eToys - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: browse state handler class
hi: स्टैट हैंडलर क्लास ब्राउज़ करें

en: clear log
hi: लॉग साफ करें

en: start logging all but move and step events
hi: खिसकाने व चरण घटनाओं को छोड़ कर सभी को लॉग करना चालू करें

en: start logging event...
hi: घटनाओं को लॉग करना शुरू करें...

en: start logging move events
hi: खिसकाने की घटना को लॉग करना शुरू करें

en: start logging step events
hi: चरण घटना को लॉग करना शुरू करें

en: stop logging all events
hi: सभी घटनाओं को लॉग करना बन्द करें

en: stop logging event...
hi: घटनाओं को लॉग करना बन्द करें...

en: view log
hi: लॉग देखें

en: view state hierarchy
hi: स्थिति अनुक्रम देखें
