тэмдэгт

en: The last character in my contents
mn: миний агуулга дахь сүүлчийн тэмдэгт

en: The number represented by my contents
mn: миний агуулгыг төлөөлөх тоон утга

en: act when
mn:    үед идэвхжих

en: height
mn: өндөр

en: The height
mn: Өндөр

en: When the script should fire
mn: энэ скрипт шатах-асах ёстой үед

en: label
mn: шошго-тэмдэглээ

en: The wording on the button
mn: товчлуур дээр үгээр бичих

en: Create a new card
mn: шинэ зарт үүсгэх

en: card number
mn: зартын дугаар

en: Delete the current card
mn: одоогийн картыг устгах

en: delete card
mn: картустгах

en: Go to the first card of the current background
mn: одоогийн дэвсгэр дээрх эхний карт руу шилжих

en: Go to the first card of the entire stack
mn:  бүхэл агуулахын доторх эхний карт руу шилжих

en: Go to the last card of the current background
mn:  одоогийн дэвсгэр дээрх сүүлчийн карт руу шилжих

en: Go to the last card of the entire stack
mn:  бүхэл агуулахын доторх сүүлчийн карт руу шилжих

en: Go to the next card
mn:  дараагийн карт руу шилжих

en: Go to the previous card
mn: түрүүчийн  карт руу шилжих

en: go to first card in background
mn:  дэвсгэр дээрх эхний карт руу очих

en: go to first card of stack
mn: агуулахын эхний карт руу очих

en: go to last card in background
mn:  дэвсгэр дээрх сүүлчийн карт руу очих

en: go to last card of stack
mn:  агуулахын сүүлчийн карт руу очих

en: go to next card in stack
mn:  агуулахын дараагийн карт руу очих

en: go to previous card in stack
mn:  агуулахын түрүүчийн карт руу очих

en: insert card
mn: картыг оруул

en: stack navigation
mn: агуулахын хөтлөх

en: The ordinal number of the current card
mn: одоогийн картын энгийн дугаар

en: add patch to display list
mn: дэлгэцийн жагсаалтанд нөхөөс нэмэх

en: add to patch display list
mn: дэлгэцийн жагсаалтанд нөхөөс нэмэх

en: add to turtle display list
mn: мэлхий жагсаалтанд нэмэлт хийх

en: add turtle to display list
mn: мэлхийг жагсаалтанд нэмэх

en: bottom edge mode
mn: доод ирмэгийн горим

en: clear the patch display list
mn: нөхөөсийн жагсаалтыг цэвэрлэх

en: clear the turtle display list
mn: мэлхий дэлгэцийн жагсаалтыг цэвэрлэх

en: color
mn: өнгө

en: left edge mode
mn: зүүн ирмэгийн горим

en: patch display list
mn: дэлгэцийн жагсаалтын нөхөөс

en: patches to display
mn: дэлгэцэнд харуулах нөхөөсүүд

en: pixels per patch
mn: нэг нөхөөсөнд харгалзах пикселийн тоо

en: remove all from patch display list
mn: нөхөөс дэлгэцийн жагсаалтаас бүгдийг хасах

en: remove all from turtle display list
mn: мэлхий дэлгэцийн жагсаалтаас бүгдийг хасах

en: right edge mode
mn: баруун ирмэгийн горим

en: The color of the object
mn: тухайн объектын өнгө

en: the display scale
mn: дэлгэцийн масштаб

en: the mode of bottom edge
mn: доод ирмэгийн горим

en: the mode of left edge
mn: зүүн ирмэгийн горим

en: the mode of right edge
mn: баруун ирмэгийн горим

en: the mode of top edge
mn: дээд ирмэгийн горим

en: top edge mode
mn: дээд ирмэг горим

en: turtle display list
mn: мэлхий дэлгэцийн жагсаалт

en: turtles to display
mn: дэлгэцэнд харуулах мэлхийнүүд

en: blue component from
mn: .. ийн хөх өнгийн бүрэлдэхүүн нь

en: blue component into
mn: хөх өнгийн бүрэлдэхүүнийг ... руу

en: clear all patch
mn: бүх нөхөөсийг цэвэрлэх

en: decay
mn: бууралт

en: decay patch variable
mn: нөхөөсийн хувьсагчийг бууруулах

en: diffuse
mn: сарнилт

en: diffuse patch variable
mn: нөхөөсийн хувьсагчийг сарниулах

en: diffusion rate
mn: сарнилтын хурд

en: display type
mn: дэлгэцийн хэлбэр

en: evaporation rate
mn: ууршилтын хурд

en: green component from
mn: .. ийн ногоон өнгөний бүрэлдэхүүн

en: green component into
mn: ногоон өнгөний бүрэлдэхүүнийг .. руу

en: how to map the value in cells to color
mn: үүрэн дэх утгыг хэрхэн өнгөтэй холбож дүрслэх вэ

en: merge blue component from another patch
mn: өөр нөхөөсөөс хөх өнгөний бүрэлдэхүүнийг ялгах

en: merge green component from another patch
mn: өөр нөхөөсөөс ногоон өнгөний бүрэддэхүүнийг салгах

en: merge red component from another patch
mn: өөр нөхөөсөөс улаан өнгнөий бүрэлдэхүүнийг салгах

en: red component from
mn: .. аас улаан өнгөний бүрэлдэхүүнийг

en: red component into
mn: улаан өнгөний бүрэлдэхүүнийг ... руу

en: scale max
mn: максимум масштаблах

en: scale when log-based color conversion is used
mn: өнгөний хувиргалтын аргыг хэрэглэх үед масштаблах

en: shift amount
mn: бөөнөөр нь шилжүүлэх

en: shift amount when log-based color conversion is not used
mn: өнгөний хувиргалтын аргыг хэрэглэх үед бөөнөөр нь шилжүүлэх

en: sniff range
mn: хяхтнах хязгаар

en: split blue component into another patch
mn: хөх өнгөний бүрэлдэхүүнийг өөр нөхөөстэй нэгтгэх

en: split green component into another patch
mn: ногоон өнгөний бүрэлдэхүүнийг өөр нөхөөстэй нэгтгэх

en: split red component into another patch
mn: улаан өнгөний бүрэлдэхүүнийг өөр нөхөөстэй нэгтгэх

en: The distance to sample the values for calculating highest gradient.
mn: хамгийн их градиентийг тооцоолоход хэрэглэгдэх сорьц-хэмжилт хоорондын зай

en: The rate for the decay function.
mn: бууралтын функцийн хурд

en: The rate for the diffusion function.
mn: сарнилтын функцийн хурд

en: angle to
mn: .. тай үүсгэх өнцөг

en: blue component in
mn: дахь хөх өнгийн бүрэлдэхүүн

en: bounce on
mn: дээр цовхчих

en: Change the heading of the object by the specified amount
mn: тухайн объектын чиглэлийг тодорхой өгөгдсөн хэмжээгээр өөрчлөх

en: color from patch
mn: нөхөөсөөс авах өнгө

en: color to patch
mn: нөхөөст нэмэх өнгө

en: delete this turtle
mn: энэ мэлхийг устга

en: detect collision and bounce back
mn: мөргөлдөөн ба буцах ойлтыг мэдрэх

en: die
mn: үхэх

en: distance to
mn: .. хүртэлх зай

en: forward by
mn: .. аар урагшлах

en: get replicated
mn: давталтыг олж авах

en: get the value at this position
mn: энэ байрлалд дахь утгыг уншиж авах

en: green component in
mn: .. дахь ногоон өнгийн бүрэлдэхүүн

en: heading
mn: чиглэл, тэргүүлэх

en: kedama turtle color
mn: мэлхийн өнгө

en: Moves the object forward in the direction it is heading
mn: харж байгаа чиглэл рүү нь тухайн объектыг хөдөлгөх

en: make my color specified in the patch
mn: нөхөөст тодорхой заагдсан өнгийг надад үүсгэж өгөх

en: patch value in
mn: .. дахь нөхөөсийн утга

en: red component in
mn: .. дахь улаан өнгөний бүрэлдэхүүн

en: returns a copy of this turtle
mn: энэ мэлхийний хуулбарыг буцааж

en: returns a turtle of specified breed at my position.
mn: миний байрлалд заагдсан үүлдрийн мэлхийг буцаан эргүүлж өгнө

en: set the number of turtles
mn: мэлхийний тоог тогтоох

en: store my color into the patch
mn: мийний сонгосон өнгийг нөхөөст хадгалах

en: The angle to another turtle
mn: өөр мэлхийтэй үүсгэх өнцөг

en: The blue component in specified patch.
mn: тодорхой байгаа нөхөөс дэх хөх өнгөний бүрэлдэхүүн

en: The distance to another turtle
mn: өөр мэлхий хүртэлх зай

en: The flag that governs the visibility of turtle
mn: мэлхийний харагдалтыг удирдах бит

en: The green component in specified patch.
mn: тодорхой байгаа нөхөөс дэх ногоон өнгөний бүрэлдэхүүн

en: The red component in specified patch.
mn: тодорхой байгаа нөхөөс дэх улаан өнгөний бүрэлдэхүүн

en: The x coordinate
mn: х координат

en: The y coordinate
mn: ү координат

en: turn by
mn: .. ээр эргүүл

en: turtle count
mn: мэлхийн тоо

en: turtle of
mn: ..ийн мэлхий

en: turtle visible
mn: мэлхийн харагдалт

en: up hill
mn: уул руу өгсөх

en: uphill of the implicit at my location
mn: миний байрлал дахь далд өгсөлт - авиралт

en: Which direction the object is facing.  0 is straight up
mn: тухайн объект аль чигт харж байна. 0 нь эгц дээшээ

en: x
mn: х

en: y
mn: ү

en: collections
mn: цуглуулга

en: cursor
mn: заагч

en: first element
mn: эхний элемэнт

en: graphic at cursor
mn: байгаа график

en: player at cursor
mn: байгаа тоглогч

en: The first object in my contents
mn: миний агуулгын эхний биет

en: The index of the chosen element
mn: Сонгосон элемэнтийн дугаар

en: the graphic worn by the object at the cursor
mn: байгаа дүрсийн график үзүүлэлт

en: the object currently at the cursor
mn: заагч байгаа дүрс

en: A graphic for the current frame
mn: Одоогийн хүрээний график

en: A number representing the current position of the movie/sound.
mn: Кино/дууны одоогийн байрлалыг үзүүлэх тоо

en: A number representing the volume of the movie.
mn: Киноны дууны хэмжээг үзүүлж буй тоо

en: frame graphic
mn: кадрын  график

en: is running
mn: гүйж-ажиллаж байна

en: Length of this movie in number of frames
mn: Киноны уртыг кадрын тоогоор

en: Length of this movie in seconds
mn: Киноны уртыг секундээр

en: movie controls
mn: киноны удирдлага

en: Play until the given position, then stop
mn: Өгөгдсөн байрлал хүртэл тоглуулаад дараа нь зогсоох

en: play until position
mn: байршил хүртэл тоглуулах

en: position
mn: байрлал

en: Rewind the movie/sound
mn: Кино/дууг буцааж ороох

en: repeat
mn: давт

en: rewind
mn: буцааж эргүүлэх

en: Start playing the movie/sound
mn: Кино/дууг тоглуулж эхлэх

en: Stop playing the movie/sound
mn: Кино/дууг тоглуулахаа зогсоох

en: stop
mn: зогсоох

en: The name for the video file
mn: Видео файлын нэр

en: total frames
mn: нийт кадр

en: total seconds
mn: нийт секунд

en: video file name
mn: видео файлын нэр

en: volume
mn: дууны хэмжээ-чанга сул

en: Whether the movie/sound is being played
mn: Кино/дуу нь тоглогдох эсэх

en: Whether the movie/sound will play in an endless loop
mn: Кино/дуу сүүлийн гогцоонд тоглогдох эсэх

en: Delete all pages in the scraps book
mn: номын үлдэгдлийн бүх хуудсыг устгах

en: empty trash can
mn: хогийн савыг хоосол

en: page count
mn: хуудас тоолох

en: The number of pages in the scraps book.
mn: уранхай номын хуудасны тоо

en: trash
mn: хогийн сав

en: book navigation
mn: номын удирдамж-чиглүүлгч

en: first page
mn: эхний хуудас

en: go to first page
mn: эхний хуудас руу шилжих

en: go to last page
mn: сүүлчийн хуудас руу шилжих

en: go to next page
mn: дараагийн хуудас руу шилжих

en: go to previous page
mn: өмнөх хуудас руу шилжих

en: go to the given page
mn: өгөгдсөн хуудас руу шилжих

en: goto
mn: шилжилт

en: How many pages here are in the book
mn: энэ ном хэдэн хуудастай вэ

en: last page
mn: сүүлчийн хуудас

en: next page
mn: дараагийн хуудас

en: number of pages
mn: хуудасны тоо

en: page controls at top
mn: дээд хэсэг дэх хуудасны тохиргоо

en: page controls short
mn: хуудас тохируулгын хураангуй

en: page controls showing
mn: хуудас тохируулгыг харуулах

en: page number
mn: хуудасны дугаар

en: previous page
mn: өмнөх хуудах

en: revert all pages
mn: бүх хуудсыг буцааж анхны байрлалд оруулах

en: revert page
mn: хуудсыг буцаах

en: revert the entire book to its original contents
mn: номыг бүхэлд нь анхны агуулганд нь буцаах

en: revert to the original version of this page
mn: энэ хуудасны анхны хувилбарт буцаах

en: The ordinal number of the current page
mn: Одоогийн хуудасны анхны дугаар

en: Whether page controls are showing in the book
mn: Энэ номонд хуудасны тохируулга харагдаж байгаа эсэх

en: Whether page controls are shown at the top of the book
mn: Энэ номын дээд талд хуудасны тохируулга харагдаж байгаа эсэх

en: Whether page controls are shown in short form
mn: Энэ номын хуудасны товч тохируулга харагдаж байгаа эсэх

en: hours
mn: цаг

en: minutes
mn: минут

en: seconds
mn: секунд

en: time
mn: хугацаа

en: magnification
mn: өсгөлт

en: magnifier
mn: өсгүүр

en: show pointer
mn: заагчийг харуулах

en: The factor by which the tool magnifies whatever it is looking at
mn: Энэ багажийн үржүүлэх коэффициент

en: track pointer
mn: зам заагч

en: Whether or not the pointer should show the cursor location
mn: Курсорын байрлалыг хаана байгааг харуулах заагч

en: Whether or not the pointer should track the cursor location
mn: Курсорын байрлал хаана байгааг дагах заагч

en: camera point
mn: камер байрлах цэг

en: storyboard
mn: намтарын самбар

en: the camera point
mn: камер байрлах цэг

en: make a new drawing in the specified playfield
mn: заасан тоглолтын талбарт шинэ зураг үүсгэх

en: paintbox
mn: зургийн хайрцаг

en: start painting in
mn: -д зурж эхлэх

en: allowing chord
mn: хөвчийг зөвшөөрөх

en: frequency
mn: давтамж

en: keyboard
mn: компьютерийн гар

en: my frequency
mn: миний давтамж

en: whether it allows multiple selections
mn: олон тооны сонголтыг зөвшөөрөх эсэх

en: cone position
mn: конусын байрлал

en: speaker
mn: чанга яригч

en: the position of the speaker cone
mn: Чанга яригч конусын байрлал

en: basic
mn: үндсэн

en: Clear the graph of current contents
mn: одоогийн агуулгын графыг цэвэрлэх

en: clear
mn: цэвэрлэх

en: Load a sine wave as the current graph
mn: синус долгионыг одоогийн граф болгон ачаал

en: Load the specified sound into the current graph
mn:  тодорхой дууг одоогийн графд ачаал

en: last value
mn: сүүлчийн утга

en: load sine wave
mn: синус долгионыг ачаал

en: load sound
mn: дуу ачаал

en: Play the current graph as a sound
mn: одоогийн графыг дуу мэтээр тоглуул

en: play
mn: тоглуул

en: Reverse the graph
mn: графыг урвуул

en: reverse
mn: урвуулах

en: sample at cursor
mn: курсорын байрлалаас унших

en: sampling
mn: унших-хугацааны нэг агшинд нэг утга уншиж авах

en: The current cursor location, wrapped back to the beginning if appropriate
mn: хэрэв тохирохоор бол буцаж эргэсэн одоогийн курсорын байрлал

en: The last value obtained
mn: авч чадсан сүүлчийн утга

en: The sample value at the current cursor location
mn: курсорын одоогийн байрлалаас уншиж авсан утга

en: A number representing the current position of the knob.
mn: товчлуурын одоогийн байрлалыг харуулах тоо

en: descending
mn: багасалт

en: If true, only whole numbers are used as values; if false, fractional values are allowed.
mn: хэрэв үнэн бол тоо нь бүхлээрээ утгыг төлөөлнө. Хэрэв худал бол бутархай утга боломжтой

en: knob color
mn: товчлуурын өнгө

en: max val
mn: макс утга

en: min val
mn: мин утга

en: slider
mn: слайдэр-хөврүүлэгч

en: Tells whether the smallest value is at the top/left (descending = false) or at the bottom/right (descending = true)
mn: хамгийн бага утга зүүн дээд (бууралт худал)эсвэл баруун доод (бууралт үнэн) байгааг хэлнэ.

en: The color of the slider
mn: хөврүүлэгчийн өнгө

en: The number represented when the knob is at the left or top of the slider; the smallest value returned by the slider.
mn:  товчлуур хөврүүлэгчийн зүүн эсвэл дээд хэсэгт байгааг харуулах тоо. Хөврүүлэгч нь хамгийн бага утгыг буцааж өгдөг

en: The number represented when the knob is at the right or bottom of the slider; the largest value returned by the slider.
mn:  товчлуур хөврүүлэгчийн баруун эсвэл доод хэсэгт байгааг харуулах тоо. Хөврүүлэгч нь хамгийн их утгыгг буцааж өгдөг

en: truncate
mn: тайрах

en: How long vertices are within me
mn: надад хэдэн орой байна вэ

en: star
mn: од

en: cell inset
mn: үүрийн оруулга

en: Horizontal resizing
mn: хэвтээ хэмжээний өөрчлөлт

en: h resizing
mn: h хэмжээний өөрчлөлт

en: List direction
mn: жагсаалтын чиглэл

en: layout
mn: үзүүлэн, гадаад байр байдал

en: layout inset
mn: үзүүлэнгийн нэмэлт оруулга

en: list centering
mn: жагсаалтыг голлуулах

en: list direction
mn: жагсаалтын чиглэл

en: The cell inset
mn: үүрийн оруулга

en: The layout inset
mn: үзүүлэнгийн оруулга

en: The list centering
mn: жагсаалтыг голлуулах

en: Vertical resizing
mn: босоо хэмжээний өөрчлөлт

en: v resizing
mn: v хэмжээний өөрчлөлт

en: Wrap direction
mn: буцааж эргүүлэх чиглэл

en: wrap direction
mn: буцааж эргүүлэх чиглэл

en: Add a vertex at my current cursor position
mn: курсорын байрлалд оройг-титмийг нэмэх

en: Add a vertex at the beginning of my vertices list
mn: оройн жагсаалтын эхэнд титмийг нэмэх

en: Add a vertex to the end of my vertices list
mn: оройн жагсаалтын төгсгөлд титмийг нэмэх

en: add a vertex at beginning
mn: эхлэлд орой-титмийг нэмэх

en: add a vertex at end
mn: төгсгөлд орой-титмийг нэмэх

en: How many vertices are within me
mn: надад хэдэн орой байна вэ

en: insert a vertex at cursor
mn: курсорын байрлалд оройг оруул

en: line is curved
mn: шугам нь муруй байна

en: line is opened
mn: шугам задгай байна

en: polygon
mn: олон өнцөгт талбай

en: Remove a vertex at the vertex cursor
mn: оройн курсор дахь байрлалын оройг арилга

en: Remove all vertices but my current cursor position vertex
mn: миний курсорын одоогийн байрлал дахь оройноос бусдыг арилга

en: Remove the vertex at my current cursor position
mn: миний курсорын одоогийн байрлал дахь оройг арилга

en: remove all vertices but cursor
mn: курсор дахь оройноос бусад бүх оройг арилга

en: remove at vertex cursor
mn: орйон курсор дахь оройг арилга

en: remove the vertex at cursor
mn: курсор дахь оройг арилга

en: Shuffle the vertices
mn: оройнуудыг-титмүүдийг хольж тараах

en: showing handles
mn: гардагчийг харуулах

en: shuffle vertices
mn: оройнуудыг-титмүүдийг хольж тараах

en: The index of the chosen vertex of vertices
mn: оройнууд дотороос сонгосон оройн индекс

en: The x coodinate value at the vertex cursor
mn: оройн курсорын Х координатын утга

en: The y coodinate value at the vertex cursor
mn: оройн курсорын ү координатын утга

en: vertex cursor
mn: оройн курсор

en: vertices count
mn: оройнуудын тоо

en: Whether the handles are showing
mn: гардагч харуулж байсан ч

en: Whether the line is curved
mn: шугам муруй байсан ч

en: Whether the line is opened
mn: шугам задгай байсан ч

en: x at cursor
mn: курсорын х

en: y at cursor
mn: курсорын ү

en: base graphic
mn: суурь график

en: flip left right
mn: зүүн баруун тийш эргүүлэх

en: flip up down
mn: дээш доош нь эргүүлэх

en: graphics
mn: график

en: How the picture should change when the heading is modified
mn: гарчиг-чиглэл өөрчлөгдөхөд энэ зураг хэрхэн өөрчлөгдөх ёстой вэ

en: look like
mn: адил харагдах

en: Make my picture be the one I remember in my baseGraphic
mn: миний baseGraphic дотор байгааг би санаж байхаар энэ зургийг бүтээ

en: restore base graphic
mn: суурь графикийг сэргээн босгох

en: rotation style
mn: эргүүлж тойруулах хэв маяг

en: The picture currently being worn
mn: элэгдсэн-хуучирсан зураг

en: The picture originally painted for this object, but can subsequently be changed via menu or script
mn: тухайн зураг тодорхой объектонд зоиулагдан зурагдсан ч цэс эсвэл програмаар хэрэглэн өөрчилж болохоор байх

en: wear the costume of...
mn: ...ны хувцас өмсгөх

en: The color of the text
mn: Текстийн өнгө

en: as object
mn: обьектоор

en: class name
mn: ангийн нэр

en: explore
mn: судлах

en: halt
mn: зогс

en: inform
mn: мэдээлэх

en: My physical size
mn: миний бодит хэмжээ

en: name
mn: нэр

en: Open up an Explorer on this object
mn: энэ объектын Судлаачийг нээх

en: Prints a description of the object directly to the screen
mn: Объектын тухай тайлбарыг дэлгэцэнд шууд хэвлэх

en: Prints a description of the object to the Transcript
mn:  Объектын тухай тайлбарыг Транскриптэд шууд хэвлэх

en: Put up a pre-debug notifier
mn: урьдчилсан-шалгах мэдэгдлийг гаргаж тавих

en: Put up message box for the user
mn:  мессежийн хайрцгийг хэрэглэгчид гаргаж тавих

en: print directly to display
mn: дэлгэц рүү шууд гаргах

en: print in transcript
mn: транскрипт руу шууд гаргах

en: print string
mn: тэмдэгтийн мөрийг хэлэх

en: size
mn: хэмжээ

en: The name by which I am known
mn: Намайг төлөөлөх нэр

en: The name of the class of the object
mn: Объектын ангийн нэр

en: make sound
mn: дуу гаргах

en: Alpha value of my color from 0 to 1.0 as float
mn:  миний өнгийг  илэрхийлэх 0-ээс 1.0 хоорондох хөвөгч цэгтэй Альфа тоон утга

en: alpha
mn: альфа

en: Blue value of my color from 0 to 1.0 as float
mn:  миний өнгийг  илэрхийлэх 0-ээс 1.0 хоорондох хөвөгч цэгтэй тоон Хөх утга

en: Brightness value of my color from 0 to 100 as float
mn: Миний өнгийг  илэрхийлэх 0-ээс 100.0 хоорондох хөвөгч цэгтэй Гэрэлтэлтийн тоон утга

en: blue
mn: хөх

en: brightness
mn: гэрэлтэлт

en: Green value of my color from 0 to 1.0 as float
mn:  миний өнгийг илэрхийлэх 0-ээс 1.0 хоорондох хөвөгч цэгтэй Ногоон тоон утга

en: green
mn: ногоон

en: hue
mn: өнгө зүс

en: hue value of my color from -180 to 180 as float
mn:  миний өнгийг илэрхийлэх -180-аас 180.0 хоорондох хөвөгч цэгтэй Өнгө зүсны тоон утга

en: Red value of my color from 0 to 1.0 as float
mn:  миний өнгийг илэрхийлэх 0-аас 1.0 хоорондох хөвөгч цэгтэй Улаан тоон утга

en: red
mn: улаан

en: Saturation value of my color from 0 to 100 as float
mn:  миний өнгийг илэрхийлэх 0-аас 100.0 хоорондох хөвөгч цэгтэй Ханалтын тоон утга

en: saturation
mn: ханалт

en: connections to me
mn: миний холболтууд

en: incoming connection count
mn: ирж байгаа холболтын тоололт

en: outgoing connection count
mn: гарч байгаа холболтын тоололт

en: Send a message to all graph predecessors
mn: түрүүчийн бүх графд мессеж илгээх

en: Send a message to all graph successors
mn: дараагийн бүх графд мессеж илгээх

en: Send a message to all the connectors whose destination end is connected to me
mn: хүрэх газрын төгсгөл нь надтай холбогдсон бүх холбогчид мессеж илгээх

en: Send a message to all the connectors whose source end is connected to me
mn:  үүсгүүрийн төгсгөл нь надтай холбогдсон бүх холбогчид мессеж илгээх

en: The number of connectors whose destination end is connected to me
mn:  хүрэх газрын төгсгөл нь надтай холбогдсон бүх холбогчийн тоо

en: The number of connectors whose source end is connected to me
mn:  Үүсгүүрийн төгсгөл нь надтай холбогдсон бүх холбогчийн тоо

en: tell all incoming connections
mn: ирж байгаа бүх холболтонд хэлэх

en: tell all outgoing connections
mn:  гарч байгаа бүх холболтонд хэлэх

en: tell all predecessors
mn: бүх түрүүчийнхэнд хэлэх

en: tell all successors
mn: бүх дараагийнханд хэлэх

en: be locked
mn: түгжсэн байх

en: drag & drop
mn: чирэх болон дусах

en: drop enabled
mn: буулгахыг зөвшөөрөх

en: resist being picked up
mn: эсэргүүцэхэд бэлэн байлгах

en: resist deletion
mn: эсэргүүцэхийг болих

en: Whether a simple mouse-drag on this object should allow it to be picked up
mn: энэ объект дээр энгийн хулгана-чирэлт болоход энэ объект бэлэн байх эсэх

en: Whether drop is enabled
mn: буулгахыг зөвшөөрсөн эсэх

en: Whether this is resistant to easy removal via the pink X halo handle.
mn: эсэргүүцэл хялбар авах ягаан Х цацарсан бариулаар дайруулан эсэх

en: Whether this object should be blind to all input
mn: энэ объект анхаарахгүй байх ёстой эсэх аль ч бүх оролтонд

en: A count of my embedded objects that want to act as pins for connections
mn: холбогчуудын хөл болж ажиллах сонирхолтой миний нэгтгэж суурилсан объектуудын тоо

en: allows connection to embedded pins
mn: суурилсан хөлөнд холбохыг зөвшөөрөх

en: containing object
mn: агуулагч объект

en: embeddings
mn: суурилуулсан

en: Me or my outermost container
mn: Би эсвэл хамгийн захын миний агуулах

en: pin count
mn: хөлний тоо

en: Send a message to all of my embedded objects
mn: миний бүх суурилсан объектод мессеж илгээх

en: Send a message to all of my embedded objects that want to act as pins for connections
mn: холболтын хөл болж ажиллах сонирхолтой миний бүх суурилсан объектод мессеж илгээх

en: tell all embedded objects
mn:  суурилсан бүх объектод хэлэх

en: tell all pins
mn: бүх хөлөнд хэлэх

en: Whether I should be act as a pin for connections when embedded in another object
mn:  өөр объектод суурилсан тохиолдолд, би холболтын хөл болж ажиллах ёстой эсэх

en: Whether objects embedded in me may be used as connection pins
mn: объектууд суурилахад надад байж болох холболтын хөл мэт эсэх

en: wants connection when embedded
mn: суурилагдсан үедээ холбогдохыг хүсэх

en: border color
mn: хүрээний өнгө

en: border style
mn: хүрээний хэлбэр

en: border width
mn: хүрээний өргөн

en: drop shadow
mn: сүүдэр унагах

en: fill & border
mn: дүүршэлт ба хүрээ шугам

en: gradient fill
mn: уусалттай дүүргэх

en: radial fill
mn: цацраг дүүргэлт

en: rounded corners
mn: дугуйрсан булан

en: second color
mn: хоёрдогч өнгө

en: shadow color
mn: сүүдрийн өнгө

en: The color of the drop shadow
mn: буусан сүүдрийн өнгө

en: The color of the object's border
mn: объектын хүрээний өнгө

en: The second color used when gradientFill is in effect
mn: ууссанЭффект идэвхижэд хэрэглэгдэх хоёрдогч өнгө

en: The style of the object's border
mn: объектын хүрээний стиль-хэлбэр

en: The width of the object's border
mn: тухайн объектын хүрээний өргөн

en: Whether a drop shadow is shown
mn: буусан сүүдэр харагдаж байгаа эсэх

en: Whether a gradient fill should be used
mn: ууссан дүүргэлт хэрэглэгдэх ёстой эсэх

en: Whether corners should be rounded
mn: будангууд дугуй байх ёстой эсэх

en: Whether the gradient fill, if used, should be radial
mn:  хэрэв хэрэглэсэн бол, ууссан дүүргэлт цацарсан байх ёстой эсэх

en: bottom
mn: ёроол

en: forward direction
mn: урагш чиглэл

en: geometry
mn: геометр

en: left
mn: зүүн

en: right
mn: баруун

en: scale factor
mn: масштабын коэффициент

en: The angle of my forward direction without rotating myself
mn: намайг эргүүлээгүй үеийн миний урагш чиглэлийн өнцөг

en: The bottom edge
mn: ёроолын ирмэг-доод ирмэг

en: The factor by which the object is magnified
mn: объектыг өсгөх коэффициент

en: The left edge
mn: зүүн ирмэг

en: The right edge
mn: баруун ирмэг

en: The top edge
mn: дээд ирмэг

en: top
mn: орой-үзүүр

en: input
mn: орох

en: last keystroke
mn: сүүлчийн даралт

en: The last unhandled keystroke
mn: сүүлчийн товчлуурын дралтыг суллах

en: clip submorphs
mn: дэд морфыг хавчих

en: Whether or not to clip my submorphs
mn: миний дэдморфыг авчих үгүй эсэх

en: add my image to the pen trails
mn: үзэгний           миний зургийг нэмэх

en: add my image to the pen trails and go away
mn:  үзэгний           миний зургийг нэмээд холдож явах

en: copy
mn: хуулбар

en: do menu item
mn: цэсийн төрөл-зүйлийг хийх

en: do the menu item
mn:  цэсийн төрөл-зүйлийг хийх

en: element number
mn: элементийн тоо

en: erase
mn: баларуулдах

en: hide
mn: нуух-далдлах

en: holder
mn: баригч

en: make the object invisible
mn: объектыг харагдахгүй болгох

en: make the object visible
mn: объектыг харагддаг болгох

en: miscellaneous
mn: олон төрлийн

en: my index in my container
mn: миний агуулах дахь миний индекс

en: remove this object from the screen
mn:  энэ объектыг дэлгэцээс арилгах

en: returns a copy of this object
mn: энэ объектын хуулбарыг буцааж авах

en: show
mn: үзүүлэх

en: stamp
mn: тамга

en: stamp and erase
mn: тамга ба баларуул

en: the object's container
mn: объектын агуулах

en: distance
mn: зай

en: length
mn: урт

en: location
mn: байрлал

en: rotation center x
mn: эргэлтийн төв х

en: rotation center y
mn: эргэлтийн төв ү

en: The angle between the positive x-axis and the vector connecting the origin to the object's position
mn: эерэг х-тэнхлэг ба координатын эхлэлийг объекттой холбосон вектор хоёрын хоорондох өнцөг

en: The angle, in degrees, that my heading vector makes with the positive x-axis
mn: миний хөтлөгч векторын х-тэнхлэгтэй үүсгэх градусаар илэрхийлэгдсэн өнцөг

en: The length
mn: урт

en: The length of the vector connecting the origin to the object's position
mn: координатын эхлэлийг объектын байрлалтай холбосон векторын урт

en: The position of the object, expressed as a point
mn:  объектын байрлал нь цэгээр илэрхийлэгдэх

en: The width
mn: өргөн

en: The x coordinate of rotation center in parent's coordinate system.
mn: өвөг эх координатын систем дэх эргүүлэх төвийн х-координат

en: The y coordinate of rotation center in parent's coordinate system.
mn: өвөг эх координатын систем дэх эргүүлэх төвийн х-координат

en: theta
mn: төдтө

en: width
mn: өргөн

en: align after
mn: дараа нь тэгшлэх

en: bounce
mn: ойх-үсрэх

en: bounce off the edge if hit
mn: хэрэв цохивол ирмэг тултарч одно

en: follow path
mn: зам дагах

en: follow the yellow brick road
mn: шар тоосгон зам дагах

en: motion
mn: хөдөлгөөн

en: move toward
mn: чигээрээ хөдлөх

en: move toward the given object
mn: өгөгдсөн объектыг чигээр нь хөдөлгөх

en: obtrudes
mn: цухуйх

en: place this object to the right of another
mn: энэ объектыг нөгөөгийнх нь баруун талд тавих

en: turn toward
mn: чигээрээ явах-эргэх

en: turn toward the given object
mn: өгөгдсөн объектыг чигээр нь эргүүлэх

en: whether the object sticks out over its container's edge
mn: объект нь өөрийнхөө савны ирмэгээс нилээд цухуйсан эсэх

en: wrap
mn: буцааж эргүүлэх

en: wrap off the edge if appropriate
mn: тохирч байвал ирмэгийг мултартал нь эргүүл

en: bearing to
mn: ..тулд төрсөн

en: brightness under
mn: доод тод гэрэлтэлт

en: color under
mn: доод өнгө

en: luminance under
mn: доод талын гэрэл ялгаруулалт

en: observation
mn: ажиглалт

en: saturation under
mn: доод талын ханалт

en: The brightness under the center of the object
mn: тухайн объектын төвийн доод талын гэрэлтэлт

en: The color under the center of the object
mn: Тухайн объектын төвийн доорх өнгө

en: The distance to another object
mn: Өөр объект хүрэх зай

en: The heading I would need to have to face directly toward another object
mn: өөр объект руу шууд нүүрээрээ тулахад надад хэрэгтэй хөтлөгч-тэргүүлэгч

en: The luminance under the center of the object
mn: тухайн объектын төвийн доодох гэрэлтүүлэг

en: The saturation under the center of the object
mn: тухайн объектын төвийн доодох ханалт

en: clear all pen trails
mn: бүх үзэгний мөрийг цэвэрлэх

en: clear all pen trails in my containing playfield
mn: миний тоглолтын талбай дахь бүх үзэгний мөийг цэвэрлэх

en: determines whether lines, arrows, arrowheads, or dots are used when I put down a pen trail
mn:  намайг үзэгний мөрийг буулгах үед шугам, сум, суман толгой, эсвэл цэг байгаа эсэхийг тодорхойлно

en: diameter of dot to use when trailStyle is dots
mn: мөрийнСтиль нь цэг байх үед хэрэглэх цэгийн диаметр

en: dot size
mn: цэгийн хэмжээ

en: pen color
mn: үзэгний өнгө

en: pen down
mn: үзэг буулгах

en: pen size
mn: үзэгний хэмжээ

en: pen use
mn: үзэг хэрэглэх

en: the color of ink used by the pen
mn: энэ үзэгний хэрэглэх бэхний өнгө

en: trail style
mn: мөрийн стиль

en: whether the pen is currently down
mn:  одоо үзэг буусан эсэх

en: do
mn: хийх

en: make the given script be "normal"
mn: өгөгдсөн бичиглэлийг ”хэвийн” болгох

en: make the given script be "normal" in the object and all of its siblings
mn:  тухайн объект болон түүний ойрын төрлүүд дэх өгөгдсөн бичиглэлийг ”хэвийн” болгох

en: make the given script be "paused"
mn:  өгөгдсөн бичиглэлийг ”түр зогсоох” болгох

en: make the given script be "paused" in the object and all of its siblings
mn:  тухайн объект болон түүний ойрын төрлүүд дэх өгөгдсөн бичиглэлийг ”түр зогсоох” болгох

en: pause all
mn: бүгдийг түр зүгсоох

en: pause script
mn: бичиглэлийг түр зогсоох

en: run the given script in the object and in all of its siblings
mn:  тухайн объект болон түүний ойрын төрлүүд дотор өгөгдсөн бичиглэлийг ажиллуулах

en: run the given script once, on the next tick
mn: дараагийн цохилтоор өгөгдсөн бичиглэлийг ажиллуулах

en: scripting
mn: үсэглэлт

en: send a message to all siblings
mn: бүх ойрын төрлүүд рүү мессеж илгээх

en: send to all
mn: бүгдэд илгээх

en: start all
mn: бгдийг эхлүүлэх

en: start script
mn: бичиглэлийг эхлүүлэх

en: start the given script ticking
mn: өгөгдсөн бичиглэлийн цохилтийг эхлүүлэх

en: start the given script ticking in the object and all of its siblings.
mn:  тухайн объект болон түүний ойрын төрлүүд дотор өгөгдсөн бичиглэлийн цохилтийг эхлүүлэх

en: stop all
mn: бүгдийг зогсоох

en: stop script
mn: бичиглэлийг зогсоох

en: tell all siblings
mn: бүх ойрын төрлүүдэд хэлэх

en: an empty script
mn: ямар нэгэн хоосон бичиглэл

en: empty script
mn: хоосон бичиглэл

en: scripts
mn: үсэг

en: play frequency of
mn: ..ийн тоглох давтамж

en: play sound
mn: дуу тоглох

en: sound
mn: дуу

en: stop sound
mn: дууг зогсоох

en: color  sees
mn: харагдах өнгө

en: is over color
mn:  хэтэрсэн өнгө байна

en: is under mouse
mn: хулганы доор байна

en: overlaps
mn: давхарлах

en: overlaps any
mn: дурын дээр давхарлах

en: tests
mn: тест

en: touches a
mn: ..д хүрэх

en: whether any part of the object is over the given color
mn:  тухайн объектын ямар нэг хэсгийн өнгө  өгөгдсөн өнгөнөөс хэтэрсэн эсэх

en: whether I overlap a given object
mn: өгөгдсөн объект дээр би давхардсан эсэх

en: whether I overlap a given object or one of its siblings or similar objects
mn:  өгөгдсөн объект эсвэл түүний ойрын төрөл эсвэл төсөөтэй объект дээр би давхардсан эсэх эсвэл

en: whether I overlap any  Sketch that is showing the same picture as a particular prototype.
mn: би, нөгөө л зургийг тусгай загвар маягаар харуулж байгаа аль нэг эскиз дээр давхардсан эсэх

en: whether the given color sees the given color
mn: сонгосон өнгө нь өгөгдсөн өнгийг харуулж байгаа эсэх

en: whether the object is under the current mouse position
mn: өгөгдсөн объект хулганы одоогийн байрлал доор байгаа эсэх

en: the object that is triggering an event, either user-defined or pre-defined
mn: хэрэглэгч тодорхойлсон эсвэл урьдчилан тодорхойлсон тохиолдлуудыг сэлгэн сонгодог объект

en: trigger a user-defined (global) event
mn: хэрэглэгчээр тодорхойлогдсон буюу глобаль тохиолдол руу сэлгэх

en: trigger custom event
mn: захиалгын тохиолдол руу сэлгэх

en: triggering object
mn: объектыг сэлгэх

en: button
mn: товчлуур

en: fire
mn: галлах-буудах-түймэр

en: trigger any and all of this object's button actions
mn:  энэ төслийн үйлдлийн товчлуурын аль нэгийг болон бүгдийг сэлгэх

en: amount
mn: нийлбэр

en: angle
mn: өнцөг

en: Button 1 pressed
mn: товчлуур 1 дараатай бйана

en: Button 2 pressed
mn: товчлуур 2 дараатай абйна

en: button1
mn: товчлуур 1

en: button2
mn: товчлуур 2

en: joystick
mn: жойстик

en: left right
mn: зүүн баруун

en: The amount of displacement
mn: шилжилтийн нийт хэмжээ

en: The angular displacement
mn: өнцгийн өөрчлөлт

en: The horizontal displacement
mn: хэвтээ тэнхлэгийн дагуух өөрчлөлт

en: The vertical displacement
mn: босоо тэнхлэгийн дагуух өөрчлөлт

en: up down
mn: дээш доош

en: Add the object at the beginning of my contents list.
mn: миний агуулгын эхэнд байгаа объектыг нэм

en: Add the object to my contents
mn: миний агуулга руу объектыг нэм

en: Add the object to my contents at my current cursor position
mn: курсорын одоогийн байрлал дахь миний агуулгад объектыг нэм

en: Add the object to the end of my contents list.
mn: миний агуулгын жагсаалтын төгсгөлд объектыг нэм

en: Bring all out-of-container subparts back into view.
mn: бүх савны хэсгүүдийг буцааж үзэх рүү авчир

en: batch pen trails
mn: үзэгний мөрнийг багцлах

en: Clear all the pen trails in the interior.
mn: дотор байгаа үзэгний бүх мөрийг цэвэрлэ

en: clear pen trails
mn: үзэгний мөрийг цэвэрлэх

en: dial number
mn: утасдах дугаар

en: dial number of sound
mn: дууны утасдах дугаар

en: graphic
mn: график

en: How many elements are within me
mn: надад хэдэн элемент байгаа вэ?

en: Initiate painting of a new object in the standard playfield.
mn: стандарт тоглолтын талбай дээрх шинэ объектыг зурж-будаж эхлэх

en: include
mn: өөртөө агуулах-оруулах

en: include at beginning
mn: эхэнд нь оруулах

en: include at cursor
mn: курсорын абйранд оруулах

en: include at end
mn: төгсгөлд оруулах

en: initiate painting
mn: зурахыг эхлэх

en: Lift the pens on all the objects in my interior.
mn: миний дотоод заслын бүх объект дээр үзэг өргөөтэй байна

en: Lower the pens on all the objects in my interior.
mn:  миний дотоод заслын бүх объект дээр үзэг буулгаатай байна

en: level of sound
mn: дууны түвшин

en: lift all pens
mn: бүх үзгийг өргөх

en: listening
mn: сонсох

en: lower all pens
mn: бүх үзгийг буулгах

en: mouse x
mn: хулганы х

en: mouse y
mn: хулганы ү

en: number at cursor
mn: курсор дахь тоо

en: pen trails
mn: үзэгний мөр

en: pitch of sound
mn: дууны нугалаа

en: playfield
mn: тоглолтын талбай

en: Remove all elements from the playfield
mn: тоглолтын талбайгаас бүх элементийг арилгах

en: remove all
mn: бүгдийг арилгах

en: round up strays
mn: тоймлох

en: Send a message to all the objects inside the playfield
mn: тоглоомын талбай дээр байгаа бүх объектод мессеж илгээх

en: Set the trail style for pens of all objects within
mn:  бүх объектын үзэгний мөр стилийг тавих

en: Shuffle the contents of the playfield
mn:  тоглоомын талбайн агууламжийг тараах

en: shuffle contents
mn:  агууламжийг тараах

en: sound level
mn: дууны түвшин

en: sound pitch
mn: дууны нугалаа

en: string contents
mn: тэмдэгт мөрөн агуулга

en: The characters of the objects inside me, laid end to end
mn: миний дотор байгаа объектын тэмдэгтүүд тасралтгүй дараалан байрласан

en: The graphic shown in the background of this object
mn: энэ объектын дэвсгэр дээр байгаа график

en: The x coordinate of the mouse pointer
mn: хулганан заагчийн х координат

en: The y coordinate of the mouse pointer
mn:  хулганан заагчийн ү координат

en: tell all contents
mn: бүх агуулгаа хэлэх

en: the number at the cursor
mn: курсор дахь тоо

en: trail style for all pens
mn: бүх үзэгний мөрөн стиль

en: Unhide all hidden objects.
mn: далд байгаа бүх объектыг ил гаргах

en: unhide hidden objects
mn:  далд байгаа объектыг ил гаргах

en: Whether pen trails should reflect small movements within the same tick or only should integrate all movement between ticks
mn: үзэгний мөр нь цохилт хоорондын жижиг нарийн хөдөлгөөнийг мэдрэх үү эсвэл зөвхөн цохилт хоорондын бүх хөдөлгөөний нийлбэр утгыг мэдрэх үү

en: whether the stethoscope is listening
mn: чагнуур нь сонсохын тулд

en: Display the world as a blueprint
mn: орчлонг гэрэлтүүлэн хувилахыг харуулах

en: Display the world normally
mn: орчлонг хэвийн харуулах

en: use blueprint canvas
mn: зотон ашиглан хэвлэх

en: use normal canvas
mn: хэвийн зотон ашиглах

en: display
mn: дэлгэцэнд харуулах

en: has pen trails
mn: үзэгний мөртэй байх

en: pen trail graphic
mn: үзэгний мөрийн график

en: The graphic comprising the current pen trails.
mn: үзэгний мөрийг агуулсан график

en: Whether there are any pen trails on the playfield
mn: тоглолтын талбар дахь ямар нэг үзэгний мөр байх

en: allow etoy user custom events
mn:  etoy д хэрэглэгчийн захиалгын үйл явцын боломж олгох

en: drop produces watcher
mn: буулгалт нь ажиглагчийг буй болгох

en: fence enabled
mn: хашлага зөвшөөрөгдсөн

en: implicit self in tiles
mn: талст дотор өөрийгөө шууд бус илэрхийлэх

en: keep ticking while painting
mn: зурах үедээ лугшилтыг байлгаж байх

en: olive handle for scripted objects
mn: бичиглэгдсэн объектын гонзгой бариул

en: preferences
mn: давуу онцлогууд

en: use vector vocabulary
mn: векторын толийг хэрэглэх

en: Whether a drop of a value tile, such as "car's x", on the desktop, should produce a watcher for that value
mn: ширээн дээр утгачилсан талстыг, буюу “машины х” зэрэг, буулгахад ажиглагч үүсгэх ёстой эсэх

en: Whether an object hitting the edge of the screen should be kept "fenced in", rather than being allowed to escape and disappear
mn:  дэлгэцийн зах дээр цохисон объект болих алга болох гэхээсээ илүү хашигдсан байх ёстой эсэх

en: Whether scripts should continue to run while you're using the painting system
mn: таныг зурах систем ашиглаж байх үед скрипт үргэлжлэх ёстой эсэх

en: Whether the default green halo handle (at the top right of the halo) should, for scripted objects, be the olive-green handle, signifying that use will result in a sibling instance.
mn: Анхны тавилын цацраг ногоон бариул (титмийн баруун дээдэх) нь бичиглэгдсэн-програмчилагдсан объектуудын хувьд, ойрын төрлийн тохиолдолдоо үр дүнгээ өгөхөөр зориулагдсан гонзгой-ногоон бариул байх ёстой эсэх

en: Whether tiles representing a player should be suppressed in Viewers and Scriptors belonging to that player
mn:  Тоглогчийг төлөөлж байгаа талстууд энэ тоглогчийн Үзүүлэгч ба Скриптор дотор дарагдсан байх эсэх

en: Whether to allow "custom events" in etoys.
mn:  захиалгат үйл явдал боломжийг etoy-д олгох эсэх

en: Whether to use the Vector vocabulary with etoy scripting in this project
mn: энэ төсөлд etoy скрипт бүхий Векторын толийг хэрэглэх эсэх

en: subtitles file name
mn: дэд гарчгийн файлын нэр

en: The name for the subtitles file
mn: Дэд гарчигтай файлын нэр

en: Color
mn: Өнгө

en: Player
mn: Тоглогчид

en: Sound
mn: Дуу

en: sound recorder
mn: дуу бичигч

en: start recording
mn: бичлэг хийж эхлэх

en: stop recording or playback
mn: Бичлэг хийхийг зогсоох эсвэл буцааж тоглуулах

en: highlight color
mn: тодруулсан өнгө

en: navigator
mn: чиглүүлэгч

en: The highlight color for the navigator bar
mn: чиглүүлэгч баарын тодруулсан өнгө

en: use gray look
mn: саарал шилийг хэрэглэх

en: use green look
mn: ногоон шилийг хэрэглэх

en: A morph with the last frame
mn: сүүлчийн кадр бүхий морф

en: auto extent
mn: авто-цар

en: configure video device
mn: видео төхөөрөмжийг тохируулах

en: contrast
mn: ялгарал

en: last frame
mn: сүүлчийн кадр

en: Open a dialog to configure the video device
mn: видео төхөөрөмжийг ажлын горимыг тохируулах цонхыг нээх

en: resolution
mn: нарийвчлал

en: Video brightness
mn: видео дүрсний гэрэлтэлт

en: Video contrast
mn: видео дүрсны ялгарал

en: Video resolution
mn: видео дүрсны нарийвчлал

en: video
mn: видео

en: Whether the morph is in auto-extent mode
mn: морф нь авто-царын горимд байгаа эсэх

en: Dial a telephone number
mn: телефоны дугаар цуглуулах-дугаар залгах

en: dial to
mn: утасдах

en: phonepad
mn: утасны тавиур

en: cut off level
mn: тайрах төвшин

en: frequency1
mn: давтамж 1

en: frequency2
mn: давтамж 2

en: frequency3
mn: давтамж 3

en: frequency-1 of sound
mn: дууны давтамж 1

en: frequency-2 of sound
mn: дууны давтамж 2

en: frequency-3 of sound
mn: дууны давтамж 3

en: high pass filter value
mn: дээд давтамжийн шүүлтүүрийн утга

en: level1
mn:  төвшин1

en: level2
mn:  төвшин2

en: level3
mn: төвшин3

en: level-1 of sound
mn:  дууны төвшин-1

en: level-2 of sound
mn:  дууны төвшин-2

en: level-3 of sound
mn: дууны төвшин-3

en: low pass filter value
mn: доод давтамжийн шүүлтүүрийн утга

en: pass over
mn: .. дээшхийг нэвтрүүлэх

en: pass under
mn: .. доошхийг нэвтрүүлэх
