eToys - en to fa translation catalogue (252 entries)

en: Current Change Set:
fa: تعیین تغییرفعلی

en: Unnamed
fa: بی نام

en: The preferred change set directory ('{1}') does not exist.
    Create it or use the default directory ({2})?
fa: تعیین کتاب راهنمای تغییرترجیح داده شده موجودنیست ('{1}') 
    این را ایجاد کنید یا کتاب راهنمای قراردادی را استعمال نمایید ({2})

en: Sorry, I cannot find the user list.
    (this may be due to a network problem)
    Please hit Cancel if you wish to use Squeak.
fa: متاسفم / من نمیتوانیم لیست استفاده کنندگان را پیدا کنم
    این ممکن است به خاطر مشکل شبکه باشد/لطفا دکمه کنسل را فشاردهید اگرشمامیخواهید که جیرجیرک را استفاده نمایید

en: Unknown user:
fa: استفاده کننده ناشناخته شده

en: merge
fa: یکی کردن

en: merge the translation file
fa: سند ترجمه را یکجا نمایید

en: merge the translation file into the language named like the file
fa: سندترجمه را درداخل زبان که مانند سند نامیده شده است یکجا کن

en: Loading
fa: بارگذاری کردن

en: cancel
fa: لغو

en: This language needs additional fonts.
    Do you want to install the fonts?
fa: این زبان خطوط اضافی ضرورت دارد
    آیا میخواهید که خطوط را نصب نمایید؟

en: Let me type the name now
    Let me think about it
    Let me find a conversion file on the disk
fa: اجازه بدهیدکه حالا نام را بنویسم/بگذاردراین باره فکرکنم/اجازه بدهید که یک تغییرسند را بالای میزپیدا بکنم

en: Name of the modern class {1} should translate to:
fa: نام صنف مدرن{1}باید ترجمه شود به

en: Reading an instance of {1}.
    Which modern class should it translate to?
fa: خواندن به عنوان مثال از{1}کدام صنف مدرن باید ترجمه شود به
    کدام صنف مدرن باید ترجمه شود به

en: no help available
fa: کمکی دراینجا موجود نیست

en: each project has its own setting
fa: هرپروژه تنظیمات خودرا دارد

en: If true, Celeste (e-mail reader) annotates messages in it's list that have attachments.  This is a performance hit and by default is off.
fa: اگرراست/ سیلسیت/خواننده ایمیل/پیام هارا درلیست خودش که ضمیمه دارد یادداشت مینماید  این یک نمایش ضربه میباشد وتوسط قراردادی خاموش میباشد

en: If true, Celeste (e-mail reader) includes a status pane.
fa: اگر راست/سیلسیت/خواننده ایمیل / حالت قطعه را شامل میسازد

en: automatic flap layout
fa: طرح بندی اتومات برگه

en: no themes found
fa: کدام مطالبی پیدا نشد

en: Select the font to be
    used for buttons
fa: خط را انتخاب کنید تا قابل استفاده برای دکمه ها باشد

en: Choose the font to be used for displaying code
fa: خط را انتخاب نمایید تا قابل استفاده برای نمایش رمزباشد

en: Choose the etoy button font
fa: خط دکمه ایتوی را انتخاب نمایید

en: Choose the etoy code font
fa: خط رمز ایتوی را انتخاب نمایید

en: Choose the eToys font
fa: خط ایتوی را انتخاب نمایید

en: Choose the etoy title font
fa: خط عنوان ایتوی را انتخاب نمایید

en: Choose a flaps font
fa: خط یک برگه را انتخاب نمایید

en: Choose the standard list font
fa: فهرست خط استندردرا انتخاب نمایید

en: Choose the standard menu font
fa: فهرست لیست استندرد را انتخاب نمایید

en: Choose the default text font
fa: خط متن قراردادی را انتخاب نمایید

en: Choose the window title font
fa: خط عنوان کلکین را انتخاب نمایید

en: note that this will only have a noticeable
    effect if the universalTiles preference is
    set to true, which it currently is not
fa: یاد داشت کن که این فقط اثر قابل مشاهده دارد اگراولویت آجرهای کلی درست تعیین شده اند/جاییکه فعلا این طورنیست

en: this preference was added idiosyncratically and has no help message.
fa: این اولویت به قسم وابسته به طرزفکری اضافه شده است وکدام پیام کمکی ندارد

en: About Preferences
fa: درباره اولویت ها

en: Alphabetical listing of all Preferences
fa: فهرست کردن تمام اولویت ها بشکل الفبایی

en: Many aspects of the system are governed by the settings of various "Preferences".  
    
    Click on any of brown tabs at the top of the panel to see all the preferences in that category.  
    Or type in to the box above the Search button, then hit Search, and all Preferences matching whatever you typed in will appear in the "search results" category.  A preference is considered to match your search if either its name matches the characters *or* if anything in the balloon help provided for the preferences matches the search text.
    
    To find out more about any particular Preference, hold the mouse over it for a moment and balloon help will appear.  Also, a complete list of all the Preferences, with documentation for each, is included below.
    
    Preferences whose names are in shown in bold in the Preferences Panel are designated as being allowed to vary from project to project; those whose name are not in bold are "global", which is to say, they apply equally whatever project you are in.
    
    Click on the name of any preference to get a menu which allows you to *change* whether the preference should vary from project to project or should be global, and also allows you to browse all the senders of the preference, and to discover all the categories under which the preference has been classified, and to be handed a button that you can drop wherever you please that will control the preference.
    
    If you like all your current Preferences settings, you may wish to hit the "Save Current Settings as my Personal Preferences" button.  Once you have done that, you can at any point in the future hit "Restore my Personal Preferences" and all your saved settings will get restored immediately.
    
    Also, you can use "themes" to set multiple preferences all at once; click on the "change theme..." button in the Squeak flap or in the Preferences panel, or seek out the themes item in the Appearance menu.
fa: بسیاری ازمناظرازسیستم کنترول توسط تنظیمات ازاولویت های گوناگون کنترول شده است  
    
    بالای هربرگ های نصواری درقسمت بالای قطعه کلیک کنید تاتمام اولویت هارا درآن طبقه ببینید  
    یااینکه دربکس بالا دردکمه جستجوتایپ نمایید وسپس  کلید جستجورا فشاردهید تمام اولویت های که باآن چیزی که شما تایپ کردید مطابقت نماید درجستجوی نتایج درطبقه ظاهرخواهد شد  یک اولویت ملاحظه مینماید که جستجوی تان را مطابقت بدهد که آیا نام آن به ارقام دیگرمطابقت مینماید ویا اینکه درچیزهای دیگری دربالون کمک که برای اولویت ها ی که درمتن جستجومطابقت مینماید
    
    برای پیدا کردن معلومات بیشتردرباره هراولویت/موس را برای چند لحظه بالای آن بگیرید وبالون کمک ظاهرخواهد شد  همچنان یک فهرست مکمل ازتمام اولویت ها همراه اسناد برای هرکدام درپایین شامل گردیده است
    
    اولویت های که نام آنها در قطعه اولویت ها نشان داده شده اند معین گردیده وپذیرفته شده اند که تغییریابند ازیک پروژه به پروژه دیگر/ونام آنهایی که دربالد نمیباشد عمومی هستند که گفته میشود/آنهاشامل میشوند درهرپروژه که شماقرارددارید
    
    بالای نام هراولویت کلیک نمایید تالیست را بدست آرد تابه شما اجازه میدهد که تغییربدهیدکه آیا اولویت باید ازیک پروژه به پروژه دیگرتغییریابد باید عمومی باشدوهمچنان به شما اجازه میدهد تاتمام فرستنده ها رادراولویت جستجونمایدوتمام طبقات که دراولویت طبقه بندی شده اند کشف نماید/وبرای به دست آوردن یک دکمه که شما بتوانید درهرجا بیاندازید که اولویت را کنترول خواهد کرد
    
    اگرشما تمام تنظیمات اولویت های فعلی تان را دوست دارید/شما ممکن است علاقه داشته باشید که دکمه حفظ تنظیمات فعلی را به حیث اولویت های شخصی من فشاردهید  وقتی که شما آن را انجام دادید شما درهرنقطه دیگردرآینده میتوانید ضربه بزنید/اولویت های شخصی مرا دوباره ذخیره کن/وتمام تنظیمات حفظ شده شما به طورناگهانی دوباره حفظ خواهد شد
    
    همچنان شما میتوانید مطالب را استفاده نمایید که چندین اولویت را دریکبارتعیین نمایید/بالای دکمه تغییرمطالب دربرگه جیرجیرک درقطعه اولویت ها کلیک نماییدویا اینکه مطالب رادرفهرست ظاهرشده جستجونمایید

en: Use the ? category to find preferences by keyword; the results of your search will show up here
fa: استعمال ؟ طبقه برای پیدا کردن اولویت هاتوسط لغات کلیدی/که نتیجه جستجوی شما دراینجا نشان داده خواهد شد

en: Theme {1} is now installed.
    Many of the changes will only be
    noticeable in new windows that you
    create from now on.
fa: مطلب حالا نصب گردید {1} 
    بسیاری ازتغییرات تنها قابل مشاهده خواهد بود درکلکین های جدید که شمامیتوانید انراازهمین حالا ایجاد نمایید

en: start menu-color-from-world
fa: لیست رنگی را ازجهان آغازکن

en: stop menu-color-from-world
fa: لیست رنگی را ازجهان متوقف کن

en: show navigator (N)
fa: کشتی ران را نشان بده (N)

en: browse themes
fa: مطالب را جستجوکن

en: Choose a theme to install
fa: یک مطلب انتخاب کن که نصب گردد

en: Puts up a tool that will allow you to view and edit the code underlying all of the available themes
fa: یک آلت میگذارد که به شما اجازه خواهد داد که تنظیم کنید وببینید رمزی را که تمام مطالب موجود رادرزیرچیزی قرارداده است

en: about this system...
fa: در مورد این سیستم

en: load latest code updates
fa: جدید های رمزاخیررا باگذاری کن

en: personal
fa: شخصی

en: previous project
fa: پروژه قبلی

en: start using vectors
fa: استعمال مسیرهارا شروع کن

en: stop using vectors
fa: استعمال مسیرهارا متوقف کن

en: Whether prevailing flaps should be shown in the project right now or not.
fa: آیا شایع شدن برگه هاباید درپروژه همین حالا نشان داده شوند ویا خیر؟

en: Preferences
fa: اولویت ها

en: Current system font settings
fa: تنظمیات سیستم خط فعلی

en: balloon-help font...
fa: خط بالون کمک

en: button font...
fa: خط دکمه

en: Choose the default font to be used for code and  in workspaces, transcripts, etc.
fa: خط قراردادی را انتخاب کن که قابل استفاده دررمزوفضای کارآن ورونوشت ها باشد

en: Choose the font to be used for textual code in etoys
fa: خط را انتخاب کنید که قابل استفاده برای رمزمتنی درایتوی باشد

en: Choose the font to be used for (some) buttons.
fa: خط را انتخاب کنید که قابل استفاده برای بعضی ازدکمه هاباشد

en: Choose the font to be used in code panes.
fa: خط را انتخاب نمایید که درقطعات رمزاستفاده گردد

en: Choose the font to be used in list panes
fa: خط را انتخاب نمایید که درفهرست قطعات استفاده گردد

en: Choose the font to be used in menus
fa: خط را انتخاب نمایید که درفهرست ها استفاده گردد

en: Choose the font to be used in window titles.
fa: خط را انتخاب نمایید که درعناوین کلکین استفاده گردد

en: Choose the font to be used on etoy buttons
fa: خط را انتخاب نمایید که دردکمه های ایتوی استفاده گردد

en: Choose the font to be used on etoy tiles
fa: خط را انتخاب نمایید که درآجرهای ایتوی استعمال گردد

en: Choose the font to be used on textual flap tabs
fa: خط را انتخاب نمایید که دربرگ های برگه متنی استفاده گردد

en: Choose the font to be used titles in etoys
fa: خط را انتخاب نمایید که درعناوین ایتوی استعمال گردد

en: choose the font to be used when presenting balloon help.
fa: خط را انتخاب نمایید که استعمال گردد زمانیکه بالون کمک را تهیه میسازد

en: code font...
fa: خط رمز

en: default text font...
fa: خط متن قراردادی

en: etoy button font...
fa: خط دکمه ایتوی

en: etoy code font...
fa: خط رمزایتوی

en: etoy tile font...
fa: خط آجرایتوی

en: etoy title font...
fa: خط عنوان ایتوی

en: flaps font...
fa: خط برگه ها

en: If any font settings have changed since you pinned this menu up, this will allow the menu to rebuilt to reflect current font choices.
fa: اگرتنظیمات خط دیگری تغییریافته است اززمانیکه شما این فهرست را به بالا سنجاق کرده ایید /این فهرست را اجازه خواهد داد تادوباره ساخته شودوانتخاب های خط فعلی را منعکس سازد

en: list font...
fa: فهرست خط

en: menu font...
fa: خط فهرست

en: Open a window showing the current font settings
fa: کلکینی را بازکنید که تنظمیات خط فعلی را نشان میدهد

en: refresh this menu
fa: این فهرست را تازه کن

en: restore default font choices
fa: انتخاب های خط قراردادی را دوباره ذخیره نما

en: Standard System Fonts
fa: سیستم خط های استندرد

en: show current font choices
fa: انتخاب های خط فعلی را نشان بده

en: Use the standard system font defaults
fa: سیستم خط قراردادی های استندرد را استعمال نمایید

en: window-title font...
fa: خط عنوان کلکین

en: Allows you to control numerous options
fa: بشما اجازه میدهد تا اختیارات بیشماری را کنترول کنید

en: Allows you to specify the annotations to be shown in the annotation panes of browsers, etc.
fa: بشما اجازه میدهد تا حاشیه نویسی های که در قابهای حاشیه نویسی جستجوگرها وغیره نشان داده میشوند را مشخص نمائید

en: Annotations
fa: حاشیه نویسی ها

en: There are no personal preferences saved in this image yet
fa: اولویت های شخصی دراین تصویر تاهنوزحفظ نشده است

en: there was an error restoring the preferences
fa: برای دوباره ذخیره کردن اولویت ها یک اشتباه موجود بود

en: you haven't saved your preferences yet!
fa: شما تاکنون اولویت های تان را حفظ نکرده ایید

en: start rounding window corners
fa: مدورکردن کنج های کلکین را شروع کن

en: stop rounding window corners
fa: مدورکردن کنج های کلکین را متوقف کن

en: Default size of arrowheads on pen trails
fa: اندازه قراردادی سرتیرک ها دردنباله های قلم

en: turn sound off
fa: صدارا خاموش کن

en: turn sound on
fa: صدارا روشن کن

en: stagger windows
fa: کلکین های لرزان

en: there was an error storing your preferences to disk
fa: برای ذخیره اولویت های شما دردیسک اشتباهی موجود بود

en: change theme...
fa: مطالب را تغییربده

en: Numerous "Preferences" govern many things about the way Squeak looks and behaves.  Set individual preferences using a "Preferences" panel.  Set an entire "theme" of many Preferences all at the same time by pressing this "change theme" button and choosing a theme to install.  Look in category "themes" in Preferences class to see what each theme does; add your own methods to the "themes" category and they will show up in the list of theme choices.
fa: اولویت های بیشماربسیاری چیزهاراکنترول میکند درراه که جیرجیرک می بیند ورفتارمیکند  اولویت های انفرادی را تعیین کن که قطعه اولویت هارااستعمال میسازد  مطالب درست ازبسیاری اولویت هاراتعیین کن تمام آنهارا درعین زمان توسط فشاردادن دکمه تغییرمطلب وانتخاب یک مطلب برای نصب کردن  درفهرست مطالب درطبقه اولویت ها ببینید که هرمطلب چی میکندوروش های خودتانرا درفهرست مطالب اضافه نمایید وانهانشان داده خواهد شد درفهرست ازانتخاب های مطلب

en: About Window Colors
fa: درباره رنگ های کلکین

en: Bright
fa: درخشان

en: Click for an explanation of this panel
fa: برای تشریح این قطعه کلیک کن

en: Pastel
fa: وسمه

en: Use standard bright colors for all windows.
fa: رنگ های درخشان استندرد را برای تمام کلیکین هااستفاده کن

en: Use standard pastel colors for all windows.
fa: وسمه رنگ های استندردرا برای تمام کلکین ها استفاده کن

en: Use white backgrounds for all standard windows.
fa: پشت زمینه های سفید را برای تمام کلکین های استندرد استفاده کن

en: White
fa: سفید

en: Window Colors
fa: رنگهاي چوكات...

en: Do you want to check for updates\or maintenance fixes on the server?
fa: آیا میخواهید که بخاطرجدید کردن چک نمایید/یا اینکه ترمیمات را درسرورنگهداری نمایید

en: Remember to save you image to make this setting permant.
fa: یادآوری کن که تصویرشمارا ثبت نماید تااین تنظیم را دایمی بسازد

en: Yes, Update\No, Not now\Don't ask again
fa: بلی جدید کردن/نه خیر/حالانی/دوباره سوال نکن

en: Allows you to find out which category, or categories, this preference belongs to.
fa: به شما اجازه میدهد تا بدانیدکه کدام فهرست یا فهرست ها/این مزیت به کدام تعلق دارد

en: browse senders
fa: فرستنده جستجو

en: Copy the name of the preference to the text clipboard, so that you can paste into code somewhere
fa: نام اولویت را به متن تخته رسم رونویس سازید /که شمابتوانید درداخل رمزدرکدام جایی دوباره ثبت بتوانید

en: copy this name to clipboard
fa: این نام را به تخته رسم کاپی کن

en: hand me a button for this preference
fa: برای این مزیت بامن کمک کن

en: Some preferences are best applied uniformly to all projects, and others are best set by each individual project.  If this item is checked, then this preference will be printed in bold and will have a separate value for each project
fa: عین اولویت ها بهترین خواهش به طوریکسان به تمام پروژه ها میباشد/ومتباقی که توسط هرپروژه انفرادی تعیین گردیده است میباشد  اگراین بخش  چک گردیده باشد سپس این اولویت ضخیم چاپ خواهدشدوارزش جدا برای هرپروژه خواهد داشت

en: show category...
fa: طبقه را نشان بده

en: This will open a method-list browser on all methods that the send the preference "
fa: این یک لیست روش جستجوگررابالای تمام روش ها که اولویت را میفرستد بازخواهد کرد

en: Will give you a button that governs this preference, which you may deposit wherever you wish
fa: به شما یک دکمه را خواهد داد که این اولویت را کنترول میکند/وهرجاییکه شما بخواهید آن را ذخیره میسازید

en: Click here for a menu of options regarding this preference.  Click on the checkbox to the left to toggle the setting of this preference
fa: اینجابرای لیست ازانتخاب ها بخاطراین اولویت کلیک کنید  بالای چک باکس به طرف چپ کلیک نمایید/تا تنظیمات این اولویت را بپیچاند

en: show flaps (F)
fa: برگه هارا نشان بده (F)

en: show shared tabs (F)
fa: برگهای تقسیم شده را نشان بده (F)

en: circular halos with icons inside
fa: حلقه های نوررا همراه علامت ها درداخل مدورمیسازد

en: classic
fa: کلاسیک

en: custom
fa: سنت/عادتی

en: customizable halos
fa: حلقه های نورقابل عادتی

en: fewer, larger halos
fa: حلقه های نور کمتر/بزرگتر

en: iconic
fa: آیکونیک

en: plain circular halos
fa: حلقه های نورمدورساده

en: simple
fa: ساده

en: Click here to edit the method that defines the custom halos
fa: اینجا کلیک کنید تا روش را تنظیم کند که حلقه های نورعادتی را تعریف مینماید

en: Edit custom halos
fa: حلقه های نورعادتی را تنظیم کن

en: load
fa: اجراء کردن

en: load a package version
fa: یک نسخه بسه را اجراء کن

en: A tool for expressing personal preferences for numerous options.
fa: یک آلت برای نشان دادن اولویت های شخصی برای انتخاب های بیشمار

en: Preferences Panel
fa: قطعه اولویت ها

en: Click here to get some hints on use of this Preferences Panel
fa: اینجا کلیک کنید تا بعضی ازتذکرات را به دست آرد دراستعمال قطعه اولویت ها

en: Click here to load all the preferences from their saved values on disk.
fa: اینجا کلیک کنید تا تمام اولویت هاراازمقدارحفظ شده شان درمیزبارگذاری نماید

en: Click here to reset all the preferences to their standard default values.
fa: اینجا کلیک کنید تا تمام اولویت هارادرمقدارقراردادی استندرد شان دوباره تعیین نماید

en: Click here to reset all the preferences to their values in your Personal Preferences.
fa: اینجا کلیک کنید تا تمام اولویت هارا درمقدار شان دراولویت های شخصی شما دوباره تعیین نماید

en: Click here to save the current constellation of Preferences settings as your personal defaults; you can get them all reinstalled with a single gesture by clicking the "Restore my Personal Preferences".
fa: اینجا کلیک کنید تاتنظیمات صورت فلکی فعلی ازاولویت هارا درقراردادی های شخصی شما حفظ نماید/شما میتوانید تمام آنهارا دوباره نصب شده به دست آرید همراه باحرکت مفرد توسط کلیک کردن بالای /اولویت های شخصی مرا دوباره ذخیره کن

en: Click here to save the current constellation of Preferences settings to a file; you can get them all reinstalled with a single gesture by clicking "Restore Settings From Disk".
fa: اینجا کلیک کنیدتاتنظیمات صورت فلکی فعلی ازاولویت هارادریک سند دوباره حفظ نماید/شمامیتوانید تمام آنهارا دوباره نصب شده به دست آریدهمراه باحرکت مفردتوسط کلیک کردن بالای/تنظیمات را دوباره ازدیسک ذخیره کن

en: Click here to view all the values stored in the system Parameters dictionary
fa: اینجا کلیک کنید تا تمام مقداری که درسیستم پارامتر فرهنگ ذخیره شده است ببینید

en: Help!
fa: کمک

en: Inspect Parameters
fa: پارامتر را تفتیش کن

en: Restore all Default Preference Settings
fa: تنظیمات قراردادی تمام اولویت هارا دوباره ذخیره کن

en: Restore my Personal Preferences
fa: اولویت های شخصی مرا دوباره ذخیره کن

en: Restore Settings from Disk
fa: تنظیمات را ازدیسک دوباره ذخیره کن

en: Save Current Settings as my Personal Preferences
fa: تنظیمات فعلی را به حیث اولویت های شخصی من حفظ کن

en: Save Current Settings to Disk
fa: تنظیمات فعلی را دردیسک حفظ کن

en: Search
fa: جستجو

en: Search Preferences for:
fa: اولویت هارا جستجوکن برای

en: Type what you want to search for here, then hit the "Search" button, or else hit RETURN or ENTER
fa: تایپ کنید که شما میخواهید برای چی اینجا جستجونمایید/سپس دکمه جستجورا فشاردهید یا اینکه دکمه برگشت یا وارد کردن را فشاردهید

en: Type what you want to search for in the box above, then click here (or hit RETURN or ENTER) to start the search; results will appear in the "search results" category.
fa: تایپ کنید که شما میخواهید برای چی دربکس بالا جستجونمایید/سپس اینجا کلیک کنید یا اینکه دکمه برگشت یا وارد کردن را فشاردهید تا جستجورا آغازنماید/نتایج درفهرست جستجوی نتایج آشکارخواهدشد

en: find preference... (f)
fa: اولویت را پید ا کن(f)

en: inspect parameters
fa: پارامتر را تفتیش کن

en: Search for preferences containing:
fa: برای محتوی اولویت هاجستجوکن

en: Type here, hit Search
fa: اینجا تایپ کنید/دکمه جستجورا فشاردهید

en: server is unavailable
fa: سرورموجود نیست

en: Publishing
fa: منتشرکردن

en: The top project can't do that
fa: پروژه بالایی آنرا انجام داده نمیتواند

en: Painting
fa: رسامی

en: Scripting
fa: متن نمایش

en: Stack Tools
fa: ابزار توده

en: Must be in this project to isolate it
fa: بایددراین پروژه باشدتااین را جداسازد

en: choose language
fa: زبان را انتخاب کن

en: This controls the human language in which tiles should be viewed.  It is potentially extensible to be a true localization mechanism, but initially it only works in the classic tile scripting system.  Each project has its own private language choice
fa: این زبان انسان را کنترول میکند که درآن آجرباید نمایش داده شود  این پنانسیلی قابل توسعه هست تا ماشین محلی کردن درست باشد/اما درحقیقت این فقط درسیستم دستخط آجرکلاسیک کارمیکند  هرپروژه انتخاب زبان شخصی خود را دارد

en: I cannot locate the project\
fa: من پروژه را موقعیت داده نمیتوانم

en: Yes, make it up\No, skip it
fa: بلی / بلند بسازاین را/نه/سفید بگذاراین را

en: \Would you like me to create a new project\with that name?
fa: آیا مرا دوست دارید که یک پروژه جدید بسازید؟ همرا ه با آن نام؟

en: $	Fixing fonts	$
fa: ترمیم خطوط$	$

en: Saving
fa: ذخیره سازی

en: Are you sure you want to destroy this Project\ and revert to an older version?\\(From the parent project, click on this project's thumbnail.)
fa: آیا شما مطمین هستید که این پروژه را خراب نمایید وبه نسخه قدیمی آن برگشت نمایید؟ازمنشا پروژه/بالای ناخن پروژه کلیک نمایید

en: Cancel
fa: لغو

en: nothing to revert to
fa: چیزی برای برگشت وجود ندارد به

en: Revert to saved version
fa: برگشت به نسخه حفظ شده

en: This project is not all here. I will try to load a complete version.
fa: تمام این پروژه اینجا نمی باشد من تلاش خواهم کرد تایک نسخه مکمل را بارگذاری نمایم

en: Can't exit the top project
fa: پروژه بلند را خارج کرده نمی تواند

en: Would you like to include all the changes in the change set
    	as part of this publishing operation?
fa: آیا خوش دارید که تمام تغییرات را درتعیین تغییربه حیث نشراین عملکردشامل سازید

en: Do not write file
    Write file anyway
    Debug
fa: سندرا نوشته نکنید بهرحال سند اشکال زدایی را بنویسید

en: Segment not written
fa: قطعه نوشته نشده است

en: (collecting resources...)
fa: جمع آوری منابع

en: \Project's own world is not in the segment.
fa: پروژه خود جهان درقطعه نیست

en: Sugar Navigator Flap
fa: برگه هدایتگر شوگر

en: Help
fa: کمک

en: A newer version exists on the server.
fa: جدید ترین نسخه درسرورموجود است

en: can't find file on server for {1}
fa: سند را درسرورپیدا کرده نمیتواندبرای {1}

en: Load it\Cancel
fa: بارگذاری کن این را/لغو

en: Loading
fa: بارگذاری کردن

en: Reload anyway\Cancel
fa: بهرحال بارگذاری دوباره/لغو

en: That server has an older version of the project.
fa: آن سروریک نسخه قدیمی ترازپروژه را دارد

en: The only changes are the ones you made here.
fa: تنها تغییرات آنهایی اند که دراینجا ساخته ایید

en: Navigator
fa: کشتی را ن

en: Really delete the project
    {1}
    and all its contents?
fa: واقعا میخواهید که پروژه را حذف نمایید/وتمام محتویات آن را؟
    {1}

en: The project {1}
    contains sub-projects.  You must remove these
    explicitly before removing their parent.
fa: پروژه پروژه های زیررا دربردارد {1}  شما باید این هارا آشکاراحذف نمایید قبل ازحذف منشاء آنها

en: Objects
fa: اشیاء

en: Squeak
fa: جیرجیرک

en: Supplies
fa: تدارکات

en: Tools
fa: ابزار

en: Widgets
fa: چیزها

en: Project password
fa: پسوردپروژه

en: Store anyway\Cancel
fa: بهرحال ذخیره/لغوکردن

en: WARNING
fa: هشدار

en: \Please cancel, rename this project, and see what is there.
fa: لطفالغونمایید/این پروژه را دوباره نام بدهید وببینید که درآنجاچی است

en: \Project:
fa: پروژه

en: \THIS PROJECT HAS NEVER BEEN SAVED
fa: این پروژه هرگزحفظ نگردیده است

en: \There are newer version(s) in the local directory
fa: آنجانسخه جدیدتری درکتاب راهنمای محلی وجود دارد

en: \There are newer version(s) on the server
fa: آنجانسخه جدیدتری درسروروجود دارد

en: Since this project has not been saved yet,
    I cannot tell someone where it is.
fa: اززمانیکه این پروژه تا کنون حفظ نگردیده است/من کسی را گفته نمیتوانم که این درکجاست

en: This project thinks it has never been on a server
fa: این پروژه فکر میکندکه هرگزدرسرورنبوده است

en: Try to find a server\Cancel
fa: کوشش کن که یک سروررا پیدا کنید/لغو

en: Sorry that name is already used
fa: متأسفم که نام قبلاً استعمال شده است

en: Please name this thread.
fa: لطفاً این رشته را نام بگذارید

en: It looks like a problem occurred while
    getting this project. It may be temporary,
    so you may want to try again,
fa: به نظرمیرسد که مشکل اتفاق افتاده است درزمان بدست آوردن این پروژه این ممکن است موقتی باشد/بنابراین شماممکن است بخواهید که دوباره کوشش نمایید

en: This is not a PasteUpMorph or
    exported Project.
fa: این یک واژک الصاق شده یا پروژه صادرشده نمی باشد

en: No project found in this file
fa: پروژه دراین سند پیدا نگردید

en: install
fa: نصب کردن

en: install SAR
fa: نصب کن SAR

en: install this Squeak ARchive into the image.
fa: این آرشیف جیرجیرک را درتصویرنصب کن

en: Do not load it
fa: این را باگذاری نکنید

en: Load it anyways
fa: باگذاری کن بهرحال

en: You are about to load some insecure content.
    If you continue, access to files as well as
    some other capabilities will be limited.
fa: شمادرحالت هستید که بعضی محتویات ناامن را بارگذاری نمایید
    اگرشما ادامه میدهید دستیابی به اسناد پیدا بکنید قسمیکه بعضی قابلیت های دیگرمحدود خواهد شد

en: New File Name?
fa: نام جدید سند؟

en: {1} already exists. Overwrite?
fa: قبلا موجود است{1 زیاد نوشتن؟

en: latest update: #
fa: تجدید کردن اخیر #

en:  (case-insensitive)
fa:  دعوی جدید

en:  (case-sensitive)
fa:  دعوای حساس

en: Methods with string
fa: روش ها همراه رشته

en: There are updates available. Do you want to install them now?
fa: تجدیدها موجود است آیا میخواهید که آنهارا حالانصب نمایید؟

en: Please type your initials:
fa: لطفاابتدایی های تان را تایپ نمایید

en: <no author>
fa: مولف نیست

en: Choose a file
fa: یک سندرا انتخاب کن

en: Choose a group of servers
    from which to fetch updates.
fa: گروپ ازسرورهارا ازآنهای که تجدید هارامیاورید انتخاب کن

en: Do you really want to empty the trash?
fa: آیا واقعا میخواهید که آشغال را خالی نمایید؟

en: Common Requests
fa: تقاضاهای معمول

en: edit this list
fa: این لیست را تنظیم کن

en: Command Key Actions
fa: عمل های کلید فرمان

en: No new updates on the server
fa: تجدید های جدید درسرورموجود نیست

en: Stop looking\Try next server
fa: دیدن را متوقف کن/سروربعدی را کوشش کن

en: 
    Would you like to try the next server?
    (Normally, all servers are identical, but sometimes a
    server won't let us store new files, and gets out of date.)
fa: 
    آیا دوست دارید که سروربعدی را کوشش کنید؟
    به طورنورمال تمام سرورهایکسان اند/امابعضی اوقات یک سروربه مااجازه نخواهد دادتاسند های جدید را ذخیره کنیم وآنانرا خارج ازتاریخ به دست آریم

en: {1} new update file(s) processed.
fa: سند تجدید شده جدید تهیه گردید{1

en: A message browser that tracks the most recently-submitted methods
fa: یک جستجوگر پیام که روشهای کاملا جدید که داخل گردیده اند را پیگردی میکند

en: Recent
fa: اخیر

en: Click here to empty the trash.
fa: اینجا کلیک کنید تا خاکروبه را خالی نماید

en: EMPTY
fa: خالی

en: Objects you drag into the trash will automatically be saved here, one object per page, in case you need them later.  To disable this feature set the "preserveTrash" Preference to false.
    
    You can individually expunge objects by hitting the - control, and you can empty out all the objects in the trash can by hitting the "EMPTY" button at top right.
fa: اشیاء را که شما درداخل آشغال میاندازید به طوراتومات اینجا حفظ خواهد شد/یک شیء درهرصفحه/که حقیقتا شما آنان را بعدا ضرورت دارید  برای ازکارانداختن این خصیصه /آشغال را نگهدار/که به غلط برتری دارد
    
    شما میتوانید انفرادی تمام اشیأ راتوسط ضربه کنترول حذف نمایید و توسط ضربه زدن به دکمه /خالی/درقسمت بلند به طرف راست تمام اشیاء را خالی کنید

en: scraps
fa: پاره ها

en: Please type your name:
fa: لطفا نام تان را تایپ نمایید

en: Your Name
fa: نام شما

en:   ({1} pages)
fa:   صفحات({1

en: T R A S H
fa: آشغال
