eToys - en to it translation catalogue (7 entries)

en: A broom to align Morphs with
it: Una bacchetta per allineare le Forme

en: Broom
it: Bacchetta

en: Graphics
it: Grafici

en: Drag me to align other Morphs. Drag with the Shift key to move me without affecting other Morphs. Drag me with the second mouse button to align centers.
it: Trascinami per allineare le altre Trasformazioni. Trascinami con il tasto Shift premuto per non spostare le altre Trasformazioni. Trascinami con il tasto destro del mouse per allineare i centri.

en: A broom to align shapes with
it: Una bacchetta per allineare le forme

en: Connector Broom
it: Bacchetta Connettore

en: Connectors
it: Connettore
